dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 100
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM Z WIDOKIEM pracownia MGPROJEKT

    Witam,

    czy ktoś budował/buduje, którąkolwiek wersję domu z widokiem pracowni MG Projekt? Sam przymierzam się do domu z widokiem 2 i ciekaw jestem doświadczeń innych.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Ja również przymierzam się do budowy domu z projektu Dom z Widokiem pracowni MGProject . Na ten moment jestem na etapie kupna działki, jeśli wszystko się uda to kupię projekt i zaczynam załatwiać pozwolenia. Projekt jest świeży więc wiem że nawet jak ktoś się przymierza do budowy to pewnie jest jeszcze na etapie załatwiania pozwoleń. Jeśli jednak ktoś zaczął już budowę bądź lada moment będzie zaczynał to odezwijcie się, powymieniamy się różnymi sugestiami

  3. #3

    Domyślnie

    To jesteśmy na tym samym etapie

  4. #4

    Domyślnie

    Witam My budujemy dom z widokiem 3, a właściwie to skończyliśmy już mury Teraz przymierzamy się do dachu.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety bardzo kosztowny i trudny dom, nasi wykonawcy stwierdzili, że jeszcze nie budowali domu gdzie tyle betonu i stali poszło. Koszotorys na stronie oczywiście zaniżony. Może ktoś ma lepsze doświadczenia w budowie?

  6. #6

    Domyślnie

    Polinkag bede wdzieczny jesli mozesz udzielic wiecej informacji odnosnie budowy. Jestem takze mocno zainteresowany budowa tego projektu. Jak wyszly was mniej wiecej koszty fundamentow oraz czas ich wykonania.? Czy buduja panstwo z ceramiki 25? czy innego materialu?
    Jaki dlugi byl czas wykonania scian? Jaki jest przewidywany koszt stanu surowego otwartego.?
    Jesli jest opcja prosze wrzucic kilka zdjec z budowy napewno wiele osob bedzie wdziecznych.
    Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w budowie.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. My też wczoraj rozpoczęliśmy budowę domu z widokiem 3. Jest plan aby SSO zakończyć przed końcem roku - oczywiście zależne jest to w dużym stopniu od pogody Jak na tą chwilę szalunki fundamentowe przygotowane

  8. #8

    Domyślnie

    Fundamenty łącznie z robotą wyszły ok 40tys, budowaliśmy dom z Ytonga, murowanie trwało około 3 tygodni, ale trzeba doliczyć czas przerw. Budujemy systemem gospodarczym, obecnie szukamy wykonawców na dach. Jeśli chodzi o koszty SSO to jeszcze nie wiem, ale jakby robić wszystko z najwyższej półki plus dachówka na pewno wyjdzie ok 300tys

  9. #9

    Domyślnie

    POLINKAG dzieki serdeczne za informacje. Odnosnie zapytan o czas chodzilo mi o orientacyjny gdyz nie jestem zwollenikiem mega szybkiego budowania ,kazdy etap musi swoje oddstac. Planujecie zamknac sufit na pietrze czy zostawiacie otwor? Jak rozwiazujecie temat slynnego stalowego slupka laczacego okna ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tak dokładnie u nas po każdym etapie jest przerwa, w wakacje zrobiliśmy mury, teraz więźba i dach, na ten rok to już wszystko. Oczywiście antresolę zostawiliśmy, po to wybrałam taki projekt. Jeśli chodzi o okna to napotkaliśmy duże trudności i architekt zdecydował, żeby na rogach tych ogromnych okien dać słupek betonowy (na początku byłam lekko mówiąc zdenerwowana ale teraz już się przyzwyczaiłam). Niestety nie byliśmy w stanie zrobić bez słupków, tzn. wykonawcy, do tego doszłyby o wiele większe koszty, mimo, że i tak są ogromne. Stali i betonu i tak wyszło nam bardzo dużo, obawiamy się, że w domu będzie ciężko o zasięg

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, wybraliśmy ten sam projekt co Państwo, tylko tak sobie myślimy czy byłaby możliwość obejrzenia z bliska budowy, i może posłuchania dobrych rad...???

  12. #12

    Domyślnie

    Prośba o wyjaśnienie o co chodzi z tymi słupkami??? Jestem na etapie kończenia stanu zero i napomknąłem wykonawcy czy widzi w tym jakiś problem na co odpowiedział, że nie. Przejrzał projekt i stwierdził że jest to do zrobienia cyt.: "skoro jest zaprojektowane to musi się dać zrobić" .
    Czy u Państwa problem leżał po stronie budowlańców?? czy może problem z dobraniem takich okien?? Bo przyznam szczerze do tematu okien zamierzam podejść w najbliższych dniach. Co do kosztów to u nas za SSO zaśpiewali sobie 300k PLN z dachówką rupp turmalin

  13. #13

    Domyślnie

    Chodziło przede wszystkim o większy koszt, nie spodziewaliśmy się, że kosztorys jest aż tak zaniżony na stronie..ze strony budowlańców też mały problem był ze sprzętem. Okna też na pewno byłyby droższe, o ile nie będzie problem takich dostać. Macie już może wycenę okien? Jeśli 300 tys za wszystko i zgodnie z projektem to nie jest dużo.

  14. #14

    Domyślnie

    Cieszy mnie fakt ze mamy na forum juz kilka osob ktore sa juz na roznych etapach budowy moze wkoncu uda nam sie wspolnymi silami wyprosic o jakies zdjecia z budowy.
    Pytanie do budujacych z roznych materialow co bylo glownym powodem wyboru innego materialu niz zalecany porotherm-ceramika?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    planujemy budowę Domu z widokiem 3, chcemy zamknąć przestrzeń i na jej miejscu na piętrze urządzić bibliotekę/gabinet.
    Mamy działkę, planujemy rozpocząć budowę w marcu 2016 r. Obecnie jesteśmy na etapie szukania ekipy budowlanej, czy możecie Państwo podpowiedzieć na co powinniśmy zwracać uwagę kierując się wybraniem takiej ekipy? O co pytać? Zaproponowano nam m.in. robociznę sso z dachem z blachodachówki, bo dachówki nie robią za ok. 55 tys. Czy to jest ok?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdall Zobacz post
    Zaproponowano nam m.in. robociznę sso z dachem z blachodachówki, bo dachówki nie robią za ok. 55 tys. Czy to jest ok?
    Za mało jak na taki dom. Robocizna za SSO to 100tys. i bez pokrycia dach (jedynie deskowanie i membrana).

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał polinkag Zobacz post
    Macie już może wycenę okien?
    Około 40tys. PCV, Schuco, 3 szybowe, orzech.

    Przy czym jak zdecydujesz się na dwa narożniki w systemie HS w aluminium to dolicz 20tys.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam . Jesteśmy na etapie Sso bez dachu . Właśnie czekamy na więźbe dachową. Apropos ceny robocizny SSO z pokryciem dachówką ceramiczną u nas wynosi to 80 tys.
    Dla wszystkich budujących a mających małą wiedzę na temat budowy ( my się do nich zaliczamy) dobra rada to dokupić kosztorys z MG . My tak zrobiliśmy i było to dobre posunięcie.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdall Zobacz post
    Zaproponowano nam m.in. robociznę sso z dachem z blachodachówki, bo dachówki nie robią za ok. 55 tys. Czy to jest ok?
    U nas robocizna SSO właśnie z blachodachówką wyniosła dokładnie 55 tys.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś buduje Dom z widokiem 3 w wersji "b" , jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie na budowę, chcemy ruszyć z budową wiosną. Czytam tutaj, że są spore problemy z tymi oknami narożnymi ( u jakiego producenta zamawiane są okna z tym aluminiowym narożnikiem), nie uśmiecha mi się iść na kompromis i wstawiać tam betonowego słupka, jeżeli maja państwo wycenę tych okien to jaki jest ich koszt ? Będę wdzięczna za każdą informację.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony