dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: markiza vmz na okno pionowe

  1. #1

    Domyślnie markiza vmz na okno pionowe

    Witam, chciałem mieć troche chłodniej w mieszkaniu od strony ZACHODNIEJ i planuje zamontowac markizy zewnętrzne Fakro.
    Problem -jak zwykle zresztą- mam z wyborem koloru. Z tego co widzę 10% jasny beż i beżowo- popielaty różnią się właściwościami.
    Teraz chciałem się dowiedzieć czy :

    - moje wrażenie jest prawidłowe tzn że przez tego bezowego słabiej widać na zewnątrz niż przez beżowo-popielatego (słabszy kontrast)?

    - czy zauważalna jest rzeczywista/odczuwalna przepuszczalność ciepła między nimi?

    - czy zakładając beżową światlo słoneczne (4 piętro w bloku) będzie mnie raziło, czy raczej w tym kolorze zapobiega to również rażeniu światła?

    - czy bardzo sie to brudzi i czy łatwo umyć taką markizę w kolorze beżowym?

    Ogólnie celem ma być zredukowanie nieprzyjemnemu rażeniu światla i wysokiej temperatury w pomieszczeniu, pokój to salon i nie chcialem żeby markiza zbytnio zaciemniała wnętrze ponieważ nie zamierzam zbyt często jej odsłaniać w lecie. Wewnątrz mam rolety i również nimi zamierzam regulować natężenie światła, ale jak do tej pory w upalne słoneczne dni mam je całkowicie zasłonięte przez cały dzień ze względu na dość ostre słońce. Chciałbym tą funkcję zastąpić częsciowo markizą ale nie chcę mieć w pokoju ani za jasno ani za ciemno. Stąd dylemat w wyborze koloru. Który kolor bardziej wg. Państwa by się nadawał?

    Pozdrawiam, i z góry dziękuję za wszelke uwagi.

    Pozdrawiam,
    Slawek

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Każdy materiał oferowany w markizach VMZ charakteryzuje się konkretnymi współczynnikami.
    W markizach może zostać zastosowany materiał z prześwitem względnym 1% lub 10%.
    · Względny prześwit to procentowy stosunek prześwitu do jej powierzchni siatki.
    · Prześwit oznacza sumę powierzchni oczek siatki.

    Prześwit względny ma bardzo mały wpływ na ochronę przed nagrzewaniem. Proponuje montowanie markiz z 1% prześwitem od strony
    południowej, gdzie zdecydowanie bardziej jesteśmy narażeni na silne nasłonecznienie, natomiast markizę z 10% prześwitem proponujemy montować od strony wschodniej lub zachodniej.

    Poniższa tabela zawierają dane dotyczące dostępnych dla markiz materiałów, m.in. symbole handlowe kolorów oraz takie parametry jak:
    · τ – przepuszczanie (transmisja) światła – ilość światła przepuszczanego przez materiał
    · ρ – odbicie (refleksja) światła – ilość światła odbitego przez materiał
    · α – pochłanianie (absorpcja) światła – ilość światła jaka zostaje pochłonięta przez materiał
    oraz
    · g – współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej oszklenia wraz z urządzeniem ochrony przeciwsłonecznej (zgodnie z PN-EN 13363-1). Im mniejsza wartość g, tym lepsza ochrona przeciwsłoneczna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory.jpg
Wyświetleń:	1365
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	328541

    Ogólnie polecałbym materiały ciemniejsze, które pozwalają uniknąć efektu rozjaśnienia przez promienie słoneczne. Dodatkowo są bardziej praktycznie w kwestiach utrzymania w czystości. Na jasnych materiałach siłą rzeczy bardziej widoczne są ewentualne zabrudzenia.
    W celu ułatwienia czyszczenia można zdemontować kasetę markizy. Po zakończeniu czyszczenia należy zamontować kasetę i rozwinąć markizę aby materiał mógł szybciej wyschnąć. Do czyszczenia materiału powinno się używać wody z mydłem lub specjalnych środków do PCW (PVC) i innych tworzyw sztucznych.

    W przypadku dodatkowych pytań jestem do dyspozycji

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 24-08-2015 o 15:25

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedź.

    Chcialbym sie dowiedziec jaki kolor jest na tym filmiku w 2:30 i 3:10 minucie. Wydaje się wystarczajaco jasny..

    https://www.youtube.com/watch?t=226&v=QLH-9Hs9NXE

    i czy moglbym jeszcze prosic o rozwiniecie ponizszej kwestii? Czy to rozjasnianie powoduje ze slonce może razic? albo może słabiej przez nie widać na zewnatrz?
    "Ogólnie polecałbym materiały ciemniejsze, które pozwalają uniknąć efektu rozjaśnienia przez promienie słoneczne. "

    i wreszcie czy bezowy popiel zaliczyłby Pan do materialow ciemniejszych?

    Pozdrawiam,
    Sławek

    ps czy przy kolorze popiel-beż w Państwa tabelce nie jest przypadkiem literowka i w wierszu refleksa swiatła nie powinna byc wartość 25? Przy wiekszości kolorów suma wartości jest 100% tutaj jest sporo więcej :/
    Ostatnio edytowane przez slawas2001 ; 21-08-2015 o 14:29

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Na filmie mamy zaprezentowany kolor 088, który zaliczyłbym do ciemniejszych.

    W przypadku kolorów 091, 093, 094 istnieje ryzyko rozświetlenia przez słońce ale taka sytuacja nie wszystkim użytkownikom przeszkadza. Markizy w ciemnych kolorach lepiej absorbują ciepło w porównaniu z markizami białymi. Patrząc przez okno z zaciągniętą markizą w ciemnym kolorze nie odczuwamy efektu oślepiania jak w przypadku markiz białych.

    Odnośnie parametrów na załączonym zdjęciu ma Pan rację (wkradła się literówka - dodałem prawidłowy plik)

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 25-08-2015 o 09:47

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Była bardzo pomocna.

    Pozdrawiam,
    Slawek

  6. #6
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie MArkizy do okien pionowych FAKRO

    Witam,

    Cieszę się, że mogłem pomóc.

    W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Konsultnat FAKRO

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy ktoś już ma takie markizy u siebie w domu zainstalowaną?
    Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń?
    Do eksperta Fakro- czy rama rolety jest z aluminium? Czy macie przedstawiciela i montażystów w lubelskiem?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Profile i kaseta markizy VMZ wykonana jest z aluminium ekstrudowanego.
    Markizy te mamy zamontowane w centrali firmy oraz dodatkowo jest możliwość odszukania punktów dystrybucji z ekspozycjami na naszej stronie internetowej.
    Poniżje podaję link do strony z wyszukiwarką:
    http://www.fakro.pl/dystrybucja/gdzi...ia/?t=lubuskie

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Troche odkopie temat, ale ciekawi mnie ja wyglada sytuacja noca przy zaslonietych roletach. Czy po opuszczeniu rolet widocznosc od zewnatrz jest wystarczajaca do zapewnienia intymnosci domownikom?

    Zakladam ze sterowanie tymi roletami za pomoca sterownika plc nie stanowi problemu?
    Pozdrawiam

  10. #10
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    W przypadku markiz VMZ należy wziąć pod uwagę fakt, że w warunkach nocnych widoczność z zewnątrz będzie zachowana.
    Jeżeli w pomieszczeniu będzie jakieś źródło światła to z zewnątrz kontury będą widoczne.

    Sterowanie za pomocą sterowanika PLC jest możliwe przy wykorzystaniu modułu ZWMA.
    Moduł adaptacyjny ZWMA umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w moduł Z-Wave, np. okna Electro Z-Wave czy rolety ARZ Z-Wave za pomocą innego systemu sterowania. Moduł posiada cztery podwójne (otwórz - zamknij) wejścia cyfrowe , do których można podłączyć bezpotencjałowe sygnały z różnych urządzeń zewnętrznych np. termostatu, przełącznika czasowego, systemu EIB itp. Moduł może obsługiwać do 231 urządzeń jednocześnie lub w maksymalnie czterech grupach.

    W przypadku pytań służę pomocą
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 02-05-2017 o 13:10

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukasz.ciechanowski

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-213
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie odnosnie markiz VMZ Solar a mianowicie ich modulu z-wave. Generalnie chcialbym je zintegrowac z centrala z-wave Fibaro co w zasadzie czesciowo juz mi sie udalo. Markizy moge otwierac i zamykac i stopowac w pewnym momencie. Nie mam jednak mozliwosci ustawieniu ich inicjalnie w jakies pozycji (np w polowie), gdyz centrala nie ma zadnej informacji o pozycji markizy. I teraz moje pytania:
    1) czy ustawienie markiz w danej pozycji jest wogole mozliwe w zastosowanym sterowniku (nie mowie, tu oczywiscie o sytuacji kiedy markiza sie otwiera a ja w pewnym momencie ja recznie stopuje wysylajac odpowiednia komende, a raczej o sytuacji gdzie uruchamiajac otwieranie inicjalnie mowie, by zrobic to np na 50%)
    2) czy mozliwe jest uzyskanie specyfikacji zastosowanego modulu z-wave. Kazdy producent modulow z-wave czy to Fibaro, czy Qubino czy AeonLabs wraz z modulem dostarcza mozliwe parametry konfiguracyjne podajac numer parametru, dlugosc pola danych, mozliwe wartosci do ustawienia. W przypadku Fakro czy to modulu VMZ, AMZ ktory mam w swoich markizach, czy ZWS zastosowanego w oknach dachowych (w ktorych jest ta sama sytuacja jak w roletach) nie udalo mi sie dokopac do takiej specyfikacji. Byloby to dla mnie przydatne np gdybym mogl wymusic z Fibaro tryb manualny, i nie miec takiej sytuacji, ze np z aplikacji mobilnej Fibaro na moim telefonie - zwijam rolety, ale jak sa w trybie automatycznym i tak mi sie za 3 minuty rozwina bo taka jest w tym momencie logika automatycznego sterowania. Musze wiec najpierw na pilocie przestawic tryb na manulany a potem moge sie juz bawic z komorki przez Fibaro. Czasem tez przy niektorych scenach chcialbym wrocic do trybu automatycznego (np gdy rozpoczyna sie zima, gdzie logika wbudowana w markizy jest dla mnie wystarczajaco dobra). Tu jednak znow musze miksowac Fibaro i dostarczonego z roletami pilota

    Z gory dziekuje za odp

    ==
    Pozdrawiam
    Lukasz Ciechanowski
    Ostatnio edytowane przez lukasz.ciechanowski ; 21-06-2017 o 22:04

  12. #12
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Konsultowałem temat z naszym specjalistą w zakresie automatyki.
    Poniżej przesyłam odpowiedzi na zadane pytania:

    Ad. 1. Pracujemy nad takim rozwiązaniem, aby było możliwe wysterowanie markizy do żądanej pozycji, np. 50%.

    Ad. 2.

    Markiza VMZ Solar

    Wszystkie parametry są na jednym bajcie pole (size = 1)

    Parametr nr 1 (mody pracy)
    wartość parametru: 0 -------> tryb manualny, 1------>tryb pół automatyczny 2) tryb auto

    Parametr nr 2 (tryb letni/zimowy) na mikrokontrolerze ST (zależy od daty wyprodukowania markizy)
    wartość parametru: 1 -------> tryb letni 2------>tryb zimowy

    Parametr nr 2 (tryb lato zima) na mikrokontrolerze ATMEL (zależy od daty wyprodukowania markizy)
    wartości parametru: 0 lub 50

    Parametr nr 3 (czas analizy -----> czas po którym markiza ma się zamknąć lub otworzyć w trybie auto)
    wartość parametru: (1...30) ------> czas w minutach

    Parametr nr 4 (czułość nasłonecznienia)
    wartości (od 1 do 100)

    W przypadku siłownika ZWS12 również pracujemy nad tym, aby urządzenie wspierało zadawanie i odczytywanie pozycji otwarcia okna.


    Z poważaniem
    Konsutlant FAKRO

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukasz.ciechanowski

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-213
    Posty
    2

    Domyślnie

    A moze Pan jeszcze zdradzic, co oznaczaja dodatkowe parametry:
    Parametr 5 -> wartosc domyslna 72
    Parametr 6 -> wartosc domyslna 3

    ?

  14. #14
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    poniżej odpowiedź dotycząca pozostałych parametrów:

    Parametr 5 -> wartosc domyslna 72 - oznacza temperaturę otoczenia, tzn. zaraportowana wartość odjąć 50stopni daje rzczywistą, czyli w tym przypadku 22 st C.
    Parametr 6 -> wartosc domyslna 3 - oznacz poziom czułości trybu nocnego, czyli jak szybko markiza się zamknie pod wpływem nocy, mamy do wyboru 2, 3, 4, 5, gdzie 2 oznacza najmniejszą czułość, czyli najpóżniej się zamknie wieczorem.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Każdy materiał oferowany w markizach VMZ charakteryzuje się konkretnymi współczynnikami.
    W markizach może zostać zastosowany materiał z prześwitem względnym 1% lub 10%.
    · Względny prześwit to procentowy stosunek prześwitu do jej powierzchni siatki.
    · Prześwit oznacza sumę powierzchni oczek siatki.

    Prześwit względny ma bardzo mały wpływ na ochronę przed nagrzewaniem. Proponuje montowanie markiz z 1% prześwitem od strony
    południowej, gdzie zdecydowanie bardziej jesteśmy narażeni na silne nasłonecznienie, natomiast markizę z 10% prześwitem proponujemy montować od strony wschodniej lub zachodniej.

    Poniższa tabela zawierają dane dotyczące dostępnych dla markiz materiałów, m.in. symbole handlowe kolorów oraz takie parametry jak:
    · τ – przepuszczanie (transmisja) światła – ilość światła przepuszczanego przez materiał
    · ρ – odbicie (refleksja) światła – ilość światła odbitego przez materiał
    · α – pochłanianie (absorpcja) światła – ilość światła jaka zostaje pochłonięta przez materiał
    oraz
    · g – współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej oszklenia wraz z urządzeniem ochrony przeciwsłonecznej (zgodnie z PN-EN 13363-1). Im mniejsza wartość g, tym lepsza ochrona przeciwsłoneczna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory.jpg
Wyświetleń:	1365
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	328541

    Ogólnie polecałbym materiały ciemniejsze, które pozwalają uniknąć efektu rozjaśnienia przez promienie słoneczne. Dodatkowo są bardziej praktycznie w kwestiach utrzymania w czystości. Na jasnych materiałach siłą rzeczy bardziej widoczne są ewentualne zabrudzenia.
    W celu ułatwienia czyszczenia można zdemontować kasetę markizy. Po zakończeniu czyszczenia należy zamontować kasetę i rozwinąć markizę aby materiał mógł szybciej wyschnąć. Do czyszczenia materiału powinno się używać wody z mydłem lub specjalnych środków do PCW (PVC) i innych tworzyw sztucznych.

    W przypadku dodatkowych pytań jestem do dyspozycji

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO
    Czy można prosić o uaktualnienie tabeli z parametrami kolorów tkanin do obecnej oferty, szczególnie dla prześwitu 4% i 6%.
    Ostatnio edytowane przez Edyth81 ; 27-08-2022 o 21:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony