dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 245 z 245
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.893 z 4893
  1. #4881

    Domyślnie

    Ja budowałem z Ytonga w 2006 i najgrubsze bloczki miały wtedy 36,5cm. Już sama ta grubość Ytonga wtedy spełniała normy izolacyjności. Skoro ściany mają 42-44cm to obstawiam, że może być Ytong 30cm + styropian 10cm + tynk. Dalsze ocieplanie nie ma sensu. W każdym razie nie od tego bym zaczynał bo jeśli wentylacja jest grawitacyjna bez rekuperatora to nawet pół metra styropianu na ścianach nie da zauważalnych efektów. 70-90% ciepła uciekać będzie przez komin.
    NIE KARMIĆ TROLLI !!

  2. #4882

    Domyślnie

    Zorientowałem się jak obecnie wygląda koszt budowy samej płyty fundamentowej bez ogrzewania (koszt ogrzewania każda firma ma podobny, więc to już zależy od gustu kupującego, na jakie ogrzewanie się zdecyduje). Porównałem oferty 3 firm dla budynku około 80m2 zbudowanego z Ytong i z użytkowym poddaszem. Z ciekawości dopytywałem jaki byłby koszt dla budynku powyżej 150 m2 i oto wnioski:

    Legalett ma faktycznie trochę drożej (zależy też od rozmiaru płyty i miejscowości, ale średnio to wychodzi jakoś 410zł/m2) ale dają 30 lat i jak się dopytałem przedstawiciela to na styropian pod płytę ta gwarancja także jest 30 lat. Dla budynku powyżej 150 m2 koszt to około 360zł/m2

    W Parati cena średnia to jakoś 385zł/m2, ale wadą jest 10 lat gwarancji, z tego co wyczytałem na forach to problem ze styropianem potrafi się pojawić dopiero po 8-12 latach... Jak dla mnie wolałbym dopłacić z 4 tys i mieć pewność przez 30 lat (jestem taką osobą, że kupuję rozszerzoną gwarancję do laptopów i telefonów bo miałem sporo przeżyć). Parati dla budynku powyżej 150 m2, wzięłoby średnio 355 zł/m2

    Brinkmann Bodenplatte około 400 zł/m2, powyżej 150m2 około 360 zł/m2. Gwarancja też niestety 10 lat. (szanuję ich za realizacje ze zbrojeniem rozproszonym). Jak wykonywaliśmy badania na próbkach, to potrafią się pojawić rozbieżności z tym co pokazywał program wytrzymałościowy, a z tym co obserwowaliśmy na uczelni)

    Pamiętajcie, że Legalett było pierwsze z tymi płytami, a Parati drugie z pomysłem dość podobnym co według mnie budzi wątpliwości, nawet część zdań w ofercie którą otrzymałem mają jakby przekopiowane z Legalett). Brinkmann działa od 2010 roku.

    Koszty realizacji podałem na północy, w przypadku realizacji na południu kraju każda z firm brałaby oczywiście proporcjonalnie więcej ze względu na koszt betonu oraz ekip budowlanych.

    PS. do kosztów nie wliczam zakupu pospółki i przygotowania terenu pod realizację, więc to należy też dodać. Podawałem ceny samych płyt wraz z ich realizacją przez ekipy.

  3. #4883
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    musisz wszedzie wklejac ten sam tekst spamiarzu?

  4. #4884

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    musisz wszedzie wklejac ten sam tekst spamiarzu?
    jest to spowodowane tym, że ludzie tworzą sporo podobnych postów. Niektóre aktualne, niektóre starsze, ale wciąż odwiedzane. Więc chciałem, żeby osoby odwiedzające dowolny materiał o płytach miały od razu widoczne, jakie sa ceny za m2 gdyby zastanawiali się nad porównywaniem ofert

  5. #4885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Student007 Zobacz post
    jest to spowodowane tym, że ludzie tworzą sporo podobnych postów. Niektóre aktualne, niektóre starsze, ale wciąż odwiedzane. Więc chciałem, żeby osoby odwiedzające dowolny materiał o płytach miały od razu widoczne, jakie sa ceny za m2 gdyby zastanawiali się nad porównywaniem ofert
    Ale są też inne firmy płyty robiące. Akurat żadnej z tych trzech przez ciebie wymienionych nie poleciłbym.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #4886
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mr&Mrs K.

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,

    Mam pytanie do użytkowników płyty leagalett z ogrzewaniem powietrznym. Planujemy na przyszły rok budowę domu szkieletowego (parterówka; ok 100 m pow. użytkowej). Chcemy ogrzewać ją wyłącznie prądem. Czy zaplanowaliście w swoich domach jakieś zasilanie awaryjne, na wypadek dłuższego braku dostaw energii? Widzę, że duża część z Was ma kominki i w sumie nie macie takiego problemu. Może jednak są tu też osoby, które znalazły inne rozwiązanie, jakieś agregaty, albo coś?

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

  7. #4887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Najlepszym systemem awaryjnym jest... porządne ocieplenie domu. Im lepsze, tym mnie potrzebny jakikolwiek system ogrzewania.

  8. #4888
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mr&Mrs K.

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    To podstawa - jasna sprawa. Wiem też, że płyta będzie trochę akumulować ciepło. Do tego planujemy fotowoltaike, więc w sloneczne, zimowe dni też będziemy mieli alternatywę. Nie zmienia to jednak faktu, że raz na sto lat moze zdarzyć się dłuższe wyłączenie prądu w czasie niekorzystnych warunków i fajnie byłoby mieć możliwość jakiegoś podratowania się.

  9. #4889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pdurys
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr&Mrs K. Zobacz post
    To podstawa - jasna sprawa. Wiem też, że płyta będzie trochę akumulować ciepło. Do tego planujemy fotowoltaike, więc w sloneczne, zimowe dni też będziemy mieli alternatywę. Nie zmienia to jednak faktu, że raz na sto lat moze zdarzyć się dłuższe wyłączenie prądu w czasie niekorzystnych warunków i fajnie byłoby mieć możliwość jakiegoś podratowania się.
    OK, ale jaka moc planujesz? Na 100 metrow powinno wystarczyc 8 kW
    Agregat 10kW (dokladnie 10 kVA) to wydatek okolo 10000 pln.
    Do tego jeszcze jakis zbiornik na rope i sama rope. Spalanie okolo 3 ltr/h
    Chcesz taka kwote zamrozic w agregat, ktory uzyjesz od wielkiego dzwonu?
    Nie lepiej kupic jakas "koze" jesli nie planujesz kominka?
    --
    Pozdrowienia
    Pawel Durys
    Dziennik Budowy Durysufki

  10. #4890
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mr&Mrs K.

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdurys Zobacz post
    OK, ale jaka moc planujesz? Na 100 metrow powinno wystarczyc 8 kW
    Agregat 10kW (dokladnie 10 kVA) to wydatek okolo 10000 pln.
    Do tego jeszcze jakis zbiornik na rope i sama rope. Spalanie okolo 3 ltr/h
    Chcesz taka kwote zamrozic w agregat, ktory uzyjesz od wielkiego dzwonu?
    Nie lepiej kupic jakas "koze" jesli nie planujesz kominka?
    Dokładnie tak jak mówisz - zdaje sobie sprawę z wszystkich minusów tego rozwiązania, dlatego cały czas szukam innego
    O kozie też myślałem, jednak kłopotem jest wentylacja. W domu będę miał mechaniczną i ogrzewanie elektryczne, czyli zero kominów...

  11. #4891

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Dzięki za tę dyskusję.
    Dużo wartościowych informacji.

    Przebrnąłem już przez połowę postów.

    Mam takie pytanie:
    Jestem przed zakupem domu z systemem Legalett elektrycznym.
    I tak się zastanawiam, czy ktoś kiedyś przerabiał elektryczny na gazowy?
    Jakieś doświadczenia lub opinie na ten temat?

    To tak na wypadek, gdyby ceny prądu poszybowały.
    Wolę się zabezpieczyć i mieć taką opcję w zanadrzu.

    Z góry wielkie dzięki.

  12. #4892

    Domyślnie

    Cześć

    Przerabiać nie przerabiałem, ale dodałem rurki do instalacji tak na wszelki wypadek.
    Dom z poddaszem (MTMStyl - Calineczka), pow. po podłodze 142m2 + garaz nieogrzewany (27m2), podłoga styro 16cm, sciany ytong 24cm 500 + 25cm styro U=0,04. Poddasze wełna 40cm U=0,035, podłoga nad garażem 10cm styro, okna U=1,0 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: legalett elektryczny rurki 50mm (15kW) w wylewce akumulacyjnej (20cm), wentylacja mechaniczna StorkAir, bojler elektr. 200l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryły, brak kominka...

  13. #4893

    Domyślnie

    Jakie przypadki obejmuje gwarancja na styropian pod płytą? Udzielający gwarancji zakłada, że co się może stać po 8-12 latach, jak ktoś pisał w 2018? I i jeżeli coś się dzieje to jaki rodzaj naprawy można zastosować dla budynku posadowionego na płycie na styropianie/xps?

Strona 245 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony