dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 114
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    U nas dachu jest około 350 m - licząc daszki i attyki, wycena to trochę ponad 70 tys.: styropian (30 cm), wylewka, membrana.

    immoral tak z ciekawości - wycenę z tego Rockwoola dostałaś? Bo my się na odpowiedź nie doczekaliśmy, potem jeden z wykonawców jak przyjechał na oględziny dachu powiedział, że wyceniają tylko firmom budowlanym, inwestorom nie. Że niby szkoda czasu na takie wyceny

  2. #22

    Domyślnie

    Ta, dostałam wycenę z Rockwoola - chyba po kilku tygodniach jak już zapomniałam, że wysłałam zapytanie.
    Wycena "mega szczegółowa"


    data:
    24.04.2015
    numer projektu:
    70291
    nazwa projektu:
    Dom jednorodzinny
    adres projektu:
    xxx
    firma:
    xxx
    osoba kontaktowa:
    oferta na system płyt spadkowych ROCKWOOL
    cena zestawu zgodnie z rysunkiem orientacyjnym:
    12351,94
    zł netto po dyskoncie
    data ważności oferty:
    24.08.2015

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adam8111
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mr A
    a kto wam robił wycenę?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o tą finalną, to Kronotech z Kłobucka. Ponadto kilka innych firm z okolicy (Łódź, Pabianice, Tuszyn, Bełchatów).

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    Ta, dostałam wycenę z Rockwoola - chyba po kilku tygodniach jak już zapomniałam, że wysłałam zapytanie.
    Wycena "mega szczegółowa"


    data:
    24.04.2015
    numer projektu:
    70291
    nazwa projektu:
    Dom jednorodzinny
    adres projektu:
    xxx
    firma:
    xxx
    osoba kontaktowa:
    oferta na system płyt spadkowych ROCKWOOL
    cena zestawu zgodnie z rysunkiem orientacyjnym:
    12351,94
    zł netto po dyskoncie
    data ważności oferty:
    24.08.2015
    Coś tu się nie zgadza ...
    Ofertę na ukształtowanie spadków dachowych przedstawiciel handlowy przesłał na Pani skrzynkę 25 maja czyli na drugi dzień. Pani zapytanie otrzymaliśmy 24 maja więc skąd te " tygodnie" ? Archiwizujemy wszystkie zapytania i wyceny więc jest to do sprawdzenia i wyjaśnienia. W załączeniu przesłany był rysunek montażowy (7 stron) jak układać warstwy wełny do uzyskaniu spadku 3 % oraz przekierować wodę do wpustów dachowych płytami kontrspadkowymi. Tak jak to pokazuje animacja w filmie na stronie https://youtu.be/b5XMwldf06Q
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #26

    Domyślnie

    Zapomniałam o własnym temacie, a właśnie wrócił u nas na tapetę.

    Tomek W - faktycznie chyba Was z kimś pomyliłam, więc przepraszam.

    Aktualnie wychodzi nam na to, że papa i membrana może być w podobnej cenie. Chyba, że zrobimy sami dach kryty papą (nie wiem czy się tego podjąć?) albo zrobimy sami ocieplenie i potem weźmiemy firmę do papy lub membrany. Nie wiem wtedy jak z gwarancją.

    Co do membran odstrasza mnie trochę ten żwir na dachu - bo brudzi się, trochę spowalnia wodę itd.

    Nie myślałam, że ten dach będzie taki trudny do zdecydowania się, ale i tak wolę ten niż skośny

  7. #27

    Domyślnie

    Szukam dobrych oraz rozsądnych cenowo firm do realizacji dachu płaskiego 260m2

    Oferty, które do tej pory otrzymałem, powalają ceną...

    * 20cm PIR, SOPREMA FLAM AR 180-40 - 102 000 PLN
    * 20cm PIR, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 105 000 PLN
    * 20cm PIR, EPDM Resitrix SK W - 118 000 PLN
    * 32cm EPS 100, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 93 000 PLN
    * 26cm EPS Lambda 100, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 97 000 PLN

    Będe wdzięczny za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Qusaji ; 06-10-2015 o 21:58

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedną z firm ja polecałem na forum. Drugą M.A.G. podał autorce na PW.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qusaji Zobacz post
    Szukam dobrych oraz rozsądnych cenowo firm do realizacji dachu płaskiego 260m2

    Oferty, które do tej pory otrzymałem, powalają ceną...

    * 20cm PIR, SOPREMA FLAM AR 180-40 - 102 000 PLN
    * 20cm PIR, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 105 000 PLN
    * 20cm PIR, EPDM Resitrix SK W - 118 000 PLN
    * 32cm EPS 100, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 93 000 PLN
    * 26cm EPS Lambda 100, ICOAPL Extradach Top 5,2 SBS - 97 000 PLN

    Będe wdzięczny za pomoc
    Jedna firma to był Tam Bud Projekt, a druga Barel z Zabrza. Jeżeli jeszcze tam nie wyceniałeś to spróbuj.

  10. #30

    Domyślnie

    Pozyskiwanie ofert idzie jak krew z nosa. Wysyłam maile, dzwonię i nic... ale nie o tym.

    Powoli krystalizuje się pokrycie dachu:
    * Paroizilacja: folia
    * Izolacja: EPS 100
    * Membrana EPDM (nie Resitrix)
    * żwir //opcja nad którą się zastanawiam//

    Jednym z zagadnień jest mocowanie powłok dachowych. Można je kleić, kołkować lub przycisnąć żwirem. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym obszarze?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Jedną z firm ja polecałem na forum. Drugą M.A.G. podał autorce na PW.
    Dostałem kontakt od M.A.G. do wykonawcy jego dachu, i wyszło mi teraz że w obu przypadkach chodzi o firmę BATEL

    http://barel-management.pl/o_nas.htm

  12. #32

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad dachem płaskim. Jeszcze jestem na etapie projektu budynku. Odwrócony raczej odpada ze względu na koszt.
    Nie wiem jeszcze jaki strop wybrać. Odwrócony jest cięższy, więc chyba Terriva by odpadała. Dlatego tym bardziej tradycyjny biorę pod uwagę.
    Powierzchnia dachu wyjdzie raczej poniżej 100m2. Dom będzie piętrowy typu kostka.
    Jeśli idzie o tą membranę EPDM to musi być na nim żwir, czy może być też jako warstwa zewnętrzna jak papa.

  13. #33

    Domyślnie

    Co robicie z wodą opadową przy odwróconym płaskim dachu i wpustami wewnętrznymi?
    Myślę nad rozsączaniem ale boję się czy to będzie wystarczająco wydajne, żeby przypadkiem nie zrobiła mi się fontanna w środku domu podczas ulewy.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Jeśli idzie o tą membranę EPDM to musi być na nim żwir, czy może być też jako warstwa zewnętrzna jak papa.
    Z tego co wiem to zawsze na membranie powinien być żwir, ponieważ oprócz tego, że dociąża to chroni membranę przed działaniem promieni UV. Słyszałam już, że jak membrana nie jest w jednym kawałku tylko klejona to ludzie odpuszczają żwir "bo nie odfrunie", ale to błąd.

  15. #35

    Domyślnie

    A więc tak. Strop raczej będzie monolityczny. Stropodach tradycyjny niewentylowany. Architekt coś mówiła, że spadki będą robione styropianem spadkowym. Ale podobno to nie jest tanie rozwiązane. Podobno są jakieś tańsze. Na razie nie wiem gdzie będą kanały WM do wentylowania piętra. Podobno można w stropie, widziałem fotki w necie. Ja już jednak wolę albo w ociepleniu dachu (nie widziałem takiego rozwiązania w necie ) albo po prostu podwieszany sufit.
    Raczej będzie papa zamiast EPDM i żwiru. Natomiast odwodnienie chciałbym jednospadkowe na rynny , z trzech stron attyka.

  16. #36

    Domyślnie

    Styropian spadkowy to wg mnie najłatwiejsze rozwiązanie. Za styropian grafitowy ze spadkami na dach o pow. 150 m2 ze spadkiem 2% dostałam cenę na ok. 5000 zł. Jak robisz papę to można wziąć od razu styropapę - ale to już jest drożej na pewno.
    Attykę mamy z 4 stron i 3 wpusty grawitacyjne + zwykłe rury spustowe. Kanały wentylacyjne pójdą wszystkie w ociepleniu dachu - niestety zdjęcia dopiero jak zrobimy czyli w marcu

  17. #37

    Domyślnie

    U mnie już zrobione.
    Czy wyszło dobrze - to się okaże. Warunki na budowie bywały różne, czasem sucho, czasem śnieg. Wykonawca twierdzi, że wszystko było suszone więc nie powinno być problemu.

    Układ warstw na dachu:
    1. Grunt Bauder
    2. Paroizolacja Bauder DS2
    3. Termoizolacja 20 cm EPS100 grafitowy lambda 0.030
    4. Spadki wykonane na budowie z tego samego styropianu co warstwa termoizolacji
    5. Hydroizolacja papa BauderTec Sprint Duo
    6. Papa wierzchnia Bauder

    Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki

  18. #38

    Domyślnie

    U nas dzisiaj kończą (mam nadzieję).

    Wstrzeliliśmy się idealnie w okienko bez deszczu, więc z tym nie było problemu.
    Warstwy:
    - paraizolacja
    - styropian grafitowy 0,031 2 x 10 cm
    - styropian spadkowy
    - membrana EPDM

    teraz we własnym zakresie musimy zrobić geowłókninę i żwir (ach te oszczędności)
    ktoś wie jak najłatwiej wtransportować na dach tyle żwiru?

  19. #39

    Domyślnie

    Immoral a dach wykonywała ci firma od SSO, czy może jakaś inna

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Immoral a dach wykonywała ci firma od SSO, czy może jakaś inna
    Inna.

    Barel s.c. z Zabrza.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony