dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 296
  1. #21

    Domyślnie

    Podoba mi się projekt Księżyc i właśnie ten Artemis, z tym dużym fajnym tarasem. Wygląda bardzo ciekawie..

  2. #22

    Domyślnie

    Natalina, nie mamy jeszcze dachu nad garażem, narazie tylko położona najtańsza folia (tymczasowo do wiosny). Elewacja miała byc taka jak na wizualizacji ale kolor naszej podbitki to przekreślił prawdopodobnie zrobimy te wstawki drewniane ale w kolorze ciemniejszym od podbitki, okna, brama garażowa i drzwi wejściowe antracytowe. My ze zmian nie mamy jeszcze komina w kotłowni, rownież chcemy pompę c. I nie mamy betonowych schodów. Czy moglibyście wstawić zdjęcie waszych wylanych betonowych schodów? Zastanawiamy sie czy sa bardzo wąskie.
    I jaki u was kolor okien itp i pomysły na elewacje?

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Okna mamy również w kolorze antracytu (zamówione), drzwi wejsciowe i brama zpewne też w takim samym będzie żeby to miało rece i nogi o kolorach jeszcze nie myśleliśmy elewacji, chociaż ta która jest w projekcie również nam się podoba. Chętnie będę śledziła wasze postępy, jesteście trochę przed nami to zawsze można coś podłapać za chwile znajdę jakieś zdj z realizacji naszych prac i wstawię. Czy cenowo zmieściliście się w tych wycenach pracowni?

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161016_151303.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	378605

    szukałam więcej zdjęć schodów aby móc przesłać ale niestety nie mam

  7. #27

    Domyślnie

    Niestety w cenie sie nie zmieściliśmy... nasze fundamenty wyszły znacznie drożej, no i mamy łącznie 4 okna dachowe z roletami zewn. co tez ma wpływ. Ale mysle ze kosztorys jest realny. Te schody sa bardzo ciasne.? Zrobiliście okna na klatce schodowej? My nad schodami wystawiliśmy 2 okna dachowe

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, z racji ze dachowych okien nie mamy chcielismy w inny sposob naturalnie doswietlic klatke. Schody nie sa "wow" jak dla mnie za waskie, za ciasne i wogole teraz uwazam ze za krete i za strome i tak zrobilismy polspoczynek i zaczynaja sie tak jakby od wyjscia z salony bo te z projektu to wogole kosmos. Tylko ze tu nie ma bardzo pola manewru zeby poszalec. Z rolet zrezygnowalismy ze wzgledu na koszt...

  9. #29

    Domyślnie

    No właśnie tez sie trochę obawiam tych schodów, jakoś w projekcie nie widzieliśmy wielu rzeczy

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krauzik1984

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja startuje z ARTEMISEM od wiosny...
    Pewnie będę tu często zaglądał.
    Pozdrawiam wszystkich!

  11. #31

    Domyślnie

    Niestety w projekcie wielu rzeczy nie dało się zauważyć, słuszna uwaga. Trochę zła jestem na projektanta że nie podpowiedział dogłębnie co można było ulepszyć. No ale cóż człowiek uczy się na błędach

  12. #32

    Domyślnie

    A co byście jeszcze zmienili? Właściwie na tak małej powierzchni a chcąc zachowac wszystkie pomieszczenia nie wiem co mozna zrobic inaczej?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budujemy dom Zobacz post
    A co byście jeszcze zmienili? Właściwie na tak małej powierzchni a chcąc zachowac wszystkie pomieszczenia nie wiem co mozna zrobic inaczej?
    -Szersze drzwi garażowe bo w projekcie są 4,5m
    -schody wyciągnięte po ścianie na górę (kosztem garderoby)
    -Skrócona łazienka na piętrze w której miejsce weszła by garderoba.
    -Dodatkowo wyciągnął bym strop nad garażem od frontu o jakiś metr żeby móc zaadoptować ten płaski dach jako taras
    a wyjście było by z tego pokoju 13,1m2.

    Byłem zdecydowany na projekt Artemis II, teraz przed samym zakupem zaczynam się wahać. Może ktoś z Was buduje go w woj. mazowieckim?

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krauzik1984

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Taki mały offtopic

    Natalina ; Budujemy dom; Klapek00
    Bardzo was proszę o kontakt. Wysłałem wiadomości PW, le nie mam pewności że dotarły.
    Nie dostałem też na nie odpowiedzi.
    Sprawa prosta, chcielibyśmy z żoną zobaczyć budowę i w szczególności kuchnie jeśli to możliwe.
    Zaczynam budowę na wiosnę.
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    <Tomek575>
    A czy wyciągnięcie tego stropu nie spowoduje jeszcze większej "ciemni", utraty ciepła i nie daj Boże zacieków na elewacji?

  16. #36

    Domyślnie

    A ponadto pokoje na piętrze nie są rewelacyjnie obszerne żeby odstepowac je na korzyść schodów. Dla mnie ważniejsze są pokoje jednak.

  17. #37

    Domyślnie

    A jeśli w cześć łazienki wejdzie garderoba (mniemam że od strony balkonów) to w łazience brak oświetlenia naturalnego? Chyba że źle to zrozumiałam...

  18. #38

    Domyślnie

    Nam projektantka powiedziała ze gotowych projektów sie nie zmienia tak drastycznie...każda zmiana to inny wygląd m.in. z zewnątrz, niekoniecznie na korzyść. Projekt albo sie podoba albo nie.. Poza tym radziłabym sprawdzic możliwości konstrukcyjne bo takie zmiany na pewno pociągają za sobą zmiany w podciagach stropach itp. A akurat w tym projekcie i tak jest to dosyć skomplikowane. 132 M to po prostu mały dom. Albo trzeba zrezygnować z części pomieszczeń na rzecz innych albo uznać ze wystarczy tak jak jest...zależy kto czego oczekuje. nam sie narazie wydaje ok jak na nasze potrzeby ale nie ma co ukrywać ze jest mały i nie za bardzo przestronny

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    ad.1 Cień na pewno będzie większy natomiast z utratą ciepła nie widzę związku no i z zaciekami na elewacji również - kwestia wykonania.
    ad.2 Jedno i drugie jest ważne a co dla kogo bardziej to kwestia indywidualna. Nie widziałem tych schodów na żywo ale skoro są ciasne i
    trzeba je łamać nawet na trzy (jak sama pisałaś) to wypadało by poszukać jakiegoś lepszego rozwiązania. Wg mnie puszczenie ich w kształt litery L
    wydaje się dobrym wyjściem, no chyba, że koniecznie nie chcemy ingerować w garderobę/sypialnie.
    ad.3 istnieje coś takiego jak świetliki.

  20. #40

    Domyślnie

    Schody sa rzeczywiscie najbardziej 'nieudatne' w tym projekcie (jak dla mnie) ale nie moglam tego ocenic dopoki nie zobsczylismy wykonania. Dla nas faktycznie wazniejsze sa przestrzenie w pokojach. Ps-a o swietlikach nie slyszalam kobieta nie musi znac sie na wszystkim

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony