dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 70
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.398 z 1398
  1. #1381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chwilowa cisza spowodowana jest natłokiem w pracy i zbyt wysokimi temperaturami na pracę na poddaszu - gdzie w domu bez klimatyzacji, na poddaszu robi się najgoręcej. Gdybym zamontował PV - już było by trochę chłodniej, bo pod panelami temp, dachu była by niższa o te kilka stopni. Generalnie nie czuję ciepła z dachu - tylko tam gdzie wyciałem dziuę do kominka wywiewnego czuć troche wyższą temperaturę, ale jednak uważam, że to troche zmieni + bedzie dodatkowa tańsza energia na kliamtyzację.

    Z PV czekam na licznik docelwoy od PGE. Płacę budowlana taryfę, a właśnie przyszła podwyżka z 1,19 na 1,85 . Tymczasem załatwianie docelowego licznika mimo ZK w granicy, podciągniętych kabli, podpisanej umowie i wszystkich opłatach + zasiwadczeniach i oświadczeniach.... trwa juz prawie pół roku... ;/ Uznałem już, że za bardzo na mnie zarabiają więc nie spieszy im się. Co lepsze skorzystałem z opcji online ostatnio - w celu podpisania umowy kompleksowej - licząć ze coś to przyspieszy... a tu guzik. Okazuje się że wbrew zapowiedziom i reklamie na atronie, po wypęłnieniu formular`a - ystem nie pokazuje umowy i nie oczekuje podpisu elektronicznego jak widniało w reklamie, ale strona wysyła formularz do pani któ®a na codzień siedzi w okienku. maja 14 dni na przygotowanie oferty (choć tę wybiera się w formularzu). Potem ja podpisuję elektronicznie ale "uwaga!" skan mam podesłać do nich pocztą... i oni mi potem przygotuja umowę (kolejne ileśnaście lub dziesiat dni) i ją podpiszę elektronicznym podpisem, a potem oni mi "uwaga" pocztą, odesla egzemplarz i wyznbaczą datę montażu... słowem i tak do jesieni pewnie nie zdążę...

    Dlatego w oczekiwaniu, zamówiełm miedź i będę układał przewody do maszynowni, skad będa wychodziły na zewnątrz... tylko jedna pompke będę musiał zamontować niestety - w sypialni, bo nie mam tam gdzie zjechac w dół z odpływem... o tym jednym nie pomyslałem wczesniej (zreszta miała być centralna, więc to nie miało by zastosowania).

    Jedyne nad czym się tylko jeszcze zastanawiami, to czy rurki skręcać, czy lutować.
    Nigdy nie lutowałem metodą 911 (lut twardy), nie wydaje się trudne...

    Pozdrawiam
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  2. #1382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zaraza biurokratyczna ma się coraz lepiej i to za nasze pieniądze


    Co ja robię w ogrodzie? Teraz to głównie spływam potem i wcinam lody pod pergolą zarośniętą glicyniami Ale przede wszystkim tnę, grzebię w ziemi itp., bo 2 lata temu zaczęłam mój 15-letni (wtedy) ogród przerabiać / naprawiać błędy
    Mam rozgrzebane 2 nowe rabaty w części, gdzie dotąd było na żywioł.
    W skrzyniach warzywnych zamiast warzyw stoją doniczki z roślinami czekającymi na posadzenie, a u mnie z tym nie tak łatwo, bo wiosną mam ogród nawodniony do przesady, więc wszystko co sadzę musi być wyżej niż poziom trawnika. Ściągamy skąd się da ziemię i kompost, nadsypujemy, żeby było 20-30 cm wyżej.
    Sporo drzew i krzewów wymaga wycięcia, przycięcia, odnowienia. Karczujemy kilka starych drzew, bo bardzo zacieniają ogród.
    Poza tym w ogrodzie zawsze jest co robić. Nie ma bezobsługowych, chyba, że ma się własnego ogrodnika. Ja te 2 tys m2 obrabiam właściwie sama, wołając J tylko do prac wybitnie ciężkich. Nie jest łatwo, bo dużo.
    W tym roku chcemy założyć w najniższej części spory ogród deszczowy połączony tzw. suchym strumieniem ze stawkiem 4x2,5 m (miała być piwniczka, ale woda nam ją wyperswadowała). Mam nadzieję, że uda się w ten sposób nieco spacyfikować zatapianie wiosenne.
    Mam też trochę roślin użytkowych – winorośle, aronie, borówki amerykańskie, pigwowce, derenie jedalne, wiśnie, truskawki, pomidory, maliny i drobiazgi jak rzodkiewki i sałata. W tym roku obżeraliśmy się po raz pierwszy własnymi szparagami
    I nie, nie jest tak, że urabiając sobie ręce po łokcie jestem tym zmęczona. Chyba to prawda co mówią, że grzebanie w ziemi, to jak czekolada = endorfinki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zaraza biurokratyczna ma się coraz lepiej i to za nasze pieniądze
    Niestety i mam tego coraz bardziej dość, do tego nasz kredyt urósł o 100%... a to co się w kraju dzieje jest po prostu czystym sk...
    No to też ponarzekałem... ale samym narzekaniem tego nie zmienimy... samo się nie zrobi niestety a tendencja jest bardzo zła.


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Co ja robię w ogrodzie? Teraz to głównie spływam potem i wcinam lody pod pergolą zarośniętą glicyniami Ale przede wszystkim tnę, grzebię w ziemi itp., bo 2 lata temu zaczęłam mój 15-letni (wtedy) ogród przerabiać / naprawiać błędy
    Ja w odpowiedzi na upały, wyrwałem z ogrodu jakieś 10m2 i stanął basen... ponieważ chwile zajęło mi zagłębienie się w obsługę, wodę, czyszczenie, ustabilizowanie by woda była czysta, a komary w niej nie rozwijały kolonii, to też najbardziej upalne dni spędziłem "nad wodą"

    Nawet pojawiła się myśl, że może wykombinować by w tym miejscu stałe dla niego miejsce - może nawet wymurować go a nie stawiać co wiosna i składać co jesień? - zobaczymy, na razie wnętrze nas bardziej zajmuje, a wstrzymują trochę rosnące koszty... średnio patrząc na wszytko i koszty działania mamy jakieś 30% wyższe koszty od początku tego roku, a to oznacza, że mam mniej czasu na pracę nad domem, a więcej z klientami... w tym szukając klientów.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mam rozgrzebane 2 nowe rabaty w części, gdzie dotąd było na żywioł.
    W skrzyniach warzywnych zamiast warzyw stoją doniczki z roślinami czekającymi na posadzenie, a u mnie z tym nie tak łatwo, bo wiosną mam ogród nawodniony do przesady, więc wszystko co sadzę musi być wyżej niż poziom trawnika. Ściągamy skąd się da ziemię i kompost, nadsypujemy, żeby było 20-30 cm wyżej.
    Sporo drzew i krzewów wymaga wycięcia, przycięcia, odnowienia. Karczujemy kilka starych drzew, bo bardzo zacieniają ogród.
    U nas miejsce an skrzynie zarasta perzem i piołunem i jakimiś innymi badylami, które wiatr i koty i wróble nanoszą ze sobą z sąsiedniej nie urządzonej i dzikiej działki + brak fundamentu od strony tej działki robi swoje. Tak mnie to wkurza, że rozważam rozebranie ogrodzenia i postawienie na nowo z fundamentem. Takim choćby na 50cm... U nas woda wsiąka w piasek, bo pod warstwą nawiezionej ziemii jest dużo piasku, grunty przepuszczalne.

    Teraz jeszcze jakiś kret nam się sprowadził i w skrzynkach od nawodnienia postanowił sobie domek urządzić... taczkę ziemii wywaliłem z jednej skrzynki.. ehh. walka trwa.

    Krzewy i drzewka posadzone, ale nie podcinane jeszcze, ale na pewno na jesieni i na wiosnę będę musiał już zacząć to porządkować - na razie kupiłem preparat do walki z perzem i trawami agresywnie się rozwijającymi i zamierzam mocno działki sąsiednie oraz ozdobne rabat z krzewami porządnie pryskać aż do ubicia trawy. Z dwóch stron są dzikie działki, w tym na jednej na potęgę mnoży się akacja która podbiera nam wodę bo sięga w naszym kierunku korzeniami. Regularni czyścimy te działki kosząc na szerokość 1,5m i jest trochę lepiej, ale nadal... przerasta nas ilość pracy aby pilnować tego porządku.

    Co do działki z akacjami - zaorałbym tą działkę i wyczyścił i zasiał cokolwiek, ale nie moja a z właścicielem nie ma gadki. A sprzedać właściciel też nie chciał (jak rozmawiałem powiedział ze przyjedzie mi tu umrzeć)... ja mu na to że kwaterkę to mu szybciej i taniej znajdę Ale gdyby się udało, to wtedy byśmy mieli 1800m prawie tylko dziś przy takich cenach i kredytach i sytuacji ekonomicznej, jakoś czuję, że nas nie stać.


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Poza tym w ogrodzie zawsze jest co robić. Nie ma bezobsługowych, chyba, że ma się własnego ogrodnika. Ja te 2 tys m2 obrabiam właściwie sama, wołając J tylko do prac wybitnie ciężkich. Nie jest łatwo, bo dużo.
    WOW, 2 tyś to fajna powierzchnia ale też dużo pracy.. My mamy 900m2 z czego teraz 500-600 to trawa... z racji upałów rzadziej koszona, I ten perz w rabatach pod ogrodzeniem, który próbuje co jakiś czas przenosić się w trawę i wtedy nożykiem go wycinamy, bo koszenie go nie usuwa tylko bardziej kępy tworzy niskie.


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    W tym roku chcemy założyć w najniższej części spory ogród deszczowy połączony tzw. suchym strumieniem ze stawkiem 4x2,5 m (miała być piwniczka, ale woda nam ją wyperswadowała). Mam nadzieję, że uda się w ten sposób nieco spacyfikować zatapianie wiosenne.
    Suchy strumień kojarzę, ale czym jest ogród deszczowy? - nie wiem
    Piwniczkę też bym chciał, ale nie da rady... plus jakbym miał trochę więcej, to na pewno rosły by winka... a tak na razie stoi domek dla dzieci

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mam też trochę roślin użytkowych – winorośle, aronie, borówki amerykańskie, pigwowce, derenie jedalne, wiśnie, truskawki, pomidory, maliny i drobiazgi jak rzodkiewki i sałata. W tym roku obżeraliśmy się po raz pierwszy własnymi szparagami
    U mnie truskawki, poziomki, borówki, maliny, czerwone porzeczki są... ale reszty z racji braku skrzyń i czasu na nie. Chyba zbytnio analizuję temat - zamiast zbić skrzynie, kombinuję z czego je zrobić, jakie drewno, jaką grubość belek i jak zabezpieczyć... etc. a może to tylko wymówka? lub po prostu zmęczenie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    I nie, nie jest tak, że urabiając sobie ręce po łokcie jestem tym zmęczona. Chyba to prawda co mówią, że grzebanie w ziemi, to jak czekolada = endorfinki.
    Mój teść mówił - że zmiana formy pracy jest formą odpoczynku.
    Coś w tym jest... ale jak się zastanowić nad tym grzebaniem w ziemii, to grabarze powinni być najszczęśliwszymi ludźmi pod słońcem

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 09-07-2022 o 08:02
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  4. #1384
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak wątek działki i przydomowych roślinek, o których wspominała Pestka w poprzedniej wiadomości pchnął mnie do tego by się zastanowić nad niedawnym pomysłem, trochę głębiej. Wprawdzie to blog o budowie, a ja nie o budowie teraz chwilę potraktuję, ale... rozważam testy upraw hydroponicznych, a teraz nakręciłem się jeszcze na grzyby jadalne (ale nie te pospolite polskie w trawie).

    Otóż gdyby udało się jednak choćby wydzierżawić tę sąsiednią działkę (i zrobić wtedy na niej porządek - już nawet wtórne, na której działce - choć wolałbym tę z akacjami), to stanęło by tam małe laboratorium.

    Pomysł mi zrodził się w głowie kilka lat temu, wraz z koncepcją farmy PV, które powoli idą do przodu, tylko kwestia czy energetyka wyda nam tyle mocy ile my chcemy tam postawić). Ponieważ mamy w rodzinie sporą powierzchnię rolną (kilkadziesiąt hektarów), to zaczęliśmy się zastanawiać - czy poza jej obecnym wydzierżawianiem pod płody rolne, nie postawić tam czegoś bardziej efektywnego a mniej niszczącego środowisko - przy zachowaniu zysku.

    Więc zacząłem analizować i wolnych chwilach sprawdzać, jak prowadzi się uprawy hydroponiczne w pomieszczeniach zamkniętych - nie w postaci basenów znanych z upraw sałaty np., a raczej półek, regałów, kolumn... z płynącą wodą. W tym z różnymi cyklami dni oraz różnymi typami oświetlenia. Sporo poczytałem, i chyba czas na eksperymenty w tym kierunku - oczywicie nie wszytko mogę zdradzić, ale mam kilka pomysłów na usprawnienie tych :"amatorskich upraw"

    Zaś teraz, kilka tygodni temu, wpadł mi w ręce materiał o grzybach jadalnych, czytałem doświadczeniach w kilku krajach (USA, Australia, Nowa Zelandia) gdzie uprawia się (a raczej hoduje - bo z grzybami sprawa nie jest taka prosta w ocenie i metodach uprawy) różnego typu grzyby na cele handlowe. Znając stawki grzybów świeżych i suszonych (importowanych) w PL, w tym zapotrzebowanie na nie w knajpach i restauracjach czy modnych dziś sklepach eko i wege, być może byłby z tego jakiś pomysł... a po fazie eksperymentów - można by to przekuć w większy biznes?

    Na razie analizuję konkurencję i ceny + koszty. Wygląda to całkiem całkiem, ale diabeł tkwi w szczegółach?

    Nie chcę uprawiać pieczarek - bo tych jest zalew, a potentatem tego typu grzybów są ruscy... wiem z nimal pierwszej ręki jak to wygląda i jakie mają zdolności i jak prężnie się w tym obszarze jeszcze na początku pandemii rozwijali.

    Wolę pouprawiać grzyby lecznicze (nie, nie halucynogenei), grzyby typu Oyster Pink, grzyby do japońskiej kuchni, czy grzyby które swoją konsystencją i smakiem potrafią np. zastąpić bekon w potrawach Spore rozpoznanie zrobiłem w tym obszarze, a że w rodzinie mam genetyka, ale też restauratorkę, to może by się udało z tego zrobić jeszcze knajpę z przysmakami z grzybów . Luby pomysł ale kto wie.

    Można w ten sposób trochę zmniejszyć ilość spożywanego mięsa, a sporo badań jest w kierunku zdrowotnego wpływu grzybów, oczywiście konkretnych - bo pieczarka chyba jest najgorszym grzybem jaki można jeść.

    Nic. Pomarzyłem i wracam do pracy. Ale zanim zniknę znów na jakaś chwilę, jeszcze chę się podzielić dokonaniami naszego projektanta - było chwile ostro, sporo rozmów i dyskusji, trochę uwag krytycznych w mocniejszym tonie i trochę się zmieniło.

    Na szczęście albo niestety, ekipa też nam się przesunęła z drugim rzutem prac - gdzieś na wrzesień - więc jeszcze marudzimy i pracujemy, ale jakiś kolejne efekty chyba powoli możemy wrzucać, więc obserwujcie bacznie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 09-07-2022 o 08:27
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  5. #1385
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hmm, od czego by tu zacząć?

    Od korytarzy... mamy dwa - piętro i parter...

    Tak zaplanowany jest parter - jeszcze trwają pewne prace, szukanie kolorów na ścianę... nie wiemy czy zostanie ten czy trochę inny, sprawdzamy, ale wygląd mniej więcej taki jest już bliski finałowi... (bez bibelotów itd.)






    A tak zapowiada się piętro, tak jeszcze w pracach, ale ogólny koncept już widać... jeszcze pracujemy na d wersjami z tapetą, nad mniejsza ilością drewna na ścianach, zobaczymy jak to wyjdzie...








    Wiem... ciemno a czasem jasno jednocześnie... dużo oświetlenia dodatkowego...

    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  6. #1386
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro był korytarz, to przejdźmy do fragmentu korytarza na piętrze... miejsce wspólne córek i nas też - nazywamy ją bawialnią

    Kolorystyka wynika z wyborów naszych córek I nie jest to koncepcja ostateczna, jest to raczej prototyp bliższego nam i bardziej słusznego niż pierwszy pomysł - kierunku.










    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  7. #1387
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro bawialnia, to skoczmy za widoczne drzwi, tam jest główna łazienka na górze - głównie córek + mała ale jedyna jaką mamy - pralnia.

    Tu też jeszcze trwają małe prace








    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  8. #1388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To teraz skoczmy na chwilę na parter i zobaczmy co ominęliśmy?

    Łazienki na parterze nie wykonujemy - ponieważ mamy ja faktycznie skończoną - poza meblami OFC... ale do tego tematu wrócę jak wrócimy na piętro Wiatrołap już był w kilku odsłonach, ale chyba obecne zdjęcia, pokazują co będzie i chyba na tym poprzestaniemy:







    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  9. #1389
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Korytarz już widzieliście, na razie spiżarki nie robimy w wizualizacjach - choć tam wiemy jak będzie to wyglądało (chyba...).

    Więc wrzućmy raz jeszcze salon dla odświeżenia... kuchnię na razie zostawmy, choć tam jakieś kosmetyczne zmiany też nastąpiły...











    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  10. #1390
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z salonu, skoro kuchnia i łazienka nie... przenieśmy się do gabinetu na parterze.

    Nie jest to finalny obraz, trochę się zmieni kolorystyka - np ten rudy jest analizowany... na ścianach, na kanapie, na pewno zniknie zwierzak z podłogi, itp.







    Chyba białe krzesło było by tu całkiem ok... hmm?

    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  11. #1391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na parterze to wszystko co chciałbym tym razem pokazać, więc skoczmy ponownie na piętro...

    Sypialnia nasza prezentuje się jak niżej, jest trochę zmian i poprawek, ale to jeszcze nie koniec... więc spokojnie, to i owo się jeszcze zmieni.











    na pewno trwa rozmowa o wybranych kolorach i odcieniach, o zasłonkach i firankach... itp. rzutnik i ekran też jest w fazie analizy i planów...
    bibeloty na potem...
    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  12. #1392
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Niestety nie robimy (chyba) wizualizacji garderoby... ale rysunki z rzutami 2d, choć to się może jeszcze zmienić?

    Natomiast...możemy zajrzeć do naszej łazienki, tu też trwają prace jeszcze









    ....
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  13. #1393
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wycofajmy się na chwilę do korytarza i zajrzyjmy do jeszcze jednego pomieszczenia, gabinetu na piętrze.

    Tu też prace jeszcze trwają, ale jest to bliższa docelowemu koncepcja.









    Na pewno zniknie ta szafa za plecami biurka... na rzecz innego umeblowania i innych funkcji.

    ...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  14. #1394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie mam kiedy dokładnie popodziwiać szczegółowo – ogród i pewien potężny, poważny projekt książkowej monografii na szczęście już w fazie końcowej.
    Jak pójdzie do druku, to wrócę do wątku z przyjemnością.
    Na razie tyle – wpadła mi dziś z netu informacja o sporych wyprzedażach w AlmiDecor. Może jakąś super lampę moglibyście upolować za rozsądniejsze pieniądze
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 16-07-2022 o 21:45
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie mam kiedy dokładnie popodziwiać szczegółowo – ogród i pewien potężny, poważny projekt książkowej monografii na szczęście już w fazie końcowej.
    Jak pójdzie do druku, to wrócę do wątku z przyjemnością.
    Woo, no proszę, jak pójdzie do druku, zdradzisz szczegóły?

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Na razie tyle – wpadła mi dziś z netu informacja o sporych wyprzedażach w AlmiDecor. Może jakąś super lampę moglibyście upolować za rozsądniejsze pieniądze
    Poszukamy
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  16. #1396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro zajrzałem to pozdrawiam tych co czasem czytają nasz dzienniczek...

    Mało się dzieje, bo mamy dużo innych spraw na głowie o czym kilka słów dalej, ale mały update:

    - sypialnia, łazienka i garderoba nasza na piętrze - prawie gotowa, brakuje mebli i jakichś małych dodatków,

    - korytarz na piętrze uzyskał od dawna planowane schody na poddaszu w technologii podobnej do tych z dołu,

    - łazienka dzieci czeka na meble, pralka i suszarka będzie stała pionowo finalnie... w sumie tu działo się dużo, bo musieliśmy wyburzyć całkiem zabudowę wanny, fragment podstawy prysznica, i zrobić wszystko od zera... przenosząc punkt rozdziału rur który był pod wanną do pionu za ścianą... cały czas coś tam się psuło lub ciekło... i miałem tego dość, cała armatura została wymieniona, w tym wykuliśmy dwie płytki w ścianie aby zrobić nowe podejścia do armatury nad wanna i pod prysznicem.. okazały się uszkodzone (jedno dzieci, drugie chyba przez ekipę która robiła ściany ... dopóki woda do prysznica była zakręcona, tego nie zauważyliśmy)

    - odgruzowałem garaż dla drugiego auta... i okazuje się, że wcale nie jest nasz garaż taki wielki (55 m2), więc pewnie pojawią się jakieś dodatkowe małe zabudowania wkomponowane w otoczenie, na zewnątrz, coś na taczkę i inne narzędzia ogrodnicze, kosiarki, nasiona, nawozy, etc, etc. niby 600m2 trawnika i trochę rabatek, a się nazbierało złomu różnego

    - zmieniła się też koncepcja automatyki, weszliśmy w Loxone... powoli przerzucam stary system na nowe rozwiązanie...

    - reszta (poza strychem który się już w miarę też ucywilizował, pomijając potrzebę prac płyciarza po poprawkach po poprzedniej ekipie w zakresie bariery przeciw wilgoci z domu, a to nastąpi raczej po nowym roku ze względu na terminy, przy okazji rozważam dodanie 2 okien dachowych jeszcze) na razie czeka na większe zainteresowanie...

    Natomiast wszystko to to i tak niezłe osiągnięcia, patrząc na fakt, iż mamy ostatnio inne zmartwienia i zajęcia, ponieważ pojawiła się u Mysławy poważna choroba nowotworowa, wykryto ją przypadkowo przy operacji z innego powodu. Rokowania były złe, a wykryta choroba była w poważnym stadium zaawansowania i gdybyśmy jej przypadkiem nie wykryli na tym etapie, strach myśleć jakby to się skończyło. Mocno namąciło nam to we wszystkich planach jakie człowiek kiedykolwiek sobie robił/robi. Oczywiście Mysława walczy, a my staramy się jej w tym pomóc. Wszystko wskazuje, że jesteśmy blisko wygranej, ale wolę nie zapeszać, a strach, że coś może się jednak znów zadziać pozostanie z nami...

    Mimo to, praca nad i w naszym domku powoli trwa dalej, tylko trochę więcej dostępnego wolnego czasu spędzamy poza nim, bo gdy tylko Mysława nie jest akurat na chemii lub nie odzyskuje sił po chemii i możemy gdzieś się wyrwać, znikamy...

    Dbajcie o siebie i dbajcie o profilaktykę. Zróbcie choć raz na rok jakieś badania kontrolne w tym kierunku (klasyczne badania nic nie wykazywały), warto trzymać rękę na pulsie!

    Pozdrawiam
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  17. #1397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za Mysławę Rozumiem aż za bardzo, bo i u nas walka trwa jak na razie z dobrymi rokowaniami.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1398
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia dla Was wszystkich. Moją też dopadło, ale to inna historia, od dawna pikawka, choroby autoimunologiczne i max ryzyko twardziny układowej. Także wiem ile to kosztuje zdrowia i nieprzespanych nocy. co kilka miesięcy szpital i szereg badań. Jak i powrót do używek.....

    Trzymam kciuki mocno i jeszcze raz zdrowia. To najważniejsze i wspierajcie się. Potrzebujecie między sobą siły, zrozumienia i...... .Więsz co jeszcze.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 70 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony