dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kupowanie mieszkania od dewelopera

    Czy to prawda, że deweloperzy tylko cały czas kombinują jak naciągnąć nieświadomych kupujących wciskając im mieszkanie pełne niedoróbek?
    Słyszałam już różne historie z tym związane i trochę mnie to przeraziło.
    Jak w takim razie można tego uniknąć, zwłaszcza jak ktoś się nie zna za bardzo na tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie każdy deweloper jest taki pazerny, ale rzeczywiście przezorny zawsze ubezpieczony
    Oczywiście warto zacząć od dokładniejszego czytania umów. Poza tym jeśli nie czujesz się na siłach w temacie budowlanki i nie jesteś w stanie ocenić, czy dane mieszkanie jest wykończone tak jak powinno czy też nie, możesz sobie zamówić pomoc kogoś takiego. Wiem, że np. w Warszawie proponuje coś takiego
    Opcja jest fajna, bo to ktoś taki, kto będzie tak długo naciskał, aż deweloper wyprowadzi wszystko tak, jak jest napisane w umowie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-04-2016 o 10:27

  3. #3

    Domyślnie

    Ach, rozmowa z deweloperem, temat rzeka
    Wiadomo - musisz trochę poznać temat żeby wiedzieć, że deweloper cie nie oszuka. Trzeba się dowiedzieć o co pytać, na co zwracać szczególną uwagę itp. Polecam pogrzebać trochę w internecie, jest sporo rad.
    A poza tym - ja polecam wybrać się z kimś kto zna temat - np. znajomy który jest prawnikiem, albo ktoś kto już kupował mieszkanie i wie co i jak. Ja sama tak zrobiłam (druga opcja). Mój deweloper to Lokum we Wrocławiu, a kupowałam mieszkanie na osiedlu Lokum di Trevi.
    No i mogę powiedzieć, że po pierwsze, uzyskałam wszystkie informacje jakie chciałam, nic nie było ukrywane czy tuszowane, a po drugie że nigdzie mnie nie oszukano (to już po fakcie wiem więc to napewno prawda). Może dobrze trafiłam po prostu
    Nie ma się co nastawiać że będzie źle

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Nie każdy developer to oszust. własnie jestem na etapie kupowania i ja sobie bardzo chwalę.
    Grunt to też nie nastawiać się tak od razu że idzisz kupić chatę u oszusta.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosia26 Zobacz post
    Wszystko zależy od dewelopera na jakiego trafisz - tak jak w każdej branży zdarzają się również nieuczciwi.
    Znaczy się, chciałaś napisać, że zdarzają się również uczciwi?
    Pewnie i tak bywało, tylko, że oni plajtują/już splajtowali...
    Niestety, ale nasz polski rynek wyeliminował tych uczciwych. Oni albo zbankrutowali, albo przekształcili się w tych tanich. To odnośnie mieszkań, które to mieszkanie zawsze możesz sprzedać i tutaj można się skusić.
    Odnośnie domów - jest jeszcze gorzej. Nie opłaca się deweloperowi wybudować szeregowca, a tym bardziej wolno stojącego domu, nawet w najniższym standardzie opisanym tutaj na forum, za cenę, za którą sama sobie wybudujesz. Bo niby jak? Gdzie jego zarobek 20%, czyli co najmniej 60tys.zł./szt?
    Pomyśl...

  6. #6

    Domyślnie

    Dużo zależy od poziomu cen - im tańsze tym większe ryzyko. Najbardziej standardowa rzecz to kwestia wilgoci oraz izolacji budynku żeby wilgoć nie szła. Kolejne miejsce to okna - tu się mogą dziac cuda, no i wentylacja. To są najgorsze rzeczy jak spaprane, bo bywa tak że się nic nie da zrobić na przykład z wiecznym grzybem. Reszta to raczej drobiazgi które można poprawić.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    Nie każdy developer to oszust. własnie jestem na etapie kupowania i ja sobie bardzo chwalę.
    Grunt to też nie nastawiać się tak od razu że idzisz kupić chatę u oszusta.
    Zgadzam się w 100%! Wiadomo - trzeba zachować zdrowy rozsądek. Ale takie podejście, że każdy to "oszust" to średnia radość z nowego mieszkania... albo trzeba samemu zbudować dom w takim przypadku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony