dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie MUZEUM PIECÓW i kultury ogniowej

    Były już wystawy, opisywałem akcje takie jak ta: http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%93W-jwst-ECO

    Czas na Muzeum...

    Ta idea ewoluuje i nie daje mi spać. Dlatego jest nadzieja, że w końcu powstanie. W zasadzie już jest. Forumowicze, którzy zabłądzili do mojej firmy, widzieli jego zręby...Kolekcja 200 drzwiczek, kolekcja piecyków żeliwnych...gadgetów, kafli, pieców, techniki zduńskiej...

    Pomyśli ktoś, że to dziwny pomysł, by zakładać wątek o muzeum na forum muratora. Ale czy to mój pierwszy dziwny pomysł?! Tu jestem najbardziej aktywny w internecie i tu przewija się sporo osób. Skoro ze względów finansowych nie mogę liczyć na szybką budowę realnego muzeum, niech się dzieje jak najwięcej wirtualnie...Kiedyś to połączymy...Może trafię na właściwych ludzi?


    Ostatnia pisanina o muzeum http://blog.kominki-batura.pl/muzeum-piecow/

    A tu stare "ćwiczenia" http://forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=117&t=29599


    Prośba o nie zaśmiecanie wątku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  Batura-IMG_1839w.jpg
Wyświetleń: 383
Rozmiar:  100,7 KB

    Nazwa:  BATURA-IMG_1804w.jpg
Wyświetleń: 384
Rozmiar:  98,0 KB

    Nazwa:  Batura-IMG_1836w.jpg
Wyświetleń: 384
Rozmiar:  100,1 KB

    Nazwa:  BATURA-IMG_1810w.jpg
Wyświetleń: 384
Rozmiar:  98,3 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Kafle z rozbieranych pieców zbierał kiedyś mój wstępny, nazbierał tego taką "kolekcję", że w końcu musiał zamówić wywrotkę i utwardzić tym jakiś podjazd, z jednej strony trochę szkoda, bo w łódzkich kamienicach bywały naprawdę dzieła sztuki, z drugiej widzę u ciebie tylko kompletne zestawy, a rozbierane piece były niestety baardzo niekompletne.
    Gdybym przypadkiem odkrył jeszcze jakieś kwiatki zapytam, czy Ci się nie przydadzą, życzę aby kiedyś pomysł z muzeum wypalił, byłoby to piękne ukoronowanie kariery.
    Choć zdaje się , że podobne już gdzieś istnieje, tak więc zorganizować kolejne będzie jeszcze trudniej. Powodzenia.
    Lechosław Kierzkowski.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piotrze, malenkie są te fotki u Ciebie na blogu. Masz większe?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piotrze, malenkie są te fotki u Ciebie na blogu. Masz większe?

    Klikaj do skutku na fotkę...

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    ...... życzę aby kiedyś pomysł z muzeum wypalił, byłoby to piękne ukoronowanie kariery.
    .
    Życzysz Piotrowi aby skończył w muzeum ?
    Kustosz Piotr ...
    Ciekawe za czo by ludziska chętniej płacili ?
    Za oglądanie Piotra czy kafli ?

    Piotr to jeszcze dziarski "staruszek" i o emeryturze w muzeum zapewne nie myśli ...
    Darek B

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Życzysz Piotrowi aby skończył w muzeum ?
    Kustosz Piotr ...
    Ciekawe za czo by ludziska chętniej płacili ?
    Za oglądanie Piotra czy kafli ?

    Piotr to jeszcze dziarski "staruszek" i o emeryturze w muzeum zapewne nie myśli ...
    O!!!!!! awatarek new.Ty to bys chciał by skończył w muzeum.konkurencje by ci się uszczupliła.Nie róbcie z Baturki dziadziunia.To dziarski chłop wiedzący co che uzyskać w życiu z kominkami,kaflami itp.Nie to co foreścik.Tam pierdnie tu pierdnie i interes kwitnie o eńku nie wspomnę.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A Piotr prosił o nie śmiecenie, PANOWIE


    Ad rem
    PIECYK, czyli FREDERCIA – żeliwna „kozica" ma 180 cm wysokości i służyła do palenia koksem (!).
    Projekt pochodzi z pracowni Ernsta Vossa. Jest on autorem serii fantazyjnych projektów, których urodę można podziwiać w kolejnych, autorskich modelach. Zdobyczna koza to FREDERICIA. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od nazwy miasta w Danii.
    Piec wyprodukowano w zakładach OSCAR LUND TEKNIKER na początku ubiegłego wieku.

    Przed konserwacją
    Nazwa:  Batura-DSC09795w.jpg
Wyświetleń: 318
Rozmiar:  92,7 KB


    Po konserwacji
    W niszy widać fajerkę. Ażurowe ozdobne drzwiczki fantazyjne łukowo zwieńczone trafiły „z marszu" do warsztatu, by odnowić przerdzewiałą galwanizację. Na szczycie nawilżacz, będący jednocześnie ozdobnym zwieńczeniem

    Nazwa:  Batura-DSC09859w.jpg
Wyświetleń: 318
Rozmiar:  87,5 KB

    Nazwa:  Batura-DSC09861w.jpg
Wyświetleń: 319
Rozmiar:  95,1 KB
    Nazwa:  Batura-DSC09866w.jpg
Wyświetleń: 315
Rozmiar:  103,5 KB


    Czy ja nie za bordzo się panoszę, Piotrze?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Absolutnie nie!

    Nie wiem jak dziękować...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Kafle z rozbieranych pieców zbierał kiedyś mój wstępny, nazbierał tego taką "kolekcję", że w końcu musiał zamówić wywrotkę i utwardzić tym jakiś podjazd, z jednej strony trochę szkoda, bo w łódzkich kamienicach bywały naprawdę dzieła sztuki, z drugiej widzę u ciebie tylko kompletne zestawy, a rozbierane piece były niestety baardzo niekompletne.
    Gdybym przypadkiem odkrył jeszcze jakieś kwiatki zapytam, czy Ci się nie przydadzą, życzę aby kiedyś pomysł z muzeum wypalił, byłoby to piękne ukoronowanie kariery.
    Choć zdaje się , że podobne już gdzieś istnieje, tak więc zorganizować kolejne będzie jeszcze trudniej. Powodzenia.
    Jest muzeum w Velten. Do niedawna jedyne.

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...95039771,d.ZGU

    Przy muzeum energii w Knappenrode ( Sachsisches Indusriemuseum) jest od niedawna kolekcja piecyków żeliwnych. Bajka!

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja

    Z tymi dwoma muzeami już współpracuję. W bardzo ograniczonym zakresie, jak na moje możliwości, ale jednak...


    Na Węgrzech jest też muzeum, do którego dopiero dotrę.

    Są małe muzea i prywatne kolekcje na całym świecie...



    Na razie małymi kroczkami:

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja

    http://blog.kominki-batura.pl/wystaw...ury-zdunskiej/

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to kustosza już mamy

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Baturka jeśli pozwolisz natknąłem się na coś takiego.
    Źródło.

    http://poznan.naszemiasto.pl/artykul...id,tm,zid.html
    Może nie koniecznie pasujące do twego muzeum ale jak patrze na to, to ciary mam.Np.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa wystawa. Kurator wystawy, Kateriny Zisopulu-Bleja, pomagała mi w organizacji tej wystawy: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja

    Muzeum Archeologiczne było współorganizatorem. Fotogramy które pokazałeś, też wykorzystaliśmy. To zdjęcia archiwalne z Kaflarni Zduny, autorstwa Kateriny. Najstarsza kaflarnia w Polsce - w Zdunach, niestety chyba ostatecznie zakończy swój żywot...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Muzealiów ciąg dalszy

    Piotr napisał na blogu:
    Eksponaty zjechały do mnie już jakiś czas temu. Krótko po zrobieniu zdjęcia z „kupą złomu" na paletach. Data jest na zdjęciu. Wszystko odbyło się za sprawą przyjaciół z forum, mieszkańców Szwecji. Wiedząc o moim „kręciołku", zaczęli się co nieco rozglądać. No i wysłali mi fotkę z pytaniem: „bierzesz"?! Na jasne, że biere….

    Nazwa:  PIECE-ŻELIWNE-SZWECJA.jpg
Wyświetleń: 254
Rozmiar:  96,5 KB


    Dwie kuchnie i jeden piec udało się odrestaurować jeszcze podczas wakacji. Niestety dopiero dziś znalazłem czas i motywację by porobić zdjęcia i wam to pokazać. Zacznę jednak od innej kuchni, która przyjechała z tym co na powyższej fotce. Kuchnia ciekawa, bo producent znany… Znany z produkcji pilarek do drewna i motocykli, więc tym bardziej ciekawie….

    Nazwa:  1-DSC099011.jpg
Wyświetleń: 256
Rozmiar:  92,9 KB

    Nazwa:  2-DSC098971.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  97,3 KB

    Swoistą ciekawostką w tej kuchni jest dekielek / fajerka. Ciężko podnieść ten element bo waży…. prawie 6 kilogramów! Z pewnością zupa pozostawiona na takiej fajerce, będzie ciepła jaszcze jakiś czas po wygaśnięciu ognia pod płytą.
    Nazwa:  3-DSC09904.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  93,3 KB

    Nazwa:  4-DSC099212.jpg
Wyświetleń: 247
Rozmiar:  98,6 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-11-2015 o 22:15
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    WRACAMY DO „KUPY ZŁOMU"…

    Duża kuchnia „4 palnikowa". Płyta górna z zabezpieczeniem przed pękaniem, w postaci fragmentu z frezami, mocowanego na śruby. Brakujący element pod piekarnikiem, to zaślepka wyczystki „termoobiegu" tegoż piekarnika, który był traktowany płomieniami z pięciu stron.

    Nazwa:  7-DSC09905.jpg
Wyświetleń: 249
Rozmiar:  90,9 KB

    Nazwa:  8-DSC09909.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  95,0 KB

    Z tyłu płyty widać podłużną zaślepkę, też przykręcaną na śruby. To miejsce montażu króćca dymowego. Kuchnia posiada możliwość podłączenia do komina w tym miejscu, czyli z góry, lub z tyłu.
    Nazwa:  9-DSC09908.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  92,8 KB

    Niezły patent, to bardzo pomocna, ażurowa platforma opuszczająca się automatycznie po otwarciu drzwi piekarnika. Ktoś kto używa nawet współczesnych piekarników, wie jaki jest problem z wysuwaniem do połowy blachy, w celu skontrolowania co się dzieje w jej tylnych zakamarkach. Platforma podnosi się też automatycznie w trakcie zamykania drzwi.
    Nazwa:  10-DSC09906.jpg
Wyświetleń: 253
Rozmiar:  95,8 KB

    Nazwa:  12-DSC09912.jpg
Wyświetleń: 250
Rozmiar:  91,6 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mała kuchnia na dwa garnki. pochodzi z tej samej odlewni co kuchnia duża…

    Nazwa:  13-DSC09913.jpg
Wyświetleń: 247
Rozmiar:  89,8 KB

    Nazwa:  14-DSC09914.jpg
Wyświetleń: 249
Rozmiar:  92,4 KB

    Nazwa:  15-DSC09915.jpg
Wyświetleń: 249
Rozmiar:  96,2 KB


    No i na koniec piecyk. Jak widać, piecyk od biedy tez nadawał się do gotowania.
    Nazwa:  16-DSC09916.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  92,5 KB

    Nazwa:  17-DSC09917.jpg
Wyświetleń: 246
Rozmiar:  96,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pesteczko...Teraz zwróciłem uwagę na fakt, żem Ci miał już dawno temu podziękować za odwalenie mojej roboty...Niniejszym to czynię.

    Troszkę później opiszę wrażenia z podłączenia HusQvarny do komina...A było to w przepięknych okolicach miejscowości Kwaczała...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    You are Welcome
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zaniechałem, porzuciłem....Czas odświeżyć. Wirtualny wątek w którym raz po raz chciałbym pokazać jakiś eksponat.

    Dziś piecyk który przyjechał do mnie kilka lat temu z Norwegii...Z zewnątrz wykonany jest ze steatytu. W środku miał wymurówki. Są ślady zaprawy, która zachowała swą elastyczność mimo obróbki termicznej. Trudno powiedzieć, czy wymurówki były z szamotu czy również steatytowe. Nawiązałem kontakt z Tulikivi, właścicielem Złoża Mamuciego w Finlandii, skąd najprawdopodobniej pochodzi steatyt. Nie kojarzą takiego produktu, przynajmniej nie wyszedł spod ich dłuta. Ocena szacunkowa wieku, sugeruje jakieś 150 lat...

    Później wkleję więcej fotek...Dziś trzy z momentu kiedy piecyk ujrzałem po raz pierwszy...W jakiejś betlejemce...Od razu mną zawładnął...




Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony