dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie Czy stosowac siatke i klej na styrodur xps

    Witam
    Mam pytanie czy na xps wystajacy ponad grunt ok 40cm (dalam na sciane fundamentowa xps ursa 10cm) stosowac siatke z klejem? Moi fachowcy twierdza ze na styrodur sie nie daje, ale jak bez tego wykonczyc pozniej cokól? Twierdza ze niby siatka z klejem sie nie bedzie trzymac do xpsu? Moze kazac te 40cm zmatowac i wtedy kleic czy nie dawac nic? A moze jest jakis specjalny klej do gladkiego xps?

    Pozdrawiam i czekam na wskazowki

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Mam położony ten sam XPS. Po prostu przed nałożeniem kleju przetarłem go tarką do styropianu, na razie się trzyma i nic nie wskazuje na to żeby miało być inaczej. Tak czy siak, jak nie teraz to przy wykończeniu musisz to zrobić bo na gładkim nic się nie będzie trzymać. Ja mam zwykły klej do zatapiania siatki( aczkolwiek pisało na nim że można stosować na XPS). Pewnie bez tej wzmianki też by się nic nie stało.

  3. #3

    Domyślnie

    Powierzchnię xps koniecznie zmatowić tarką do styropianu, potem klej, siatka, klej i możesz wykańczać cokół jak chcesz.
    Bez zmatowienia xpsa klej i siatka odejdzie po tygodniu, a xps dalej będzie gładki i błyszczący wiem bo sprawdzałem na własnym organiźmie. Jak zmatowisz to nic nie odejdzie.

  4. #4

    Domyślnie

    A jeśli mam tylko zrobioną płytę fundamentową to czy przed zimą powinienem zrobić to samo ? Żeby woda i mróz mi nie porozsadzał płyt po bokach ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony