dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Ile na dobry ekspres do kawy?

    Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?
    Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenarrow Zobacz post
    Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?
    Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?
    Ekspres wolno stojący Jura czy Saeco z młynkiem to niestety raczej bliżej 3 tys. Ale na porządny kolbowy powinno wystarczyć.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Na kolbowca jak najbardziej wystarczy może jeszcze jakiś młynek kupisz

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenarrow Zobacz post
    Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?
    Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?
    Trochę ponad tą kwotę kupisz Gaggia Classic. Dużo wytrzyma, robi porządną kawę.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenarrow Zobacz post
    Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?
    Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?
    Od trzech lat posiadam Saeco XSmall, który kosztował około 1000zł. Nie jest zbyt zbajerowany, ale za to w pełni automatyczny i z młynkiem. Kawa z niego smakuje wyśmienicie i jak do tej pory zupełnie bezawaryjny. Żadnych filtrów, przeglądów, serwisu - jedynie co jakiś czas trzeba wyjąć cały blok kawy i opłukać go pod kranem. Na prawdę serdecznie polecam.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Patryk86

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    34-234
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mam Delonghi taki nie duży i dałem jakieś 2 lata temu 400 zł. Jestem zadowolony

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenarrow Zobacz post
    Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?
    Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?
    Tchibo, automat, czasem bywa w promocji w bardzo dobrych cenach z 2 lub 4 kg kawy.

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie było ile na dobry ekspres, jeżeli ma być to ekspres ciśnieniowy i dobry to minimum 3 tyś.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A co Ty rozumiesz pod pojęciem dobry bsługa,czyszczenie ,serwis czy jeszcze co innego?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamcik91

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, na kolbowy jak najbardziej, tylko będziesz musiał sam zmielić ziarna. Jeżeli chcesz w pełni automatyczny, to możesz poczekać aż odłożysz 3-4 stówki i będziesz miał naprawdę spoko ekspres. Oczywiście do domu, do biura, gdzie ilość kaw dziennie sięga rzędu kilkunastu filiżanek to takie urządzenie dosyć szybko padnie. Dodatkowo ma mniejszy zbiornik na fusy i wodę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Mam taki i gorąco polecam https://www.neonet.pl/ekspresy-do-ka...hoC-XYQAvD_BwE

    Mój kupiłem jako używany 8 letni w 2010 roku, zalety parzy bardzo dobra kawę, da się niedrogo serwisować jak cos padnie np żarna to da się wymienić za grosze. Można parzyć kawę zmieloną np smakową bez obawy o zaklejenie młynka.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja mam jakiś Philips LatteGo.
    I nie zdawałem sobie sprawy jak dużo tam obsługi jak dużo trzeba demontować, czyścić i smarować i jak często.
    Jak kiedyś będę szukał następny to na pewno minimum obsługi, konserwacji będzie głównym punktem doboru.
    I gdybym wiedział ile to wody odpadowej "pod sobą" produkuje to bym do kanalizacji włączył
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    To i ja dorzucę dwa grosze do tego odgrzanego kotleta.
    Myślę, że nie kupował bym ekspresu automatycznego poniżej 2k, szkoda było by mi było wyrzucać kasy.
    Trzeba również zdawać sobie sprawę, że taki zakup niesie za sobą również zakup dobrej kawy.
    Dobrej kawy nie kupimy w markecie czy żabce, tylko świeżą w palarni. Według mnie na kawę z dobrej palarni, trzeba obecnie wydać ponad 30pln za 0,5kg

  14. #14

    Domyślnie

    Automat Saeco Pico Baristo (naciskam jeden przycisk i mam cappucino, naciskam inny i jest espresso) to wydatek ok 2400 zł. Ekspres nie do zajechania w domu, tylko trochę hałaśliwy.
    Mam taki w domu od dwóch lat i poza wycieczką do serwisu jako fabrycznie nowy śmiga jak szalony.
    Taki sam mamy w pracy i od dwóch lat robi po 40-50 kaw dziennie. Już jest na tyle zużyty, że czasami się zacina, ale nie opłaca się go naprawiać, bo ma luzy na każdym elemencie (opinia serwisu). I dalej żyje.

    Polecam

  15. #15

    Domyślnie

    Mój ma już pięć lat, więc też może nie pasuje idealnie, ale jeśli chodzi o ciśnieniowe, z podajnikiem mleka, spieniaczem, to zdecydowanie warto sięgnąć po Krups (u mnie EA8245). Był wówczas droższy niż budżet z pierwszego wątku, ale biorąc pod uwagę to ile się mówi o horrendalnych cenach, to taka opcja jest rozsądna

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertZbudowy Zobacz post
    Mój ma już pięć lat, więc też może nie pasuje idealnie, ale jeśli chodzi o ciśnieniowe, z podajnikiem mleka, spieniaczem, to zdecydowanie warto sięgnąć po Krups (u mnie EA8245). Był wówczas droższy niż budżet z pierwszego wątku, ale biorąc pod uwagę to ile się mówi o horrendalnych cenach, to taka opcja jest rozsądna
    Krups jako marka jest bardzo trwały i dobrej jakości, nowoczesny ale ma jedną wadę parzy przeciętna kawę niestety. Moja magnifika delongi ma już 19 lat i jest super kupiłem 8 letni i wyremontowałem koszt ekspres 300 remont 700 (termo blok, żarna, i modesłicz) ale jak mnie zapewniano warto bo te ekspresy nadają się do napraw nowe modele niestety idą do kosza w całosci.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja polecam Boscha u mnie już 8 lat i nadal robi dobrą kawę a młynek ma ceramiczny - nie był jakoś specjalnie drogi z zmieściłem się w cenie 2 tyś.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Krups jako marka jest bardzo trwały i dobrej jakości, nowoczesny ale ma jedną wadę parzy przeciętna kawę niestety. Moja magnifika delongi ma już 19 lat i jest super kupiłem 8 letni i wyremontowałem koszt ekspres 300 remont 700 (termo blok, żarna, i modesłicz) ale jak mnie zapewniano warto bo te ekspresy nadają się do napraw nowe modele niestety idą do kosza w całosci.
    Tylko widzisz, trochę idiotyczne wydaje się dyskutowanie o sprzęcie sprzed dwóch dekad. Równie dobrze możemy mówić o tym, że nie ma sensu wymieniać pralek i lodówek z tamtych czasów, bo spisywały się lepiej pod kątem wytrzymałości. Tylko warto też powiedzieć o poborze prądu czy innych czynnikach

    Z tym jaką robi kawę zresztą się nie zgodzę, zwykle zależy to tak czy inaczej - przynajmniej dla mnie jako lajka - od wybranego ziarna.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertZbudowy Zobacz post
    Tylko widzisz, trochę idiotyczne wydaje się dyskutowanie o sprzęcie sprzed dwóch dekad. Równie dobrze możemy mówić o tym, że nie ma sensu wymieniać pralek i lodówek z tamtych czasów, bo spisywały się lepiej pod kątem wytrzymałości. Tylko warto też powiedzieć o poborze prądu czy innych czynnikach

    Z tym jaką robi kawę zresztą się nie zgodzę, zwykle zależy to tak czy inaczej - przynajmniej dla mnie jako lajka - od wybranego ziarna.
    Akurat porównywanie pralki czy innego agd do Ekspresu to nijak się nie ma, do smaku kawy przyzwyczajamy się , ja uważam że mam normalną kawę z domowego ekspresu, ale jak spróbuję u kogoś innego to dopiero doceniam że mam super expres.

    Barista z Włoch powiedział że aromat kawy poza klasą ziarna i samego urządzenia zależy od ilości kaw minimum 200 na dzień i wtedy to jest to po przestoju kawa jest ohydna, dla mnie właśnie kawy z elektronicznych cacek mają plastikowy posmak i to jest g.... .

    Argument z energooszczędnością w przypadku ekspresu do kawy jest tak istotny jak w przypadku energooszczędności wibratora

  20. #20

    Domyślnie

    W rodzinie maja expresy cuda-niewidy za kilka tysiaków,Ja mam expres kolbowy za kilka stówek i dziwne że u mnie im najbardziej samkuje kawa.Podstawa to bardzo dobre ziarna kawy + bardzo dobra woda .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony