dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Im mniej wody w trakcie mrozów tym lepiej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentinel Zobacz post
    Ale czy jak przyjdzie mróz w niedzielę to lepiej, żeby zastał te mokre plamy bez folii, czy lepiej trzymać folię i ściągąć od środy, bo ma być 5 dni bez mrozu?
    Najlepiej, żeby mróz nie zastał mokrych plam. A folia ani odrobinę nie chroni przed mrozem, a utrudnia wysychanie. Z drugiej strony przy lekkich mrozach jak teraz nie powinno nic zamarznąć
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał sentinel Zobacz post
    Dziękuję.

    Proszę poradzcie co zrobić.

    Ten mixokret zrobiony był ponad miesiąc temu - 28 listopada - cement warta 42.5, chyba przemysłowy i wolniej schnący, 8cm, bez dodatków zimowych, polany po 2 dniach jeden raz z konewki, ale solidnie i położona folia malarska po 2 dniach zaraz po polaniu. W 2 pokojach posadzka jest na wełnie mineralnej podłogowej, na wełnie jest folia aluminiowa pod ogrzewanie podłogowe, rurki podłogówki i zbrojenie.

    Folię malarską na posadzce mam do dziś, jak podnoszę to przez moment brzydko pachnie, posadzka schnie powoli, ale widać, że schnie. Jak podnoszę folię jeszcze teraz, to są na niej duże krople wody (na folii), a posadzka ma jeszcze w większości pod tym mokre place.

    Czy teraz sciągać tę folię czekając na plusowych parę dni, czy zostawić, bo po tych paru plusowych dniach znów przyjdą minusy i może lepiej, żeby te mokre place były jednak pod folią malarską dla ochrony przed zimnem?

    Co zrobić, zdjąć i liczyć, że podeschnie przed mrozami, czy lepiej nie zdejmować, bo będzie cieplej pod nią jak przyjdą mrozy?
    robisz wszystko nie tak. Wystarczy folia bez polewania. Polewa się betony na powietrzu w upały. Folię natychmiast zdjąć. Suszyć i wietrzyć. Brzydko pachnie bo w porach podkładu podłogowego (wylewka) stoi "gnijąca" woda. Tworzą się tam pleśnie i grzyby. Trzymanie folii w nieskończoność i polewanie wodą nie powoduje wzmocnienia a wręcz przeciwnie, osłabienia wytrzymałości na ściskanie i zginanie podkładu podłogowego.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuję. Dziś zdjąłem folię.

    Mixokret 8 cm. Cenent Warta II 42.5 zrobiony był 5 tyg. temu. Po 2 dniach jeden raz tylko polałem konewką i przykryłem folią. Po zdjęciu folii widziałem parę suchych miejsc, obrzeża i przy drzwiach, reszta ciemniejsza, mokra, ale nie bardzo.

    Wykonawcy mi kazali polać konewką po 2 dniach i przykryć folią i trzymać, żeby schło powoli i nie odparowywało za szybko.

    Czy to, że trzymałem folię 5 tyg i wylewka jest jeszcze trochę ciemna i wilgotna - obniżyło jej wytrzymałość?

    Ma stanąć na niej dodatkowa konstrukcja. Siatka zbrojeniowa i włókna rozproszone były.

    Mówili, że schnie 1 cm. na tydzień, z tego wniosek, że przy 8cm będzie schła jeszcze 3 tyg. i może, że jest trichę mokra po zdjęciu folii to normalne.

    Czy osłabiłem posadzkę tą 5 tyg. trzymaną folią?

  5. #25

    Domyślnie

    Nie osłabiłeś, zabezpieczyłeś ją przed pękaniem podczas hydratacji.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Po jakim czasie trzeba ściągać folię przy 8 cm? Zakładając, że schnie 1 cm na tydzień. Nie trzeba trzymać folii 8 tygodni?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież pod folią nie schnie...
    Trzyma się foilę 4 tygodnie, beton nabiera wtedy ponad 90% wytrzymałości, ściąga się folę, beton zaczyna oddawać wilgoć
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Czyli w miarę dobrze zrobiłem, bo niektórzy na budowie mi kazali po 2 tyg. ściagać. Ja zostawiłem na 5 tyg. I teraz będzie dosychać...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony