dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Domyślnie Aranżacja salonu z aneksem kuchennym 30m2

Witajcie!

Wspólnie z narzeczoną niedawno dokonaliśmy zakupu naszego pierwszego M i stanęliśmy przed wyzwaniem w postaci urządzenia salonu połączonego z kuchnią. Wydawało nam się, że na powierzchni 30m2 bez większego problemu zmieści się stół dla 4 osób, tv i jakiś komplet wypoczynkowy, jednak aktualnie to zadanie nas odrobinę przerasta:) W poszukiwaniu inspiracji trafiłem na to forum, gdzie przeglądając podobne tematy zauważyłem, że odwiedzają je osoby z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz - może ktoś będzie w stanie coś doradzić? Jak rozmieścić stół, sofę, tv żeby wszystko miało ręce i nogi?

Na rysunku jest przykładowa aranżacja kuchni z wyspą - w miarę możliwości chcielibyśmy zachować wyspę (prawdopodobnie nieco węższą, na pewno bez płyty grzewczej), ale ważniejsza jest dla nas ergonomia salonu.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

dodałabym płytkie witrynki na ścianie po drugiej stronie wyjścia tarasowego w kuchni

Domyślnie

Dzięki! Całkiem ciekawe to rozwiązanie z telewizorem na wyspie (chyba dość nietypowe, bo nie znalazłem zbyt dużo przykładowych zdjęć / wizualizacji w internecie) - z całą pewnością weźmiemy je pod uwagę O witrynkach już myśleliśmy - najprawdopodobniej się tam znajdą.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szarny

Kod pocztowy
    00-000

Domyślnie

Elfir, jak Ty tego szukasz!

Niechcący również mi bardzo pomogłaś z moim ściankowatym problemem ^^

Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres e.rzecznik@sniezka.com www.sniezka.pl

Domyślnie

Pomysł na wyspę z telewizorem jest bardzo ciekawy. Warto jednak zaznaczyć że jest to rozwiązanie nietypowe i ścianka wyspowa przez swoją bliskość z kuchnią może się szybciej brudzić. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania warto zastosować farby Kuchnia-łazienka. Łatwiej będzie z nich zmyć ewentualne zabrudzenia powstałe w wyniku użytkowania wyspy.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Domyślnie

Cytat Napisał lmac Zobacz post
    Witajcie!

Wspólnie z narzeczoną niedawno dokonaliśmy zakupu naszego pierwszego M i stanęliśmy przed wyzwaniem w postaci urządzenia salonu połączonego z kuchnią. Wydawało nam się, że na powierzchni 30m2 bez większego problemu zmieści się stół dla 4 osób, tv i jakiś komplet wypoczynkowy, jednak aktualnie to zadanie nas odrobinę przerasta W poszukiwaniu inspiracji trafiłem na to forum, gdzie przeglądając podobne tematy zauważyłem, że odwiedzają je osoby z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz - może ktoś będzie w stanie coś doradzić? Jak rozmieścić stół, sofę, tv żeby wszystko miało ręce i nogi?

Na rysunku jest przykładowa aranżacja kuchni z wyspą - w miarę możliwości chcielibyśmy zachować wyspę (prawdopodobnie nieco węższą, na pewno bez płyty grzewczej), ale ważniejsza jest dla nas ergonomia salonu.
    z takim salonem nie będziesz miał problemów, jest ustawny, ja bym zrobił np. tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imac Model (1) copy S.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	333121  

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    queila

Kod pocztowy
    62-200

Domyślnie

Witam, właśnie czekamy na zakończenie budowy domu który będziemy kupowac od developera. Salon z ankesem kuchennym ma 30 m bardziej w kwadracie niż w prostokącie, i nie wiem jak zaaranżować przestrzeń żeby była funkcjonalna, ładna i może jednak inna niż propozycja projektanta budynku (jest to 3 osiedle tego developera i budynki wiadomo powtarzają się, wiec chociaż w środku żeby było inaczej.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-06-25 f3 pdf.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	445545

Nazwa:	Screenshot_20200527-111939.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	445546Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200527-112121.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	445547Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200527_110442.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	445548

Domyślnie

queila -Pokój z aneksem ma ładny prostokątny kształt i sensowne ogólne rozplanowanie stref. Wizualizacja dewelopera jest ok tylko wyspę z płytą przedłużyłabym do ok.140-150cm i albo zrobiła głębszy blat albo od strony jadalni ściankę nieco wyższą od blatu. Plus na boku wyspy może jakaś symboliczna ścianka ażurowa do przesłonięcia drzwi do łazienki.

Nazwa:	aranżacja_dewelopera-modyfikacje.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	445676

Ten sam układ mebli może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od użytych materiałów, kolorów i detali/dekoracji w wybranym stylu.

Nie podoba mi się ustawienie sprzętów w łazience (i to wejście do niej mało dyskretne z przestrzeni dziennej) ale nie wiem jak zaawansowana jest budowa i czy można jeszcze wprowadzić zmiany w położeniu ścian i instalacji w obrębie łazienki i pralni/schowka.

W ramach "żeby było inaczej" propozycja kuchni z wysoką zabudową na całej ścianie, blatem ze zlewem pod oknem i równolegle do niego wyspą (ok.140x100cm) z płytą i stołkami barowymi oraz regałem ażurowym oddzielającym nieco strefy (lub ścianką).

Nazwa:	1.jpg
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	445677

Nazwa:	1A.jpg
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	445678

Nazwa:	1B.jpg
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	445679

Nazwa:	1C.jpg
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	445680

Elfir

54

Domyślnie

łazienka otwierająca się na salon - kto to projektuje?

Kilka korekt na ściankach i całośc miałaby o wiele wiekszy sens.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-06-2020 o 22:59

Elfir

54

Domyślnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia