dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał androida Zobacz post
    W rodzinie maja expresy cuda-niewidy za kilka tysiaków,Ja mam expres kolbowy za kilka stówek i dziwne że u mnie im najbardziej samkuje kawa.Podstawa to bardzo dobre ziarna kawy + bardzo dobra woda .
    I to samo potwierdzam ponieważ przed zakupem stałem przed podobnym dylematem.Próbowałem kawy z expresów za 15tyś. i w dużej mierze zależało jaka kawa została zasypana do expresu.Po tych doświadczeniach wyleczyłem się w celowania w target z przedziału powyżej 3tyś.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    żaden domowy expres nie zastąpi kawiarki, a podstawa to dobre ziarna kawy !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    żaden domowy expres nie zastąpi kawiarki, a podstawa to dobre ziarna kawy !
    No więc jakie Ty kupujesz kawy?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    To ja się wtrącę.
    Zakup rodzaju kawy w dużej mierze zależy od urządzenia w jakim ją będziemy przygotowywali, do automatu raczej wybieramy mocniej palone kawy.
    Oczywiście świeżo palona, raczej darować sobie wszystko poniżej 60pln /kg.

  5. #25

    Domyślnie

    Jak dla mnie 5.000 bedzie okej, nie warto brać byle czego

  6. #26

    Domyślnie

    Dla każdego coś innego Jedemu wystarczy fusiara ze szklaneczką z koszyczka, innemu kawa będzie pasowała dopiero Kopi Luwak
    Dla osób które piją kawę "która ma pasować każdemu" typu złota Lavazza, to jakikolwiek ekspres z marketu będzie ok. Kwestia nie polega na tym, który będzie najlepszy do danej kawy, tylko który będzie psuł się najmniej. Z mojego doświadczenia wynika, że najmniej psującymi się ekspresami są DeLonhgi, a w szcze©ólności z serii Dynamica - nie do zajechania

  7. #27

    Domyślnie

    Zawsze można wypożyczyć ekspres. Ja korzystam w tej kwestii z usług i jestem bardzo zadowolona. Mają dobre ceny, a ekspresy sprawują się świetnie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-11-2021 o 10:15

  8. #28

    Domyślnie

    Zależy czego oczekujesz i jak często będziesz go używać

  9. #29
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Tak jak powyżej. Dobrze jest zastanowić się jakie ma się priorytety, jaką kawę się preferuje. Jak również ile kaw dziennie będzie się robiło. W sytuacji w której robimy głównie czarną kawe, nie warto jest inwestować w ekspres z systemem mlecznym, bo on zwykle jest najbardziej awaryjny.
    Co było dla mnie ważne: Rurka do spieniania mleka zamiast pojemnika, możliwość zrobienia dwóch kaw na raz i to chyba by było tyle w moim przypadku kaw mam chyba 6 rodzajów a i tak zawsze robię latte.

    Jeśli ekspres ma być do uzytku profesjonalnego, dobrze jest skontaktować się z firmą, która oferuje ekspresy dedykowane firmom Od siebie polecam ich.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:03

  10. #30

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze 1000zl wystarczy na dobry ekspres, dostawa do szczescia jest dobra kapsulka kawy, nic wiecej czlowiekowi do zycia nie trzeba niz dobra kawka

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Medardkot Zobacz post
    wydaje mi sie ze 1000zl wystarczy na dobry ekspres, dostawa do szczescia jest dobra kapsulka kawy, nic wiecej czlowiekowi do zycia nie trzeba niz dobra kawka
    Ciekawa myśl. Aż ją zacytowałem, by zobaczyć czy nic u Ciebie się nie zmieni i nie dopiszesz czegoś po czasie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Medardkot Zobacz post
    wydaje mi sie ze 1000zl wystarczy na dobry ekspres, dostawa do szczescia jest dobra kapsulka kawy, nic wiecej czlowiekowi do zycia nie trzeba niz dobra kawka
    Chyba "podstawa" a nie "dostawa" ....
    Kawa w kapsułkach jest droższa niż podobna w ziarnach i do tego ma różne dodatkowe składniki (niekoniecznie zdrowe).
    ...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33
    Banned
    widenskaalicja7

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że lepsza jest jednak kawa z dobrego ekspresu Kapsułki, może i owszem... Jeżeli nie stać cię na porządny ekspres w danym momencie Ja marzę o takim porządnym ekspresie, który robi jednocześnie kawy do dwóch filiżanek, ma wiele programów (od espresso po latte) i jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu. Niby Delonghi są fajne, ale może mi ktoś coś zaproponuje za ok. 3-4tys.?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Mam od 2,5 roku Jure ENA 8 . Nie zrobi wprawdzie 2 kaw na raz ale to jego jedyna wada. Obecnie na liczniku ma ponad 4000 kaw . Bezawaryjny . Z wad to tylko rysująca się plastikowa tacka pod szklanki , ale po wstępnym porysowaniu nic dalej nie postępuje. Pozwolę sobie wrzucić moją opinię o tym ekspresie zamieszczoną na stronie sklepu gdzie go kupiłem.
    Jura - radości fura , kawa nie lura
    12-01-2020, siinski
    Potwierdzony zakup
    Jest to mój pierwszy ekspres do kawy , stąd zakup poprzedzony był dokładnym rozeznaniem co do marek , rodzajów , działania zarówno zaparzacza jak i systemu mlecznego . Pod uwagę brałem także niezawodność i serwis oraz kwestie czyszczenia i konserwacji. Nie bez znaczenia były opinie w necie oraz opinie kilku moich znajomych czy klientów mających ekspresy Jury . Nie było wśród nich osoby niezadowolonej a przeważały opinie że jeśli ekspres to tylko Jura.Nie mam porównania z innymi ekspresami ale po trzech tygodniach od zakupu mogę napisać że robi pyszną , aromatyczną kawę.Świetnie spienia mleko a piana utrzymuje się długo , nawet po wypiciu kawy jeszcze jest we szklance . Jest dość cichy a zdaniem odwiedzającej nas w okresie świąteczno-noworocznym rodzince posiadającej ekspresy DeLonghi czy Saeco , jest dużo cichszy od ich ekspresów . Czyści się sam , robi to szybko , wystarczy mu tylko podstawić naczynie z wodą i włożyć tam wężyk od mleka.Przy pełnej tacce ociekacza lub pojemnika na fusy wyświetla komunikaty aby go opróżnić.Blok zaparzający jest niewyjmowalny , czyścić go nie trzeba , ponoć czyści się sam i ma specjalną konstrukcję stworzoną, opatentowaną i stosowaną tylko przez Jurę . Raz na trzy lata należy go natomiast wysłać do serwisu , tam blok zaparzający demontują , wrzucają w myjkę ultradźwiękową ,czyszczą , smarują , wymieniają uszczelki , skręcają , testują , dają rok gwarancji na szczelność i kasują za to 250 zł .I daje to ponoć szansę na 30 letnią eksploatację , bo zdaniem osób znających Jurę na taki czas działania jest ona zaprojektowana. Czy zatem Jura ma wady ? Ma , ale moim zdaniem nie rzutujące na pozytywny obraz całości . Wadą moim zdaniem jest ukrycie licznika zrobionych kaw . Ponoć można go wywołać sekwencją przycisków , ale instrukcja milczy , serwisantom ponoć nie wolno owego triku ujawnić a sprawę rozwiązuje zakup modułu łączności Bluetoth i wpięcie go w gniazdo diagnostyczne Jury .Po ściągnięciu aplikacji Jury mamy możliwość odpalenia zdalnie zrobienia sobie kawy ze smartfona a także funkcję statystyka gdzie wyświetla się ponoś ilość zrobionych kaw z podziałem na ich rodzaj i ilości czyszczeń , odkamieniań i zmian filtrów ekspresu .Pewną wadą jest na pewno cena zarówno samego ekspresu jak i materiałów eksploatacyjnych Jury .No ale w przypadku ekspresu to tutaj tą jakość po prostu widać , słychać i czuć . A o jakości materiałów Jury przekonują jej sprzedawcy i serwisanci i nie ma powodów aby im nie wierzyć.Jako ciekawostkę w kwestii filtrów do wody mogę podać że filtry do Saeco i DeLonghi są w dokładnie tej samej cenie ( 59,99,-) Sam filtr startowy mini wystarczył nam na tydzień , jego następca normalnej wielkości po dwóch tygodniach zapełniony jest w 2/3 .Pewną wadą jest zużycie kawy i mleka , które za sprawą ekspresu znacznie się zwiększyło.Kilowa paczka kawy w okresie świąt i nowego roku starczyła nam na tydzień .Był to wprawdzie czas maratonów rodzinnych w czasie których jednorazowo Jura robiła po 6-8 kaw i dawała radę , ale mleko i kawa wręcz znikały w oczach.Generalnie świetny produkt za niemałe pieniądze , ale jak najbardziej wart wydanych nań złotówek.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kawa w kapsułkach to żaden wybór - masz to co wyprodukowano, za to tani ekspress. Droższy ekspress lecz na ziarna, to kupujesz kawę wypaloną jak chcesz. Dolewasz wodę, ewent. mleko i tylko podstawiasz filiżanki. Mamy jakiegoś Siemensa od 5 lat, zero problemów. Kawa, woda, filiżanki, filiżanki .... filiżanki, woda, filiżanki, opróżnij tackę i tak wkoło macieju.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    A kto stwierdził aby zrobić kawę trzeba mieć urządzenie za ileś tam $$$$ ? wystarczy szklanka woda kawa czajnik za 100 zł i tyle sami nowobogaccy twa jego mać.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Byt określa świadomość

  18. #38

    Domyślnie

    To wszystko zależy. Ja np nie jestem zwolennikiem ekspresów na kapsułki. Zdecydowanie wolę normalny ekspres ciśnieniowy z młynkiem metalowym ( nie ceramicznym) Pytanie też czy chcesz ekspres kolbowy, czy chcesz po prostu ekspres gdzie kawa sypana jest od góry. Co do budżetu powiem tak : Ja mam ekspres za 2500 zł od 3 lat z Delonghi Dynamica. Na taki ekspres było mnie stać, na droższy sobie pozwolić nie mogłem. Można kupić za więcej za 3000, 4000 a nawet za 8 tysięcy i jeszcze więcej Z firm takich wiodących to masz jeszcze Sage, Saeco, Philips - moja kuzynka ma ten ekspres i jest zadowolona. Inna osoba, którą znam, ma znowuż ekspres z Lidla. Także... od koloru do wyboru, poczytaj opinie, rozeznaj się wśród znajomych, którzy ekspresy są spoko, co na ich temat mówią. Znam też osoby, które np zdecydowanie wolą ekspres taki tradycyjny jak kiedyś był czyli ten przelewowy. No ma to swój urok, zwłaszcza z rana, jak cały zapach rozchodzi się po domu Daj znać jak już zakupisz bo jestem ciekaw

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    To wszystko zależy. Ja np nie jestem zwolennikiem ekspresów na kapsułki. Zdecydowanie wolę normalny ekspres ciśnieniowy z młynkiem metalowym ( nie ceramicznym) Pytanie też czy chcesz ekspres kolbowy, czy chcesz po prostu ekspres gdzie kawa sypana jest od góry. Co do budżetu powiem tak : Ja mam ekspres za 2500 zł od 3 lat z Delonghi Dynamica. Na taki ekspres było mnie stać, na droższy sobie pozwolić nie mogłem. Można kupić za więcej za 3000, 4000 a nawet za 8 tysięcy i jeszcze więcej Z firm takich wiodących to masz jeszcze Sage, Saeco, Philips - moja kuzynka ma ten ekspres i jest zadowolona. Inna osoba, którą znam, ma znowuż ekspres z Lidla. Także... od koloru do wyboru, poczytaj opinie, rozeznaj się wśród znajomych, którzy ekspresy są spoko, co na ich temat mówią. Znam też osoby, które np zdecydowanie wolą ekspres taki tradycyjny jak kiedyś był czyli ten przelewowy. No ma to swój urok, zwłaszcza z rana, jak cały zapach rozchodzi się po domu Daj znać jak już zakupisz bo jestem ciekaw
    Bardzo jestem ciekaw jak wygląda Pana ekspres.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40

    Domyślnie

    Witam, a mam wysłać zdjęcie ? Nie ma problemu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony