dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie

    na wiosnę będę budował dom około 120 m2
    do końca nie wiem z jakich mat.....
    jak ocieplić i tek dalej ....
    biorę pod uwagę ocieplenie lub
    konkretniejszy materiał i tańsze
    docieplenie co mam zrobić
    proszę o odradę !!!
    Na wiosnę będę budował dom około 120 m2, nie wiem z czego jest tyle ofert.
    Ważnym kryterium jest cena materiału.
    I oczywiście dodatki jak ocieplenie i inne ???
    Szukam fachowej dorady.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Witamy w klubie. Obawiam się, że na Twoje pytanie nie ma jednej, najlepszej odpowiedzi. Wybór materiałów jest duży, rozpiętość cen jeszcze większa, różne, często sprzeczne są także opinie na temat tego smaego materiału. Przeglądnij wcześniejsze wątki na Forum, jest tam trochę o różnych materiałach - poszukaj też w Internecie. Do wiosny masz jeszcze trochę czasu...
    Życzę powodzenia !

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również rozpoczynam budowę wiosną, wybrałem silikat + wełna 16 cm. jako docieplenie.Proponuję specjalny nr Muratora 1/2000 "Z czego budować dom". Znajdziesz tam opis (zalety i wady) kilku rodzajów materiałów budowlanych.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    W któryms Muratorze jest złota myśl: "Technologia jest integralna częścią projektu". Wybierz projekt i założenia techniczne a technologia przyjdzie wraz z nim. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Maciej, czy wiesz jak kształtują się koszty? czy silikat jest drogi?

  6. #6

    Domyślnie

    W numerze specjalnym Muratora "Z czego budować dom" są ciekawie zestawione materiały (ich wady i zalety). Po przeczytaniu tego numeru popytaj o ceny i wartość transportu. Zwróć uwagę na to czy znajdziesz dobrych wykonawców jeżeli materiał nie należy do tradycyjnych. No i najwżniejsze zakupiony projekt domu przewiduje jakiś typ materiału np. gazobeton 24cm i styropian 12cm na ściany. Jeżeli interesuje cię gazobeton 36cm to musisz dokonać adaptacji projektu co nie jest bezpłatne. Jeżeli dalej nie wiesz z czego to zatrudnij wykonawcę, który za ciebie podejmie decyzję, a ciebie zapozna z kosztami. Każdy z materiałów posiadał wady ale obecnie stosuje się lepsze surowce i to co kiedyś było wadą dziś może nie istnieje (stare opinie starych fachowców). Jedyna wada materiałów to ich cena.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dmuu dnia 2002-01-20 16:39 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Co do pytania Homara; sprawdziłem pięciu producentów silikatów w Polsce i najniższe ceny mają w Raomiu i Ludyni.Ja będę budował ścianę konstrukcyną z bloczka o szer. 18 cm.Cena 1m2 bez zaprawy i robocizny z bloczków na wypust/wpust z dostawą do Trójmiasta (budowa pod Gdynią) wychodzi 29 zł.brutto -chyba tanio.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    ja sprawdzalam cennik betonu komorkowego z zerania i m2 kosztuje ponad 100 zl. czy to mozliwe??

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wybudowałem z pustaków żużlowych wytwórnia (Czechowice - Dziedzice) z atestem. Zewnętrzna pustak połówka 10 cm następnie ocieplenie 12 cm Gullfiber (Mur - Płyta) 2 x 6 cm na zakładkę następnie cały pustak 19 cm. Za całość materiału we wrześniu 2000 r. zapłaciłem 10.000 zł i wybudowałem dom o powierzchni zabudowy 120 m2 z poddaszem użytkowym.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja budowałem z pustaków styropianowych ze Zduńskiej Woli na cały dom 186m użytkowej + garaż 52m + piwnica pod całym domem zapłaciłem 19tys.

  11. #11

    Domyślnie

    My budowaliśmy z Porothermu - i ten materiał polecam.
    Jesteśmy zadowoleni zarówno z materiału, jak i ich ceny.
    Dom 120m2 - materiał kosztował 10.500,00 PLN (sam porotherm) to naprawdę niewiele, odpadów było mało (kilka pustaków).
    pozdrowienia
    Agnicha

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Ja jestem na samym poczatku drogi pod tytułem " Budowa domu" - jestem na etapie poszukiwania dzialki, 20km od Poznania. Od dluzszego czasu przeglądam formum nt. z czego wybudować ściany zewnętrzne, i dochodzę do wniosku ( co zresztą któryś z uczestników już to podkreślał), że kazda technologia (jedno-, dwu- lun trzywarstwowa) ma swoich zwolenników i przeciwników. Tak samo materiały w każdej technologi - nie zawsze cena musi stanowić 100% czynnika przy wyborze materiału, ja stawiałbym tu jeszcze : łatwość murowania, czy murarzna technologię.Dlatego zamierzam budować ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego. To na razie - chyba że przyszłość zweryfikuje moje postanowienia i wybiore coś innego, gdyż na razie nie rozgladałem sie jeszcze za murarzem ( nie ten etap)
    Adam

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Piotr_PA - czy możesz podać jakieś namiary na tę wyteórnię w Czechowicach?
    Dzięki!



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony