dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 65
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.282 z 1282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

Domyślnie

Cytat Napisał Mysław Zobacz post
    Hej, szanowni czytelnicy i przechodnie - mam pytanie, jaki macie rekuperator oraz jaki przeływ realnie na nim macie ustawiony na wiekszosc dnia?
    Reku nominalnie 300m3/h. Jak nikogo nie ma w domu <30% chodzi, jak jesteśmy ok. 42% jak śpimy ok. 62%. Jak mam filtry M5 - ciągnie tak ok. 1kWh/dzień. Jak filtry czyste - sporadycznie przekrazcam 800ppm CO2 przy czterech osobach w domu (w sypialni w ciągu nocy). Przy przebrudzonych jakieś 50ppm więcej

A dwa, czy utrzymujecie przepływy normatywne? czy raczej mniejsze?
    Wg projektu miało być 235m3/h. Na codzień nawet się do tego nie zbliżam. Nie ma takiej potrzeby (180m3/h wystarcza).
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...entylacji-cz-1

A co do przewymiarowanego reku:
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...dzysku-wilgoci

Domyślnie

Cześć Agb

To mój program letni wydaje się trochę spokojniejszy od Twojego, ale potrafię go na całe tygodnie odpalać 60-65% na całą noc jak jest upalnie i tak było ostatnio gdy w zestawieniach zużycia wziął te 4kW. A to z kolei wg danych producenta poakzuje że ten spadek ciśnenia i wytezenie reuperatora jest większe... do tego przy pomiarach i regulacji, dołoóżen zostały tłumiki/przepustnice (takie gąbki z pianki akustycznej, z nacięciami których wyrywa sie kolejne otworki) a montuje się to w psuzkach rozpręznych nad anemostatem w nawiewach, aby równiej rozłozyć scisnienie w układzie i mocniej pchac na piętro, a na piętro mam za małą przepustowość powietrza... wiec to też swoje robi.

Dziękuję za informacje, czyli u iebie koło 1,2kW 500, popatrze sobie czym się różni i jaie są zużycia.
    I jak mozęsz powiedzieć, a rury główne czerpnia i wyrzutani i dystrybucja do puszek rozdzielczych lub na dom, masz 200 czy wiecej?
    Czerpnia chyba 315. Od razu zredukowana w warstwie ocieplenia na 200. Wyrzut też 200. Nawiew i wywiew od reku do skrzynek parteru 200 i potem od nich kilkoma fi90 pionowo połączenie do skrzynek piętra znajdujących się bezpośrednio nad nimi.

Asolt kiedyś takie sprzedawał... a dziś pod ta sama nazwa sprzedaje z kwasówki o wiekszej średnicy, projekt tez był od niego.
    NIe narzekam na Asolta, bo projeskt i obliczneia jaki mi robił spoko, i nie on wskazał mi te rozdzielacze, tylko mój wykonawca je wybrał, do systemu PERT (wtedy jeszcze malo popularnego)
    Chodziło mi o to kto i po co cynkuje mosiądz?

Strona 65 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia