dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41

    Domyślnie

    Witajcie, jestem zainteresowana tym projektem domu ale bardzo chętnie spotkałabym się z kimś kto już wybudował DOM Z WIDOKIEM 3 i chętnie by mi go pokazał i opowiedział o kosztach. W ramach rekompensaty zapraszam na obiad lub kolacje
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Kontakt [email protected]

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas Zobacz post
    Z czego wykonujecie podbitke dachowa?
    Podbitka będzie wykonana z płyty Nida hydro, rynny nie będą wbudowane tak jak w projekcie, czoło podbitki z blachy w kolorze białe aluminium, rynny srebrne lub kolor zbliżony. Płytę już mam, natomiast podbitka i elewacja będzie wykonana wczesną jesienią.

  3. #43

    Domyślnie

    Wyceniono mi dach w tym "troche" przerobionym projekcie.
    Robocizna: ~25 000 zł
    Materiały: ~50 000 zł
    Wiązary: ~45 000 zł
    Łącznie mówimy o kwocie rzędu 120 000 zł. To według mnie jakiś kosmos.

    Czy możecie mi napisać ile wychodzi u was?[/QUOTE]

    U mnie już z doświadczenia wiem, że pierwszy potencjalny wykonawca roboty nie będzie robił, jakoś tak dziwnie wychodzi, szukam ekip głównie z rekomendacji ważna jest cena, ale przede wszystkim efekt. Mam dostawce materiałów u którego kupuję większość, ale i tak zawsze negocjuje. Materiały u mnie wyszły ok. 40000 dachówka ceramiczna 5,5- 1 szt
    Robocizna 20000.

  4. #44

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ściany to może ktoś ze mną oczywiście się nie zgodzić, ale
    Projekt ma w sobie tyle elementów żelbetowych, że tak naprawdę wypełnienie między nimi nie ma znaczenia biorąc pod uwagę energooszczędność.

    Obecnie jestem przed podjęciem decyzji odnośnie tynków, na razie prym wiodą cementowo-wapienne oraz instalacji.
    No i te podłogi gres, deska, parkiet.
    Jak u Państwa z tymi tematami, zapraszam do wymiany myśli a może doświadczeń.

    Pozdrawiam Budujących domów z widokiem 3

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanzo Zobacz post
    Jeżeli chodzi o ściany to może ktoś ze mną oczywiście się nie zgodzić, ale
    Projekt ma w sobie tyle elementów żelbetowych, że tak naprawdę wypełnienie między nimi nie ma znaczenia biorąc pod uwagę energooszczędność.
    Ja sie z tym zgadzam, dlatego w projekcie zrobilem troche zmian aby kazdy zelbet byl docieplony (styropian, lub styropian + pustak dla wiencow).
    Niektore slupy beda z cegly zamiast zelbetu.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas
    Wyceniono mi dach w tym "troche" przerobionym projekcie.
    Robocizna: ~25 000 zł
    Materiały: ~50 000 zł
    Wiązary: ~45 000 zł
    Łącznie mówimy o kwocie rzędu 120 000 zł. To według mnie jakiś kosmos.

    Czy możecie mi napisać ile wychodzi u was?
    Cytat Napisał Hanzo
    U mnie już z doświadczenia wiem, że pierwszy potencjalny wykonawca roboty nie będzie robił, jakoś tak dziwnie wychodzi, szukam ekip głównie z rekomendacji ważna jest cena, ale przede wszystkim efekt. Mam dostawce materiałów u którego kupuję większość, ale i tak zawsze negocjuje. Materiały u mnie wyszły ok. 40000 dachówka ceramiczna 5,5- 1 szt
    Robocizna 20000.
    W materialach masz tez wiezbe?

  7. #47

    Domyślnie

    Witam
    A jak u Państwa z wizualizacjami.
    Czy komuś jakiś projektant wnętrz już zrobił.
    Bardzo miło by było jak byście powrzucali tu wizualizacje jeżeli ktoś ma.
    Kolejne pytanko jaki koszt okien był u was i czy mieliście z jakimś oknem problemy.

  8. #48

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno wszyscy robiliście zbrojenie zgodnie z projektem czy komuś architekt odchudzał zbrojenie. Jest tego dosyć dużo jak na ten budynek.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lysonzi1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-817
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich, wkrótce zaczynam budowę DOMU Z WIDOKIEM. Jutro przychodzi geodeta, w sobotę koparka. Oby była pogoda i można działać Dom będzie budowany z suporexu. Dachówka już kupiona. Płaska Creaton czarna angoba. Pozdrawiam wszystkich

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał idas Zobacz post
    W materialach masz tez wiezbe?
    Witam u mnie wyszło:
    13 800 netto Więźba dachowa
    8000,00 netto montaż więźby
    26 000,00 netto blacha Pruszyński TUR 033 purmat lub Arad Estetik 033 purmat (nie wiem co jeszcze wybrać)
    10 750 netto za położenie blachy, obróbka kominów i okien połaciowych na ciepło
    Tak że całość 58550 netto
    Jeżeli uważacie że blachę macie jakąś lepszą i w rozsądnej cenie to prosiłbym o kontakt.
    Również poprosiłbym o info w sprawie okien.
    Fajnie jak by ktoś wrzucił kosztorys otrzymany już z cenami dla kogo zawsze można zasłonić.
    Czy ktoś z was korzysta lub korzystał z projektanta wnętrz?

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zytzyt

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo podoba nam siè plan domu z widokiem 3 szukamy już gotowego, który można by było zobaczć na żywo.
    Odwdzięczymy siè
    Najlepiej małopolskie

  12. #52

    Domyślnie

    Nie wiem co myślą o tym osoby budujące dom z widokiem 3, czy w ogóle realizujące inne projekty, ale posty na forum strony mgprojekt typu chętnie zobaczę na żywo co by to miało nie oznaczać są już na prawdę męczące. Teraz ten trend pojawia się tutaj. Ludzie dom z widokiem 3 jest godny polecenia, jest też wiele innych ciekawych projektów. Na innych forach jakoś nie rzucają się w oczy takie posty. W mojej ocenie obejrzenie stanu surowego nie wiele zmieni w sytuacji gdy brak wyobrażenia przestrzennego. Wobec powyższego moja rada jest taka: znaleźć dobrego projektanta, który sprawdzi czy dom zmieści się na działce, strony świata, warunki planu zagospodarowania działki. Kwestia układu pomieszczeń daje dużo możliwości z uwagi na monolityczny strop. Mgprojekt udostępnia na swojej stronie dużo informacji o swoich projektach, rysunki szczegółowe są kluczowe. Zachęcam do merytorycznego pisania postów.

  13. #53

    Domyślnie

    U mnie jest dachówka, teraz prawdopodobnie zakryje część ogniwami, więc odpowiedz sobie sam
    Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz to kilka razy odbyło się spotkanie z projektantem wnętrz i ogrodu, ale to był mój stracony czas.
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Witam
    Z wizualizacją wnętrz w takim razie musimy poczekać. Ale Jak by ktoś miał to proszę wrzucać.
    Odnośnie ognie Jaki koszt wyszedł tobie. Zastanawiamy się również nad ogniwami.

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartjola

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    rzszow
    Kod pocztowy
    35-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jak sie maja wasze koszty budowy do kosztorysu z MG Projekt? Jak procentowo sie pokrywaja SSO? i SSZ?
    I czy ktos chcial by sie podzielic wiedza face to face?

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sysia79

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    05-084
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, czy posiadają Państwo wykonawcę godnego polecenia.... chcielibyśmy rozpocząć budowę tego domu latem i szukamy ekipy?

  17. #57

    Domyślnie

    W mojej gminie ruszył projekt z dofinansowaniem 85 procent że środków Unijnych dla ogniw i pomp. Do końca lutego zbierane były wnioski. Realizacja 2017-18 z warunkiem domu oddanego do użytku. W przypadku ogniw ważne aby było ok. 20 m2 dachu od południa (u mnie jadalnia i salon).
    Toczyły się rozmowy z firmami zajmującymi się instalacjami ogniw, ale było dużo niejasności, np jedna firma instalowala z dofinansowaniem banku x, gdzie po wykonaniu telefonu okazało się że absolutnienie nie. Natomiast ogniwa które proponowali to chińszczyzna.

    Jeżeli chodzi o aranżacje to ciekawe jakie inwestorzy będą mieli pomysły na urządzenie wiatrolapu- na każdej ścianie drzwi i to jeszcze centralnie, a drzwi garderoby tak usytuowane, że o przesównych nie na mowy. Mam już dzialowki więc u mnie tak zostanie, ale może ktoś za wczasu da pokusić się o zmianę
    Meble do salonu i jadalni mam, ustawienie kuchni też jest zastanawiam się jeszcze akryl, fornir czy lakier. Drzwi wew. Firma wybrana. Wiadomo projektant wnętrz chce zaprojektować z tego materiału za który będzie miał odsyp, w moim przypadku te spotkania były tak irytujące...

    Jeżeli chodzi o koszty to zależą od wielu czynników, ja nam pod całym domem piwnice więc nie za bardzo pomogę w tym temacie.
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartjola Zobacz post
    Jak sie maja wasze koszty budowy do kosztorysu z MG Projekt? Jak procentowo sie pokrywaja SSO? i SSZ?
    I czy ktos chcial by sie podzielic wiedza face to face?
    Witam
    jeżeli chodzi o ceny oznaczenia SSO i SSZ są często mylone i różne osoby różnie to interpretują więc piszę z wyjaśnieniem
    stan surowy z więźbą dachową - 217 296,80 Brutto
    stan surowy otwarty z dachem bez okien i drzwi - 256 762,38 brutto Zastosowana blacho dachówka
    Ceny jakie zapłaciłem.

  19. #59

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad budową domu z widokiem 3, bardzo zależy mi na obejrzeniu domu już powyżej SSZ. Jeżeli jest to możliwe to bardzo, bardzo proszę o możliwość obejrzenia i przekazania doświadczeń.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam
    Mam ogromną prośbę poprosiłbym o przesłanie oferty na okna jakie macie.
    Super by było jak by były szczegółowe te oferty.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony