dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 477 z 479
Pokaż wyniki od 9.521 do 9.540 z 9569
  1. #9521

    Domyślnie

    Mam właśnie ten sam problem, bo i glazury mam podobne.
    Tzn. jedną białą, a czarną będę miała w formie marmuru odbicie lustrzane. Ale po mimo tego, że już zamówiłam płytki, to chodzi mi po głowie dodanie koloru, niebiesko szarego lub brudnego różu, tylko się boję, że w moim przypadku, przy wzorze na marmurze będzie to przesadą.

    jak tu:
    https://pl.pinterest.com/pin/697354323527970820/?nic=1
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #9522

    Domyślnie

    Ładnie to wygląda, ale ja nie jestem aż taka odważna i raczej koloru bym nie dała, ewentualnie jakąś szarość.
    Możesz się pochwalić jakie płytki wybrałaś?

  3. #9523
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 23-10-2019 o 14:50
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #9524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, chciałbym z Wami skonsultować projekt łazienki w mieszkaniu deweloperskim. Pomieszczenie o wymiarach 243 x 178 cm (4,25 m2).

    - po prawej stronie kabina typu walk-in z szybą biegnącą od ściany przeciwległej do drzwi wejściowych o dł. ok. 120 cm (ew. prysznic z drzwiami przesuwnymi - do rozważenia)
    - bateria prysznicowa podtynkowa na ścianie obok umywalki (stąd na projekcie wystająca ścianka)
    - szafka z umywalką, nad nią lustro vis a vis drzwi wejściowych
    - po stronie lewej sedes podtynkowy i bidet podtynkowy
    - nad sedesem i bidetem szafka jak na ostatnim zdjęciu na długości całej ściany (178 cm).

    Pytania:
    1) co sądzicie o takim układzie? coś można rozwiązać inaczej?
    2) czy starczy miejsca dla zarówno sedesu jak i bidetu? ściana ma długość 178 cm, ale trzeba brać poprawę na szafkę z umywalką




  5. #9525

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    Witam, chciałbym z Wami skonsultować projekt łazienki w mieszkaniu deweloperskim. Pomieszczenie o wymiarach 243 x 178 cm (4,25 m2).

    - po prawej stronie kabina typu walk-in z szybą biegnącą od ściany przeciwległej do drzwi wejściowych o dł. ok. 120 cm (ew. prysznic z drzwiami przesuwnymi - do rozważenia)
    - bateria prysznicowa podtynkowa na ścianie obok umywalki (stąd na projekcie wystająca ścianka)
    - szafka z umywalką, nad nią lustro vis a vis drzwi wejściowych
    - po stronie lewej sedes podtynkowy i bidet podtynkowy
    - nad sedesem i bidetem szafka jak na ostatnim zdjęciu na długości całej ściany (178 cm).

    Pytania:
    1) co sądzicie o takim układzie? coś można rozwiązać inaczej?
    2) czy starczy miejsca dla zarówno sedesu jak i bidetu? ściana ma długość 178 cm, ale trzeba brać poprawę na szafkę z umywalką



    Po co Ci taka głęboka i szeroka umywalka? Trochę ją zmniejsz, tak byś blat miał o szerokości35- 40cm, lub z wcięciem i wtedy się bardziej zmieścisz.
    Na zdjęciu masz przykład :
    https://pl.pinterest.com/pin/845058317563036193/



    Umywalek teraz jest masa przeróżnych, to z dopasowaniem nie powinno być problemu.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #9526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwróć uwagę, że drzwi mają futryny - dolicz ich grubość przy uwzględnianiu szerokości prysznica/wanny.
    Bo na rysunku masz na styk z otworem drzwiowym.

  7. #9527

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Dziękuję. Ja w sumie, to jeszcze nie zdecydowałam, bo w czarnych płytkach jest, jak dla mnie oczywiście, za dużo różnych kolorów. Albo dużo białego, zielonego czy pomarańczowego. Ja bym wolała, żeby wzór na czarnej płytce imitującej marmur był bardzo subtelny, a takiej nigdzie nie znalazłam, albo nie umiem szukać, a może Ty widziałaś?

  8. #9528

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dziękuję. Ja w sumie, to jeszcze nie zdecydowałam, bo w czarnych płytkach jest, jak dla mnie oczywiście, za dużo różnych kolorów. Albo dużo białego, zielonego czy pomarańczowego. Ja bym wolała, żeby wzór na czarnej płytce imitującej marmur był bardzo subtelny, a takiej nigdzie nie znalazłam, albo nie umiem szukać, a może Ty widziałaś?
    Jest tego całkiem dużo, zależy tylko ile się chce wydać. Oto na szybko kilka przykładów:
    http://abade.eu/product/gres-czarny-...rektyfikowana/
    https://kaflando.pl/produkt/plytki-i...ortoro-120x60/
    https://allegro.pl/oferta/plytki-pod...ral-8129684737
    Pozdrawiam
    Katka

  9. #9529

    Domyślnie

    Dziękuję za podanie przykładów, tylko wolałabym zobaczyć najpierw płytkę, którą kupię, bo te ze zdjęć mocno w rzeczywistości się różnią, zdążyłam się już przekonać o tym wiele razy. Zależy mi też, żeby wydać mniej niż więcej i mam nadzieję, że tak będzie, dlatego cały czas szukam i myślę, że w końcu coś uda się wybrać.
    Kolejny dylemat, to czy wybrać płytki w macie czy w połysku? Jakoś nie mogę się zdecydować, bo jedne i drugie podobają mi się.

  10. #9530
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    ciężkiprzypadek, Elfir, dziękuję za rady.

    Po przemyśleniu i rozmowach z narzeczoną, stwierdzamy, że chyba bidet nie będzie nam aż tak potrzebny, a przynajmniej nie kosztem komfortowego korzystania z łazienki. Mamy jednak inny problem...

    Po lewej stronie widziałbym sedes podtynkowy. Myślałem, żeby ściankę z płyt karton-gips (pod którą jest stelaż) rozciągnąć na całą długość ściany (a nad nią szafki) - jak na pierwszej wizualizacji.
    Ale! Sedes nie może być na środku tej ścianki, bo będzie zbyt blisko umywalki, musi być przemieszony nieco bliżej drzwi. A to chyba burzy całą symetrię i porządek tego układu...

    Na wizualizacji numer dwa pokazuje ściankę działową krótszą, ograniczoną tylko do sedesu. Powstaje jednak mało przyjemny kąt , który wypadałoby jakoś zapełnić... Ale jak? Macie pomysły? Szafką jak w moim pomyśle? Trochę mało miejsca na otwieranie drzwi, zwłaszcza, że musi tam wisieć ręcznik...




  11. #9531

    Domyślnie

    Katka Ci fajne podesłała, ale tak na prawdę każdy musi sobie wybrać sam i zobaczyć na żywo jak się prezentuje.

    Ja też miałam dylemat odnośnie czy wybrać płytkę mat czy połysk...najlepsza by była lappato, ale ciężko kupić ładną.
    W jednych kolekcjach, mat mi się lepiej podobał a w innych znowu połysk. Szukałam w miarę delikatnej, ale z głębią.
    Niestety mat się bardziej brudzi, za to połysk rysuje...szczególnie na podłodze.
    To wzięłam na ściany połysk a na podłogę mat.
    Za to czarny, to prawdziwy marmur marquina nero w jednej tafli, tylko wzór w lustrzanym odbiciu.
    Coś jak tu, tylko kolory odwrotnie. Już mam wybrany kamień, ale czekam jeszcze na nową dostawę, może będą ciekawsze wzory.

    https://pl.pinterest.com/pin/311663236689941903/?nic=1a
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #9532

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    ciężkiprzypadek, Elfir, dziękuję za rady.

    Po przemyśleniu i rozmowach z narzeczoną, stwierdzamy, że chyba bidet nie będzie nam aż tak potrzebny, a przynajmniej nie kosztem komfortowego korzystania z łazienki. Mamy jednak inny problem...

    Po lewej stronie widziałbym sedes podtynkowy. Myślałem, żeby ściankę z płyt karton-gips (pod którą jest stelaż) rozciągnąć na całą długość ściany (a nad nią szafki) - jak na pierwszej wizualizacji.
    Ale! Sedes nie może być na środku tej ścianki, bo będzie zbyt blisko umywalki, musi być przemieszony nieco bliżej drzwi. A to chyba burzy całą symetrię i porządek tego układu...

    Na wizualizacji numer dwa pokazuje ściankę działową krótszą, ograniczoną tylko do sedesu. Powstaje jednak mało przyjemny kąt , który wypadałoby jakoś zapełnić... Ale jak? Macie pomysły? Szafką jak w moim pomyśle? Trochę mało miejsca na otwieranie drzwi, zwłaszcza, że musi tam wisieć ręcznik...



    A po Ci ta półka nad wc? Tylko kurz się będzie zbierał a do ozdoby jej dużo brakuje. Chyba, że chcesz ozdobić sedes.
    Przedstawię Ci moją wizję a Ty zrobisz jak Ci się spodoba.

    Zrobiłabym półkę tylko nad stelażem lub zabudowała tą wnękę szafką. Obok dałabym lustro od ziemi do sufitu( podobnie jak na zdjęciu).
    Pod umywalkę dałabym szafkę do samej ściany z wc, za to zostawiła z 30cm od wanny i tu zrobiła na boku szafki wieszak na ręczniki.

    Zaraz coś Ci tu podobnego wkleję.

    Podobnie jak tu:
    https://pl.pinterest.com/pin/452259987577731884/?nic=1a
    Tylko obok wc jeszcze jedno wąskie lustro, jak tu:
    https://pl.pinterest.com/pin/768215648916842977/?nic=1a

    poszukam jeszcze....
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 24-10-2019 o 18:22
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  13. #9533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    całość obudowałabym szafą. Coś jak tu, ale niekoniecznie otwarte półki:





  14. #9534
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Zrobiłabym półkę tylko nad stelażem lub zabudowała tą wnękę szafką. Obok dałabym lustro od ziemi do sufitu( podobnie jak na zdjęciu).
    Pod umywalkę dałabym szafkę do samej ściany z wc, za to zostawiła z 30cm od wanny i tu zrobiła na boku szafki wieszak na ręczniki.
    Masz na myśli coś takiego:

    ?

    Nad ścianką, pod którą ukryty jest stelaż do WC byłaby jeszcze szafka na ukrycie różnych kosmetyków )jak na trzecim zdjęciu w moim pierwszym poście).
    Ostatnio edytowane przez persil91 ; 24-10-2019 o 18:50

  15. #9535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    całość obudowałabym szafą. Coś jak tu, ale niekoniecznie otwarte półki:
    Właśnie coś takiego planuję zrobić. Tylko czy na całą długość ściany?
    Jeśli tak, to czy nie będzie przeszkadzał sedes, który nie będzie idealnie w połowie, tylko bliżej drzwi?
    Jeśli nie na całą ścianę, tylko np. do połowy, jak zagospodarować powstały kąt?

  16. #9536

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    Masz na myśli coś takiego:

    ?

    Nad ścianką, pod którą ukryty jest stelaż do WC byłaby jeszcze szafka na ukrycie różnych kosmetyków )jak na trzecim zdjęciu w moim pierwszym poście).
    tak, tylko lustro od sufitu do ziemi lub zabudować jak u Elfir.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  17. #9537
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    tak, tylko lustro od sufitu do ziemi lub zabudować jak u Elfir.
    w sensie to lustro między sedesem a szafką z umywalką? Starałem się to oddać na wizualizacji. Zastanawia mnie tylko jaki jest cel tego lustra? Chodzi o podział przestrzeni w łazience? Bo przecież lustro będzie też nad umywalką...

  18. #9538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    Jeśli tak, to czy nie będzie przeszkadzał sedes, który nie będzie idealnie w połowie, tylko bliżej drzwi?
    ?
    Na żadnym z tych ujęć sedes nie jest na środku ściany.

    I zabudować całość, aby nie robić żadnych kątów.

  19. #9539

    Domyślnie

    lustra powiększają przestrzeń, ale cała zabudowa będzie praktyczniejsza, jeżeli jest to jedna łazienka.

    https://pl.pinterest.com/pin/391953973817965820/?nic=1a
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  20. #9540

    Domyślnie

    persil91 - a może tak: umywalka obok sedesu a na wprost wejścia płytkie szafki na cała ścianę (oprócz prysznica). Wizualka na szybko - fajnie jakby fronty szafki były dekoracją
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz1A.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	436315

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz1B.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	436316

Strona 477 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony