dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80

Temat: Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Po co miałbym ci mówić jak to zrobić? Żebyś się mógł chwalić, że AMPIO też tak może?
    Niby po co? Cokolwiek uroiłeś sobie w głowie, pewnie jest to rozwiązanie które da się zrobić w każdym systemie. Zapewne skrzat to przycisk, szczur to czujka, a pytanie było w jaki sposób system potrafi PRZEWIDZIEĆ że chcesz odkręcić ciepłą wodę. Ale fajnie wychodzić z założenia "wiem ale nie powiem". Wtedy można opowiadać każde brednie jakie ślina na klawiaturę przyniesie, obrażać wszystkich dookoła bez konsekwencji bo niby kto mi powie że tak nie można skoro mu nie powiem jak.

    PS. Ampio od 45 lat ma taką funkcję że na podstawie koloru nosa wie że chcemy odkręcić ciepłą wodę (wersja pinokio) w bardziej luksusowych instalacjach stosujemy detekcję na podstawie odczytu myśli i system wie jaką temperaturę ma ustawić (wersja sowa).

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Zapewne skrzat to przycisk, szczur to czujka,
    Jak kulą w płot
    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W bardziej luksusowych wersjach jest to chochlika lub skrzat, w tańszej "montujesz" szczura.
    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    KNX ma już 25 lat, to prawie tyle co dyskietka 3,5". Nie spodziewajcie się rewolucyjnych funkcji i zaawansowanych algorytmów.
    I pewnie dlatego obecnie KNX jest wspierane przez 100 instytutów badawczych.
    Im to powiedz:
    Australia building earns highest green rating thanks to ABB technology

    2014-02-03 - ABB’s i-bus KNX control system helps skyscraper in Sydney to receive the 6 Star Office Design v2 rating by the Green Building Council of Australia, the country’s highest environmental recognition.

    .......

    The recently completed ANZ Tower in Sydney has over 44 floors and has many environmentally friendly features including high efficiency chillers, a tri-generation plant, a thermally shielded and automated façade as well as rainwater harvesting. In addition, the iconic roof structure design and highly glazed façade both help to provide high levels of daylight throughout the building. One of the key sustainability initiatives in the tower is the ABB i-bus KNX lighting control system.


    http://www04.abb.com/global/abbzh/abbzh251.nsf!OpenDatabase&db=/global/abbzh/abbzh250.nsf&v=553E&e=us&url=/global/seitp/seitp202.nsf/0/8013AA12E805A087C1257C7400332F23!OpenDocument



    Tylko potwierdzasz swoją niewiedzę o KNX. Ale to nie mój problem.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 26-10-2015 o 18:43
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Tak jak się spodziewałem, skończyło się jak każda inna merytoryczna dyskusja z dentrytusem. Najpierw palnie jakieś głupstwo, potem jak inni domagają się wyjaśnień zaczyna wklejać linki, cytaty i liczby które mają udowadniać wielkość KNX-a, przy okazji obrażając całą resztę użytkowników forum. I to jest właśnie ignorancja przez duże I.

    PS. Nigdy nigdzie nie napisałem że jestem szpecem od KNX. Po prostu jak widzę że ktoś wypisuje bzdury to lubię wiedzieć co nim kieruje. Być może się mylę, ale na razie mi tego nie udowodniłeś.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    liczby które mają udowadniać wielkość KNX-a,
    Muszę udowadniać wielkość i potencjał KNX-a? Świetny żart.

    PS. Nigdy nigdzie nie napisałem że jestem szpecem od KNX.
    To dlaczego zabierasz głos na rzeczach o których nie masz bladego pojecie.


    Zrealizowanie funkcjonalności jaką ma mdchris z pompą obiegową od wody można spokojnie zrealizować w KNX od 25 lat, a od kilku lat jest to jeszcze bardziej proste.
    Ale w twoim przypadku nie ma to znaczenia, bo ty ani nie masz KNX-a, ani nie instalujesz go.
    Tak samo jak nie możesz rozwiązać problemu, którego dotyczy ten temat, ani w KNX-ie, a tym bardziej w jakimkolwiek innym systemie(patrz Ampio).
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    KNX ma już 25 lat, to prawie tyle co dyskietka 3,5".
    Protokół TCP/IP dzięki któremu napisałeś te bzdury ma 42 lata i nikt na razie nie zamierza go zamieniać. Jakimś cudem nie oczekujesz po nim
    rewolucyjnych funkcji i zaawansowanych algorytmów.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Zasłanianie się liczbami to twoja główna i przeważnie jedyna broń w dyskusji. I jak widać nieskuteczna bo konkretne pytanie nadal nie otrzymało konkretnej odpowiedzi. Nie mam czasu na dalszą dyskusję bo zapewne skończy się jak ostatnio, kiedy okazało się że prawdopodobnie nie wiesz nawet co to jest 1-wire i zasypałeś forum nic niewnoszącymi linkami.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Zasłanianie się liczbami to twoja główna i przeważnie jedyna broń w dyskusji. I jak widać nieskuteczna bo konkretne pytanie nadal nie otrzymało konkretnej odpowiedzi.
    Bo na to pytanie nie odpowiedzi, scislej mówiąc jest, zaden system tego nie potrafi, to odległa przyszłosc, poki co S-F.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Protokół TCP/IP dzięki któremu napisałeś te bzdury ma 42 lata i nikt na razie nie zamierza go zamieniać. Jakimś cudem nie oczekujesz po nim
    Pominę chybione porównanie. Ale jeżeli chodzi o KNX, to coraz bardziej widać jak bardzo ten protokół jest przestarzały. Przepustowość samej magistrali woła o pomstę do nieba. Poza samą magistralą - koncepcja budowania funkcjonalności za pomocą hardware też zaczyna trącić myszką, szczególnie w dobie superkomputerów za 100 zł. Ja rozumiem biurowce z ich biurokratycznymi obostrzeniami, tam konserwatyzm popłaca. Ale w domach coraz trudniej znaleźć mi uzasadnienie cen i kompletnego braku elastyczności. Owszem, wkładam ludziom sporo klocków gadających po KNX, ale praktycznie nigdy jako całościowy system, raczej jako elementy typu ładny włącznik z wyświetlaczem.

    Jeżeli chodzi o innowacje to fakt przespania całej rewolucji IoT też jest dość znaczący.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Pominę chybione porównanie.
    ...............................
    ale praktycznie nigdy jako całościowy system, raczej jako elementy typu ładny włącznik z wyświetlaczem.
    Przecież napisałem, że jesteś ignorantem.

    Jeżeli chodzi o innowacje to fakt przespania całej rewolucji IoT też jest dość znaczący.
    Jak można przespać coś czego nie ma?


    PS.
    Świat nie kręci się wkoło Polski.
    Patrzenia na Świat z perspektywy biednego kraju trzeciego świata i mówienie co jest dobre co złe, co jest drogie, a co tanie jest po prostu śmieszne.

    To nie ja i moi klienci będziemy mieli problem za rok, 5 10 czy 20 lat.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Pominę chybione porównanie. Ale jeżeli chodzi o KNX, to coraz bardziej widać jak bardzo ten protokół jest przestarzały. Przepustowość samej magistrali woła o pomstę do nieba. Poza samą magistralą - koncepcja budowania funkcjonalności za pomocą hardware też zaczyna trącić myszką, szczególnie w dobie superkomputerów za 100 zł. Ja rozumiem biurowce z ich biurokratycznymi obostrzeniami, tam konserwatyzm popłaca. Ale w domach coraz trudniej znaleźć mi uzasadnienie cen i kompletnego braku elastyczności. Owszem, wkładam ludziom sporo klocków gadających po KNX, ale praktycznie nigdy jako całościowy system, raczej jako elementy typu ładny włącznik z wyświetlaczem.

    Jeżeli chodzi o innowacje to fakt przespania całej rewolucji IoT też jest dość znaczący.
    Protokół może faktycznie przestarzały, ale na instalacje w domu spokojnie wystarczy. W większych i tak stosuje się integracje z po BACnet i KNX IP. A swoim stwierdzeniem o stosowaniu pojedynczych elementów KNX tylko potwierdziłeś sens istnienia tego standardu. Skoro korzystasz z KNX, to znaczy, że nie ma tych elementów w innych systemach.
    Nie ma obowiązku wykonywania całego systemu na czystym KNX. Można zamontować aktory 2-kanałowe, żeby zwiększyć niezawodność, a można zastosować sterownik WAGO, który będzie jednym dużym aktorem dla całej instalacji i tylko przyciski podłączyć po KNX. Wszystko zależy od tego, jak rozproszoną instalację chcemy mieć.

    Szkoda tylko, że odbiegliśmy od głównego tematu, bo akurat sterowanie ogrzewaniem, to dość ważna sprawa.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Pominę chybione porównanie. Ale jeżeli chodzi o KNX, to coraz bardziej widać jak bardzo ten protokół jest przestarzały. Przepustowość samej magistrali woła o pomstę do nieba. Poza samą magistralą - koncepcja budowania funkcjonalności za pomocą hardware też zaczyna trącić myszką, szczególnie w dobie superkomputerów za 100 zł.
    Im to powiedz, a najlepiej złóż papiery na CEO jednej z firm z poniższej publikacji
    http://www.knx.org/media/knx-journal/2015/docs/KNX-Journal-2-2015_en.pdf

    Jest szansa, że pod twoim przywództwem nie zbankrutują.

    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 27-10-2015 o 23:14
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Protokół może faktycznie przestarzały, ale na instalacje w domu spokojnie wystarczy. W większych i tak stosuje się integracje z po BACnet i KNX IP. A swoim stwierdzeniem o stosowaniu pojedynczych elementów KNX tylko potwierdziłeś sens istnienia tego standardu. Skoro korzystasz z KNX, to znaczy, że nie ma tych elementów w innych systemach.
    Korzystam bardziej ze wzornictwa niż z samego KNX. Nie neguję sensu istnienia protokołu, ale twierdzę że KNX jako rozwiązanie całościowe stracił pozycję z "jedynego słusznego" na rzecz "jednego z wielu". Obecnie coraz łatwiej znaleźć mi zamienniki do różnych sensorów które kiedyś były tylko w KNX. Do tego coraz częściej integracja zewnętrznych urządzeń (jak rekuperatory, klimatyzatory itp. itd.) przestaje wymagać dodatkowych bramek.
    Punktem zwrotnym były tablety i smartfony, a co za tym idzie zmiana wektorów potrzeb użytkowników.
    Jeszcze niedawno producenci alternatywnych systemów wzorowali się na funkcjach z KNX. Teraz sytuacja zaczyna się odwracać.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Nie ma obowiązku wykonywania całego systemu na czystym KNX. Można zamontować aktory 2-kanałowe, żeby zwiększyć niezawodność, a można zastosować sterownik WAGO, który będzie jednym dużym aktorem dla całej instalacji i tylko przyciski podłączyć po KNX. Wszystko zależy od tego, jak rozproszoną instalację chcemy mieć.
    Dokładnie to miałem na myśli. Można pójść dalej - jeżeli użytkownik chce mieć możliwość zmiany części konfiguracji, to wtedy cała architektura KNX zaczyna być utrudnieniem i lepiej to robić na innych systemach.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Szkoda tylko, że odbiegliśmy od głównego tematu, bo akurat sterowanie ogrzewaniem, to dość ważna sprawa.
    I tutaj zatoczyliśmy eleganckie kółko. W tym wątku mieliśmy przykład instalacji za kupę pieniędzy która nawet nie potrafi wyłączyć pieca ani tym bardziej dać użytkownikowi możliwość zmiany temperatury za pomocą smartfona.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    W tym wątku mieliśmy przykład instalacji za kupę pieniędzy która nawet nie potrafi wyłączyć pieca ani tym bardziej dać użytkownikowi możliwość zmiany temperatury za pomocą smartfona.
    ŻADEN z polskich systemów, ani żaden z systemów od homelogic-a nie potrafi zmieniać krzywych grzewczych z poziomu smartfona czy tabletu, a KNX potrafi.

    W zasadzie to ŻADEN z polskich systemów nie potrafi wyłączyć ogrzewania zostawiając włączone podgrzewanie wody.


    W tym wątku, to mamy tylko jeden problem. Integratora, którego przerosło zadanie.
    Przyczyna takiego stanu jest najprawdopodobniej brak projektu.

    A problem z przegrzewaniem polegał na niedokręceniu elektrozaworu na rozdzielaczu, a więc w każdym systemie byłby taki sam problem.


    Ps.
    jeżeli użytkownik chce mieć możliwość zmiany części konfiguracji, to wtedy cała architektura KNX zaczyna być utrudnieniem i lepiej to robić na innych systemach.
    ANI RAZU W MOJEJ KILKUNASTOLETNIEJ KARIERZE JAKO INSTALATOR/INTEGRATOR KNX NIE MUSIAŁEM ZMIENIAĆ NICZEGO CZEGO NIE DAŁO SIĘ ZROBIĆ Z POZIOMU JAKIEGOŚ SERWER I BYŁBY DO TEGO NIEZBĘDNY ETS.
    Oczywiście pomijam moje pierwsze instalacje, instalacje bez serwera i instalacje, które były rozbudowywane/modernizowane.

    A wniosek z tego jest tylko taki, że albo ja mam szczęście albo ty się nie znasz.

    Ps2
    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Ale w domach coraz trudniej znaleźć mi uzasadnienie cen
    Tak dla przypomnienia to polska nie jest ani pępkiem świata, ani nie jest wśród najbogatszych krajów świata, a twoje opinie z punktu widzenie instalatora z kraju trzeciego świata są po prostu śmieszne.
    U naszych sąsiadów pielęgniarka za swoją pensję spokojnie nabędzie Home Server 4 Giry i sporo jej jeszcze zostanie.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 28-10-2015 o 11:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W zasadzie to ŻADEN z polskich systemów nie potrafi wyłączyć ogrzewania zostawiając włączone podgrzewanie wody.
    Nie wieżę że takie bzdury wypisuje ktoś kto ma się za szpeca w kwestii inteligentnej automatyki budynku. Wytłumacz mi dendrytus co takiego skomplikowanego jest w logice wyłączania ogrzewania pozostawiając włączone podgrzewanie wody. Mam nadzieję że w tym przypadku nie okazałeś się ignorantem i znasz wszystkie polskie systemy uciekając się do takich stwierdzeń?

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    ŻADEN z polskich systemów, ani żaden z systemów od homelogic-a nie potrafi zmieniać krzywych grzewczych z poziomu smartfona czy tabletu, a KNX potrafi.
    Chodzi co o ingerencję w krzywą grzewczą na piecu?
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 28-10-2015 o 11:31

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Wytłumacz mi dendrytus co takiego skomplikowanego jest w logice wyłączania ogrzewania pozostawiając włączone podgrzewanie wody.
    Skoro to takie proste, to czemu Ampio tego nie potrafi?
    Ale chętnie się dowiem jak Ampio steruję piecem Vitodens 200. Proszę oświeć mnie.
    Chętnie się dowiem jak zamierzasz wyświetlić parametry pieca na np. iPad-zie.
    Tylko daruj sobie rozwiązania na przekaźnikach, bo to wiocha.

    I może przenieśmy tę dyskusję i sterowaniu do wątku o ampio?

    Mam nadzieję że w tym przypadku nie okazałeś się ignorantem i znasz wszystkie polskie systemy uciekając się do takich stwierdzeń?
    Nie muszę znać wszystkich systemów, bo wszystkie one osiągają identyczny niski poziom, a ich ewentualna "integracja" z piecami polega na włącz/wyłącz przy pomocy przekaźników.

    A jako przykład proponuje poczytać jak wygląda "integracja" Nexwella z pompami ciepła.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 28-10-2015 o 12:52
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Wyczerpującej odpowiedzi udzielę ci późnym wieczorem bo zaraz wyjeżdżam z biura i nie mam czasu na studiowanie instrukcji, natomiast skoro już tak przywołujesz i siadasz ciągle na to AMPIO to system ma do dyspozycji parę interfejsów integracyjnych. RS232, RS485, równie po ModBus, KNX i protokół komunikacyjny dalekiego zasięgu LoRa (kilkanaście km.), nie mówiąc oczywiście o LAN lub prosta integracja po 0-10V. Wszystko co po tym gada i producent udostępnia protokoły komunikacyjne (interfejsy cyfrowe) da się w pełni zintegrować. Wartości da się wyciągnąć na aplikację mobilną, podobnie jak sterować nimi. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego komponentu, producent chętnie nam do paru dni udostępni coś co jest nam potrzebne. Co do możliwości systemu Ampio to parę KNX-ców uczestniczących w szkoleniu mile się rozczarowało, jeśli więc chcesz nadal w tej kwestii się wypowiadać (w twoim przypadku głównie negatywnie) to poświęć z racji swojej dzień swojego cennego czasu i zapraszam na szkolenie. Ale tego bym się raczej po tobie nie spodziewał, bo skoro byłeś ostatnio na targach w Warszawie, domyślam się że duma nie pozwoliła ci podejść i porozmawiać.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Ale tego bym się raczej po tobie nie spodziewał, bo skoro byłeś ostatnio na targach w Warszawie, domyślam się że duma nie pozwoliła ci podejść i porozmawiać.
    Duma? UAHAHAHAHHA. Miałem ciekawsze spotkania i rozmowy na temat tego czym się zajmuje.

    to poświęć z racji swojej dzień swojego cennego czasu i zapraszam na szkolenie
    Zbyt cenię swój czas, aby go tracić na coś czym nie mam zamiaru się zajmować.
    Jeśli miałby zrobić sobie wolne, to wolę pójść z dzieciakami na sztuczną górkę na narty.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 28-10-2015 o 14:07
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    ŻADEN z polskich systemów, ani żaden z systemów od homelogic-a nie potrafi zmieniać krzywych grzewczych z poziomu smartfona czy tabletu, a KNX potrafi.
    Dwa systemy z mojej oferty robią to dobrze, jeden softwarowo drugi hardwarowo. Większość z reszty by potrafiła jakbym się mocno uparł. KNX przestał być wyjątkowy już pod koniec 20 wieku, ale jesteś wyjątkowo odporny na rzeczywistość.

    Przy okazji, ciekawe że kilkanaście postów wyżej jęczałeś jak taka funkcja w KNX potrafi być droga, że tylko na rezydencje pow. 1000 metrów, że tutaj trzeci świat i biją murzynów. A tymczasem ludziska na elektrodzie potrafią sobie coś takiego napisać na raspberry pi.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W zasadzie to ŻADEN z polskich systemów nie potrafi wyłączyć ogrzewania zostawiając włączone podgrzewanie wody.
    Ech...

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W tym wątku, to mamy tylko jeden problem. Integratora, którego przerosło zadanie.
    Przyczyna takiego stanu jest najprawdopodobniej brak projektu. A problem z przegrzewaniem polegał na niedokręceniu elektrozaworu na rozdzielaczu, a więc w każdym systemie byłby taki sam problem.
    Projekt-srojekt. Mam ciebie zacytować gdzie pleciesz (w tym wątku) farmazony że piec ma chodzić niezależnie od zaworów? Że nadmiar ciepła ma iść na jakieś awaryjne obiegi? Przecież nawet sam klient wyśmiał twoje porady.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    ANI RAZU W MOJEJ KILKUNASTOLETNIEJ KARIERZE JAKO INSTALATOR/INTEGRATOR KNX NIE MUSIAŁEM ZMIENIAĆ NICZEGO CZEGO NIE DAŁO SIĘ ZROBIĆ Z POZIOMU JAKIEGOŚ SERWER I BYŁBY DO TEGO NIEZBĘDNY ETS.
    Oczywiście pomijam moje pierwsze instalacje, instalacje bez serwera i instalacje, które były rozbudowywane/modernizowane.
    Jak robiłeś tak jak radziłeś w tym wątku to się wcale nie dziwię. Ale skoro jesteś takim sensei co pisze kapitalikami, to powiedz jak klient ma odłączyć dany obwód z grupy adresowej.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Tak dla przypomnienia to polska nie jest ani pępkiem świata, ani nie jest wśród najbogatszych krajów świata, a twoje opinie z punktu widzenie instalatora z kraju trzeciego świata są po prostu śmieszne.
    U naszych sąsiadów pielęgniarka za swoją pensję spokojnie nabędzie Home Server 4 Giry i sporo jej jeszcze zostanie.
    Moje opinie dotyczą naszego rodzimego rynku i rodzimych klientów. Dlatego piszę po polsku na forum które znajduje się w domenie .pl. Zaczynam wierzyć, że stanowisz jakąś anomalię kwantową. Najprawdopodobniej piszesz z alternatywnej rzeczywistości, gdzie słynne dzieci z Wrześni nie zrobiły buntu, a Drzymale podpieprzyli wóz...

  19. #79

    Domyślnie

    A wlasnie mialem zagadnac na Forum, jak wyglada mozliwosc sterowania praca kotla i podlogowki via KNX. I po rzeczytaniu tego watku chyba sobie daruje.
    Chyba jeden drozszy ale spojny system danego producenta - przynajmniej przetestowany i wiadomo na kogo zwalic
    By the way - cos polecacie do sterowania ukladem: Parter okolo 80m2 podlogowki w jednej pelnej przestrzeni, 2 strefy zimniejsze to kotlownia i wiatrlolap ; Pietro 3 x pokoje 2 x lazienka 1 x hol). Idealnie aby bylo mozliwosc korygowania via Internet.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witm, Widze, że koledzy szybko pomogli. Ja chciałem tylko poinformowac, że jeżeli dzieje się coś niepokojącego, warto wiedzieć, że przez cały czas do dyspozycji pozostają doradcy techniczno-serwisowi, doradcy 24-godzinnej Infolinii oraz sieć autoryzowanych Firm Serwisowych.
    Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

    Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku.

    W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa w jak najkrótszym czasie.

    801 0801 24 | viessmann-serwis.pl

    Także mam nadzieję, że już nie będzie potrzeby, ale gdyby to proszę od razu, niezwłocznie poinformować o tym nasz serwis!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony