dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: różnica w kolorze okien

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szkolas10

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Pływaczewo
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    1

    Domyślnie różnica w kolorze okien

    witam,

    kupiłem okna firmy xxx i okazało się, że faktura między ramą a skrzydłem jest różna. Sprzedawca upiera się że to norma i jest tak zrobione specjalnie żeby okna były bardziej podobne do okien drewnianych. Jednak nie wszystkie okna są tak "specjalnie zrobione", Jedno z okien ma taką sama fakturę na całej swojej powierzchni. Nie chcą uznać mojej reklamacji. Czy to normalne??? Czy są jakieś normy określające zakres różnic pomiędzy elementami okna??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	333029

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	333030

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	333031

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Norm na to nie ma. Jedynie przyzwoitość i zapisy w umowie (ale raczej nie dotyczyly koloru). Wygada ze producent mial profile z roznych dostaw pokryte roznymi okleiny od roznych dostawcow. Malo profesjonalne i mi sie raczej kojarzy ze slabym, malym producentem.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    załączone przez Pana zdjęcia wskazują na różnice barwienia kształtowników. Może ona wynikać z niskiej jakości materiału lub błędu w procesie technologicznym jaki producent Pana okien wykorzystał do barwienia. Wykończenie okien, w tym jakość ich barwienia są kwestią estetyczną, dlatego warto przy wyborze producenta okien postawić na jego doświadczenie lub ocenić produkty przed dokonaniem wyboru.
    W Oknoplast obowiązują standardy wykończenia i normy, które dopuszczają produkt na rynek. W powyższym przypadku takich norm prawdopodobnie zabrakło.

    Jeżeli w przyszłości chciałby Pan mieć pewność, że zamówione okna będa spójne kolorystycznie, a poszczególne elementy wyglądały estetycznie, zapraszamy do wspólpracy z nami.


    pozdrawiam
    Grzegorz Bułat
    kierownik technologii OKNOPLAST

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie iksuj tylko jeszcze raz udaj się do sprzedawcy i uprzedź go o ewentualnej,, reklamie,, dla jego i firmy.

  5. #5

    Domyślnie

    szczerze powiedziawszy to zgadzam się z @finlandią - to nie wyglada na robote oknoplastu, stąd też moje zdziwienie, że zamieściłeś to w tym wątku, ale zakładam, że szukałeś eksperckiej odpowiedzi.
    @ wiesiek jak dla mnie to zamieszczanie takiej nazwy to raczej byłaby mocna antyreklama

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARENO Zobacz post
    szczerze powiedziawszy to zgadzam się z @finlandią - to nie wyglada na robote oknoplastu, stąd też moje zdziwienie, że zamieściłeś to w tym wątku, ale zakładam, że szukałeś eksperckiej odpowiedzi.
    @ wiesiek jak dla mnie to zamieszczanie takiej nazwy to raczej byłaby mocna antyreklama
    Tak antyreklama i o to właśnie chodzi , albo zabierają te szachownice albo prawda idzie w eter .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony