dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 145
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    No właśnie nie chce wyjść na sknere ale nawet jeśli wynajem miksokreta wyjdzie mnie około 1000 to zawsze bede te 1500 do przodu. Jest to decyzja z którą się łamiemy od dłuższego czasu, ale raczej stanie na tym ze będziemy sami. Nie spróbujemy to nie bedziemy wiedzieć. Dam znać za kilka tygodni bo jeszcze troche innych robótek zostało zanim zaczniemy zalewać.
    Jeszcze raz dzięki za słowa wsparcia !
    pozdrowienia !
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    koks0309

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam , jestem pod ogromnym wrażeniem . Ja bym sie nie podjął napewno takiego projektu . Dlatego szacunek dla Was .Kibicuje i życzę powodzenia

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    koks0309
    dzięki bardzo, również pozdrawiamy!

    GRUDZIEŃ 2015
    Rozkładanie styropianów i rurek w toku. Na pierwszy ogień idzie piętro. Mimo, że w porównaniu do innych prac, są to czynności całkiem proste to dla osób które rozkładają rurki w pojedynkę to respect ! Dla nas trzy osoby to minimum. Inaczej jest to męczarnia. Z ciekawszych informacji mogę napisać, że nie tniemy rur. Kupiłem 1800 metrów w odcinkach 100 metrowych. Staramy się każdy obieg 100 m zmieścić w jednym pomieszczeniu. Więc czasem wychodzi rozstaw rurek około 15 cm, a czasem 5 cm, a i nawet to czasem nie wystarcza i wychodzimy z danym obiegiem poza pomieszczenie czyli np. na komunikacje. Nie jest to może po fachowemu ale trudno
    Także powolutku do przodu. Jak nam się bardzo znudzi to rozkładanie centralnego ogrzewania to w miedzy czasie przyszła cała wełna mineralna na dach i ściany. W najbliższym czasie mamy co robić. I chyba w tym roku podłóg nie zalejemy, choć szanse jeszcze są. Czas nas nie goni. Tylko żona.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0739.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	340382 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0737.jpg
Wyświetleń:	552
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	340380 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0738.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	340381 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0734.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	340379
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:38
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Kawał dobrej roboty, pogoda pozwoli jeszcze wylać beton na posadzki.

    pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomdts Zobacz post
    Kawał dobrej roboty, pogoda pozwoli jeszcze wylać beton na posadzki.

    pozdrawiam Tomasz
    Masz jakieś przecieki z góry?

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Przy tych niżach niema szans na miększy mróz, a przy zastosowaniu plastyfikatorów w pół suchej betonie można rozkładać i dosychać do -5C.

    http://m.meteo.pl/mikolow/60

    Ta prognoza jest optymistyczna i pewna na 48h.

    pozdrowienia Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    tomdts- aż tak szybcy nie byliśmy
    do świąt udało się położyć wszystkie rurki na podłogówki. Pozostaną tylko rurki ścienne na poddasze- ale to już po wylaniu posadzek.
    Zrobiliśmy próbę szczelności całości i okazało się że allegrowe rozdzielacze są bardzo "niestarannie" poskręcane. Ciekło z nich jak z sita. To uszczelki pozaginane, termostaty niedokręcone, nasze przyłączenia rurek też nie do końca szczelne. Zajęło nam kilka godzin uszczelnienie wszystkiego. Napełniliśmy instalację wodą. Ciśnienie jakie mamy w sieci do 4 bary. Po 3 dniach spadło do 3.5 bar. Jeszcze muszę się dowiedzieć czy to dużo czy mało. Wydaje mi się że jest ok, pewnie w instalacji jeszcze trochę powietrza zostało.
    I teraz pojawia się problem. Zdecydowaliśmy się, że posadzki jednak zrobi firma. Mają przyjechać po nowym roku. Tak jak święta minęły na plusie, tak na ten tydzień zapowiadany jest mróz. I nie wiem co robić. Widzę trzy wyjścia.
    1) spuścić wodę z całej instalacji ( się uzbierało tego chyba ze 300 litrów)
    2) kupić i wpiąć pompę obiegową (jak będzie przepływ to nie powinna zamarznąć)
    3) spowodować przepływ przez odkręcenie zaworu wody i przez te kilka dni będzie po prostu woda przepuszczana i odprowadzana do kanalizacji.

    Ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem i może rzucić jakąś radą ?
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  8. #48

    Domyślnie

    O kurde faja, trzymam kciuki!

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr3d3k Zobacz post
    koks0309
    dzięki bardzo, również pozdrawiamy!

    GRUDZIEŃ 2015
    Rozkładanie styropianów i rurek w toku. Na pierwszy ogień idzie piętro. Mimo, że w porównaniu do innych prac, są to czynności całkiem proste to dla osób które rozkładają rurki w pojedynkę to respect ! Dla nas trzy osoby to minimum. Inaczej jest to męczarnia. Z ciekawszych informacji mogę napisać, że nie tniemy rur. Kupiłem 1800 metrów w odcinkach 100 metrowych. Staramy się każdy obieg 100 m zmieścić w jednym pomieszczeniu. Więc czasem wychodzi rozstaw rurek około 15 cm, a czasem 5 cm, a i nawet to czasem nie wystarcza i wychodzimy z danym obiegiem poza pomieszczenie czyli np. na komunikacje. Nie jest to może po fachowemu ale trudno
    Także powolutku do przodu. Jak nam się bardzo znudzi to rozkładanie centralnego ogrzewania to w miedzy czasie przyszła cała wełna mineralna na dach i ściany. W najbliższym czasie mamy co robić. I chyba w tym roku podłóg nie zalejemy, choć szanse jeszcze są. Czas nas nie goni. Tylko żona.
    To ja się odniosę do tych rurek, bo u siebie rozkładałem sam pod czujnym okiem Asolta. Zdjęcie nr 4. Jesli masz takie odcinki że obieg zaczynający się w rozdzielaczu zanim dojdzie do właściwego pomieszczenia, przechodzi przez inne czyli np rurki ogrzewania do kuchni idą przez korytarz to załóż otulinę od rozdzielacza aż do kuchni, niech rurka przechodzi w otulinie przez korytarz. Zapobiegnie to nadmiernemu grzaniu korytarza i niedogrzewaniu kuchni. To był przykład ale tak jest - ciepło w obiegu nie bedzie uciekało szybciej, dopiero w pomieszczeniu właściwym. Spójrz jak to u mnie było bo zaczałem robić tak jak Ty ale Asolt zwrócił mi od razu uwagę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...podarcza/page5

    post nr 99 i nastepne.

    Poza tym mam wrażenie że układaliście petle "jak leci" bo widzę tu dwa sposoby rozkładania pętli - slimak i meander - czy to zabiegi celkowe czy zupełny przypadek?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Masz całkowitą rację. Pewnie w nowo budowanym domu bym tak zrobił. Czyli wyliczył zapotrzebowanie na ciepło i dla danych wartości układałbym rurki co do centymetrów i izolował dojścia. Aktualnie ciężko jest to wszystko policzyć, dlatego rozłożyliśmy tyle rurek ile się dało, wykorzystując do grzania nawet te odcinki dobiegowe.
    Mamy nadzieje, że przewymiarowanie tego pozwoli uzyskać wymaganą temperaturę w pomieszczeniach, a ograniczyć przepływy potem zawsze można.
    Co do sposobu układania to jak pisałem wcześniej... nie cieliśmy już 100 metrowych odcinków i czasem jeśli zostało parę metrów rury a "ślimak" został skończony to tworzyliśmy kilka meandrów w przedsionkach pomieszczeń lub na korytarzu.
    Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, malutkim pocieszeniem jest to co widzieliśmy co robił z naszymi rurkami wąż od miksokreta to cieszymy się w sumie, że nie kładliśmy tych rurek idealnie pod kreskę. Demolka kompletna- poprzesuwane rurki, klipsy połamane i powyrywane ze styro, potem trzeba było to na szybko jakoś korygować zanim zostało to przysypane piochem i cementem.
    I tak, oto mamy wylane posadzki. Ale o tym napisze w następnym wpisie i wkleje kilka zdjęć.
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam nadzieje że z ekipy byliście zadowoleni.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  12. #52

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Niebawem będzie dalszy ciąg relacji a tymczasem mam pytanie/problem.
    Otóż przyszedł czas na decyzję co będzie źródłem ciepła w domu.
    Mamy na stanie kominek z płaszczem wodnym dlatego zależy nam na tym żeby go wykorzystać. I chciałbym go podpiąć jako ogrzewanie dopóty dopóki nie zdecydujemy się na drugie źródło ciepła. A rozpatrywanych jest kilka opcji: gruntowa pompa ciepła z wymiennikiem poziomym, powietrzna pompa ciepła, grzałki elektryczne a może jeszcze co innego. Nie ma opcji gazu i nie ma opcji na kocioł ekogroszkowy i tym podobne. Także wydaje mi się, że pozostają opcje prądowe.
    Może ktoś z was mógłby mi pomóc w doborze i ustawieniu tych urządzeń bo mam mętlik w głowie.
    Z powodu kominka musiałbym zastosować bufor? Chciałbym tego uniknąć. Tylko jak wtedy nie wpuścić gorącej wody do podłogówek? wymiennik płytowy?
    I jak zagrzać wodę użytkową ? Zbiornik musiałby mieć dwie wężownice ? jedna grzana z kominka, druga z pompy ciepła ?
    A może bufor ze zbiornikiem na wodę użytkową w środku (zbiornik w zbiorniku) i tylko w to wpięte zasilanie kominka i pompy ciepła.
    A może bufor (do którego są bezpośrednie wpiete oba źródła) z wężownicą do CWU , tylko czy woda kominkowa może być mieszana z wodą CO, a to z kolei może być mieszana z wodą z pompy ciepła ?
    Ja pierdziele- nie ogarniam.
    Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Namiary na dobrych instalatorów czy hydraulików. Może ktoś mógłby naszkicować jakiś schemat. Może jakaś podpowiedz którędy iść a co omijać. Może ktoś ma namiar na osobę która ma podobny zestaw źródeł ciepła.
    Muszę trochę pospamować forum, nie miejcie mi tego za złe.
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Zacznij od zrobienia fachowego ozc. Na forum jest kilku uzytkownikow,ktorzy zrobia ci to profesionalnie. Znając zapotrzebowanie będziesz wiedział co dalej.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Niekoniecznie. OZC byłoby mi potrzebne do doboru mocy urządzeń. Ja potrzebuje wiedzieć jak te urządzenia połączyć. Czy bedzie to kominek 12 czy 20 kw a pompa 15 czy 25 kw raczej nie ma dużego znaczenia prawda?
    Choć to całe zapotrzebowanie chyba jednak mnie nie ominie i trzeba bedzie to wkońcu policzyć. Aczkolwiek nie wiem czy jest to wykonalne w naszym przypadku. Tu nie ma jak w nowych domkach: jednolity materiał ścian, podłóg czy stropów, stałe grubości izolacji etc. Na samej podłodze mamy wyłożony styropian grubości od 5 cm do 15 cm, ściany to misz masz cegły, kamienia, wapna, szczelin , wzmocnień żelbetowych. Jeśli ktokolwiek by się podjął wyliczeń tego za niekosmiczną kwotę to zapraszam serdecznie Choć czuję, że będe to musiał sobie policzyć sam albo po prostu przyjmę jakąś uśrednioną wartość. Miałem podobną sytuację z samym projektem...bardzo mało firm architektonicznych podejmuję się projektowania remontów takich. Roboty od groma, wolą sprzedawać gotowce. Albo ceny zaporowe i terminy realizacji liczone w kwartałach.
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Tym razem to ja nie zgodzę się z Tobą do końca.
    Masz rację z tym, że przy takiej budowie jak Twoja nie będzie to (OZC) zbyt łatwe ale nasi forumowi audytorzy mają wiedzę i praktykę więc coś wykombinują.
    A wracając do ozc to uważam i pewnie nie tylko ja, że znając zapotrzebowanie domu można wtedy podejmować się wybierania źródła ciepła. Jeżeli wyjdzie dość spore (założenie teoretyczne) to osobiście nie pchałbym się w kable elektryczne a jeżeli niskie to można by rozważyć taką opcję. Myślisz też o pompie i uwierz mi, że jest olbrzymia różnica między pompą 15kw a 25kw (przynajmniej kilka jak nie kilkanaście tysięcy). Więc wydałbym na OZC około 300pln i miałbym punkt wyjścia.Tak samo tyczy się to kominka (czy to z płaszczem czy bez) 12kw i 20 kw czyli oscylujemy pomiędzy komfortowym ciepłem a upałem i przegrzaniem
    Co z czym połączyć to zależy od twojego źródła czyli znowu wracamy do punktu wyjścia.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    hej
    ja sobie zdaję sprawę, że jest ogromna różnica miedzy 15 kw a 25 kw. Ale jest to różnica w MOCY a w sposobie jej instalacji jest niewielka. Podałem te wartości kompletnie losowo.

    Wracając do tematu. A może sprzedać ten kominek z płaszczem i oprzeć całe CO i CWU tylko na pompie ciepła. Tylko, że w tym przypadku naprawde bym potrzebował mieć to zapotrzebowanie na ciepło i pompe o dość dużej mocy. Bo jesli pompa nie wydoli to nie bede miał jak sobie wspomóc grzania. Zwykły kominek w salonie nie ogrzeje mi 300 metrów na trzech kondygnacjach. A tak jest zawsze opcja wspólnej pracy tego i tego.
    Myślę i myślę....
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    W takich kwestiach to raczej nikt Tobie nie poradzi bo w grę wchodzą opcję wygody/komfortu , ekonomiczne itd. i podjęcie decyzji będzie należeć do Ciebie i ciężko jest uogólniać. Wielu ludzi twierdzi, że nie robią kominka bo nie chcą kotłowni w salonie. Dla jednych bufor to dobra opcja dla innych wręcz przeszkoda, tutaj też należy zrobić projekt podłogówki i znać mniej więcej opory i długości instalacji no i trzeba by wiedzieć jakie źródło.
    Ja osobiście jestem z tych co chcą mieć kominek z PW w salonie i ..... chyba PC P/W (jeszcze nie postanowione ale elektryczne ogrzewanie też jest brane pod uwagę).Mając dostęp do taniego drewna kominek będzie dobrym uzupełnieniem całego systemu a jeżeli palisz (decydujesz się w niem palić) to bufor będzie dobrym wyborem.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @fr3d3k ja obstawiam przy zostawieniu kominka (no bo jak już masz) - nim dogrzewać CO i CWU jak wam będzie się chciało albo jak prundu nie będze żeby co kolwiek innego działało. Jako druga opcja to przy waszym zamczysku to chyba i tylko PC - jak to połączyć to nie wiem - zapytaj albo poczytaj w dziale hydraulicznym, pewnie nie raz sprawa poruszana. Kwestia tego zapotrzebowania. Po pierwsze poznasz przybliżone koszty roczne za CO w zależności od źródeł ciepła, po drugie poznasz moc takiego źródła. Jak już się zdecydujesz na PC to znając jej moc będziesz mógł dobrać wielkość dolnego źródła! Piszesz o wymienniku poziomym - tutaj możesz się zdziwić i np zabraknie Ci miejsca na działce, a pionowy okaże się zbyt drogi. Zrób OZC, zleć to komuś z forum, nawet niech się pomyli o 10%, niech będzie 20% to będziesz miał punkt wyjścia. A te wydane 250zł oszczędzisz na płytkach
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    sebcioc55- Bez gazu przy braku prądu nawet kominek chyba nie może działać. Chyba że obiegówka na jakimś agregacie będzie chodzić.
    Dzięki za opinie wasze. Raczej zdecydowaliśmy. Będzie kominek z płaszczem 12kw+ bufor 600-800 l + bojler 400 l + pompa ciepła 12 kw.
    A teraz troszke zaległości.

    STYCZEŃ 2016
    4 stycznia zjawiła się u nas ekipa od wylewek. Po burzliwych przemyśleniach wyszło, że naprawdę nie opłaca się tego robić samemu. Zamówiliśmy pioch, cement i Panowie mogli się zabrać do roboty. Bardzo sprawna i sympatyczna ekipa. Mogę polecić. Nie udało się w jeden dzień- stelaże ścian działowych widziałem, że sporo utrudniały prace. Ogólnie wyszło fajnie. I jesteśmy zadowoleni, że to nie my musieliśmy przerzucać 30 ton piasku, dwa dni na kolanach zacierać betonu i męczyć się z obsługą miksokreta. Niby prostę urządzenie ale w razie jakiś usterek to nie wiadomo gdzie ręce włożyć a jak już o rękach mowa to można się ich łątwo pozbyć przy odrobinie nieuwagi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160108_151021.jpg
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	344449 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160107_121609.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	344447 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160108_151111.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	344450 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160107_161400.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	344448 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160107_103953.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	344446
    Ostatnio edytowane przez fr3d3k ; 31-03-2016 o 17:39
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony