dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: jakie ogrzewanie domu

  1. #1

    Domyślnie jakie ogrzewanie domu

    Prośba o poradę .
    Dom na etapie budowy , zabetonowane ławy fundamentowe . Całość podpiwniczona ( garaż + piwnica ) , parter ok. 90 m2 ( salon wysoki do dachu ) , piętro 60 m2 .
    Budowa na wiosce , brak gazu , rodzina alergików , w piwnicy będą pracować dwa piece elektryczne 1300 st. C do działalności ( solidne źródło ciepła ) .
    Jakie ogrzewanie zastosować , jak wykorzystać ciepło z pieców . Zakładamy , że ogrzewanie musi być wystarczające w sytuacji gdy piece nie działają .

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    rodzina alergików , w piwnicy będą pracować dwa piece elektryczne 1300 st. C do działalności ( solidne źródło ciepła ) .
    Jeśli alergicy to grzejniki ścienne odpadają,nie wiem jakiego typu są te piece ale można ciepło zebrać do bufora ciepła,być może przez wężownicę a z bufora na dom.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    w piwnicy będą pracować dwa piece elektryczne 1300 st. C do działalności ( solidne źródło ciepła ) .
    .
    ale to jest tylko temperatura i nic nie wiemy o ilości energii jaką pobierają...
    tak swoją drogą jeżeli jakiś proces technologiczny wymaga tych 1300* to pobieranie energii z tego pieca będzie skutkowało potrzebą jej uzupełniania, jeżeli chodzi o energię pozostałą po procesie technologicznym to jest jej tylko tyle ile zostało zakumulowane w konstrukcji czy pozostałościach materiału...
    ja raczej próbowałbym odzyskać jak najwięcej energii z powietrza wentylującego owe pomieszczenia...

  4. #4

    Domyślnie

    Są to dwa piece do wypalania ceramiki , piece kręgowe - coś w ten deseń :
    http://ceramiq.pl/piece-ceramiczne/p...m-top-160.html

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    Są to dwa piece do wypalania ceramiki , piece kręgowe - coś w ten deseń :
    http://ceramiq.pl/piece-ceramiczne/piec-kregowy-nabertherm-top-160.html
    Boje się,że pożytku żadnego z tego nie będzie,można jak jasiek zasugerował próbować odzyskać ciepło z powietrza ale cudów bym się nie spodziewał.

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Skoro w domu masz alergików to grzanie takimi piecami które są wyłożone włóknem ceramicznym całkowicie odpada .

    Pomijam sens grzania domu takimi piecami .
    Podana przez Ciebie temperatura 1300 stopni przy otwarciu tego pieca niema prawa powstać ...


    W domach gdzie mieszkają ALERGICY wykluczam grzanie systemem dystrybucji powietrza , pozostaje AKUMULACYJNY pieco-kominek lu wkład z płaszczem wodnym [ centralne ogrzewanie + woda ciepła użytkowa ]
    Darek B

  7. #7

    Domyślnie

    Piece muszą pracować i będą działały w piwnicy . Ogrzewanie to oddzielny temat , chodzi o to jkie zrobić ogrzewanie i czy warto robić rekuperacje.

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Rekuperacja w domu alergików .. słaby pomysł ... popytaj co w takich rurach od reku jest po 2 sezonach ..
    Polecam jako podstawowe źródło ciepła kominek z płaszczem wodnym , uzupełniony o bufor odpowiedniej wielkości
    Darek B

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rekuperacja w domu alergików .. słaby pomysł ... popytaj co w takich rurach od reku jest po 2 sezonach ..
    a ja głupi zawsze myślalem, że nie ma nic lepszego dla alergika jak właśnie wentylacja mechaniczna....
    człowiek się uczy całe życie

    http://rekuperacjalodz.pl/tmasl-32/2...alergikow.html

    co ciekawe, opinie jak w zacytowanymna górze fragmencie, to zwykle wyrażają ludzie co nie mieli z WM w ogóle do czynienia...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Polecam jako podstawowe źródło ciepła kominek z płaszczem wodnym , uzupełniony o bufor odpowiedniej wielkości
    kotłownia w salonie?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    PODŁOGÓWKA jako sposób dystrybucji ciepła.
    Te 30stC w wodzie do niej da się zrobić na sto sposobów.
    Wentylacja mechaniczna.
    Może bufor?
    Byłoby gdzie odzysk gromadzić.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kotłownia w salonie?
    A co Cię tak dziwi ?
    Przecież prawie wszyscy pompiarze tak mają.
    Dla klimatu oczywiście
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #13
    Banned
    jareckim

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    21

    Domyślnie

    Moja znajoma która mieszka na przeciwko ogrzewa dom gazem. Od czasu do czasu przyjeżdża do niej beczkowóz z AmeriGas aby dotankować. Generalnie jest zadowolona, chociaż o kosztach nigdy nie rozmawiamy. Twierdzi natomiast, że jest to wygodne i wydajne źródło ciepła.
    Ewentualnie wyślij zapytanie do http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu.html nich Ci napiszą ile może kosztować taka instalacja?

  14. #14
    Banned
    piotrwalicki

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    11

    Domyślnie

    a co z ogrzewaniem na podczerwień?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrwalicki Zobacz post
    a co z ogrzewaniem na podczerwień?
    Ma się dobrze w przeciwieństwie do ultrafioletu ... tym to kiepsko
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Adkwaniewski,widziałeś kiedy ogrzewanie UV?,lepiej byś wyjaśnij porządnie koledze na czym polega ogrzewanie IR,bo chłopak nie wie,bądź udaje niewiedzącego .
    Pozdrawiam.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareckim Zobacz post
    Moja znajoma która mieszka na przeciwko ogrzewa dom gazem. Od czasu do czasu przyjeżdża do niej beczkowóz z AmeriGas aby dotankować. Generalnie jest zadowolona, chociaż o kosztach nigdy nie rozmawiamy. Twierdzi natomiast, że jest to wygodne i wydajne źródło ciepła.
    Ewentualnie wyślij zapytanie do http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu.html nich Ci napiszą ile może kosztować taka instalacja?
    Propan, a tym samym koszty ogrzewania, dwa razy droższy niż przy własnym zbiorniku.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    adkwapniewski,widziałeś kiedy ogrzewanie UV?,lepiej byś wyjaśnij porządnie koledze na czym polega ogrzewanie IR,bo chłopak nie wie,bądź udaje niewiedzącego .
    Pozdrawiam.



    oj chyba dobrze wie tylko udaje
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  19. #19

    Domyślnie

    Korekta
    Wcześniej podałem błędne dane - powierzchnia , piwnica 168 m2 , parter 168 m2 , poddasze ok 80 m2 .
    Piwnica ściany 24 bloczek + 10 cm styrodur , posadzka piwnicy styrodur 8 cm ( zakładamy piwnicę ogrzewaną , ale część ciepła będzie z pieców o których wcześniej pisałem )
    Parter ściany pustak ceramiczny 30 cm + 15 cm styropian
    Dach wełna mineralna 30 cm
    Wentylacja grawitacyjna .
    Piec na ekogroszek - pytanie jaki ? Myślę , że max 14 kW .

    Budowa domu jest siostry , ja u siebie mam piec polecany na forum i jestem tak średnio zadowolony .

    Porównuje mój piec 12kW na ecoal i piec kolegi Stalkot ok 24 kW - spalanie CWU dla 4 osób - praktycznie takie samo czyli 4,5 - 5,5 kg ( u mnie nie wiem jak można osiągnąć spalanie poniżej 3 kg jak niektórzy się chwalą ) , palimy tym samym węglem .
    Spalanie CWU i CO w okresie zimowym ze Stalkotem ciężkie do oceny , bo kolega palił na przemian węglem polskim i czeskim ( ilości porównywalne na polskim , na czeskim do 50 % palił więcej ) .Oczywiście porównanie nie do końca miarodajne , ale super polecany kocioł kontra przewymiarowany średniak .
    Czyli szukam kotła renomowanego producenta z dobrym sterownikiem , o małym zużyciu ekogroszku zarówno w latem jak i zimą .

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "o małym zużyciu ekogroszku zarówno w latem jak i zimą . "

    Dobrze ogacisz chałupę to każdy spełni te wymagania...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony