dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie. Jak wykonać półkę z drewna, aby wyglądała jak taka stara 80-letnia, czyli aby była powżerana, popękana, nierówna, ale z kolei taka wyślizgana że nie można sie o nią zadrapać. O podobnie do takich starych ławek w kościołach. Wiem że są firmy które robią takie "biesiadne" drewniane meble właśnie wyglądające na takie stare. Czy np. trzeba by piaskować deski? A może przeczyścić szczotką drucianą na wiertarce?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba się nie przekonasz dopoki nie poeksperymentujesz sam.Obiło mi się o uszy,nacieranie wapnem(ponoc stosuje się to do dębiny)ale dokładnie to niewiem(sorry) jak się postarza drewno(mieszkam w starym domu to nie muszę)Mario

  3. #3

    Domyślnie

    Nacierać wapnem i co potem? Czekać czy jakoś jeszcze obrabiać? Spróbuj sobie przypomnieć. W końcu masz tytuł BIG!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Ale z małej litery.Obiecuję że poszperam i dam ci znać a tymczasem zostawiam pole do"popisu"dla szanownej reszty forum.Mario

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Spróbuj potraktowaćdrewna szkłem wodnym. Bardzo mocno zmienia powierzchnię. Im dłużej drewno jest traktowane szkłem tym większe zmiany. Nie wiem tylko czy o taki efekt jak daje szkło wodne Ci chodzi. Najlepiej sprawdzićna kawałku drewna.

  6. #6

    Domyślnie

    postarzalem deski do budowy ogrodzenia likwidujac nozem wszystkie kanty, bardzo niedbale, a nastepnie szlifowalem papierem w koncu drobnym. imregnat (ciemny braz firmy Glasurit) nanosilem lnianym tamponem mocno wcierajac. deski sosnowe byly ponad rok sezonowane na wolnym powietrzu pod przykryciem. efekt przeszedl moje oczekiwania.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy po tym szlifowaniu papierem ściernym w "rowkach i wżerach" ogólnie zagłębieniach nie było ostrych krawędzi o które można by się skaleczyć. No bo jak szlifować szczeliny? A odnośnie szkła wodnego to gdzie można je kupić?

  8. #8

    Domyślnie

    A może dałoby się wyszlifować drewno szczotką drucianą z drobniutkiego mosiężnego drutu? Szczegolnie właśnie chodzi mi o to aby krawędzie otworów i rowków były nieostre. A jakoś chciałbym uniknąć ręcznego wyżynania wszystkich tych krawędzi po przetarciu bez strugania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony