dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuken

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Zarejestrowałam się na forum bo potrzebuję porady. Chodzi o ustawienie kuchni.

    Mam 2 opcje i nie wiem na którą się zdecydować. Kuchnia jest mała stąd problem żeby zmieścić wszystkie sprzęty tak jak chciałam.

    Pierwszy wariant to litera U, po lewej stronie cargo i słupek z piekarnikiem, na ścianie na przeciwko szafki węższe niż standardowe czyli jakieś 40 cm. Wtedy po środku zostaje nam koło 120 cm. Nie będzie to za wąsko?

    Druga opcja jest taka, że zrobimy tak jak miało być planowo układ w literkę L ale wtedy muszę zrezygnować z cargo i ze słupka bo się najzwyczajniej w świecie nie zmieszczą... wiadomo wtedy piekarnik pod płytą.

    Czy ktoś mógłby doradzić? Nie ukrywam że chciałabym i cargo i słupek, wydaje mi się to mega praktycznym rozwiązaniem ale czy na pewno takie jest przy małej kuchni??

  2. #2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przewertowałam wszystkie wątki poruszające tematykę aranżacji kuchni w poszukiwaniu inspiracji. Głównym i w zasadzie jedynym problemem jest zagospodarownie ścian. Kuchnia z jednej strony jest otwarta na jadalnię i salon, na jednej ścianie przewidywana jest wysoka zabudowa meblowa, a na pozostałych dwóch znajdują się okna ( umiejscowione centralnie ), co wyklucza lub redukuje możliwość zamonotwania górnych szafek. Braliśmy wstępnie pod uwagę dwa warianty:
    1. Ściany pomalowane + szyba przezroczysta
    2. Beton architektoniczny
    Z uwagi na to, że nie podobają mi się rozwiązania z płytkami "uciętymi" w połowie wysokości ściany-bo w przy braku górnych szafek kuchnia sprawia wrażenie niedokończonej-raczej nie będziemy się na nie decydować.

    Bazując na Waszych doświadczeniach, bardzo proszę Was o poradę w tej kwestii. Ta kuchnia powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale jednocześnie być funkcjonalna. Chciałabym uniknąć sytuacji, w której nie korzystam w pełni z jej dobrodziejstw w obawie przed trudnościami z usuwaniem zanieczyszczeń ze ścian. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.


    Poniżej załączam wizualizację:
    Załącznik 327761Załącznik 327762Załącznik 327763Załącznik 327764
    Ostatnio edytowane przez bkbeta ; 15-08-2015 o 20:46

  3. #3

    Domyślnie

    bkbeta, zrezygnuj z tych szafek wiszących nad zlewem i będzie super Po pomalowaniu ścian farbą ceramiczną Benjamir Moore szyba może nie być potrzebna

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    bkbeta, zrezygnuj z tych szafek wiszących nad zlewem i będzie super Po pomalowaniu ścian farbą ceramiczną Benjamir Moore szyba może nie być potrzebna
    Dziękuję za odpowiedź! Do tej pory nie brałam pod uwagę opcji wykończenia ścian wyłącznie farbą głównie dlatego, że nie mam żadnego doświadczenia z produktami z wyższej półki. Jak dotąd moja wyobraźnia zatrzymywała się na etapie zmywania tłuszczu ze scian, ale wraz z kolorem Rzeczywiście, sporo osób się na coś takiego zdecydowało, więc i ja wezmę to pod rozwagę.

    Co do szafki nad zlewem, to myślałam o umieszczeniu jej na sąsiedniej ścianie, żeby bok nie rzucał się w oczy. Przy obecnym ustawieniu troszkę zaburza to kompozycję. Jeśli tylko uda się przekonać meża, że nie jest ona najlepszym pomysłem, to rozstanę się z nią bez żalu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony