dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 145
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie Budowa/remont - Zamczysko

    Cześć wszystkim!

    Jestem Bartek. Razem z żoną Basią, moim tatą Rysiem oraz ogólnym wsparciem Mamy, Brata, Siostry,Teściów i Przyjaciół podjęliśmy się wyzwania by przywrócić życie troszkę podstarzałemu już budynkowi.

    Nie wiem czy nadamy się do tego działu gdyż nie jest to do końca budowa nowego domu a mały remoncik istniejącego już obiektu.
    Ale mamy nadzieje że przyjmiecie nas z otwartymi rękoma.

    Od dłuższego czasu śledzę i podziwiam Wasze wątki z dziennikami. Nie jestem dobry w pisaniu długich postów i ładnym opowiadaniu historii ale postaram się w miarę czytelnie przedstawić nasze skromne doświadczenia z naszym mam nadzieje przyszłym starym nowym domkiem.

    Od czasu zakupu minął już prawie rok więc troszkę czasu mi zejdzie zanim pozbieram to wszystko co działo się na budowie do kupy i zdam relację ale od dzisiejszego dnia spróbujemy już opowiadać na bieżąco.
    Założenia były takie: Kupmy stary dom do remontu-formalności papierkowe, fundamenty i ściany już są więc sporo kosztów odpadnie. Kupimy razem z rodzicami i dom przerobimy na dwurodzinny więc koszty też się troszkę rozłożą. Zróbmy to wszystko sami. Proste Pół roku szukania, kilka teraz mogę powiedzieć na pewno lepszych domków nam uciekło (za długo się zastanawialiśmy/ wahaliśmy) Aż w końcu padła decyzja że bierzemy i co będzie to będzie.

    Zakupu dokonaliśmy latem roku 2014.
    Działka prawie 12 arów zabudowana można by powiedzieć kamienicą, stodołą, chlewikiem i jakimś jeszcze budynkiem gdzie jest wychodek - toalety w domu nie ma!

    Sam dom:
    Wybudowany w latach....yyy w sumie nie wiadomo. Nie ma żadnych dokumentów. Od poprzednich właścicieli i okolicznych mieszkańców dowiedzieliśmy się że powstał jeszcze w latach 1880- 1890 jako parterowa karczma. A w latach około 1920 dobudowano piętro i poddasze.
    Parter, pietro i poddasze- w sumie około 300m2
    Ściany: Parter - piaskowiec, piętro i poddasze cegła na zaprawie wapiennej
    Podłoga drewniana na belkach opartych na ziemi, stropy drewniane, dach papa.
    Ogólny stan hmm ...kwestia jak na to patrzeć- wg mnie wszystko da się zrobić- wystarczy chcieć

    Także narazie wklejam kilka fotek jak się ta nasza nieruchomość prezentuje z zewnątrz.
    Jak się trochę ogarnę ze zdjęciami to będę kontynuować relację- dodam wnętrza, etapy pracy, wizualizacje etc
    Narazie tyle.
    Liczę na wasze rady i porady gdyż napewno będę miał sporo pytań jeszcze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9249.jpg
Wyświetleń:	1409
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	331368 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9252.jpg
Wyświetleń:	1220
Rozmiar:	30,2 KB
ID:	331369 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9250.jpg
Wyświetleń:	1451
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	331354
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:14

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zatkało mnie.

    Trudno to będzie wyremontować za 300 tysięcy, a to bardziej blok niż dom mieszkalny. Może podzielisz to na 6 mieszkań po 50m2 i będziesz wynajmował, bo inaczej nie widzę sensu.

    Ogrzewanie będzie drogie, chyba że zrobisz ocieplenie od wewnątrz. Pisałeś, że stropy drewniane, więc może uda się je puścić między dźwigarami, jeśli w ogóle stropy są do wykorzystania. Pokrycie na pewno do wymiany, podobnie okna i instalacje. Tynk do skucia i na zewnątrz można wytynkować zwykłym wapiennym, ale najpierw trzeba zadbać o izolację przeciwwilgociową ścian. Jest jakaś papa między fundamentami, a ścianami? Mur nie jest zawilgocony? Jeśli tak to masz poważny problem.

    Oprócz tego jakaś ekspertyza by się przydała, a na taki "remont" na pewno będziesz potrzebował pozwolenia. Ogólnie da się coś z tym zrobić, ale to BARDZO dużo pracy.

    Powodzenia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dlaczego ocieplenie od wewnątrz?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Bo te mury i fundamenty to ogromny radiator i nie wyrobi na grzanie, a gdyby wywalić ze środka wszystko, to można by było zrobić izolację bez żadnych mostków cieplnych. Izolacja byłaby ciągła od podłogi po strop, co jest ważne. Trzeba by użyć stelażu i płyt GK, a między płytami i izolacją klejona folia żeby, żeby zapewnić szczelność powietrzną i nie dopuścić do zawilgocenia izolacji. Oprócz tego wentylacja mechaniczna, bo to pewnie wyjdzie w podobnej cenie co kominy, a pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i zapewni komfortowe powietrze.
    To taki szczególny przypadek, gdzie uważam że izolacja od środka jest sensowniejsza niż na zewnątrz.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    mury to kumulacja. jak już sie nagrzeją a bedą dobrze izolowane to tylko zaleta. No i Latem chłodniej będzie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie nagrzeją się, bo mostki do fundamentu są ogromne. Latem faktycznie trzeba by mieć klimę. Bart3z tu na forum robi dom ze styropianem od wewnątrz. Troszkę przekombinował, szczególnie w kwestii okien, ale to jest tylko moje zdanie.



    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-stodo%C5%82a

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    można odkopać i izolować.
    Kopanie i tak będzie aby izolację hydro zrobić to i przy okazji termo.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No można, można. Ale mostek do gruntu i tak zostanie ogromny. Piszę o tym wewnętrznym, bo ten budynek szczególnie dobrze się pod nie nadaje. Problemy z zawilgoconym murem zostają wtedy na zewnątrz, elewację można zrobić później i już mieszkać, a w środku płyty wyjdą taniej niż tynki i można pod stelażem wszystkie instalacje bez kucia pociągnąć. W takim budynku będzie co ciągnąć, więc to spore ułatwienie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    O! Pierwsza dyskusja się pojawiła i jak konkretnie!
    Zanim przejdę do kontynuowania dziennika to...
    Przemek Kardyś. Trochę mnie martwi Twoja kwota W planach mamy się zamiar zmieścić ze stanem do zamieszkania w 200k. Co prawda stan do zamieszkania w tym przypadku to nie to samo co w nowych budynkach...ogólnie niektóre kwestie ze względu na koszty chce zostawić sobie na czasy jak już będziemy mieszkać i nie będzie konieczności codziennych dojazdów na budowe. Mam na myśli np ocieplenie. Czyli tak trochę od dupy strony I pewnie suma sumarum wyjdzie z tego tak jak piszesz ponad 300k.
    Ogólnie mury są suche.
    Sześciu mieszkań nie będzie. Będą dwa Choć i takie pomysły jak napisałeś były.
    Na resztę Twojego posta myślę że pojawią się odpowiedzi stopniowo gdy będę kontynuował pisanie relacji.
    aiki Dzięki że się przyłączyłeś do dyskusji. Wychodzę z bardzo podobnego założenia co Ty. Będziemy się napewno okopywać więc jakaś izolacja dojdzie.
    Ogólnie założenia są żeby w miarę przybliżyć się z tym budynkiem do dzisiejszych standardów ale jestem pewien, że domu pasywnego z tego nie uda się zrobić
    Dzięki jeszcze raz za wpisy!
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 05-05-2016 o 09:50

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Wklejam jeszcze kilka fotek wnętrz dla tych co może myśleli że wewnątrz będzie troche lepiej. Nie jest

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9025.jpg
Wyświetleń:	932
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	331477 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8974.jpg
Wyświetleń:	972
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	331475 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8962.jpg
Wyświetleń:	940
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	331473 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8984.jpg
Wyświetleń:	882
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	331476 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8967.jpg
Wyświetleń:	840
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	331474
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:17 Powód: zdjecia niewidoczne na mobile

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Chciałbym się z wami podzielić wszystkim co działo się przez ten rok ale tak na strzała to nie mogę tego ogarnąć. Zeby nie edytować postów chciałbym na bierząco coś dopisywać lub wracać się z jakimś wydarzeniem, przez co dziennik może stać się lekko chaotyczny. Mam nadzieje że to nie bedzie problem.

    LIPIEC 2014
    No to jak już my to kupili to by trza było coś porobić
    Na pierwszy strzał poszły tynki i ogarnięcie choć troszkę lekko zaniedbanego ogrodu.
    Brechy do rąk i jedziemy.
    I tak w sumie dzisiaj dalej podstawowe narzędzia na budowie to właśnie brechy
    Po miesiącu walki większość tynków zniknęła a na te co zostały nikt już nie miał ochoty.
    W międzyczasie odbył sie demontaż podłogi na parterze oraz częściowa likwidacja podłóg na stropach piętra i strychu.
    Pyłuuuuuuu a pyłu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6140238.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	331485 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6140256.jpg
Wyświetleń:	849
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	331482 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6140266.jpg
Wyświetleń:	839
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	331484 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6140245.jpg
Wyświetleń:	835
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	331481 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6300279.jpg
Wyświetleń:	729
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	331486
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:19 Powód: zdjecia niewidoczne na mobile

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    SIERPIEŃ 2014
    Po usunięciu podłogi przyszedł czas na chudziaka
    W planach było ok 10-15 cm betonu. W przyszłości na to przyjdzie 15 cm styropianu i podłogówka
    Jako żeby się zmieścić z docelową wysokością kondygnacji 2,50m trza było trocha ziemi wybrać.
    Do pracy zaciągnięci oprócz Nas rodzice, brat i przyjaciel rodziny Mario

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8200411.jpg
Wyświetleń:	778
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	331490 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8190394.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	331488 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8200419.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	331491 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8190402.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	331489 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8190393.jpg
Wyświetleń:	763
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	331487
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:20 Powód: zdjecia niewidoczne na mobile

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał MeArek Zobacz post
    Naprawdę kupiłeś tą kamienicę ? ....
    hej! Tak kupiliśmy ją. Co wy z tym wyburzaniem. Praktycznie każdy kto zobaczy nasz domek to sie za głowe łapie. Damy rade!
    Okna są właśnie w fazie zamawiania będzie ich troche wiecej niż było nie pamietam dokłądnie ale koło 30 sztuk. Ale o oknach to napisze troche pozniej narazie jesteśmy na sierpniu 2014
    Dziś już wiem że przez ten rok nowy dom już by miał SSZ napewno.. Wybudować się może każdy- wystarczą chęci i gotówka. A ogarnąć takie coś to już niezły challenge jest I robimy sami bo nawet jak beton przyjeżdza to słychać marudzenie że to cięzko, że przez okna trza lać, trza było burzyć ...i tak w koło macieju. Nie ma co marudzić- trza robić.
    pozdr!
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 23-09-2015 o 12:35

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    No i zapomniałem.
    Od momentu kupna zaczęliśmy procedure przywracania mediów.
    Trzeba było tylko podpiąć istniejący już kabel do instalacji oraz założyć licznik wody
    Aha aha...woda ciągła sie prawie dwa miesiące a prąd trzy.
    A bo przyłącze zostało odcięte na wysokości wodociągu głównego i trzeba kopac, a to trzeba wg nowych przepisów schemat przyłącza wewnątrz budynku- musi być za pierwszą ścianą, musi być konsola na licznik, musi być zgrzewane elektrooporowo i tak dalej i tak dalej. I badanie wody 500 zł ...ehh no...ale woda jest. Temat zamknięty
    Prąd...Tata elektryk dawnych czasów zmajstrował skrzynkę która była potrzebna żeby się wpiąć. Ale nieeee. Panie, dzisiaj sie tak nie robi, także skrzynka do kosza. Trzeba zatrudnić elektryka od Taurona, odpowiednio wysmarować i dopiero wtedy sie da. Prąd jest - temat zamknięty
    Kanalizacja. No cóż ..coś tam żeliwnego w ścianach leci, że niby to rury. Na zewnątrz też coś zakopane jest. Betonowe rury przez które nawet woda sie nie przedostaje. Tak więc rozprowadziliśmy nową kanalizację w środku. Na zewnątrz wykopaliśmy starą i położyliśmy też nową. Done
    Także to było jeszcze przed chudziakiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9010432.jpg
Wyświetleń:	738
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	331493 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA090491.jpg
Wyświetleń:	688
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	331494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7310318.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	331492
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:22 Powód: zdjecia niewidoczne na mobile

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Teraz to już na 100% jestem pewien, że izolacja od środka.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Jestem za!
    W planach było tylko docieplenie z zewnatrz 15 cm styro.
    Ale w środek i tak miały iść płyty więc dorzucić troche wełny to nie problem.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    PAŹDZIERNIK 2014- LUTY 2015
    I tutaj nastał mały przestój.
    Jako że chcemy wymienić stropy z drewnianych na żelbet oraz będziemy wymieniać dach to koniecznością stało się PnB. Nie da się tego w dzisiejszych czasach przeskoczyć, chyba że na partyzanta. To spore ryzyko jednak. Pomijam sąsiadów ale przy tak "delikatnej" konstrukcji wszelkie prace polegające na wymianie elementów nośnych istniejących niesie ze sobą bardzo duży stopień niebezpieczeństwa. Szanujmy nasze życie i zdrowie. Remontujemy sami i dla siebie. Nie miałoby to sensu jeśli komuś stałaby się krzywda.
    Także procedura rozpoczęta. Zaprzyjaźnione biuro projektowe wyceniło projekt na 4500. Jako że trochę liznąłem budownictwa to ogarniam cada. Za wykonanie pełnej inwentaryzacji wraz z rzutami i elewacjami samemu projekt będzie za 3500. No więc ok. Dostarczyłem wszystko co mogłem. Nawet zaprojektowałem już stan docelowy. Dokonaliśmy z konstruktorami i Panią architekt drobnych poprawek i poszło. Składanie tego wszystkiego do kupy oraz zrobienie pełnej dokumentacji projektowej zajeło kilka miechów. Wniosek o PnB poszedł w styczniu 2015. Pozwolenie otrzymaliśmy na początku marca.
    Pozostało zatrudnić kierownika i można lecieć dalej.
    Chyba o tym nie pisałem.
    Dom aktualnie na środku ma klatke schodową. Rezygnujemy z niej. My bedziemy mieszkać po prawej, rodzice po lewej.Każdy ma schody w swoim mieszkaniu.
    Plan na strop na pietrze: Wyciągnąć stare legary, zrobić bruzdę wokół, wypoziomować, włożyć wieniec, połozyć belki, pustaki i zalać
    Wszystko to robimy etapmi: najpierw strona prawa, po 3 tygodniach lewa.
    W między czasie stawiamy jakiś komin, ogarniamy ogromną ilość drewna z placu (ma ktoś ochotę na drewno do kominka ?), burzymy ścianki wewnątrz, obetonowujemy ankry i takie tam.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2110601.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	331503 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1290590.jpg
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	331511 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2130609.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	331512
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:24 Powód: zdjecia niewidoczne na mobile

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    MARZEC 2015
    No więc prace na stropem trwają. Pracy sporo. Ukręcić wieńce i wtargać je na góre to trzeba sie nagimnastykować. Belki prawie 5,5 m swoje ważą. Do tego 300 pustaków. Jak zwykle pomoc bardzo cenna i poszło w miare sprawnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2210619.jpg
Wyświetleń:	711
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	331513 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9532.jpg
Wyświetleń:	690
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	331514 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9503.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	331515 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0467 (Medium).jpg
Wyświetleń:	668
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	331516
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:25 Powód: zdjecia były niewidoczne na mobile

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Masz od zewnątrz z 600m2 tynków. Tradycyjne tynkowanie (robota + materiał) to 16zł/m2, czyli około 9600zł i musisz malować. Można też "ocieplić" 3cm styropianu i wytynkować to cienkowarstwowym - wtedy koszty bez tynku to jakieś 12 zł/m2, a tynk minimum 7zł/m2. Cenowo wiec wyjdzie podobnie, efekt będzie lepszy, bo te tynki wyglądają dużo lepiej od farby, ale roboty z tym co niemiara - zwłaszcza, że potrzebujesz sporo rusztowania. Rozsądnie więc będzie chyba zlecić tynkowanie i malowanie ekipie.
    Co zaś się tyczy ocieplenia, to w takim wypadku trzeba by go było przenieść w całości do środka. Wydaje mi się, że chcesz wypruć wszystkie podłogi i stropy, więc zostaną wyłącznie dźwigary stropów i może więźba. Jeśli tak, to izolacja od środka byłaby prawie ciągła oprócz miejsc gdzie dźwigary zakotwiczone są w ścianach, co bardzo zbliżyłoby cię do standardu pasywnego. Budynek ma całkiem niezły stosunek powierzchni do ścian zewnętrznych i odcięcie się litą izolacją od grubych ścian dałoby naprawdę dobre rezultaty. Musiałbyś jednak zadbać o suchość tej izolacji przez zabezpieczenie jej od środka folią paroszczelną (i to klejoną folią, bez żadnych dziur) i o suche powietrze w środku przez zastosowanie wentylacji mechanicznej.

    I tak robisz stelaż na GK, więc co ci szkodzi? Przyklej pod spodem szczelnie z 20cm styropianu, daj dłuższe mocowanie do profili i odżałuj te trochę miejsca. Można nawet robić to modułowo - na przykład dzieląc budynek na dwie czy trzy części (mieszkanie A + klatka + mieszkanie B) i za każdą zabierać się osobno. To umożliwi nawet wprowadzenie się do jednej części, kiedy w drugiej będzie trwał remont.

    To wszystko pod warunkiem, że da się zrobić od środka bez przerw. Zakładam, że nie ma murów wewnętrznych, bo jak są, to musiałbyś izolować każdą część osobno, a to już gorzej. Spróbuj jakoś narysować w paincie rzut budynku, z zaznaczonymi wszystkimi murami biegnącymi przez wszystkie kondygnacje.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dobra - nieaktualne.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony