dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 22
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 427
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cwancig

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Czyli Regulusów - z racji duzej powierzchni wymiany ciepła z otoczeniem i praktycznie bezinercyjnych.
    I to jest fakt. Dowód -wzrost zainteresowania regulusami wśród niemieckich i skandynawskich inwestorów.
    Nie wiem, czy ktoś Ci już to powiedział, ale za dużo to i świnia nie chce. Zbyt nachalnie przekonujesz i tym samym dla mnie i pewnie dla innych stajesz się mniej wiarygodny. Musisz wyważyć ile człowiek może strawić, a kiedy zaczyna dostawać odruchu wymiotnego...
    Trochę więcej elegancji i finezji.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Człowiek nie świnia - myśli a nie łyka informacje jak kaczka.
    Myślący użytkownicy poczują niuanse i dostrzegą meandry, które pozwolą im wyciągnąć właściwe wnioski, szczególnie znający istotę ogrzewania.

    Jeśli do ogrzania pomieszczenia do pożądanej temperatury wystarczy grzejnik podłogowy o powierzchni 10m2 i dT 2 oC, to do ogrzania tego samego pomieszczenia wystarczy inny grzejnik o powierzchni wymiany 5 m2 i dT 4 oC.. Tak to wygląda z grubsza.
    Różnica? Po ogrzaniu pomieszczenia do pożądanej temperatury grzejnik podłogowy o masie średnio 2 tony/ 10 m2 nadal ma temperaturę o dT 2 oC wyższą. Po co?

    ---
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cwancig

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ależ ja nie wchodzę w niuanse techniczne. Chodzi o to, że wyskakujesz mi już z już lodówki, gdy ją otwieram...
    Ostatnio edytowane przez cwancig ; 07-08-2015 o 16:53

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    To nie jest forum żywieniowe a temat wątku jest stricte techniczny...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Człowiek nie świnia - myśli a nie łyka informacje jak kaczka.
    Myślący użytkownicy poczują niuanse i dostrzegą meandry, które pozwolą im wyciągnąć właściwe wnioski, szczególnie znający istotę ogrzewania.

    Jeśli do ogrzania pomieszczenia do pożądanej temperatury wystarczy grzejnik podłogowy o powierzchni 10m2 i dT 2 oC, to do ogrzania tego samego pomieszczenia wystarczy inny grzejnik o powierzchni wymiany 5 m2 i dT 4 oC.. Tak to wygląda z grubsza.
    Różnica? Po ogrzaniu pomieszczenia do pożądanej temperatury grzejnik podłogowy o masie średnio 2 tony/ 10 m2 nadal ma temperaturę o dT 2 oC wyższą. Po co?

    ---
    Witam Bogusławie, mam pytanie, a właściwie dwa.

    Miłościwie Panujący na wielu forach T.B. głosi prawdę niepotwierdzoną, jakoby grzejnik umieszczać na ścianach wewnętrznych, a termoregulator umieszczać na powrocie - dolnej części grzejnika.

    Jakie jest zdanie producenta tychże.

    Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 07-08-2015 o 20:20

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Witam Bogusławie, mam pytanie, a właściwie dwa.

    Miłościwie Panujący na wielu forach T.B. głosi prawdę niepotwierdzoną, jakoby grzejnik umieszczać na ścianach wewnętrznych, a termoregulator umieszczać na powrocie - dolnej części grzejnika.

    Jakie jest zdanie producenta tychże.

    Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.
    A ja mam jeszcze jedno pytanie, w/w TB twierdzi ze grzejniki i podłogówka, ogolnie ogrzewanie hydrauliczne to wymysł ciepłowników, w skrocie szkodników i nieuków.
    Jakie jest zdanie producenta grzejników, na temat podłogówki juz znam odpowiedz.

  7. #27

    Domyślnie

    Producentowi grzejników wyraźnie nie służy pogoda za oknem

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Witam Bogusławie, mam pytanie, a właściwie dwa.

    Miłościwie Panujący na wielu forach T.B. głosi prawdę niepotwierdzoną, jakoby grzejnik umieszczać na ścianach wewnętrznych, a termoregulator umieszczać na powrocie - dolnej części grzejnika.

    Jakie jest zdanie producenta tychże.

    Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.
    Zapewne Tomasz jakoś uzasadni swoje tezy... Chciałbym poznać to uzasadnienie... Kontrowersyjna teza może także mieć charakter zamierzonej prowokacji.
    Moje tezy uzasadnia życie. Pora na klimakonwektory. Wymienniki regulusów to właśnie elementy klimakonwektora.
    Wysokie temperatury panujące za oknami uzmysławiają wszystkim prawidłowość moich wywodów.
    Z przegrzaniem znacznie trudniej walczyć organizmowi niż z niedogrzaniem, szczególnie osobom starszym, mającym problemy krążeniowe etc.
    A każdy z Was będzie kiedyś starszy.
    Przebywający długotrwale w zawyżonej temperaturze otoczenia organizm staje się coraz to bardziej "ciepłolubny" odczuwając każdą zmianę temperatury in minus jako coraz to większy "szok termiczny".

    Przy podłogówce problem przegrzewania pomieszczeń pojawia się nader często a im bardziej dynamiczna będzie aura, tym będzie on częstszy.
    Przegrzewanie pomieszczeń to dyskomfort i niepotrzebne straty ciepła (wzrost dT).

    W ciepłym, dobrze akumulującym ciepło domu, szybko reagujący grzejnik można umieścić na ścianie, w ścianie lub w posadzce - praktycznie w dowolnym miejscu, lecz głównie w sektorach pomieszczeń, w których spodziewamy się wpływu chłodniejszego powietrza lub w sektorach pomieszczeń znacznie oddalonych od instalacji wentylacyjnej.

    Co do sterowania grzejnikami... Jak wiadomo, jestem zwolennikiem czujników temperatury sprzężonych z elektrozaworami na rozdzielaczach.
    Szybko reagujący układ grzejnikowy nie potrzebuje sterowania pogodowego.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 09-08-2015 o 15:32
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #29

    Domyślnie

    Sam nie wierzysz w to co piszesz. Ale kasa musi się zgadzać

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Akurat w tym wątku Boguś może sobie pisać co chce. Jeśli wierzy, ze produkuje najlepsze grzejniki, ma święte prawo to głosić.
    To, że nawet najlepszy grzejnik "nie ma startu" do prawidłowo wykonanej podłogówki, to juz inny temat.
    Użytkownicy "głosują nogami" i widać i jakim kierunku zdążają.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Oczywiście nie wszystkie moglibyśmy przetestować, więc aż takiego porównania nie ma. Natomiast ja ze swoich Kermi X2 jestem bardzo zadowolony spełniają swoje zadanie tak jak powinny, małe oszczędności w energii widzę, że mam i mi tam wystarczy nie oczekuje nic więcej

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtko55 Zobacz post
    Natomiast ja ze swoich Kermi X2 ....................., małe oszczędności w energii widzę,.............
    A w jaki sposób to stwierdziłeś? Czy dokładnie w identycznych warunkach(dom, okres, temperatury na zew i wew itp. itd) korzystałeś z innych i zużyły więcej energii?


  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Użytkownicy "głosują nogami" i widać i jakim kierunku zdążają.
    Coś w tym temacie kiedyś pisałem, w jakim kierunku zdążają..................
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 10-08-2015 o 16:06
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Bogusław,twój post nr. 13 coś za bardzo odbiega od rzeczywistości.W dzisiejszych czasach mamy ciepłe domy(w lecie i zimie),ale nie "dobrze akumulujące ciepło",bo brak im masy,albo jak kto woli bezwładności .Sprzedajesz konwektory a twierdzisz że alternatywnie może być hybryda?,ten przeżytek podłogówka.
    A pisanie że konwektor to komfort cieplny i użytkowanie bezpieczne dla zdrowia to kpina .Twoje konwektory są tylko lepsze od "przeżytku" pod względem bezwładności reszta same wady,a te zdrowotne szczególnie i nie pisz że nie potrzebują wysokich temp. zasilania,bo jakoś na stronie Regulusa podają parametry według wzoru: 85/75/20,co to oznacza nie trzeba ci tłumaczyć.Co prawda istnieje podobne ogrzewanie do twojego,jednak jest zasadnicza różnica to coś grzeje powietrze które nie jest zawirowane,prędkość poniżej 0,2 m/s=brak przypalonego kurzu i grzeje bezpośrednio tylko ściany zewnętrzne na zasadzie efektu Coandy=oddaje ciepło do pomieszczenia w postaci promieniowania IR i nie jest to ogrzewanie ścienne,choć podobnie grzeje .Ale dla ciebie to już pewnie czarna magia.A jeśli ogrzewanie jest dla ciebie modą to musisz za kilka lat je zmienić,bo moda się też zmienia co jakiś czas .
    Pozdrawiam.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Bogusław,twój post nr. 13 coś za bardzo odbiega od rzeczywistości.W dzisiejszych czasach mamy ciepłe domy(w lecie i zimie),ale nie "dobrze akumulujące ciepło",bo brak im masy,albo jak kto woli bezwładności .Sprzedajesz konwektory a twierdzisz że alternatywnie może być hybryda?,ten przeżytek podłogówka.
    A pisanie że konwektor to komfort cieplny i użytkowanie bezpieczne dla zdrowia to kpina .Twoje konwektory są tylko lepsze od "przeżytku" pod względem bezwładności reszta same wady,a te zdrowotne szczególnie i nie pisz że nie potrzebują wysokich temp. zasilania,bo jakoś na stronie Regulusa podają parametry według wzoru: 85/75/20,co to oznacza nie trzeba ci tłumaczyć.Co prawda istnieje podobne ogrzewanie do twojego,jednak jest zasadnicza różnica to coś grzeje powietrze które nie jest zawirowane,prędkość poniżej 0,2 m/s=brak przypalonego kurzu i grzeje bezpośrednio tylko ściany zewnętrzne na zasadzie efektu Coandy=oddaje ciepło do pomieszczenia w postaci promieniowania IR i nie jest to ogrzewanie ścienne,choć podobnie grzeje .Ale dla ciebie to już pewnie czarna magia.A jeśli ogrzewanie jest dla ciebie modą to musisz za kilka lat je zmienić,bo moda się też zmienia co jakiś czas .
    Pozdrawiam.
    Witaj miedziannik. Jeśli będziesz mieć ochotę, to przejrzyj moją argumentację z innych wątków. Wybaczysz, lecz nie będą się powtarzał.
    Ciepły dom o małej masie to szkieleciak...
    Wszystkie pozostałe mają dużą masę a sama posadzka betonowa (bez podłogówki) + strop betonowy stanowi wystarczający element buforujący w ciepłym pomieszczeniu.

    To, że na stronie podawane są między innymi wysokie parametry nie oznacza, że nie można regulusami grzać niskotemperaturowo.
    Jako ciekawostkę napiszę jedynie, ze regulusy stosowane są także w ogrzewaniu parowym przy Tz +110 oC lecz także stosowane są z dużym wzięciem z pompami ciepła. Pierwsze umożliwia miedziana konstrukcja układu wodnego natomiast drugie duża w rozwinięciu powierzchnia wymiany.
    Podłogówkę także można rozgrzać to ponad 30 oC, jednakże nikt tak nie robi bo i po co?

    Co do dystrybucji hybrydowej wejdź , wejdź do przywołanego wątku i poczytaj uzasadnienie...

    Co do mody... Każdy powinien skonstruować swój system grzewczy, odpowiedni dla specyfiki swojej rodziny i jej sposobu funkcjonowania a także modyfikowalny, w razie zamiaru sprzedania w przyszłości domu, gdyż nowy właściciel może mieć inne preferencje co do strategii grzania.
    Podłogówka jest całkowicie niemodyfikowalna, ma określoną masę i wymaga pompowania do niej gigantycznej ilości ciepła ( 1 m2 = średnio 200 kg).
    Przy potrzebach grzewczych oscylujących często w granicach zera lub bazujących na różnorakich uzyskach ciepła, jest to całkowicie nie rozwojowy sposób grzania, choć komuś akurat może pasować. Dlatego też w "pasie ruchu" z pominięciem stref umeblowanych, stref długotrwałego przebywania i pracy, w łazienkach, dla uzyskania neutralnej temperatury posadzki z glazurą podłogówka i owszem, jako ogrzewanie "bazowe".
    Modą nazywam stadny hurra pęd do jakiegoś rozwiązania. Jeśli rozwiązanie jest modyfikowalne to ok, jeśli nie, stanowi pułapkę dla inwestora.

    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. na jakiej podstawie uważasz, że promieniowanie ścienne to dla mnie "czarna magia"?
    Na marginesie... Promieniowanie IR nie grzeje powietrza lecz przedmiot na który pada....
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 10-08-2015 o 19:44
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witaj bogusław,wszystko pięknie tylko zapomniałeś o ścianach .
    Dzisiaj nikt nie buduje ścian z cegły pełnej gr. 50 cm.,bo by zbankrutował,w dzisiejszych czasach budujemy z pustaków,które mają więcej powietrza niż cegły.Beton komórkowy to 80 % powietrza,a stropy z reguły też z pustaków,posadzka jeśli brak płyty fundamentowej tysz cienko wygąda ,więc nie mów mi już nic o masie w nowym budownictwie.
    Na dzień dzisiejszy mam w salonie po raz pierwszy od 7 lat 25 st. w sypialni 21 st. i zaczyna mi być gorąco,współczuję nowemu budownictwu z pustaka+styro,bez klimy czy innego chłodzenia.Moja chata ściana 40 cm. kamień wapienny+pustka powietrzna+ cegła,posadzka beton bez piwnicy,strop Kleina +20 styro+ wylewka 5 cm. i to jest masa drogi kolego,w takiej chacie da się spokojnie wytrzymać w największe upały bez "zdrowego klimatyzatora".Taki dom "dobrze akumuluje ciepło".
    Oczywiście można i trzeba grzać konwektorem na niskich obrotach(poniżej 60 st.) w okresie przejściowym,ale jak przyciśnie mróz trzeba dać po zaworach niestety,bo twój konwektorek z 50 st. nie zagrzeje chaty

    P.S.
    Tak na marginesie napisałem wyraźnie że nie chodzi o ogrzewanie ścienne,to t.z.w. przypodłogowa listwa grzewcza=źródło ciepła to samo co twoje,lecz inna obudowa i wielkość=zupełnie inne ogrzewanie choć mylone nawet przez fachowców z konwektorem i tak na marginesie promieniowanie IR na naszej planecie również ogrzewa powietrze tylko w o wiele mniejszym stopniu niż konwekcja ,chyba że żyjesz w próżni(kosmosie),to masz rację .
    Pozdrawiam miedziannik.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    O ścianach nie pisałem świadomie, właśnie z powodu wielu zmiennych wariantów ich wykonania.

    Powietrze ogrzewane jest wtórnie przez konwekcję, a o stopniu jego ogrzania decyduje
    głównie ilość zawartej w nim pary wodnej.

    Przy obecnie występujących niskich potrzebach grzewczych regulusy grzejąc z kondensatami czy też z pompami ciepła pracują w naprawdę niskich temperaturach zasilania.
    Zdolność każdego grzejnika do pracy w niskich temperaturach jest funkcją tylko i wyłącznie jego powierzchni wymiany, stąd grzejnik podłogowy może pracować w temperaturze niskiej a regulusy są skuteczne w niewiele wyższej, czyli także w temperaturach poniżej 30 oC, wszak proces grzania występuje przy każdej dT.

    Jeśli potrzeby grzewcze wynoszą zero, wówczas w domu nie powinien grzać żaden grzejnik, zatem ogrzewanie powinno być całkowicie wyłączone, co przy podłogówce jest niewykonalne.

    Nie akumulują ciepła w sposób znaczący jedynie materiały budowlane będące jego izolatorami.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 10-08-2015 o 21:45
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Jeśli potrzeby grzewcze wynoszą zero, wówczas w domu nie powinien grzać żaden grzejnik, zatem ogrzewanie powinno być całkowicie wyłączone, co przy podłogówce jest niewykonalne.


    Pozdrawiam
    Bogusław
    Nieprawda, podłogówką da sie sterować z dokładnoscią 0,1 oC, brak wiedzy dotyczącej systemów i algorytmów sterowania podłogówką nie powinien usprawiedliwiac tendencyjnych opinii na temat podłogówki.
    Przykład takiego sterowania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzia%C5%82ania
    Nie oznacza ze takie sterowanie jest popularne, nie jest, ale podłogowkę da sie tak sterowac i nie wymaga pompowania gigantycznej ilosci ciepła cokolwiek by to znaczyło. Przy takiej regulacji jak z linku, ilosc ciepła pompowana do podłogowki jest taka jaka powinna byc zgodnie z zadaną temperaturą i biezacymi stratami, nie mniej nie wiecej. Gdzie te te gigntyczne ilosci nie wiem, podłogowka to nie energetyczna czarna dziura. Jaką pułapkę moze stanowic dla inwestora prawidłowo zaprojektowana podłogówka, przeliczona dla najbardziej wymagającego materiału jakim jest drewno. Jak często zmieniamy wykonczenie posadzki?, przy przeliczonej dla drewna podłogówce mozemy to zrobic, kto i jak czesto to robi to całkiem inna sprawa, moze jakas czesc promila zamienia rodzaj wykonczenia posadzki, ale zdecydowana wiekszosc inwestorów tego nie zrobi chocby miała mozliwosci. Po co ta modyfikowalnosc systemu ogrzewania, po co zmiana strategii grzania, jezeli działa ono prawidłowo. Wiadomym jest ze w domach energooszczednych bardzo powolny spadek temperatury z zasadzie uniemozliwia i tak zbędne okresowe obnizanie temperatury. Jak strategia grzania, po co strategia?, czy utrzymywanie stałej zadanej temperatury w poszczegolnych pomieszczeniach trzeba nazywac gornolotnie strategią. Jest to wyszukiwanie na siłe argumentów przeciw podłogówce, co nie dziwi, przeciez producent grzejników nie bedzie chwalił konkurencyjnych rozwiazan. Tylko dlaczego w tak mało przekonujacy sposób? zapewne inaczej tego zrobic sie nie da.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Zdolność każdego grzejnika do pracy w niskich temperaturach jest funkcją tylko i wyłącznie jego powierzchni wymiany, stąd grzejnik podłogowy może pracować w temperaturze niskiej a regulusy są skuteczne w niewiele wyższej, czyli także w temperaturach poniżej 30 oC, wszak proces grzania występuje przy każdej dT.

    Bogusław
    To na prawdę bogusław napisał?
    Ale przyznać się, że grzejnik podłogowy może... od własnego produktu.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Asolt. ty się nie nerwuj,damy radę .
    Bogusław,twoje najlepsze ogrzewanie= konwektory nie są zalecane do kondesatu ani PC,ponieważ poniżej 55 st. na zasilaniu spada drastycznie moc twojego cuda: http://www.regulus.com.pl/powierzchnia-wymiany-regullus .
    Podłogówka jest jedynym ogrzewaniem wykorzystującym cały potencjał kondensatu i PC=zasilanie poniżej 55 st.,czyli te minimalne straty z powodu dużej bezwładności,która w dzisiejszych czasach jest znikoma dzięki technice, nadrabia z nawiązką.
    Tylko nie mów że do kotła zasypowego twoje konwektory są idealne ,tu bez bufora nie ma żadnych szans na palenie,wiadomo dlaczego.
    Twoje drugie zdanie jest dla mnie nie zrozumiałe,można trochę jaśniej .
    Zaleta szybkiej bezwładności staje się też szybko wadą np. w czasie awarii ogrzewania w zimie
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony