dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 35
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 686
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Ja znów zastanawiam się nad gniazdami, ładnie wyglądają gniazda w jednej listwie, rtv/lan/zasilanie, ale cena kosmos. Taniej wyjdzie pojedyńcze.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja to chyba w ogóle gniazd nie będę robić -- to i tak z tyłu jest za szafkami/TV. Szkoda IMO kasy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Wczoraj podpisaliśmy umowę na tynki gipsowe twarde. Od dziś przygotowuję bruzdy pod skrętkę, wykułem otwór na Rack. Parę godzin a efekty słabo widoczne.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Wczoraj zostały zamontowane okna, czekamy na suwankę, drzwi zew.
    Również wczoraj ostrzymaliśmy zamówiony styro na elewację, sciany szczytowe na strychu, ścianę garażową od wew. austroterm 0,031. W sumie ok 50m3. Miałbyc na jesieni ale cena była dobra.

    Dziś zrobiłem 7 otworów w stropie pod WM.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    W zimie faktycznie ceny robią dobre. Rok temu kupiłem chyba 104m3 Swisspora 0,033 po 150zł/m3.

    Odnośnie WM, to nie będziesz potrzebował szczelnych, a niedrogich skrzynek rozprężnych? Na przykład takich:

    http://allegro.pl/skrzynka-rozprezna...972959614.html

    http://allegro.pl/skrzynka-rozprezna...972962254.html

    http://allegro.pl/rozdzielacz-fi-200...972990882.html

    Sam bym sobie takie kupił, ale już mam inne. No i dawaj zdjęcia tych okien.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    .....Odnośnie WM, to nie będziesz potrzebował szczelnych, a niedrogich skrzynek rozprężnych....
    Nadilock skrzynki wyglądają na profesjonalne.

    @cob_ra też bym obejrzał te okna
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Będzie patent

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Mi policzyli 190/m3 brutto. Była promo do piątku. Jeszcze będe potrzebował na podłogi kolejne 50m3. Ale połowę tego uda się zrobić od znajomka co robi CO i puści to na 8%.

    Co do okien nie mam z bliska fotki, z racji, że grunt słabo wysychał przyklejenie taśm odłożylismy na następny piątek jak przyjdzie suwanka. Montaż na krawędzi muru. Ciepły parapet będzie również pod suwanką i dodatkowo pod drzwiami wejściowymi.
    Taśmy zew. będę naklejał przed robieniem elewacji z racji, że będę robił latem lub jesienią nie chciałem aby wystawione były tyle msc na działanie promieni uv, a nie bardzo chciałem je mazać czy to klejem czy innym środkiem z wierzchu. Wydaje mi się, żę nie po to daje się taśmę paroprzepuszczalną aby ją zaklejać.

    Jedynie drzwi tarasowe będą miały od razu taśmy zew. ponieważ będzie robiona wylewka podczas wylewek w domu to i styro na ścianie położę w ciągu miesiąca.












    Co do puszek to się nad nimi zastanawiałem. Tylko jeszcze nie mam do końca sprecyzowanych wejść. Otwory robiłem wiertłem koronowym 150. Otwór najpierw w terivie od pomieszczeń, potem od strychu zaznaczyłem koroną i wierciłem małym wiertłem, a dowierciłem 150, Nie chciałem zajeździć wiertarki bo jednak opór był konkretny.

    Okna na profilu Veka, softline 82, pakiet 3 szyby, ciepła ramka, kolor dąb bagienny obustronny, jedynie garaż i strych od wew biały. Średnie u 0,7-0,8. Na strychy miały być 2 szyby, ale cena była taka sama więc są wszędzie 3.
    Suwanka rozwierno-uchylna.

    Koszt łączny ok 13500 z taśmami zew. które dostanę, ciepłym parapetam i montażem.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 13-02-2016 o 21:56

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Fajna chatka. Zachodni podcień przy wejściu będzie cieplutki, jasny i przyjemny w lecie do 22:00, a wschodni da cień od salonu. Podoba mi się Twoje okno przy wejściu, bo moja małża zażądała dzielonych, i to symetrycznie. Szkarada, ale może to jakoś wkomponuję w elewację.

    Nie wywal tylko za dużo kasy na głupoty, bo to szkoda. Robiąc samemu można zredukować koszt domu o 30%.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Masz na myśli to kwadratowe od pom. gospodarczego? Miało nawiązywać do fixa w kuchni czyli nie być dzielone. Mozna było dać też pełne w innych pomieszczeniach, ale jakoś tak wyszło.

    Na tą chwilę zostanie ekipa do tynków i wylewek i kolega od instalacji co z wod-kanem. Resztę jak pozwoli zdrowie i czas chcemy sami wykonać.
    Bije się z myślami nad dachem, ale kąt nie jest jakiś duży to może i dachówkę też sam podejmę wyzwanie.

    Wczoraj jeszcze osadziłem szafę rack. Widać plecy jej od garażu.

    W międzyczasie był u nas meblarz i robi projekt kuchni. Jest tak zawalony, że dopiero za ponad rok się wcisneliśmy w kolejkę.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Miałem na myśli okno kuchenne. Seba też ma takie, a ja sam z tymi symetriami...

    Poszukaj innego meblaza, albo sam temat ogarnij, bo jak gość ma takie terminy, to pewnie wola jak za zboże. No i nie przeplac za WM bo za to firmy biorą krocie, tylko zrób sam. Dziecinnie łatwe.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Mebelkowiec z polecenia kilku moim znajomych, robił im i jeden z tańszych na naszym rynku a dokładny dlatego takie terminy.

    WM robię sam. To był powód że będzie. Domyślnie miała być grawitacja, ale wybiliśmy sobie z głowy.
    Niby projekt sam zrobiłem. Podobno nie wygląda tragicznie.

    https://lh3.googleusercontent.com/-Q...-Ic42/went.jpg


    sypialnia 2 osoby(60m3), 1 anemostat fi 125, 2 przewody do puszki rozprężnej
    gabinet 1 osoba(30m3), 1 anemostat fi 100, 1 przewod do puszki rozprężnej
    pokój dziecka 1 osoba (30m3), 1 anemostat fi 100, 1 przewod do puszki rozprężnej
    salon 3 osoby(90m3) 1 anemostat fi 125, 2 przewody do puszki rozprężnej
    Nawiew mamy ok 210m3/h.

    3 punkty wywiewne,

    wc-50m3, 1 anemostat fi100 liczba przewodów 1
    łazienka 80m3, anemostat fi125 liczba przewodów 2
    kuchnia jako wnęka, okno fix, indukcja 80m3, 1 anemostat fi 125 liczba przewodów 2
    Wywiew mamy ok 210m3/h


    Pow. użytkowa ok 98m2, kubatura do wentylacji ok 265m3.

    Sprawdzenie krotności wymian

    210/265 = 0,79

    Podpieram się centralą do 3k. A założenie jest zmieścić się max 6k.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Puszki i rozdzielacze zrobiłbym ci za 750. Rury do tego i uszczelki za za 850, plus duperele za 50. Jeszcze czerpią, wyrzutnia i rury za 500, izolacja za 300 i masz niedrogo instalację pod reku.

    Masz niepotrzebny wyciąg w salonie i nawiew w kuchni, za mało połączeń w wyciągu w kuchni i za dużo w łazience. Brak wentylacji wiatrołapu to tez nie najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń albo napisz, to pogadamy spokojnie.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    W salonie jest nawiew, kuchnia wyciąg.

    Mówisz, że w kuchni 125 z 2 przewodami za mało?
    Łazienka tak jak w kuchni ze względu, że jak 3 osoby wykąpią się to będzie duzo od odprowadzenia.
    Ewentualnie wywiew w wiatrołapie 100 z jednym przewodem.
    Kanały myślałem na przewodach pe-flex.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 14-02-2016 o 08:06

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Źle sobie popatrzyłem i czerpnię i wyrzutnię odebrałem jako kanały, ale spoko. Kanały na PE-FLEX są fajne i ciche. Sam tak zrobiłem i polecam, choć nie wiem co się będzie później działo.
    Podzielony na dwa anemostaty nawiew w salonie to dobry pomysł, ale lepiej gdyby obydwa były przy oknie tarasowym. Wtedy miałbyś ciąg przez cały salon do kuchni. Ja dodałbym jeszcze jedno doprowadzenie powietrza do któregoś z tych anemostatów.
    Dobry wyciąg w kuchni to konieczność, bo masz ją otwartą na salon. Lepiej tu przewymiarować i najwyżej zdławić później, niż męczyć się ze smrodami w salonie.
    W wiatrołapie dorób wyciąg, a w łazience faktycznie może zostać jak jest.
    Dorobiłbym też po drugim doprowadzeniu do pokojów. Teraz myślisz że układ będzie dobry, ale potem może okazać się, że będzie jakaś przeprowadzka i już wentylacja nie będzie wydalać. Rury drogie nie są, skrzynki z dwoma doprowadzeniami też, więc lepiej zrobić lepiej i najwyżej zdławić.

    Gdybyś tak zrobił, to wyjdzie Ci 9 rur doprowadzających i 8 odprowadzających powietrze. Przy nocnym biegu centrali 100m3/h wyjdzie nawiew 11m3/h przez każdą rurę, więc każdy pokój dostanie co swoje, a zostanie to usunięte przez łazienkę, wiatrołap i WC. Oprócz tego miałbyś praktycznie niezależny ciąg w salonie i kuchni.

    Wydaje mi się, że wystarczy Ci na to 100mb rury (sprzedają po 50mb), więc nie wydasz więcej, niż wydałbyś przy obecnym projekcie.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Pomyślę nad pokojami. Co do zdławienia, to zmniejszenie biegu centrali czy skręcenie anemostatami?

    Jeśli chodzi o ciąg w kuchni i salonie niezależy, dobrze rozumiem, że do każdej puszki wchodzi tyle samo kanałów i są one tej samej wielkości?

    tak wygląda jeden z otworów


  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jak równiutko... Jak to się udało? Też będę musiał takie przepusty robić.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Wiertło koronowe 150mm. Od dołu nawierciłem zarys otworu otwornicą. Wiertło ok 24cm aby w warstwie już pod wylewką strychu oznaczyć w kórym miejscu wiercić od góry. Znów zamiana na otwornicę i wiercenie w pierwszej warstwie pustaka. Następnie na strych i wiercenie od góry.

    Szafka rack od przodu


    I tyłu



    W tamtym tygodniu zakończyłem murować z resztek i kilku nowych bloczków, kóre pozostały po budowie ściankę oddzielającą wejście na strych od strychu. Będą schody albo drewniane albo stalowe. Pod nimi szafki jakiś stół na warsztatowe pierdoły. Ścianka będzie ocieplona z każdej strony jak i od góry.
    Nie wygląda pięknie, ale i tak będzie przykryte stryo i zaciągnięte klejem.




  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Pomyślę nad pokojami. Co do zdławienia, to zmniejszenie biegu centrali czy skręcenie anemostatami?
    Anemostatami, albo przepustnicą ze styropianu. Najważniejsze, żeby w nocy na minimalnym cichym biegu nie brakowało powietrza, więc według mnie lepiej dać po jednej rurze więcej.

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Jeśli chodzi o ciąg w kuchni i salonie niezależy, dobrze rozumiem, że do każdej puszki wchodzi tyle samo kanałów i są one tej samej wielkości?
    Nie bardzo rozumiem. Zrobiłbym dwa nawiewy w salonie - jeden z jednym doprowadzeniem, a drugi z dwoma, a w kuchni wyciąg z trzema rurami. Jeśli w całym domu miałbyś więcej rur nawiewnych niż wywiewnych, to teoretycznie wyciąg przez każdą z rur wywiewnych byłby mocniejszy od nawiewu. Wtedy masz pewność, że całe powietrze z anemostatów salonowych trafi do wyciągu w kuchni, co oznacza brak możliwości cofnięcia się zapachów z kuchni do salonu. Niedomiar powietrza zostałby pociągnięty z korytarza, co wspomogłoby tylko otwory w łazience, wiatrołapie i wucecie ciągnące z pokojów, ale w praktyce ten niedomiar będzie marginalny i w progu salonu prawie nie będzie ruchu powietrza.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Dziękuje za wyjaśnienie. Kiedy najlepiej montować puszki, przed czy po tynkach, bo resztę to domyślam się, że jak będzie robione wykończenie?
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 14-02-2016 o 20:47

Strona 3 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony