dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 173
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    25 telegramów to absurdalnie niska prędkość. Wystarczy że w ciągu sekundy zgłosi ci się 25 sensorów. Ciekawym przykładem jest wyłączenie prądu. Przy załączeniu robi się totalny pierdolnik na magistrali, gdzie nagle zaczyna wszystko się zgłaszać.
    Jakimś cudem nigdy nie miałem z tym problemu, nawet nie trzeba stosować UPS-a.
    A nawet jeśli wystąpi problem, to jak często masz wyłączany prąd 1800 razy na godzinę czy 1000 razy na dobę?

    Ale kombinuj dalej.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Czy ktoś może mnie oświecić, w jaki sposób realizowana jest następująca funkcjonalność:
    Inteligentny Ampio dom daje możliwość monitorowania zużycia energii przez nasz dom.
    Cytat ze strony: http://ampio.com.pl/funkcjonalnosci/
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    I teraz poprosimy o odpowiedź na pytanie: Co takiego musi się zdarzyć w domu, aby na jednej linii wystąpiło 25 takich zdarzeń w ciągu sekundy?
    Wystarczy że na telefonie złapiesz za suwak od ściemniacza światła lub tęczę RGB. Żeby regulacja działała płynnie system wygeneruje ci kilkanaście komunikatów w ciągu sekundy tylko dla jednego obwodu. A do tego dwóch lub trzech mieszkańców w jednym momencie reguluje światło na ściemniaczach przez urządzenia mobilne i już mamy niezły pierdolnik. Następne urządzenie który sieje telegramami to stacja pogodowa przy porywistym wietrze. Integracja sprzętu RTV po RS-ie też wysyła większą ilość komunikatów kiedy np. płynnie zmieniasz wzmocnienie na wzmacniaczu. Jak instalacja jest ponadstandardowa dokładając do tego szereg czujników w każdym pomieszczeniu (temp. wilgotność, światło, ruch itp) które co prawda nie wysyłają komunikatów nonstop ale sumarycznie co jakiś czas spokojnie możemy osiągnąć wynik o który pytasz. Oczywiście samo włącz/wyłącz światło nawet w dużym domu nie zapcha ci magistrali ale te systemy stosujemy w bardziej rozbudowanych instalacjach niż samo włączanie oświetlenia.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Czy ktoś może mnie oświecić, w jaki sposób realizowana jest następująca funkcjonalność:

    Cytat ze strony: http://ampio.com.pl/funkcjonalnosci/
    Poprzez liczniki energii które da się zintegrować np. poprzez magistralę ModBus. Niedługo wychodzi również ściemniacz mosfet z funkcją monitorowania energii i elektronicznym zabezpieczeniem przeciwzwarciowym. Prototyp jest już od jakiegoś czasu dopracowany, producent obiecał mi że w tym miesiącu gotowe urządzenie dostaniemy do testów. Następnym krokiem mają być ponoć elektroniczne przekaźniki mosfet również z podobną funkcjonalnością.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Wystarczy że na telefonie złapiesz za suwak od ściemniacza światła lub tęczę RGB. ................................... Oczywiście samo włącz/wyłącz światło nawet w dużym domu nie zapcha ci magistrali ale te systemy stosujemy w bardziej rozbudowanych instalacjach niż samo włączanie oświetlenia.


    Rozumiem, że przez najbliższe tygodnie nie ruszasz się z domu z powodu braku BWP-a.

    Prosiłem o realne przykłady a nie wydumane.
    W żadnej z instancji, które robiłem w ciągu ostatnich 5 lat opisane problemy nie wystąpią, mimo sterowanie LED-ami, smartfonami i posiadającymi stacje pogodowe.

    Ale kombinujcie dalej.

    PS.
    Ja zmieniam poziom nagłośnienia przyciskami KNX na ścianie i jakoś instalacja nie staje.

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Poprzez liczniki energii które da się zintegrować np. poprzez magistralę ModBus. Niedługo wychodzi również ściemniacz mosfet z funkcją monitorowania energii i elektronicznym zabezpieczeniem przeciwzwarciowym. Prototyp jest już od jakiegoś czasu dopracowany, producent obiecał mi że w tym miesiącu gotowe urządzenie dostaniemy do testów. Następnym krokiem mają być ponoć elektroniczne przekaźniki mosfet również z podobną funkcjonalnością.
    A ja nawet nie muszę dodawać gotowego, oddzielnego modułu.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 15-11-2015 o 20:14
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Prosiłem o realne przykłady a nie wydumane.
    Prosiłeś o przykłady więc ci wypisałem kiedy komend jest więcej. Nie zrobiłem tego po to żeby komuś udowadniać co jest gorsze a co lepsze, po prostu pokazałem ci że 25 telegramów w ciągu sekundy bez problemu może wystąpić.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ja zmieniam poziom nagłośnienia przyciskami KNX na ścianie i jakoś instalacja nie staje.
    Inna sprawa jest wtedy kiedy naciskasz przycisk +/- bo wtedy idą tylko dwa telegramy (kiedy przyciśniesz i kiedy puścisz) a inna kiedy bawisz się suwakiem. Co nie oznacza że wtedy instalacja ma stawać, nie napisałem czegoś takiego.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A ja nawet nie muszę dodawać gotowego, oddzielnego modułu.
    Oczywiście. Pod warunkiem że sterujesz obwodem o stałym poborze mocy np. żarówką. Jeśli chcesz znać pobór mocy na zmiennych obwodach np. w gniazdach to jak chcesz odczytać wynik bez zainstalowania licznika lub modułu który tę funkcję spełnia?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Prosiłeś o przykłady więc ci wypisałem kiedy komend jest więcej. Nie zrobiłem tego po to żeby komuś udowadniać co jest gorsze a co lepsze, po prostu pokazałem ci że 25 telegramów w ciągu sekundy bez problemu może wystąpić.
    Zanim udzielisz durnej odpowiedzi, sprawdź ile bitów zajmuje komenda zmiany przy RGB czy prędkość wiatru, a nie będziesz wychodził na ignoranta. Podpowiem można ich nadać dużo więcej niż 25.
    I powiedz mi, od kiedy to nawet ciągłe bawienie się ściemniaczem blokuje KNX?


    Inna sprawa jest wtedy kiedy naciskasz przycisk +/- bo wtedy idą tylko dwa telegramy (kiedy przyciśniesz i kiedy puścisz) a inna kiedy bawisz się suwakiem. Co nie oznacza że wtedy instalacja ma stawać, nie napisałem czegoś takiego.
    Naprawdę?


    Oczywiście. Pod warunkiem że sterujesz obwodem o stałym poborze mocy np. żarówką. Jeśli chcesz znać pobór mocy na zmiennych obwodach np. w gniazdach to jak chcesz odczytać wynik bez zainstalowania licznika lub modułu który tę funkcję spełnia?
    UAHAHAHAHAHH.
    Świetny żart na koniec tak ponurego weekendu.
    A jak chcę odczytywać? Niektóre moduły mają od kilku lat wbudowana taką funkcjonalność i automatycznie rozróżniają rodzaj obciążenia.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 15-11-2015 o 23:39
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    I powiedz mi, od kiedy to nawet ciągłe bawienie się ściemniaczem blokuje KNX?
    Naprawdę masz aż tak duże problemy z czytaniem? Na wszelki wypadek cytuję:
    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Co nie oznacza że wtedy instalacja ma stawać, nie napisałem czegoś takiego.
    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A jak chcę odczytywać? Niektóre moduły mają od kilku lat wbudowana taką funkcjonalność i automatycznie rozróżniają rodzaj obciążenia.
    A co napisałem powyżej? Oprócz durnych dziecięcych przepychanek pt. "moje autko lepsze" wypadałoby w końcu zacząć zastanawiać się nad tym co się czyta i co się pisze a nie w koło Macieju to samo. Z drugiej strony dziwię się że KNX nie ma tego od 25 lat

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Czy do integracji Ampio z Satelem potrzebne są Satel INT-RS i Ampio MCON-232, czy może wystarczy Satel ETHM-1 i serwer Ampio?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Czy do integracji Ampio z Satelem potrzebne są Satel INT-RS i Ampio MCON-232, czy może wystarczy Satel ETHM-1 i serwer Ampio?
    Teoretycznie można go zintegrować przez LAN. Trza byłoby poprosić producenta lub samemu napisać integrację. Ale to systemy bezpieczeństwa, nic nie zastąpi integracji przez magistralę i RS. Integrując przez LAN lecisz przez router i przez serwer który oparty jest o system operacyjny. Zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo że coś może po drodze zwisnąć. Przy integracji sprzętu RTV nie ma to większego znaczenia bo zwisy raczej się nie zdarzają, ale SSWiN musi działać zawsze. Integrując go przez RS i magistralę masz pewność że nic złego się nie zdarzy. Poza tym moduł MCON-232 ma świetnie dopracowaną integrację, jest pełna przeźroczystość wszystkich wejść i wyjść centrali. Konfiguracja jakiegokolwiek algorytmu trwa chwilę. Każdy panel sensorowy AMPIO może być klawiaturą dla Satela, aplikacja Ampio ma w sobie obsługę Satela i jest to dobrze dopracowane więc nie ma sensu kombinować z LAN-em.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Wystarczy że zaprojektujesz sobie taki panel jak ten poniżej i dwa górne przyciski zaprogramujesz jako SHIFT "AUDIO" i SHIFT "ALARM". Wtedy w zwykłych warunkach panel służy do sterowania np. całym pokojem, a naciskając przycisk "ALARM" panel np. na 10 sekund staje się strefową klawiaturą alarmową SATELa. Albo naciskając przycisk "AUDIO" panel staje się sterownikiem strefy audio.


  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    A możesz coś więcej napisać o module sterowania ogrzewania MCO-??, bo niestety na stronie producenta niewiele jest na ten temat.

    Interesują mnie jego możliwości jeśli chodzi o sterowanie podłogówką (zaworami na rozdzielaczu).
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Chodzi co zapewne o moduł MRT, może gdzieś na stronie jest coś źle opisane. Niestety www i marketing to nie najmocniejsza strona firmy Automatyka Control. Moduł MRT to jedyny moduł w Ampio który nie posiada żadnych wyjść ani wejść za wyjątkiem magistrali. To ten moduł poniżej

    To moduł logiczny który odpowiada za ogrzewanie, harmonogram i logikę ogrzewania. Ma w sobie również zegar czasu rzeczywistego i zegar astronomiczny i wysyła te informacje w magistralę. Ma w sobie również pełną konfigurowalną logikę tak samo jak wszystkie inne moduły Ampio. Odczyt temperatury następuje z dowolnego czujnika temperatury podłączonego do dowolnego modułu w magistrali. Musimy tylko przypisać w konfiguratorze odpowiedni czujnik do odpowiedniej strefy. Czyli np. konfigurujemy strefę nr.1 np. "salon" przypisz czujnik nr. 3 z modułu MPR-8s. W Ampio wszystkie moduły dopuszkowe, wszystkie panele sensorowe oraz większość modułów na szynę posiada magistralę 1-wire do której możemy podłączyć do 6 szt. czujników temperatury (na każdy moduł). Podobnie sprawa ma się ze sterownikiem np. siłowników na rozdzielaczu. Może nim być dowolny moduł który ma jakieś wyjście, najczęściej moduł przekaźnikowy taki jak ten

    Przypisujemy np. przekaźnik nr. 4 z modułu przekaźnikowego nr. 7 do strefy grzewczej nr. 1 i sprawa konfiguracji załatwiona. MRT ma jeszcze szereg innych funkcji (nie licząc logiki którą sam sobie możesz ułożyć) takich jak blokada strefy, chwilowe wyjście, wyjazd wakacje, sterowanie automatyczne, półautomatyczne, ręczne, dolny próg temp. itp.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 06-12-2015 o 12:23

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać że te moduły MRT występują w paru wersjach. 1-strefowy, 4-strefowy, 8-strefowy, 16-strefowy oraz 32-strefowy. Można również zakupić wersję z samym zegarem i kalendarzem bez regulacji strefy grzewczej gdyby ktoś nie potrzebował sterowania ogrzewaniem, a potrzebował warunki czasowe. Natomiast serwer również wysyła informacje o dacie i czasie więc obejdzie się bez.

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    W ramach ciekawostki wrzucam mały wywiadzik pana z Somfy na temat rynku inteligentnych systemów z wczoraj na głównej stronie onetu http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nie...-mln-zl/zrgn46

    Przy okazji gdyby któryś z instalatorów miał ochotę poznać Ampio od środka to w lutym odbędą się szkolenia we wszystkich województwach polski południowej. Kontakt znaleźć można na www.i-future.pl

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    W ramach ciekawostki wrzucam mały wywiadzik pana z Somfy na temat rynku inteligentnych systemów z wczoraj na głównej stronie onetu
    No ale, że co?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Jakby się ktoś wybierał na najbliższe targi w Krakowie to zapraszam na stoisko Ampio (stoisko D5), będziemy się wystawiać z producentem. Najbliższy weekend czyli 8,9,10 kwietnia przy ul. Galicyjskiej 9.

    PS. Gdyby ktoś przy okazji chciał poznać i pogadać z dentrytusem to zapewne przeważnie będzie się kręcił gdzieś obok nas

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    PS. Gdyby ktoś przy okazji chciał poznać i pogadać z dentrytusem to zapewne przeważnie będzie się kręcił gdzieś obok nas
    Prawdopodobieństwo takiego zdarzania jest mniejsze niż trafienie 6 w totka.
    Prędzej by można mnie spotkać przy stoisku ze sprzętem firm Ekinex, INSPRID czy ARCUS–EDS.

    Tylko po co miałbym jeździć do Krakowa?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-04-2016 o 07:29
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #59

    Domyślnie

    Pytania do iF-Jimi:

    Czy są planowane jakieś szkolenia w północnej Polsce?
    Jeśli nie, to gdzie najbliżej można odbyć takie szkolenie i kiedy?
    Czy szkolenia są tylko dla instalatorów prowadzących działalność? Czy prywatna osoba też może skorzystać ze szkolenia?

    Pozdrawiam.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał piasek3 Zobacz post
    Pytania do iF-Jimi:

    Czy są planowane jakieś szkolenia w północnej Polsce?
    Jeśli nie, to gdzie najbliżej można odbyć takie szkolenie i kiedy?
    Czy szkolenia są tylko dla instalatorów prowadzących działalność? Czy prywatna osoba też może skorzystać ze szkolenia?

    Pozdrawiam.
    Napisz na [email protected] z jakiego województwa jesteś to otrzymasz zwrotną odpowiedź kto tam robi szkolenia. Na szkolenie nie będąc firmą instalacyjną można przyjść ale możliwość współpracy na warunkach hurtowych tylko jak założysz firmę.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony