dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: jakie ogrzewanie domu

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rekuperacja w domu alergików .. słaby pomysł ... popytaj co w takich rurach od reku jest po 2 sezonach ..
    Jestem alergikiem i u mnie się sprawdza, a po 7 latach w rurach od reku nie znalazłem żadnego potwora

    Wystarczy wymieniać jak należy filtry - tu jest wybór jak dokładnie odfiltrujemy zanieczyszczenia z zewnątrz - nawet dym przez EU9 nie przeleci, a i przez EU5 niewiele się go przedostaje.
    Do tego w tym roku przeozonowałem całą instalację bo skoro w samochodach się to stosuje to czemu nie zwłaszcza przy gruntowym wymienniku ciepła.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    Korekta
    Wcześniej podałem błędne dane - powierzchnia , piwnica 168 m2 , parter 168 m2 , poddasze ok 80 m2 .
    Piwnica ściany 24 bloczek + 10 cm styrodur , posadzka piwnicy styrodur 8 cm ( zakładamy piwnicę ogrzewaną , ale część ciepła będzie z pieców o których wcześniej pisałem )
    Parter ściany pustak ceramiczny 30 cm + 15 cm styropian
    Dach wełna mineralna 30 cm
    Wentylacja grawitacyjna .
    Piec na ekogroszek - pytanie jaki ? Myślę , że max 14 kW .

    Budowa domu jest siostry , ja u siebie mam piec polecany na forum i jestem tak średnio zadowolony .

    Porównuje mój piec 12kW na ecoal i piec kolegi Stalkot ok 24 kW - spalanie CWU dla 4 osób - praktycznie takie samo czyli 4,5 - 5,5 kg ( u mnie nie wiem jak można osiągnąć spalanie poniżej 3 kg jak niektórzy się chwalą ) , palimy tym samym węglem .
    Spalanie CWU i CO w okresie zimowym ze Stalkotem ciężkie do oceny , bo kolega palił na przemian węglem polskim i czeskim ( ilości porównywalne na polskim , na czeskim do 50 % palił więcej ) .Oczywiście porównanie nie do końca miarodajne , ale super polecany kocioł kontra przewymiarowany średniak .
    Czyli szukam kotła renomowanego producenta z dobrym sterownikiem , o małym zużyciu ekogroszku zarówno w latem jak i zimą .
    Popracuj nad ustawieniami podtrzymania w swoim kotle tj. wydłuż przerwę pomiędzy podaniami i daj krotnośc podawania bez dmuchawy tak, żeby nie wygasał.

    Co do kotła to skoro maks 14 kW to Skam-P Plus 12 kW ma maks 15 kW i dobrze dopasowany palnik.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Rekuperacja w domu alergików .. słaby pomysł ... popytaj co w takich rurach od reku jest po 2 sezonach ..
    Polecam jako podstawowe źródło ciepła kominek z płaszczem wodnym , uzupełniony o bufor odpowiedniej wielkości
    Jestem alergikiem, jedno z dzieci -alergik, mam rekuperację i nie narzekam
    Do tego podłogówka w całym domu i nie zamieniłabym jej na nic innego ( ale o tym już gdzies pisałam)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony