dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Kupiłem klinkier Robena sprzedawca namówił mnie na ten twierdząc że za jakiś czas będzie można dokupić i będzie ten sam kolor. Jak przywieżli na budowę i rozpakowalem paletę okazało się że jest róznego koloru - odcień. Sprzedawca twierdzi że to się po pewnm czasie wyrówna ale to mnie nie przekonuję Postanowiliśmy zareklamować cegłę. Na szczęście jeszcze za nią nie zapłaciłem
    Czy ktoś miał z was podobny problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety nic się nie da zrobić z tymi kolorami. Widziałem dachówkę Robena, która była dokupiona trochę później i to już był inny kolor ( odcień ). Wadą dachówek ceramicznych jest to, że trzeba je kupować z jednego "miotu". Ponieważ materiałem jest glina i każde jej wydobycie to inny ostateczny kolor w całym procesie wypalania dachówek.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale najciekawsze jest to że ja zamówiłem jedną paletę cegieł i to właśnie w tej palecie były o róznym odcieniu.

  4. #4

    Domyślnie

    nie zastanawiaj sie tylko reklamuj.
    HEJ!

  5. #5

    Domyślnie

    Nie miałem takiego problemu.Ale swego czasu gdy chodziłem po składach budowlanych pogadałem z facetem, który sprzedawł klinkier.Dowiedziałem się od niego że istotne jest aby kupować klinkier z tej samej partii.ponieważ proces wypalania poszczególnych partii może się nieznacznie różnić no i z tego względu również kolor może mieć trochę inny odcień.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeżeli duże różnice to reklamować. Znajomy też miał różnice i to w jednej dostawie. Murarz nie sprawdził, postawił mur i wyszło szydło z worka. Reklamację uznano - mur rozebrano i postawiono od nowa. Nie wiem tylko czy zwrócili za robociznę.

    Jeżeli różnice niewielkie, to daj sobie spokój. Przed murowaniem należy zawsze przemieszać cegły (brać z różnych palet), a w ten sposób uniknie się widocznych różnic. Jak dół muru jest w innym odcieniu to się rzuci w oczy, a jak na ścianie powstanie "wzorek", to albo się nie rzuci, albo wyjdzie na celowy zabieg. Tego, że palety będą miały delikatnie inny odcień nie unikniesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony