dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 296
  1. #1

    Domyślnie Projekt ARTEMIS pracownia DOBRE DOMY

    Cześć,

    czy ktoś z Was buduje dom według projektu Artemis z Pracowni Dobre Domy.

    http://www.dobredomy.pl/projekt/artemis/


    Jest to w miarę nowy projekt i ciekaw jestem waszej opinii na jego temat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	artemis_w1.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	324703

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam wątek... może ktoś w ciągu ostatniego miesiaca zainteresował sie tym projektem??

    A tak z innej beczki... sprawdza się grill/kominek na tarasie jako element komina?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	artemis_w4.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	329623

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie podoba mi się ten betonowy nawis nad wejściem z powodów utraty ciepła i problemów z wykonawstwem, aby nie bylo zacieków na elewacji.
    Balkon i murowane słupy - kolejne problemy i mostki cieplne.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boogabear

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-534
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja też myśle nad tym domem. Ma pare minusów - mostki cieplne, duża powierzchnie dachu nad garażem, nieregularna bryła ... ale plusów w moim przypadku jest więcej.

    Też nie jestem pewny co do tego kominka na zewnątrz . . .. jaki to ma sens ... ale łądnie wygłada.

    Ktoś ma jakies bliższe doświadczenia z tym projektem?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    również będę chciał na wiosnę ruszyć z Artemisem (lustrzane odbicie), wszelkie uwagi do tego projektu mile widziane..
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam wszystkich(fanów i nie fanów artemisa). My również planujemy budowę artemisa więc wszystkich którzy są w trakcie bądź planują w najbliższym czasie budowę proszę o rady i sugestie przydatne przy budowie. I oczywiście mile widziany rzeczywisty kosztorys prac... Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. My również planujemy ruszyć z budową wiosną, lustrzane odbicie tego projektu. Jesteśmy na etapie drobnych zmian w projekcie

  8. #8

    Domyślnie

    Jakie macie pomysły na ogrzewanie tego domu?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Buduje te dom. Czy ktoś jeszcze???

  10. #10

    Domyślnie

    My już postawiliśmy w surowym stanie otwartym. Skoro wiosny ruszamy dalej.

  11. #11

    Domyślnie

    Na jakim jesteście etapie? Może przed nami to pochwyce kilka pomysłów

  12. #12

    Domyślnie

    Mamy stan otwarty z dachem. Jestesmy w trakcie zamawiania okien, maja byc wstawiane w marcu. Cos zmieniliście?
    My powiększone pomieszczenie gospodarcze i 2 dodatkowe okna dachowe.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    My także budujemy Artemis z lekkimi zmianami z istotnych to poszerzenie garażu o 1,5 m oraz wyrównaniem kotłowni do obrysu ściany salonu,
    Dom już stoi w stanie surowym otwartym jak przedmówca wiosną działamy dalej

  14. #14

    Domyślnie

    Super ! przewidzieliscie rolety zewnętrzne, my niestety to przegapiliśmy
    Ale nadbitke macie chyba dokładnie w tym samym kolorze. ja tak sie starałam aby wyszedł kolor z wizualizacji ale nie trafiłam dachówka creaton domino? I czy macie już wybrany kolor okien? My antracyt albo antracyt quartz z oknoplastu.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie- co robicie z oknem trójkątnym w salonie? Dajecie tam rolete czy nie? Macie jakieś rozwiazanie? Nam zależało na roletach wszędzie ale dostaliśmy takie wyceny ze...

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Właśnie będziemy zbierać oferty okien kolor chcemy coś podobny do podbitki ale jak wyjdzie zobaczymy też próbowaliśmy różne impregnaty aby kolor wyszedł podobny do wizualizacji lecz nie ma takich na rynku są tylko w Photoshopie
    Na oknie skośnym odpuszczamy sobie roletę Będzie wyjście ewakuacyjne w razie co
    Dachówka to domino

    Jak zabezpieczacie płaski dach nad garażem ?

  17. #17

    Domyślnie

    Płaski dach będzie jako dach odwrócony. Czyli na strop robimy wylewkę spadkową potem na to kilka warst papy bitumicznej na to styrodur (docieplenie) oraz trochę kamyków na styrodur (dociążenie styroduru Zeby nie odleciał ) po bokach jeszcze opieżenia z blachy ale jeszcze do końca nie wiemy jak opieżenia bedą wyglądały.

  18. #18

    Domyślnie

    A wy jak planujecie robić ten dach? I macie albo robicie projekt wnetrz?

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Projektu wnętrz jeszcze nie mamy i nie wiem czy będziemy robić zobaczymy na razie żyjemy wcześniejszymi fazami hihi
    Co do tego dachu to ciągle mam wątpliwości jak to zrobić aby później tego nie poprawiać

  20. #20

    Domyślnie

    "Budujemy dom" chetnie zobacze rozwiazanie z pokryciem stropu nad garazem. Bo my strasznie sie boimy ze ten niekryty strop to porazka. My juz okna zamowilismy. Ruszymy jak zrobi sie cieplej(po doprowadzeniu wody do budynku i wylewkach). Zmiam mamy troche. Powiekszona kuchnia kosztem spizarki, dodatkowa scianka zaslaniajaca czesc kuchni, brak okien dachowych, trojkatnego, a salonowe na rogu zmienione na okna normalne nie balkonowe. Ogrzewanie CO pewnie+pompa cieplna,bo gazowe nie wchodzi w gre ze wzgledu na koszty. Teraz mamy w mieszkaniu ogrzewanie gazowe wiec mam porownanie jak cenowo to wyglada. Faktycznie wygodnie+czysto ale jest wiecej argumentow przemawiajacych za CO (w naszym przypadku oczywiscie).
    A czy mysleliscie juz o elewacji? Jakie kolory, jakie dodatki itd?

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony