dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie projekt Z269 pracownia STUDIO Z500

    Witam.
    Chciałam zapytać czy buduje ktoś dom wg. projektu Z269?

    http://z500.pl/projekt/685/Z269,komp...omentarze.html

    W internecie poza samym projektem praktycznie nic, w zasadzie nic więcej o nim nie ma.
    Podoba mi się ten projekt, ale jestem ciekawa jak jego budowa wygląda w praktyce, nie chodzi mi o zdjęcia, ale o jakieś porady oraz kwestie finansowe budowy.
    Bo szczerze rozważam 2 projekty, ten oraz z302. Z tym, że jeśli chodzi o projekt z302 to chciałabym wydłużyć go o 1m od strony salonu i doprojektować jednostanowiskowy garaż.
    Z269 bardziej mi się podoba, ale projekt z 302 z kolei jest bardziej sprawdzony, widzę że ludzie go budują i może mi się wydaje, ale w budowie może wyjść taniej, a kwestia finansowa jest w sumie decydująca.

    Liczę na to, że spotkam budujących z269

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pewnie to zupełnie nowy projekt stąd brak informacji.

    Już na pierwszy rzut oka widać, że garaż jest bardzo niewygodny - za krótki.
    Nawet na firmowym rzucie samochód się w nim nie mieści.
    Problem będzie z otwarciem drzwi do kotłowni i do wiatrołapu.

    Mały domek a są aż 3 kominy

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pewnie to zupełnie nowy projekt stąd brak informacji.

    Już na pierwszy rzut oka widać, że garaż jest bardzo niewygodny - za krótki.
    Nawet na firmowym rzucie samochód się w nim nie mieści.
    Problem będzie z otwarciem drzwi do kotłowni i do wiatrołapu.

    Mały domek a są aż 3 kominy

    Dlatego planowałabym wydłużenie garażu chociaż o 1m.
    Drzwi do kotłowni i wiatrołapu otwierałyby się do tych pomieszczeń, nie do garażu, ale nie wiem czy nie jest on zbyt wąski.
    Lubujemy się w fordach mondeo o mają one ok 1,90 szerokości, no i są dość długie, mają prawie 5m

    No i jeszcze ta kwestia kominów, też wydaje mi się, że trochę dużo.

    Czyli lepszy byłby Z302 z wprowadzonymi przeze mnie zmianami?

    http://z500.pl/projekt/748/Z302,dom-...ne-ogolne.html


    Chodzi mi też o koszt zrealizowania obu projektów.

    Co Państwo myślą na ten temat?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten dom jest do ustawiania szczytem do ulicy MPZP nie narzuca układu kalenicy względem ulicy?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Działka jest duża i MPZP nie narzuca układu kalenicy.
    Co myślisz o obu projektach i zmianach w nich, które zaproponowałam? Który może być lepszy i powiedzmy tańszy w budowie?
    W z269 martwią mnie te 3 kominy.
    W z302 myślę z kolei z jaki sposób tez doprojektować jednostanowiskowy garaż.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nanieś zmiany i wklej tu.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Niestety jest to trochę niedokładne, ale jeśli chodzi o projekt Z302 wygląda to tak:
    -wydłużenie ściany salonu o 1m od strony ogrodu
    -wydłużenie ściany jadalni o 0,5m od strony ogrodu
    -przeprojektowanie schodów na schody ze spocznikiem (jeszcze kombinuję jak to zrobić)
    -obniżenie pomieszczeń o 10cm z 2,65m do 2,55m
    -podniesienie ściany kolankowej o 10-20cm
    -powiększenie sypialni o 0,5m dzięki powiększeniu salonu
    -doprojektowanie jednostanowiskowego garażu o wymiarach 3,5-4x6m
    -przeniesienie komina z kotłowni do garażu
    A to prowizoryczny rzut tego co naskrobałam:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	capture-20150825-101319.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	328613


    A jeśli chodzi o zmiany w Z269:
    -wydłużenie garażu o 1,12m przez zmniejszenie podcienia
    -powiększenie łazienki na poddaszu (tej w sypialni)
    -przesunięcie ściany w salonie w stronę gabinetu o 1m (pani architekt powiedziała, ze taka zmiana będzie prawdopodobnie możliwa, będzie wymagała przeprojektowania fundamentów i konsultacji z konstruktorem - nie wiem, czy mam jej wierzyć, że to jest mozliwe)
    -no i trzeci komin czy jakbym zastosowała rekuperację w domu mogłabym się go w ten sposób pozbyć ?
    A oto skany tego, co naskrobałam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	328616
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	328617
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka0125 ; 25-08-2015 o 10:47

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obniżenie pomieszczeń -kompletny bezsens. Będzie wyglądało jakby sufit spadał na głowę.
    To, że w klitkach blokowych nie wyglądać źle taka wysokość, nie oznacza, że sprawdza się w domach jednorodzinnych, gdzie powierzchnia pomieszczeń jest większa. Zbyt niski sufit wygląda wyjątkowo nieproporcjonalnie.

    Przeprojektowanie schodów znacznie wydłuży bieg. A to spowoduje kolizje na poddaszu z drzwiami pokojów.

    Ja bym w tym domu jedynie wyrównała elewację do wykuszu w salonie (także na pietrze), likwidując w ten sposób balkonik. Oraz dobudowała kotłownię przy garażu.



    Drugi projekt - są ingerencje w ściany nośne, co wymaga przeprojektowania konstrukcji domu - nie taniej będzie zamówić indywidualny na bazie tego domu?
    Ścianę da się przestawić o szerokość schodów - będzie przedłużeniem ściany nośnej w wiatrołapie.

    W przypadku rekuperacji nie ma sensu robić kominów w ogóle. Od pieca gazowego spaliny można wyprowadzić przez ścianę.


    Masz dużą działkę - czy jest sens budowania domu z poddaszem?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-08-2015 o 14:01

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie mieszkam w "blokowej klatce" tylko w domu jednorodzinnym gdzie pomieszczenia mają 2,50m i nie mam wrażenia, jakby sufit miałby spaść mi na głowę.
    Jeśli chodzi o przeniesienie kotłowni do garażu też na chwilę myślałam o tym i w sumie teraz utwierdziła mnie Pani w przekonaniu, ze to dobry pomysł.
    Gdybym planowała zrównać ścianę salon/jadalnia od ogrodu wybralabym projekt z177+, tylko połączyłabym dwie sypialnie w jedną.
    Nie do końca podobają mi się parterowe domy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam wysokość pomieszczeń 2,8 m i moim zdaniem jest nisko przy powierzchni 30 m2

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    W domu moich rodziców gdzie mieszkam największe pomieszczenie ma 27m2
    Może dlatego mam takie odczucie, że mam tylko 155 cm.
    Narzeczony ma 175 cm i wspólnie doszliśmy do wniosku, że te 2,60m spokojnie wystarczy

    Jeśli chodzi o drugi projekt, bo do niego w sumie nie nawiązałam to też gdzieś tam przemknął mi pomysł o projekcie indywidualnym, ale lekko bazującym na już gotowym.
    Z resztą może w przypadku obu projektów byłby to dobry pomysł.

    A co do rekuperacji, to nie wiedziałam w sumie o tym, że można w ten sposób odprowadzać spaliny z pieca gazowego.
    Czyli na dobrą sprawę zostałby mi tylko komin z kominka? Bo on napewno zostaje.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka0125

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jesteśmy praktycznie zdecydowani na projekt z269.
    Stwierdziliśmy jednak, że nie ma co tak mocno ingerować w projekt i ściany nośne, bo to i tak nie przyniesie w 100% zadowalającego efektu.
    Zdecydowaliśmy więc, że kuchnia znajdzie się w miejscu gabinetu (zamknięta kuchnia jest moim zdaniem bardziej praktyczna, u mnie w domu jest otwarta kuchnia i mając gości w domu nie jest to zbyt komfortowe) dzięki temu powstanie ładny i przestronny pokój dzienny
    Odwrócimy schody, tak aby wejście do spiżarki nie było tak bardzo widoczne z salonu i zeby było bliżej kuchni.
    No i oczywiście powiększymy garaż o 1,12 m o ile dobrze pamiętam.
    Co do wysokości pomieszczeń tak jak wczesniej napisałam wydaje mi się, że 2,60 m będzie wystarczające.

    Jeśli buduje ktoś wg projektu z269 lub planuje budowę bardzo bym się cieszyła z kontaktu z taką osobą

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lotniarz

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    1

    Domyślnie Budowa

    Witaj, ja sie przymierzam do Z269 czy wybucowaliscie sie juz?
    Pozdrawiam
    Rafal K.

  14. #14

    Domyślnie Budowa

    Hehe, śmieszna sprawa. Mój sąsiad wybudował z302 a ja z269. I przypadkowo czytając to forum zorientowałem się, że to tamten projekt, bo jego (sąsiada) dom zupełnie nie przypomina tego z wizualizacji. W Z269 mieszkamy od ponad roku. Budowaliśmy metoda gospodarczą praktycznie bez angażowania firm zewnętrznych (te zrobiły tylko dach, montaż stolarki otworowej, wylewki i tynki). Jeszcze w sumie zostało mi wykończenie garażu i dopieszczanie wyposażenia... Większość budowy dokumentowalem zdjęciami i planuje z tego materiału przygotować film poklatkowy - jak tylko kiedyś znajdę czas

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asketil

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Projekt z269 bardzo mnie interesuje ponieważ jego układ odpowiada potrzebom mojej rodziny. Chciałbym zasięgnąć opinii tych, którzy ten dom budują/budowali. Polecacie? Są w nim jakieś niuanse, które podnoszą lub obniżają jego ocenę. No i sprawa dość ważna - jakie koszty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony