dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie gazowe (słaba jakość gazu) Jaki kocioł?

    Witam, wstępnie zaznacze, że jestem początkująca w tej dziedzinie, więc jeśli nie będę umiałam nazwać czegoś fachowo, to z góry przepraszam.
    Kupiliśmy dom w zabudowie szeregowej (z dwóch stron mamy sąsiadów)
    Jest to nowe budownictwo, ocieplone 15 cm styropianem, a na poddaszu jest wełna 30 cm.
    Parter i poddasze ma łącznie 100m2. Na dole w salonie, przedpokoju, kuchni i łazience robimy ogrzewanie podłogowe, wyjdzie to ok 45m2. W sypialni i na górze będą grzejniki.
    Trochę czytaliśmy, pytaliśmy w sklepach i zdecydowaliśmy się zakupić kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny.
    W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że w tej okolicy jest gaz słabej jakości. Jakaś 30 (przepraszam, ale nie wiem jak fachowo się to określa)
    Po czym znowu ktoś nam odradził kondensacyjny, ponieważ nie poradzi sobie z takim słabym gazem i lepszy byłby zwykły turbo.
    W sumie jeden z fachowców powiedział, że przy tak małej powierzchni mieszkania oszczędności z racji kotła kondensacyknego będą znikome.
    Tyle czasu minęło, a my nadal jesteśmy w punkcie wyjścia, jeśli ktoś tutaj jest w stanie coś sensownego mi podpowiedzieć to bardzo proszę.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wystarczy zobaczyc do instrunkcji czy kocioł można przezbroic na konkretny gaz

  3. #3

    Domyślnie

    A co za różnica w sposobie zapłonu?
    I tak musi być powietrze (tlen) + gaz + iskra zapłonowa.
    W kondensacie elektronika bardzo dokładnie steruje dawkowaniem powietrza poprzez wentylator, gdyż wylot spalin jest od spodu wymiennika, a nie od góry jak w turbo. Tą elektronikę można sterować.
    Sprawdz Viessmann Vitodens 200-W lub 300-W, zadzwon na ich infolinię techniczną z Twoim pytaniem. Powinieneś dostać odpowiedź.
    Kotły te są w stanie przystosować się do różnego rodzaju gazu automatycznie.
    Looknij - wprawdzie bełkot marketingowy, ale mniej więcej tak to działa:
    http://www.viessmann.pl/pl/dom-jedno...o-control.html

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    m91
    Masz zapewne gaz ziemny zaazotowany typu Ls (dawniej GZ-35)
    Mogę polecić Vaillanta dwufunkcyjny VCW PL 226/5-3 lub VCW PL 296/5-5. Kotły te mogą być zasilane gazem Ls.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony