dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Velux GTU

  1. #1

    Domyślnie Velux GTU

    Witam,jestem nowy na forum i pozdrawiam wszystkich.
    A teraz mój problem.Kupiłem okno Velux GTU S08 z funkcją wyjscia awaryjnego.Po zamontowaniu przekręcam na dole uchwyt do pozycji pionowej i jednocześnie pociągam na górze tę listwę po czym okno uchyla się do pozycji poziomej,czyli wszystko gra.Chciałem zamontować funkcję wyjścia awaryjnego .tzn.obracam uchwyt na dole do pozycji pionowej i naciskając w górę cała szyba podnosi się do góry.Po zamontowaniu amortyzatorów po bokach(żeby to zrobić muszę szybę maksymalnie wychylić do pionu)nie mogę tej szyba ściągnąć na dół,czyli zamknąć okna .Jakieś 5cm idzie w dół a potem blokada,amortyzatory chaczą o boki okna.Spreżyny boczne są luźne i latają sobie w prowadnicach.Byłem u sąsiada ,ma to samo okno,tam wszystko super chodzi i sprężyny są napięte.Gdzie jest problem,głupi nie jestem.Chyba wybuduję element z szybą i przyjrzę się dokładnie co tam nie gra.Może ktoś ma pomysł.Pozdr

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał aprox99 Zobacz post
    Witam,jestem nowy na forum i pozdrawiam wszystkich.
    A teraz mój problem.Kupiłem okno Velux GTU S08 z funkcją wyjscia awaryjnego.Po zamontowaniu przekręcam na dole uchwyt do pozycji pionowej i jednocześnie pociągam na górze tę listwę po czym okno uchyla się do pozycji poziomej,czyli wszystko gra.Chciałem zamontować funkcję wyjścia awaryjnego .tzn.obracam uchwyt na dole do pozycji pionowej i naciskając w górę cała szyba podnosi się do góry.Po zamontowaniu amortyzatorów po bokach(żeby to zrobić muszę szybę maksymalnie wychylić do pionu)nie mogę tej szyba ściągnąć na dół,czyli zamknąć okna .Jakieś 5cm idzie w dół a potem blokada,amortyzatory chaczą o boki okna.Spreżyny boczne są luźne i latają sobie w prowadnicach.Byłem u sąsiada ,ma to samo okno,tam wszystko super chodzi i sprężyny są napięte.Gdzie jest problem,głupi nie jestem.Chyba wybuduję element z szybą i przyjrzę się dokładnie co tam nie gra.Może ktoś ma pomysł.Pozdr
    Witam,
    Operując tylko dolnym uchwytem ( bez górnego ) uzyskujemy otwiernie klapowe - czyli dolna część okna unosi się do góry - w celu uzbrojenia sprężyn powinno być wykonane maksymalne otwarcie ( dopchnięcie do góry ) w momencie kiedy sprężyny się nie uzbroją to możemy uzyskać opisywany efekt.
    Jeżeli mimo uzbrojenia spręzyn nadal skrzydło nie będzie się zamykało to poproszę o kontakt telefoniczny 022 3377029.

    Pozdrawiam
    Paweł Doradca Velux

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony