dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie Modernizacja starego komina pod kominek - rura czy SKD

    Witam,
    Mam stary domek w którym mam komin z cegły z dwoma kanałami spalinowymi i dwoma wentylacyjnymi - wysokośc 7,5m
    Jeden ze spalinowych ma wymiary 18x17 na dole i okolo 20x17 u góry i ten kanał chciałem dostosować do kominka który ma średnicę czopucha 180mm - dodam tylko że kanał ten był wcześniej podłaczony do pieca kaflowego.

    Trochę poczytałem i postanowiłem że decyduję się na frezowanie do 180 + wkład ze stali 1.4404.
    Zadzwoniłem do kominiarza który robi takie bajery aby przyszedł, obejrzał i wycenił.

    Kominiarz po oględzinach powiedział że komin jest w b.dobrym stanie, rozmiar jest odpowiedni do mojego kominka i on proponuje tylko uszczelnienie masą SKD - Shiedel i daje na to 10 lat gwarancji na piśmie (250zł za metr). Argumentował, że jest taniej i nie naruszam struktury komina co jest jak najbardziej zgodne z prawem budowlanym
    Na moje pytanie co się będzie działo ze skroplinami jeśli użyjemy SKD odpowiedział : "Przecież nie będzie pan palił mokrym drewnem"

    Wchodze na stronę Shiedel'a i widzę taki wpis: "UWAGA: Nie stosować do przy spalinach mokrych!"

    Czy mój kominiarz robi mnie w jajo i nie chce mu się frezować? Czy może ma racje poparte doświadczeniem a ja nic nie wiem?
    Co robić?
    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Kominiarz mówi: nie pal mokrym drewnem, Shiedel mówi: nie pal mokrym drewnem. Czego jeszcze nie rozumiesz?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    czyli przy tym rozwiązaniu mam sprawdzać każdą sztukę testerem wilgotności przed wrzuceniem?

    rozumiem w takim razie tyle ze masa SKD będzie OK tylko musze uzywać wysuszonego drewna...dobrze wysuszonego...
    Przy zamontowanym wkładzie też mówią nie pal mokrym drewnem i nie zamierzam takim palić...ale ...zawsze znajdzie się coś wilgotniejszego
    Pytam po prostu jak człowik bez pojęcia w tym temacie...brać tą masę SKD i starać się używać suchego drewna czy bać się czegoś i inwestować we wkład?
    pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zapis o mokrych skroplinach, dotyczy raczej trybu pracy urządzenia. Tryb mokry to doprowadzenie do niskiej temperatury spalin i dymu, które trafiają do komina. Powoduje to występowanie tzw. punktu rosy. Zjawisko to nie musi mieć związku z wilgotnością opału.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ogleniu

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    25

    Domyślnie

    hmmm...no to chyba zdecyduje sie na szlamowanie...myślałem ze paląc w kominku drewnem...zawsze mamy mokre spaliny.
    Czyli dobre podłaczenie kominka (myślę tutaj o temperaturze powrotnej wody) + suche drewno pozwolą mi spac spokojnie
    dziekuję

  6. #6

    Domyślnie

    I jak? Szlamowales? Jakieś uwagi po kilku latach?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony