dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie Aranżacja salonu z aneksem

    Witam, właśnie czekamy na zakończenie budowy domu który będziemy kupowac od developera. Salon z ankesem kuchennym ma 30 m bardziej w kwadracie niż w prostokącie, i nie wiem jak zaaranżować przestrzeń żeby była funkcjonalna, ładna i może jednak inna niż propozycja projektanta budynku (jest to 3 osiedle tego developera i budynki wiadomo powtarzają się, wiec chociaż w środku żeby było inaczej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-06-25 f3 pdf.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	445545

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200527-111939.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	445546Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200527-112121.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	445547Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200527_110442.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	445548

  2. #2

    Domyślnie

    queila -Pokój z aneksem ma ładny prostokątny kształt i sensowne ogólne rozplanowanie stref. Wizualizacja dewelopera jest ok tylko wyspę z płytą przedłużyłabym do ok.140-150cm i albo zrobiła głębszy blat albo od strony jadalni ściankę nieco wyższą od blatu. Plus na boku wyspy może jakaś symboliczna ścianka ażurowa do przesłonięcia drzwi do łazienki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja_dewelopera-modyfikacje.jpg
Wyświetleń:	863
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	445676

    Ten sam układ mebli może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od użytych materiałów, kolorów i detali/dekoracji w wybranym stylu.

    Nie podoba mi się ustawienie sprzętów w łazience (i to wejście do niej mało dyskretne z przestrzeni dziennej) ale nie wiem jak zaawansowana jest budowa i czy można jeszcze wprowadzić zmiany w położeniu ścian i instalacji w obrębie łazienki i pralni/schowka.

    W ramach "żeby było inaczej" propozycja kuchni z wysoką zabudową na całej ścianie, blatem ze zlewem pod oknem i równolegle do niego wyspą (ok.140x100cm) z płytą i stołkami barowymi oraz regałem ażurowym oddzielającym nieco strefy (lub ścianką).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	851
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	445677

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	852
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	445678

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	872
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	445679

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	852
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	445680

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    łazienka otwierająca się na salon - kto to projektuje?

    Kilka korekt na ściankach i całośc miałaby o wiele wiekszy sens.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-06-2020 o 23:59

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ten pomysł ścian jest o wiele lepszy niż oryginał

    niestety dom już stał w momencie rezerwacji i były zrobione instalacje wodno kanalizacyjne i ogrzewanie. Jedynymi zmianami jakie mogliśmy wprowadzić to instalacja elektryczna ( 4 żyłowe kable w salonie i kuchni i dodatkowy kabel nad drzwiami wejściowymi żeby zrobić gniazdko z włącznikiem w środku domu (np żeby założyć lamki świąteczne)

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    ogólnie biję sie z myślami czy kuchnia z wyspą czy może w literę C, z tym że płyta indukcyjna nie na wyspie (przy salonie) tylko przy ścianie (lodówka, piekarnik w słupku, indukcja, szafka narożna, zlew, zmywarka, i tu dylemat szafka narożna i w ciągu kuchnia, czy szafka zwykła i przerwa i wyspa)
    Jak wyspa to z szerszym blatem żeby od salonu zrobić "barek" , przy kształcie C już pomysł barku odpada

    A czy mogę prosić o wizualizację mebli kuchennych ? Chciałabym zabudowę po sufit, z wysuniętym górnym rzędem szafek i myślałam o jasno szarych matowych frontach lub białych i szarych i grubym drewnianym blacie.

    na pomysł ażurowej ścianki od strony drzwi do łazienki nie wpadłabym a to świetny pomysł żeby faktycznie "ukryć" chociaż trochę widok do łazienki

    a jaki pomysł na łazienkę mielibyście? Wanna musi być, prysznic też, ale brakuje mi tam jakiejś szafy z koszem na brudną bieliznę i miejscem do przechowywania
    Ostatnio edytowane przez queila ; 22-07-2020 o 14:08

  7. #7

    Domyślnie

    Łazienka - bez ruszania ścian i drzwi:
    Płytkie szafki z boku i nad stelażem wc a obok sedesu kosz na brudy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz1.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	446641

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie projekt mebli kuchennych

    Jestem po wizycie u stolarza i.... zniesmaczona
    Liczyłam że zaproponuje coś ciekawego i funkcjonalnego, a tu mam wrażenie że po najmniejszej linii oporu a chciałabym praktycznie wykorzystać przestrzeń kuchni ale żeby tez wyglądała ładnie.
    Nie dostałam nawet wydruku żebym mogła na spokojnie w domu przemyśleć temat, może coś zmienić....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (2).jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	448359

    tak wygląda plan od dewelopera

    ja chcę wyspę, zamiast mebli w kształt U, nie lubię szaf narożnych uważam je za niepraktyczne, ale może się mylę, wiadomo że jedna szafa narożna być musi.

    Proszę o pomoc, jakie szafki dać, ile?
    Chciałąm jasną kuchnię, ale widzę że teraz wszyscy mają biało szare na wysokim połysk lub w macie i drewniane blaty.
    Kuchnia ma być na lata a nie na chwilę, więc będę wdzięczna za każdy pomysł, sugestię, koncepcję, plan i wizualizację.

    a może przy okazji jakaś inna koncepcja salonu żeby można było jakąś dodatkową szafę "witrynę" regał na książki umieścić w salonie, ale żeby ściana medialna pozostała. Mozę macie też jakiś pomysł jak mogłaby wyglądać taka ściana medialna. Ja myślałam o panelach 3d w modrakowym lekko może metalicznym kolorze

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydzieliłam twoje wpisy do odrębnego wątku.

    Nikt ci nie powie jaką masz mieć kuchnię, skoro sama tego nie wiesz

    Jednym podobają się białe, innym czerwone a innym w drewnie.
    Ja nie jestem "wszyscy", wiec moja kuchnia nie jest ani biała ani szara, ale w okleinie w kolorze dębu + granitowy blat, bowiem inspirowałam się tą wizualizacją:

    Mimo, że minęło już pewnie z 10 lat od kiedy mnie ta wizualizacja zachwyciła, podoba mi się nadal.

    Twój salon z aneksem nie jest duzy, a wyspa wymaga sporej przestrzeni. W twoim przypadku tworzy się duża kuchnia z małym aneksem kanapowym.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może być zielona:




    Ponieważ kuchnia jest otwarta na salon, musi do niego nawiązywac. Jakie chcesz mieć meble w salonie?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Wysoka zabudowa zasłania wejście do łazienki - z od strony salonu można dostawić regał. Poza tym regał w korytarzu (polecam przesunąć drzwi sypialni, bo wówczas wejdzie duża szafa do sypialni).

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    wiem że nikt mi nie powie jaka mam mieć kuchnię w sensie w jakim kolorze, bardziej chodziło mi o koncepcje, pomysły, komu coś nowego wpadło w oko niekoniecznie na polskich stronach (bo od czasu jak w M jak Miłość zrobili ciemną kuchnie, tak nagle wszędzie w sklepach są grafitowe czy czarne kuchnie)
    fajnie wyglądają ciemnozielone meble - zakochała się w komodzie w takim kolorze i bee chciała dać ją do sypialni, w której wiem że przesunięcie drzwi dałoby możliwość wstawienia dużej szafy, ale developer zastrzegł sobie zakaz kucia ścian przez 5 lat, więc jesteśmy uziemieni z tym i pewnie tak samo rzecz się ma z elektryką i przerabianiem jej - doprowadzenie prądu na wysoką zabudowę z lodówki i piekarnika.... a ze developer jest problematyczny (nie rozumiał po co nam 4 żyłowe kable do oświetlenia salonu i dodatkowe wyprowadzenie prądu na zewnątrz przy drzwiach wejściowych z wewnętrznym wyłącznikiem) to aż strach pytać się o jakieś dodatkowe kucia....

    czy jest za mały salon na wyspę? trochę mnie to zaskoczyło, bo będąc w kształcie U poniekąd jest wyspa, ja tylko chcę to rozdzielić nie zmieniając wielkości strefy kuchennej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój plan.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	448827

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    queila

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    nie wiem tez za bardzo jak ugryźć temat komina w zabudowie szaf i co dać pomiędzy szafkami i na komin, wstępnie przy założeniu jasnoszarych frontów i drewnianym blacie, na ścianę miała iść płyta w kolorze blatu
    ale wczoraj wpadło mi w oko coś takiego https://allegro.pl/oferta/naklejki-d...21a14291fbf951

    właśnie ten wzór nr 38, ale nie wiem czy ktoś coś takiego stosował, czy to praktyczne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-10-05 NAKLEJKI DO KUCHNI NA ŚCIANĘ KAFLE PŁYTKI LAMINAT .jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	110,6 KB
ID:	448828

    a może coś takiego zastosować na ścianę medialną albo na ścianę pomiędzy drzwiami sypialni a łazienki?

  14. #14
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Kuchnia będzie ponadczasowa, gdy powstanie w oparciu o naturalne materiały i neutralne kolory (biele, beże, brązy, szarości i czerń). W urządzaniu kuchni nie warto kierować się aktualną modą, lepiej zaplanować zabudowę na chłodno, funkcjonalnie i z dystansem. Takie wnętrze przetrzyma próbę czasu. Jedyne z czym można poszaleć to dodatki i kolory ścian, te łatwo jest zmienić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	448905Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11a.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	448906Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11b.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	448907

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony