dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie Paradyż - opinia o firmie

    Szanowni!

    Słowa swe kieruję do szukających opinii o płytkach i firmie Paradyż - ODRADZAM wszystkim współpracę z tą firmą. Słowem wyjaśnień: początkiem lipca zamówiliśmy płytki Trophy Beige rozmiar 98 - termin deklarowany przed producenta to były dwa tygodnie. Po tym czasie dowiedzieliśmy się, że pracownik Paradyża poinformował hurtownika u którego kupujemy, że produkcja jest planowana na 29 lipca i w tym terminie będzie dostępny. Wczoraj - 05.08 - po telefonie bezpośrednio do producenta poinformowano nas, że produkcja być może będzie 19 sierpnia ale może i później. Wcześniej kupiliśmy bezpośrednio u producenta przez znajomego pośrednika mozaikę i cokoły więc nie możemy już zmienić płytek. Paradyż jest absolutnie niepoważną firmą - straciliśmy termin u ekipy, pieniądze wydane na mozaikę i cokół i mnóstwo nerwów - a jedyną odpowiedzią firmy było "być może". Szczerze - dajcie sobie spokój - jeżeli macie opcję B u innego producenta bierzcie w ciemno. Absolutnie nie warto tracić nawet chwili na myśl o współpracy z Paradyżem.

  2. #2

    Domyślnie

    Coraz więcej opinie jakie znajduję o Paradyżu to zdecydowanie złe opinie. Kilkoro z moich znajomych kupili płytki od Paradyża i są zadowoleni zarówno z jakości jak i obsługi. Przeglądałem stronę Paradyża i muszę przyznać, że mają ciekawe kolekcje. Szkoda tylko, że kolekcje specjalne nie są dostępne poza wybranymi dystrybutorami - znalezienie lepszych cen jest raczej niemożliwe, a ceny mają dość wysokie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamerx Zobacz post
    Szanowni!

    Słowa swe kieruję do szukających opinii o płytkach i firmie Paradyż - ODRADZAM wszystkim współpracę z tą firmą. Słowem wyjaśnień: początkiem lipca zamówiliśmy płytki Trophy Beige rozmiar 98 - termin deklarowany przed producenta to były dwa tygodnie. Po tym czasie dowiedzieliśmy się, że pracownik Paradyża poinformował hurtownika u którego kupujemy, że produkcja jest planowana na 29 lipca i w tym terminie będzie dostępny. Wczoraj - 05.08 - po telefonie bezpośrednio do producenta poinformowano nas, że produkcja być może będzie 19 sierpnia ale może i później. Wcześniej kupiliśmy bezpośrednio u producenta przez znajomego pośrednika mozaikę i cokoły więc nie możemy już zmienić płytek. Paradyż jest absolutnie niepoważną firmą - straciliśmy termin u ekipy, pieniądze wydane na mozaikę i cokół i mnóstwo nerwów - a jedyną odpowiedzią firmy było "być może". Szczerze - dajcie sobie spokój - jeżeli macie opcję B u innego producenta bierzcie w ciemno. Absolutnie nie warto tracić nawet chwili na myśl o współpracy z Paradyżem.

    By uczciwości stało się zadość - dopiszę koniec historii z brakiem płytek. Po zamieszczeniu wpisu (a właściwie wpisów bo pisałem też na innych forach) na temat dostępności płytek Trophy zareagowała p.Małgorzata, Kierownik Działu Promocji i Reklamy. Namierzyła płytki w potrzebnej ilości w którymś ze sklepów gdzieś w szerokiej Polsce (nam to się nie udało-wszystkie sprawdzone sklepy nie miały ich na stanie) i zorganizowała przerzut do współpracującego z nami dostawcy - piękna sprawa i doskonała robota w trosce o wizerunek firmy. Brawo! Dzięki Pani Małgorzacie mogę śmiało wycofać się z wcześniejszych słów i POLECIĆ płytki i samą firmę. A nawiasem mówiąc - płytki już się kładą i wyglądają świetnie!

  4. #4

    Domyślnie

    ja miałam podobną sytuację, z paradyżem, że po pierwszym telefonie nie mogłam się dogadać na termin odbioru płytek, ale już pod drugim, gdy zawdzoniłam po dwóch tygodniach ponagliłam, że termin mi się zbliża i dwa dni później dostałam informajcę zwrtoną, że płytki są dostępne.

    Wydaje mi się, że niestety miałeś niezłego pecha z tym Paradyżem. Może kolekcja którą wybraliście była kolekcją już starszą i wychodziła z produkcji?

    Ja na początku nastawiłam się na kolekcję Meloe(poniżej), ale okazało się, że jest niedostępna, więc zminiłam koncepcję na inną, kolekcję Tamoe. Teraz mam już te płyki u siebie




    Tamoe:

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też miałem kiedyś nieprzyjemną przygodę, płytki miały bardzo dużo wad fabrycznych, niestety z wymianą było bardzo ciężko.

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie NIE polecam plytek paradyz. W sklepie wzór plytki Rino beige polpoler bardzo ladny, wiec zamowilam. To co dotarlo do domu to porazka, plytki wygladaja zupelnie inaczej, kazda zdecydowanie inna. Rozumiem ze gres moze roznic sie odcieniami ale zamawiajac bezowa plytke dostalam szaro bezowe ktore wygladaja jak brudne, niedomyte na krawedziach. Oczywiscie reklamowalam plytki i nie zostala uwzgledniona moja reklamacja gdyz ta plytka po prostu taka jest. Szkoda tylko ze nie informuja wczesniej ze towar w sklepie na wystawie jest zupelnie inny niz ten co dojdzie do domu. Nawet sprzedawca byl w szoku bo pierwszy raz widzial cos takiego. Dla pewnosci odwiedzilam 3 inne salony z paradyzem i wszedzie na wystawie plytki byly ladne i zupelnie inne niz te co doszly. Plytki kosztowaly 117zl za metr i 30m plytek mam do skucia! Wygladaja na podlodze okropnie jak tania chińska podróba z wyprzedazy. Czuje sie oszukana, przy takich plytkach nalezy informowac ze to co przyjdzie bedzie zupelnie inne niz towar w sklepie. Nowy dom a podloga wyglada jakby nie byla myta 50 lat. Chcialam podloge bezowa a mam szara.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Hm, mimo początkowych trudności jestem zadowolony z płytek - solidne, twarde i wyglądają przyzwoicie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151007_171751.jpg
Wyświetleń:	1969
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	335354
    mix kolorów jest b. duży, ale taki typ płytki - dlatego podobnego problemu jak ilona.k nie stwierdziłem.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paulineczka5543

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-003
    Posty
    5

    Domyślnie

    U mnie płytki były krzywe i pomieszane kolory w jednej paczce oryginalnie zapakowanym kartonie. reklamacja trwała tyle czasu, że mój płytkarz sobie poszedł i musiałem szukać drugiego. Nigdy już nie kupię tego producenta.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar ciasteczko7733
    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-987
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też nie polecam, wzornictwo na pozór ładne ale jak się przyjrzeć to tandeta. Krzywe odcienie bardzo mocno się różnią. Jedyne co w ofercie paradyża jest na wysokim poziomie to cena!

  10. #10

    Domyślnie

    Ja przy wykańczaniu łazienek miałem mnóstwo przygód: po zaprojektowaniu łazienki w salonie okazało się, że kafelek stanowiących podstawę wykończenia już nie ma, były w salonie na wystawie, były nawet w tegorocznym katalogu producenta, ale faktycznej produkcji brak. Płytki włoskie, więc nikt w Polsce nie miał ich na stanie. Inne płytki hiszpańskie, rektyfikowane, w dwóch kolorach miały tę samą kalibrację, ale jednak płytkarz miał duży problem z ich ułożeniem, gdyż rozbieżność wymiarów w tej kalibracji była spora. Wśród wykładanych płytek były też takie z Paradyża i rektyfikowane i "zwykłe" i nie mogę powiedzieć, żeby były wyraźnie gorsze pod pozostałych. Natomiast ogólnie doszedłem do wniosku, że mnogość wzorów, szybko zmieniające się trendy, a zarazem monolityczność tych trendów (czyli jak wszyscy białe-szare-czarne/drewnopodobne, to praktycznie trudno o coś innego, ciekawego, szlachetnego) sprawiają, że takie przygody Wasze i moje są codziennością i trzeba, w miarę możliwości z nimi się liczyć.
    Trzeba się liczyć z tym, że tańsze, podłużne płytki będą o kształcie banana. W takiej sytuacji lepiej nie kłaść ich z przesunięciem o połowę. Trzeba się liczyć z tym, że płytki tańsze, wielkogabarytowe nierektyfikowane nie będę idealnymi kwadratami czy prostokątami. A i w rektyfikacji czy odcieniach (Paradyż też ma swoje oznaczenie odcieni) można być zaskoczonym.
    Ogólnie jest to trudne, bo nie zawsze można wyliczyć dokładnie, nawet z lekkim naddatkiem, ilość potrzebnych płytek, bo naroża można różnie wykończyć, bo fugi mogą się schodzić lub celowo być przesunięte itd.
    Możemy mieć natomiast żal do producentów i salonów, że nie mówią i nie pokazują tych niedoskonałości na wystawkach i przy wyborze produktu. Ale czy wiedząc o tych mankamentach wybralibyśmy dany model?
    Ostatnio edytowane przez nk ; 18-01-2017 o 17:08

  11. #11

    Domyślnie

    Kupiłem w Castoramie 20x120 i 25x75, co do wzoru nie mam zastrzeżeń, płytki nie są poszczerbione itp... aleeee jak za płytki za prawie 100zł za m2, to są krzywe, nie mówię o lekkim "bananie" płytek 20x120cm, bo to się da wypoziomować i jest równo, ale nie trzymają wymiarów (wysokość/szerokość), a to już wkur...

    @Dreamerx
    To Kamilek?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony