dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laprathus Zobacz post
    Dobra nie było pytania o płytę fundamentową, poczytałem trochę i nie zdecyduje się na tak odważny krok.
    A tam odważny,płyta fundamentowa jest prosta jak budowa cepa,do wykonania szybciej i łatwiej niż ławy fundamentowe i sciany ale wiadomo,że Pany Cześki z PRL-u mogą tego nie zajarzyć bo pracują jak automat bez pomyślunku

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laprathus

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wiesz właśnie o to chodzi, że obawiam się tego, że Pan Zenek z Mietkiem powiedzą "Panie damy rade" a potem się okaże, że nie wiedzą jak to zrobić właściwie i będą improwizowali, uważam, że jest dość duża szansa niepowodzenia, prawdopodobnie gdybym sam posiadał większa wiedze to bym się zdecydował a tak to sobie odpuszczę bo po nocach nie będę mógł spać. Swoją drogą to taka izolowana płyta fundamentowa nadaje się do budynków wykonanych całościowo z silikatu z użytkowym poddaszem? czy raczej do parterówek?? Przy ogrzewaniu gazowym kominek rozumiem, że nie jest potrzebny?
    p.s jak twoje założenia odnośnie 250k, udało się?
    Ostatnio edytowane przez Laprathus ; 14-08-2015 o 21:17 Powód: dopisek

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Płyta jest wskazana niezależnie od rodzaju domu czy materiału z jakiego jest budowany,po prostu eliminuje całkowicie mostek termiczny do gruntu.
    A co do samego wykonania,masz projekt płyty fundamentowej i od tego żeby był przestrzegany jest Twój Kierbud i to na jego głowie powinno spoczywac czy Czeski wykonują płytę zgodnie z projektem tak samo jak ściany czy dach.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz dostać oferty od kilku firm budowlanych to wypełnij formularz na http://kb.pl/szukaj-wykonawcy/ - będziesz mógł porównać sobie ceny i wybrać najkorzystniejszą ofertę

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laprathus

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam pytanie jeżeli chodzi o ogrzewanie, na parterze chciałbym zastosować w całości ogrzewanie podłogowe z wyjątkiem kuchni, tam nie chcę w ogóle ogrzewania zastanawiam się co zrobić z garażem, natomiast na poddaszu chciałbym zastosować grzejniki zwłaszcza, że na strychu ma być suszarnia, czy taki podział ma sens?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Płyta jest wskazana niezależnie od rodzaju domu czy materiału z jakiego jest budowany,po prostu eliminuje całkowicie mostek termiczny do gruntu.
    Płyta nie eliminuje żadnego mostka. Jak już to prawidłowo wykonane ocieplenie to eliminuje ale nie płyta.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laprathus Zobacz post
    Mam pytanie jeżeli chodzi o ogrzewanie, na parterze chciałbym zastosować w całości ogrzewanie podłogowe z wyjątkiem kuchni, tam nie chcę w ogóle ogrzewania zastanawiam się co zrobić z garażem, natomiast na poddaszu chciałbym zastosować grzejniki zwłaszcza, że na strychu ma być suszarnia, czy taki podział ma sens?
    Zrób sobie ogrzewanie podłogowe w kuchni, ciężko się chodzi po zimnych kaflach.

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Płyta nie eliminuje żadnego mostka. Jak już to prawidłowo wykonane ocieplenie to eliminuje ale nie płyta.
    Izolowana płyta fundamentowa eliminuje mostek termiczny do gruntu,wiadomo,że o taką płytę mi chodziło.
    Cytat Napisał Laprathus Zobacz post
    Mam pytanie jeżeli chodzi o ogrzewanie, na parterze chciałbym zastosować w całości ogrzewanie podłogowe z wyjątkiem kuchni, tam nie chcę w ogóle ogrzewania zastanawiam się co zrobić z garażem, natomiast na poddaszu chciałbym zastosować grzejniki zwłaszcza, że na strychu ma być suszarnia, czy taki podział ma sens?
    Instalacja mieszana to głupota i archaiczne rozwiązanie,nie dość,że skomplikowana w wykonaniu dlatego droższa to jeszcze mało komfortowa a przy okazji zamykasz sobie drogę na przyszłość na współczesne źródła ciepła które bazują na niskiej temperaturze zasilania a grzejniki tego nie gwarantują.
    Wykonaj podłogówkę po całości i sprawa rozwiązana.
    W suszarni zrób poprawną wentylację bo to ona "suszy" ciuchy a nie grzejniki a garaż zostaw bez ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-08-2015 o 16:16

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laprathus

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe to czy jest w tym systemie możliwość wyłączenia części ogrzewania? np całego poddasza? bo kaloryfer można zakręcić a podłogówkę? natomiast powstaje kolejny dylemat, robić WM z rekuperacją czy WG...jaki jest tak naprawdę łączny koszt wybudowania i zainstalowania wszystkich potrzebnych elementów do WM z rekuperacją? jaki jest faktyczny odzysk ciepła? czy przy zastosowaniu reku faktycznie jest przyjemny klimat w domu ?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jest rozdzielacz, chcesz wyłączyć jedno pomieszczenia z ogrzewania, zakręcasz ogrzewające je pętle.
    WM z rekuperacją, złożona samodzielnie z dobrych elementów to 7-8 tyś zł przy domu 110m2.
    Klimat w domu nieporównywalnie lepszy, niż przy WG, u mnie, przy 3-4 osobach w domu i ogrzewaniu gazowym roczna oszczędność na ogrzewaniu to 350-400zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laprathus

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    22

    Domyślnie

    a niesamodzielnie? nie znam się na tym i mam za mało czasu do budowy aby samemu uczyć się jak takie cudo zrobić. W projekcie wywalone będę miał wszystkie kominy? czy taki krok wymusza już na mnie zastosowanie WM czy WG dalej może być zastosowana?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak się nie znasz, to zapłacisz od 12 tysięcy wzwyż.
    Niektóre zestawy klocków Lego mojego synka wymagają większej koncentracji w poskładaniu, niż moja instalacja WM.

    Kominy bądą niepotrzebne, zawsze to jakaś oszczędność, jak ich nie postawisz
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-08-2015 o 10:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma sensu budować domu, który będzie w momencie oddania do użytku przestarzały technologicznie, bo w razie potrzeby sprzedaży , będziesz musiał obniżać cenę w stosunku do tych bardziej zaawansowanych.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Zrób sobie ogrzewanie podłogowe w kuchni, ciężko się chodzi po zimnych kaflach.
    Jajmar, moje płytki przy podłogówce na całości całą grzaną zimę były zimne...

    Do założyciela: nie rób tego błędu, co my. Poczytaj wcześniej, nie buduj komina na zapas, zmniejsz "kotłownię", albo zamień ją na co innego. A jak się tak martwisz, to wybierz projekt z kotłownią, do której w prazie problemów można dobudować komin na zewnątrz budynku. My mamy komin, który sobie stoi i czeka... W sumie ok. 6 tysięcy zł w niego poszło. Z fundamentem trudniej, bo musi być stopa, z dachem trudniej, bo musi być obróbka. Ocieplić to to trzeba... Grzejemy gazem. Rachunki za "zimę" (liczę od października do kwietnia) zamknęły się w 1400zł. Ktoś tu kiedyś ładnie napisał, że nie po to buduje piękny nowy dom, żeby być w nim palaczem.

    Z perspektywy czasu wybrałabym grzanie prądem.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Jajmar, moje płytki przy podłogówce na całości całą grzaną zimę były zimne...

    .
    Dlaczego ? Mam sporo podłogówki i wiem jedno na pewno nie jest podłoga gorąca ale nie zimna.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zimna w sensie lodowata, nie. Ale w ciepło w nogi też nie jest szczególnie

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Tak, na mnie wszyscy dziwnie patrzą, jak mówię, że mnie na podłodze to zimno i nieprzyjemnie. Bez kapci w zimie ani rusz "No ale jak to, ja mam cieplutką..." Sasasa

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    [B]

    Z perspektywy czasu wybrałabym grzanie prądem.
    Czemu Bracianka?
    tzn. w czym prąd byłby lepszy od gazu w Twoim przypadku?
    Ostatnio edytowane przez marchew ; 24-08-2015 o 17:55

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo koszty wykonana podłączenia i instalacji są zbyt wysokie jak na zapotrzebowanie domu energooszczędnego.
    Przy grzaniu prądem instalacja jest o wiele tańsza - i nawet jak prąd kosztuje nieco drożej, to masz oszczędności z okresu budowy, którymi wyrównujesz różnicę.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laprathus

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-693
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jutro idę z architektem omawiać wszystkie zmiany i rozwiązania jakie chcę wprowadzić w projekcie.
    -Bom wybudowany ma być z solbetu 24cm + 20cm styropianu
    -brak kominów i kominków (wentylacja mechaniczna z reku i GWC, ogrzewanie gazowe kocioł dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania,
    - likwidacja balkonu
    - likwidacja podcienia
    - ogrzewanie domu podłogowe po całości
    - garaż nie ogrzewany
    Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi i uważa, że gdzieś popełniam błąd to proszę o radę.
    Wszelkie rady i pomysły co można jeszcze zrobić aby było dobrze to proszę pisać każda rada mile widziana,
    P.s jaki może być łączny koszt WM z reku i GWC do mojego projektu(materiał robocizna)
    podaje jeszcze raz link do projektu aby było wygodniej
    http://www.dobredomy.pl/projekt/milena/

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony