dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 296
  1. #41

    Domyślnie

    z pomocą wujka 'google' przeprowadzilam wlasnie lekcje zapoznawcza ze świetlikami

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krauzik1984

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, skoro te schody są takie ciasne, może zastosowanie dywanowych, albo samonośnych coś by poprawiło.
    Pytanie do tych co już budują. Wszyscy macie wylane betonowe schody, czy ktoś się wyłamał ?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krauzik1984 Zobacz post
    Tak sobie myślę, skoro te schody są takie ciasne, może zastosowanie dywanowych, albo samonośnych coś by poprawiło.
    Pytanie do tych co już budują. Wszyscy macie wylane betonowe schody, czy ktoś się wyłamał ?
    My! U nas bedą całe drewniane. Nie wiemy jeszcze dokładnie jakie, wciąż szukamy najlepszej opcji.
    Jesli mimo wszystko wyjdzie tragedia to za ileś lat wymienimy.
    Na pewno planujemy wejście na schody zrobic w łuku tzn tak aby mozna było na nie wejść od strony salonu i od strony wiatrołapu, ok 3 najńizsze stopnie bedą nieco szersze.

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witajcie po przerwie
    Schody nie są takie złe poniżej zdjęcia z realizacji
    Co do schodów drewnianych to minusy głośne, i jakoś nie widzę schodów drewnianych nad łazienką
    "Budujemy dom" udało nam się dojść ładu i zamówić okno z roletą na okno trójkątne, lecz roleta zaczyna się pod trójkątnym świetlikiem - nie wyszło wcale tak źle

















  5. #45

    Domyślnie

    Klapek wasz dom wydaje sie jakiś większy nasze schody drewniane maja nie trzeszczeć i bedą zabudowane od strony łazienki mniej więcej tak jak betonowe ale nie betonem z oknem trójkątnym mamy to samo rozwiazanie. Dajcie zdjecia jak bedą okna bo u nas dopiero w marcu

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Też jakoś koniec marca początek kwietna będziemy wstawiali Wybór padł na DAKO w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na okna, na trójkątne okno udało się zrobić roletę, oczywiście nie będzie obejmowała świetlika góry trójkąta

  7. #47

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Na jesieni rozpoczęliśmy budowę domu zaprojektowanego na podstawie Artemisa II. Chętnie podzielę się doświadczeniami. U nas obecnie stan 0 z chudziakiem. Jak się ociepli to ruszamy do góry. Mam pare pytań na początek.
    1. Klapek00 okno w kuchni chyba zrobiłeś trochę wyższe i węższe?? Masz już plany na rozstawienie szafek w kuchni. Okno horyzontalne które oryginalnie jest w projekcie nie jest raczej zbyt praktyczne......
    2. Jak robicie stropodaćh nad garażem? Ja myślałem o stropie żelbetowym- paroizolacją- styropian 10 cm- styropian spadkowy - papa. A dookoła zrobić attyke z gazobetonu i obłożyć blacha. Tylko nie wiem jak spadki wyjdą przy oknach z pokoi na pietrze od frontu.
    3. W jakiej technologii robicie stropy nad garażem i pod mieszkalnymi? Nadwieszenie przy wjezdzie do garazu.
    4. Jezeli ktos z Was buduje garaz an 2 aura to jail wymiar bramy najlepiej zastosowac?

  8. #48

    Domyślnie

    My ròwnież wybraliśmy Artemisa ale bez paru przeróbek w projekcie sie nie obyło. Pierwsza sprawa dotyczy schodów nasz architekt zaproponował powiekszenie całego domu o pare metrów zeby te schody nie były tak ciasne i dołożył pare stopni zeby nie były takie strome ,nastepnie zmienilismy okno w salonie na 3 skrzydłowe a nie takie skośnie jak jest w projekcie i zrezygnowalismy z grila na tarasie i wydłuzyliśmy balkon po calości domu
    Ostatnio edytowane przez Sysiaaa ; 08-03-2017 o 23:08

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sysiaaa Zobacz post
    My ròwnież wybraliśmy Artemisa ale bez paru przeróbek w projekcie sie nie obyło. Pierwsza sprawa dotyczy schodów nasz architekt zaproponował powiekszenie całego domu o pare metrów zeby te schody nie były tak ciasne i dołożył pare stopni zeby nie były takie strome ,nastepnie zmienilismy okno w salonie na 3 skrzydłowe a nie takie skośnie jak jest w projekcie i zrezygnowalismy z grila na tarasie i wydłuzyliśmy balkon po calości domu
    Chętnie zobaczyłabym jak wyglada dom po takich przeróbkach, możesz umieścić jakieś zdjecia Sysiaaa ??

  10. #50

    Domyślnie

    Nie ma problemu jak tylko dostane projekt od architekta z tymi przerobkami to wstawie

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Po 2 miesiącach niepewności i my kupiliśmy projekt Artemisa tylko tą wersje z 2 stanowiskowym garażem. Obecnie jestem na etapie pozwolenia na budowę + wyceny przez murarzy i tutaj moje pytanie, czy ktoś podzieli się ze mną informacjami na temat kwot jakie powiedzieli Wam murarze za stan surowy + ew na ile wycenili dach?

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek575 Zobacz post
    Po 2 miesiącach niepewności i my kupiliśmy projekt Artemisa tylko tą wersje z 2 stanowiskowym garażem. Obecnie jestem na etapie pozwolenia na budowę + wyceny przez murarzy i tutaj moje pytanie, czy ktoś podzieli się ze mną informacjami na temat kwot jakie powiedzieli Wam murarze za stan surowy + ew na ile wycenili dach?
    U nas 45 tys robocizna od fundamentu po dach i dach 75 zł/m.

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Do Gibbs007: Okno w kuchni powiększyliśmy o 20 cm w górę

    Do Tomek575: Stan surowy z dachem 50 tys

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek575

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Magnuszew
    Kod pocztowy
    26-910
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mi zapowiada się podobnie jak u Ciebie klapek00.
    Mam jeszcze jedną prośbę. Czy może mi ktoś z Was podesłać rzuty więźby dachowej? Projekt oddałem wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę a będzie mi to potrzebne w tym tygodniu. Może być na mail [email protected] Z góry dzięki

  15. #55

    Domyślnie

    U nas robocizna stanu surowego do scianki kolankowej 26 tys. Dach z blachy na rabek stojacy I z wykuszem ktorego nie ma w oryginalnym artemisie 48 tys z materialami

  16. #56

    Domyślnie

    Jak macie zbrojone balkony. Czy plyty balkonowe macie obnizone wzgledem poziomu stropu na parterem?
    Ostatnio edytowane przez Gibbs007 ; 19-03-2017 o 18:44

  17. #57

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    kupiłem projekt domu Artemis i zamierzam w tym roku rozpocząć budowę. Chciałbym zapytać ile mniej więcej wyniosło Was wybudowanie stanu surowego?Jak myślicie, czy 60tys. za wybudowanie stanu surowego to nie jest za duży koszt, jak na ten projekt? Będę wdzięczny za odpowiedź.

  18. #58

    Domyślnie

    Oczywiście chodzi mi o kwotę stanu surowego z materiałami

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapek00

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maleenm Zobacz post
    Oczywiście chodzi mi o kwotę stanu surowego z materiałami
    Nie chcę Cię straszyć ale na robocizne to może ledwo starczyć
    u mnie sama ekipa dostała 50 tys za stan surowy. *robocizna

    Materiały to przynajmniej drugie tyle w zależności z czego chcesz budować.

    Mnie wyszło już grubo ponad 100k a mam właśnie stan surowy.

    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał maleenm Zobacz post
    Oczywiście chodzi mi o kwotę stanu surowego z materiałami
    Nie wiem jakie sa ceny w waszych okolicach ale u nas sam materiał (bez dachówki) to ponad 80 tys.. Robocizna 45 + 15 za dach + cena dachówki i okien dachowych...
    Wbrew pozorom to nie jest łatwy ani tani projekt..przynajmniej jesli chcesz budować zgodnie z projektem..

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony