dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Tapety winylowe - problem z polozeniem

    Witam,

    mam pewmein klopot z kladzeniem tapety winylowej. Jako ze tapeta jest dosc droga to nie chcialbym aby sie powtorzyl wiec szukam rady.
    Tapaete kladlem na mokro. Podczas smarowanai klejem gdy namokla to rozszerzyla sie o kilka mm wzgledem suchej rolki.
    Po polozeniu w czasie schniecia zaczela sie zwezac i pomiedzy poszcezgolnymi pasami powstala mala jakby fuga. Tapete musialem zerwac. Nie wiem czym to spowodowane, przeciagow nie bylo.
    Ma ktos jakies rady/sugestie jak uniknac takiego klopotu?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    Witam,

    mam pewmein klopot z kladzeniem tapety winylowej. Jako ze tapeta jest dosc droga to nie chcialbym aby sie powtorzyl wiec szukam rady.
    Tapaete kladlem na mokro. Podczas smarowanai klejem gdy namokla to rozszerzyla sie o kilka mm wzgledem suchej rolki.
    Po polozeniu w czasie schniecia zaczela sie zwezac i pomiedzy poszcezgolnymi pasami powstala mala jakby fuga. Tapete musialem zerwac. Nie wiem czym to spowodowane, przeciagow nie bylo.
    Ma ktos jakies rady/sugestie jak uniknac takiego klopotu?
    kilka mm ??? pierwszy raz słyszę aby tapeta tak się rozszerzała ... wielokrotnie klienci mieli tapetowane i nigdy nie widziałem szpar. Kładzenie na zakładkę jest wyjściem ale powiem szczerze że dla mnie to nie jest prawidłowo wykonana robota.

  3. #3

    Domyślnie

    tapaeta sama w sobie ma 90mm szerokosci i rozszerzala sie o kilka mm. PRoducent twierdzi ze to jest normalna cecha tapety winylowej. Tylko co zrobic aby sie nie zwezyla podczas schniecia.
    Jak zostawie zakladke to bedzie "wal" pomiedzy poszczegolnymi pasami. Tez niedobrze przy tapecie za kilka stowek za rolke....

  4. #4

    Domyślnie

    Kleiłem ostatnio tapetę winylową, w której zalecano smarować ścianę, a nie bryty. Trochę mnie to zaskoczyło, bo w tym co czytałem na necie w winylowych zwykle się smaruje rolki. Może spróbować w ten sposób? Jeśli nawet coś się rozszerzy, to przy wysychaniu zwęzi się pewnie o tyle samo.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #5

    Domyślnie

    tak tez probowalem,nic nie pomogło

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    tak tez probowalem,nic nie pomogło
    Ważne jest aby wybrać dobrego producenta z dobrymi podłożami. Miałem wiele takich sytuacji jak piszesz. Naszczęcvie od długiego czasu zamawiam tylko tutaj
    Zwykle jest to tapeta premium mat albo winylowa. Obydwie kładą się świetnie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-07-2022 o 09:17

  7. #7

    Domyślnie

    Trudno jednoznacznie się wypowiedzieć w tej sprawie, ale być może powinno się zasięgnąć opinii u jakiegoś fachowca. Nie mniej szkoda by było, żeby się zmarnowała tapeta, tym bardziej taka, która sporo kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony