dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Banned
    piotrwalicki

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    11

    Domyślnie nowy gołębnik, nowe wyzwania

    Witam. Temat nietypowy, bo remont gołębika, a w zasadzie budowa nowego. Teść poprosił mnie o pomoc w zbudowaniu nowego gołębnika. Mam pytanie - czym taki dobry gołębnik powinien się charakteryzować? Jak ochronić ptaki przed np. lisami i jastrzębiami? Pytam z własnej, nieodpartej ciekawości.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrwalicki Zobacz post
    Witam. Temat nietypowy, bo remont gołębika, a w zasadzie budowa nowego. Teść poprosił mnie o pomoc w zbudowaniu nowego gołębnika. Mam pytanie - czym taki dobry gołębnik powinien się charakteryzować? Jak ochronić ptaki przed np. lisami i jastrzębiami? Pytam z własnej, nieodpartej ciekawości.
    To zależy, jaki masz plan na to. Moim zdaniem powinien być murowany, z dobrym oświetleniem oraz wolierą. Do tego oczywiście musisz mieć siatki ochronne. Ja mam akurat o oczku 20x20 mm z polietylenu z symaru. Taka siatka jest bardzo wytrzymała i zapewni gołębiom ochronę przed lisami, kunami czy dzikimi kotami.
    ciekawy świata

  3. #3
    Banned
    piotrwalicki

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekmroczek Zobacz post
    To zależy, jaki masz plan na to. Moim zdaniem powinien być murowany, z dobrym oświetleniem oraz wolierą. Do tego oczywiście musisz mieć siatki ochronne. Ja mam akurat o oczku 20x20 mm z polietylenu z symaru. Taka siatka jest bardzo wytrzymała i zapewni gołębiom ochronę przed lisami, kunami czy dzikimi kotami.
    Z ochroną jak najbardziej jest aktualny temat, bo niestety drapieżniki potrafią sporo szkody narobić. Co do budowy - odłożyliśmy na wiosnę, bo już teraz pogoda nie sprzyja. W sieci znalazłem kilka ciekawych projektów, nawet się okazuje, że na OLX można kupić gotowe, nawet mobilne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony