dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Domyślnie

  kupiłem dom w stanie surowym otwartym, podpiwniczony, budowa rozpoczęta przed 15 laty. Ściany piwnic są wilgotne na wysokość około 40 cm na całym obwodzie domu, dom stoi w wilgotnym miejscu. Jest wykonana izolacja pozioma pomiędzy ławami fundamentowymi a ścianami piwnicy-2x papa. Jaki rodzaj izolacji można teraz zastosować ? Rady jakie dotychczas słyszałem: odkopać ławy z zewnątrz i wykonać izolację pionową, ale z czego?
  Z papy? ze specjalnej folii? z izolbetu ? czy zastosować inny rodzaj osuszania ?

 2. #2

  Domyślnie

  Zawilgocenie ścian nastapilo poprzez kapilarne podciąganie wody ale mogło być spotęgowane przez wody opadowe(deszcze). Jest kilka sposobów izolacji ścian, ale wydaje się że w Pańskim przypadku przed przystapieniem do wykonania zenętrznych izolacji pionowych należy oszuszyć ściany.
  Nowoczesne metody osuszania ścian to:
  - iniekcja krystaliczna,
  - termoiniekcjia,
  - ciśnieniowa.
  Najczęściej jednak potem należy wykonać nową izolację pionową ścian co wiąże się z koniecznością odkopywania fundamentów. Nie należy jednak odkopywać całych fundamentów jednocześnie , ale odcinkami do 2 m i łączyć izolację na zakład ok. 15cm.
  Po zaizolowaniu fundamenty zasypuje sie gruntem przepuszczalnym
  Jeśli trzeba też zrobić nową izolację podłogi, wykonuje się ją od środka, a na niej układa się warstwę betonu.
  Trudno drogą korespondencyjną określić, która z metod byłaby najwłaściwsza w przypadku Pana domu. Wskazane byłoby wykonanie ekspertyzy budowlanej na miejscu, która pozwoli podjąć właściwa decyzję.
  Przed działaniem wody na ściany piwnic w przyszłości dośc skutecznym rozwiazaniem jest ponadto wykonanie drenażu opaskowego.
  Obszerny materiał na temat zamieściliśmy w Muratorze 6/00 „Drenaż – sposób na wodę gruntową”. Proponujemy również sięgnięcie do informacji w numerze specjalnym "Ciepły , suchy dom".
  W przypadku dodatkowych pytań lub problemów ze zdobyciem poleconych publikacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów (22) 870 04 70, 870 54 95, 870 52 23 w dowolnym terminie, w godzinach 9:00-17:00
  Serdecznie pozdrawiamy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony