dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie GERDA drzwi zewnętrzne - odchodzi i pęka okleina

    Witam
    Może ktoś mi poradzi co można jeszcze zrobić z drzwiami GERDY GTT Plus, z których schodzi i pęka okleina. Jest to ewidentny błąd produkcyjny GERDY i z tego co poczytałem to ten problem dopadł nie tylko mnie, ale niestety wyszedł w trzecim roku użytkowania, a to już jest po gwarancji.
    W punkcie, w którym je kupowałem poradzili żebym skontaktował się z ich przedstawicielem. Napisałem do nich i to co od nich otrzymałem to propozycja zakupu samego nowego skrzydła za "jedyne" 1870zł netto. Za poprzednie z futryną i wstawieniem płaciłem około 2500zł brutto.
    Czyli za moje pieniądze chcą naprawić swoje partactwo. A ja za w sumie już 4500zł miałbym nadal te same drzwi warte około 2000zł.
    Pewnie ucierpi wizerunkowo GERDA, ale to nie mój problem. Moim problemem są ich drzwi.
    Ale do sedna: czy takie drzwi można pomalować w jakiejś firmie zajmującej się malowaniem np. samochodów. Wydaje mi się, że materiał jest ten sam: tu i tu blacha. Tylko, że z drzwi trzeba do końca zerwać okleinę, odtłuścić. Może ktoś już coś takiego przechodził?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_001.jpg
Wyświetleń:	1943
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	331471   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_003.jpg
Wyświetleń:	2377
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	331472  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Do tej pory problemy byly tylko na panelowych...
    przykre, ze nawet solidnego rabatu nie proponują.
    Czasem widuje pomalowane drzwi ale efekt slaby, chociaż i tak lepszy biz to co widac. Zapytaj najlepiej lakiernika.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    To jak to Fin - mi jakoś dziwnie wyglądają te pęknięcia. Tak jakby skrzydło uszkodziło się wcześniej (np. w transporcie czy na magazynie).

    A na pytanie o renowację drzwi to jedynie wymiana, bo niewiele zrobić można aby to wyglądało ładnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a jakby firma która zajmuje się reklamą na samochodach wydrukowała wzór drewna a potem okleiła tak jak okleja się samochody?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tu problemem moga byc te wytloczenia na ktorych okleina została rozciąganieta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A dlaczego na tych zdjęciach na dole jest wyraźnie inny kolor okleiny?

    Swoją drogą w tańszych od Gerdy drzwiach KMT czy Wikędach nigdy nie spotkałem się z takim problemem z okleiną.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A dlaczego na tych zdjęciach na dole jest wyraźnie inny kolor okleiny?

    .
    Dół ma inny kolor, bo popękaną okleinę zakleiłem podobną z Castoramy.

    Odklejanie okleiny postępuje z dołu ku górze. Najpierw drzwi traciły wzór wytłoczeń - jakby drzwi były całkowicie płaskie, a później w miejscach tych wytłoczeń okleina pękała. To wygląda tak jakby z czasem ta okleina się kurczyła, aż w końcu pęka. Na drugim zdjęciu widać, że to odklejanie postępuje dalej i w miejscach wytłoczeń jest płasko. Nie ma pofałdowania nadmiaru materiału. Sprawdzałem i w tych miejscach okleina jest naprężona. Po prostu się kurczy.

    Znalazłem wypowiedź na forum Muratora z 2009 na temat drzwi TT. To o zmianach GERDY w drzwiach mojego typu:
    [...]
    przepraszam racja zagalopowałem się sa to drzwi metalowe pociągnięte
    bezposrednio laminatem nawet bez płyty czyli ze złego w gorsze w końcu te
    dwa materiały bardzo róznie pracują wiec tym bardziej mają sznase na
    odklejenie.[...]
    źródło:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...si%C4%99/page4

  8. #8

    Domyślnie

    Po Twoim opisie zgodę się z Finem co do odchodzenia okleiny na przetłoczeniach. Z drugiej strony gwarancja ma 24 miesiące i ani dnia dłużej. Nie do końca wiem czemu firma miałaby dawać jakiś super rabat czy wymieniać na swój koszt. Stało się tak jak się stało (liczę, że ktokolwiek w Gerdzie poczuwa się do odpowiedzialności lub chociaż uderzenia się w pierś), ale przy uznanej reklamacji ja też chciałbym mieć możliwość reklamowania drzwi po 3, 4 czy 5 latach. Nie pamiętam kto, ale jakaś firma miała możliwość dokupienia dodatkowej gwarancji.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Po tym wpisie ze zdjęciami odchodzącej okleiny na TTkach przestraszyłem się i już zdecydowałem - nawet jak klient zechce, to będę go odwodził od tych serii Gerdy (do tej pory jak chciał, to nie miałem obiekcji). Gwarancja gwarancją, ale ja bym się w takiej sytuacji palił ze wstydu przed klientem i dałbym dodatkowy rabat by nie tracić twarzy.
    Ale to nie moje pieniądze więc łatwo mi mówić. Tak samo jak Gerda zachowuje się Juwent - po gwarancji żadnych ustępstw dla tych którzy mają problemy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko Fin - Klienta można poczęstować swoim rabatem, bo hurtownie też nie chcą ustępować w takich sytuacjach. A jak coś skapnie to nie przekroczy 2-3 oczek w takich przypadkach. Producent (nie każdy) umywa ręce i zasłania się kartą gwarancyjną na 24 miesiące i że jakby każdemu miał tak dawać, to ...

    No cóż - wstyd to jedno ale pomoc i wyjście z twarzą to druga rzecz. Właśnie w takich sytuacjach można poznać, ze firma jest OK i jej zależy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    to lepiej by zaczął robić porządne rzeczy, a nie buble. Po prostu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Tylko czy my jako sprzedawcy / montażyści nie mamy wpływu na jakość produktów i zmuszenie producenta do rozwoju lub wycofania się z rynku? Bubli ja nie chcę sprzedawać, bo każdy z tym ma problem, a że marka Gerda jest bardzo znana to nie mój problem. Ja na przykład nie mam Gerdy w ofercie, a ludzie mimo wszystko o te drzwi pytają. Czy eliminacja tej marki z oferty uszczknęła mi znacząco sprzedaż? Zdecydowanie nie.

    U mnie jakość produktu nie miała znaczenia w momencie wycofania Gerdy z mojego salonu. Po prostu nie mogłem się dogadać z nimi.

    Zwróć uwagę na rozwój produktów. Gerda stoi dłuższy czas z prawie tym samym co kilka lat do tyłu. Przełomem była ościeżnica perforowana gdy KMT i Wikęd dały ościeżnice alu do swoich drzwi. Czy ktokolwiek sprzedał choć jedną ościeżnicę perforowaną?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ja sprzedałem perforowane ościeżnice, bo były w standardzie. Nie dopłaciłbym do niej nawet 20zł, bo na starcie Gerda "spaliła" ją żałosną kampanią marketingu szeptanego, którą prowadzili ludzie kompletnie nieznający się na rzeczy.
    Tak czy inaczej - do tej pory nie odmawiałem Gerdy serii G/TT plus (jak na zdjęciu). Niczym się nie wyróżniała - poza znaną marką. Ale dziś już powiem: to nie jest pewny wybór.
    Jako wewnętrzne - może być.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Tak, zdecydowanie ta nachalna reklama zniechęcała do Gerdy a niżeli w jakiś sposób miałaby mnie nakłonić do zakupu tego produktu. Choć z drugiej strony według praw fizyki dobrze kombinowali .
    Pytanie od Ciebie Fin, skoro sprzedałeś to czy montowałeś ją? Jak wrażenia?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wrażenia? Nie widać różnicy w montażu. Pewnie i w rachunkach tak samo, bo ważniejsze z tego punktu widzenia będzie lepsze dopasowanie dolegania skrzydła niż polepszenie parametrów. Tak samo jak nie widzę różnicy w montażu ościeżnica KMT z przekładką (tej stalowej, a nie alu).

    Ale to nie ten temat - wracając do okleiny - no wygląda to fatalnie ale nie mam pomysłu na jej naprawę. Naklejanie czegokolwiek innego nie wydaję się być skuteczne na dłuższą metę.
    Malowania nie próbowałem, ale widziałem już takie chińczyki - tylko że oni nie mieli okleinę, a lakierowanie. Tak czy inaczej myślę że warto spróbować malować - gorzej nie będzie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16

    Domyślnie

    zaskoczył mnie Twoj problem z drzwiami TT, gdyż zamontowałem ich już naprawdę sporo i nigdy takiego problemu nie doświadczyłem jednak sam w tej chwili Gerde to polecam tak jak Fin tylko wewnątrz (do bloków modele WD, C, S)

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cinek, Ty znasz tą firmę lepiej więc możesz mieć szerszy pogląd. Ja też się nie spotkałem ale cóż. .jeśli to jednostkowy przypadek to dobry rabat na nowe i każdy będzie zadowolony.

  18. #18

    Domyślnie

    __Marek , ja miałem podobny problem. Moje drzwi kupione w markecie, po roku wyglądały jak wyjęte psu z gardła, cała okleina pękała i się łuszczyła.
    Pobiegłem do mieszalni lakierów i dobrali mi kolor "złoty dąb" Później papierek, podkład i lakier właściwy. Koszta względnie nie duże, a i wygląda zdecydowanie lepiej i co najważniejsze trzyma już 4 lub 5 rok... Są oczywiście jakieś niedociągnięcia ale z efektu byłem zadowolony.


  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tylko na ile ja się orientuję, to na zdjęciu to są wewnętrzne drzwi malowane (nie była to okleina, a miały tylko namalowany wzór drewna) To co się złuszczyło, to był lakier zabezpieczający.
    W przypadku Gerdy mamy laminat PCW i on się będzie inaczej malował. Ale warto próbować.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cinek, Ty znasz tą firmę lepiej więc możesz mieć szerszy pogląd. Ja też się nie spotkałem ale cóż. .jeśli to jednostkowy przypadek to dobry rabat na nowe i każdy będzie zadowolony.
    Wczoraj przeglądałem OLXa z nadzeją, że może ktoś pozbywa się Gerdy i da się kupić samo skrzydło po okazyjnej cenie. Są ciekawe ceny, ale niestety dotyczy to 90tek, a ja mam drzwi 100.
    Ale nie o to chodzi. Natknąłem się na dwie aukcje, na których sprzedawane są Gerdy z takim samym problemem jak mój - odchodzi i pęka okleina. Czyli nie jest to jednostkowy przypadek i tym bardziej Gerda powinna się tym zająć i posprzątać po smrodu jaki wypuściła. Ewidentnie jest to wada fabryczna.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	286292859_1_1000x700_drzwi-zewnetrzne-gerda-opole.jpg
Wyświetleń:	870
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	335488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	306928493_2_1000x700_drzwi-antywlamaniowe-gerda-dodaj-zdjecia_rev016.jpg
Wyświetleń:	996
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	335489  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony