dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80

Temat: Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Z wpisu wcześniejszego - 30 stopni w sypialni - tak jak pisałem, kocioł jest tylko wytwornicą ciepła - to termostat w sterowniku/panelu KNX daje sygnał do otwarcia lub zamknięcie siłownika - w tym przypadku ewidentnie nie zadział - nic nie ma do tego sam kocioł, jeżeli nawet pracował sam dla siebie, to system KNX "puszczał" gorący czynnik do sypialni.
    Tak było jak zaczynałem wątek firma knx przyjechała i to naprawiła. Był problem w napędzie który to był za wysoko osadzony i mimo że był opuszczony to nie zamykał zaworu w rozdzielaczu. Ta sytuacja już nie występuje zawory w rozdzielaczach się zamykają więc nas nie ugotuje. Ale piec nadal chodzi niezależnie.


    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Siłownik zamykające/odcinające obiegi grzewcze w rozdzielaczu - zdjęcie w Twoim pierwszym poście.
    Żebyś teraz kogokolwiek mógł pociągnąć do odpowiedzialności, należałoby znaleźć niezależnego rzeczoznawce - co może być nie lada trudne.
    Sam opisujesz rzeczy po imieniu - nie ma prawidłowej komunikacji między systemem IB a modułem Vitogate - czy problem leży po stronie producenta urządzenia grzewczego, czy po stronie integratora KNX - nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na odległość. Moim zdaniem należałoby zaprosić do siebie obydwie strony i próbować rozwiązania jakie sugerowałem w dopisanej części postu wyżej.
    .

    E tu to przesadzasz. Nie mam zamiaru robić za negocjatora. Ja zawarłem umowę na wykonanie określonej instalacji knx miała ona działać- nie działa. Piec działa niezależnie od sterowania zaworami co chociażby grozi uszkodzeniem pompy obiegowej w piecu( być może i coś więcej) oraz strata energii cieplnej. Pewnie że lepszy były rzeczonawca instalacji knx dlatego pytałem ale jak nie ma to wystarczy rzeczoznawca od ogrzewania . Wystarczy że stwierdzi on że piec chodzi niezależnie od zamykania zaworów i może ulec uszkodzeniu. Wtedy można już iść do sądu. Ale ja nie chce na razie tego robić tylko rozwiązać problem czy moje urządzenia knx są właściwie dobrane i problem leży w braku umiejętności programowania czy są żle dobrane i trzeba coś wymienić ale nie ponosząc kosztów. Sąd to ostateczność ale mam doświadczenie w takich sprawach i jeszcze nigdy nie przegrałem.

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Co do alergii którą opisujesz - oczywiście temat na inny wątek, jednak właśnie ten typ ogrzewania przy połączeniu z niskotemperaturowym źródłem zasilania jest zalecany dla alergików - temat rzeka, nikt jeszcze nie udokumentował szkodliwości podłogówki w stosunku do kaloryferów. Przy obecnej tendencji gdzie już w większości wykonuje się podłogówkę, coraz bardziej opinie przeważają "za" takim rodzajem ogrzewania..
    .
    Tu niestety nie masz racji to że nie opisano to nie znaczy że to nie szkodzi ja opieram się na własnych obserwacjach i doświadczeniu Dobrze wiem jak jest. Co do literatury to tutaj mogę ci przytoczyć wiele przykładów co było zachwalane a po 30- latach okazuje się ze jest żle i może nawet raka powodować. Inna sprawa że w różnych tematach związanych ze zdrowiem pewne informacje są blokowane gdyż narażają różnych producentów na wielomiliardowe straty. Ale to nie do pisania w necie.A jak masz duże grzejniki i dobrze ocieplony dom to też możesz pracować na niższych parametrach. Problem w tym że większość inwestorów pakuje kasę w wystrój chałupy a nie w ocieplenie. Ja jestem nielicznym przykładem odwrotnego myślenia.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 12:38

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Dla mnie bardzo dziwne jest to, że tak bardzo wzrosła temperatura w pomieszczeniach. Nie powinno to mieć miejsca przy zamkniętych zaworach. Może sprawdzenie trzeba rozpocząć od kontroli działania zaworów.
    Tu problemem był napęd który był za wysoko włożony i mimo że się zamknął to nie zamykał zaworu na rozdzielaczu. Niestety ta sytuacja była w dwóch napędach i dlatego ciepło szło na grzejniki we sypialniach. Fima to naprawiła Ale problem wzrostu temperatury na piecu nie wiem czy został rozwiązany. . Choć teraz piec ma ustawioną temperaturę na vitotronicu 22 stopnie i na szczęście się nie grzeje do tak wysokiej temperatury. Mogło coś być w ustawieniach knx ? Poza tym El ontro rozumiem z Twojej wypowiedzi że tak naprawdę naciągnięto mnie na vitogate i moduł LON - cyrka 3700 zł a nie zamontowano logiki?
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 12:37

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Dendrytus jest pewnie w temacie.
    Dla mnie logicznie patrząc, jeżeli system wykonuje akcję w postaci zamknięcia/otwarcia aktora, to równolegle powinna być możliwość "wyciągnięcia" informacji o takim stanie rzeczy z systemu i ułożenie do niej logiki - ale może tutaj to tak nie działa.
    Najtańszym wyjściem z sytuacji - do każdego siłownika (czy wyjścia aktora) podpiąć przekaźnik ze stykiem NO, wszystkie przek. połączyć równolegle. Którykolwiek pracuje - kocioł także, brak załączonego siłownika - brak pracy przekaźnika, tym samym zblokowanie kotła dla C.O.
    Jest możliwość wyciągnięcia takiego sygnału, ale oddzielnie dla każdego wyjścia. I dlatego jest potrzebny moduł logiczny. Tak na marginesie, to taki moduł nie musi być w oddzielnym urządzeniu, bo niektóre urządzenia KNX mają wbudowaną logikę. Podobną funkcję może spełniać np. serwer wizualizacji.

    Podłączenie przekaźnika do każdego wyjścia nie jest najlepszym pomysłem. Maksymalny prąd każdego wyjścia to 160mA przy obciążeniu rezystancyjnym. Przekaźnik jest obiążeniem indukcyjnym i mógłby zniszczyć wyjście. Może przekaźnik elektroniczny byłby lepszy, ale pewnie taniej by wyszło zmienić aktory. I na pewno byłoby bezpieczniej.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Tu problemem był napęd który był za wysoko włożony i mimo że się zamknął to nie zamykał zaworu na rozdzielaczu. Niestety ta sytuacja była w dwóch napędach i dlatego ciepło szło na grzejniki we sypialniach. Fima to naprawiła
    To bardzo dobrze, bo to budziło mój największy niepokój

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Ale problem wzrostu temperatury na piecu nie wiem czy został rozwiązany. . Choć teraz piec ma ustawioną temperaturę na vitotronicu 22 stopnie i na szczęście się nie grzeje do tak wysokiej temperatury. Mogło coś być w ustawieniach knx ?
    Jeżeli nie grzeje do wyższej temperatury, to moje przypuszczenie o pomiarze temperatury raczej również się nie sprawdziły (i całe szczęście). Teraz kocioł grzeje po prostu wodę na wyjściu zależnie od temperatury na wyjściu i wyłącza się po jej osiągnięciu. Brak rozbiorów ciepła oznacza, że nie trzeba dłużej grzać.


    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Poza tym El ontro rozumiem z Twojej wypowiedzi że tak naprawdę naciągnięto mnie na vitogate i moduł LON - cyrka 2700 zł a nie zamontowano logiki?
    Bramkę komunikacyjną zawsze lepiej mieć niż nie, ale tu nie została w ogóle wykorzystana. Przynajmniej nic nie wskazuje na to, że jest inaczej.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Jeżeli nie grzeje do wyższej temperatury, to moje przypuszczenie o pomiarze temperatury raczej również się nie sprawdziły (i całe szczęście). Teraz kocioł grzeje po prostu wodę na wyjściu zależnie od temperatury na wyjściu i wyłącza się po jej osiągnięciu. Brak rozbiorów ciepła oznacza, że nie trzeba dłużej grzać..
    Tak tylko pompa obiegowa chodzi na zamkniętym obiegu stąd jeden obieg musi być otwarty. Tak być nie może.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Tak tylko pompa obiegowa chodzi na zamkniętym obiegu stąd jeden obieg musi być otwarty. Tak być nie może.
    Dziwne, że kocioł jej nie wyłącza. Jeżeli oczywiście sterowana jest z automatyki kotła. Skoro kocioł nie grzeje, to nie powinien włączać pompki obiegowej.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Nie wyłącza bo chce grzać pokój do temperatury 22 stopni bo nie wie jaka temperatura jest w pokoju. Jak temperatura wody w kotle spadnie poniżej temperatury wynikającej z krzywej dla 22 stopni to pompa obiegowa się załączą chce przepchnąć wodę a nie może bo zawory zamknięte . Kocioł podnosi temperaturę wody w sobie jak osiągnie zadaną temperaturę to przestaje grzać i pompa się wyłączą. Ale układ w kotle czy jest potrzebne grzanie do pomieszczeń czy nie cały czas pracuje na temperaturze wynikającej z krzywej grzewczej dla temperatury 22 stopni ustawionej na vitotronicu. Przez to kotłownia jest najcieplejszym miejscem w domu mimo że grzejnik jest zakręcony. Straty energii są duże.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 13:19

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Żebyś teraz kogokolwiek mógł pociągnąć do odpowiedzialności, należałoby znaleźć niezależnego rzeczoznawce
    Odpowiedzialna za problemy jest:
    1. Osoba/firma, która w ogóle wpadła na zastosowanie vitogate w tym przypadku.
    2. Osoba/firma, która powybierała piec i sterownik na tzw. pałę bo ma mieć KNX.
    3. Osoba/firma, która uznała, że vitogate w tej instalacji cokolwiek będzie w stanie sensownego zrobić.
    4. Osoba/firma, która twierdzi że info o temperaturze w strefach jest piecowi do czegokolwiek potrzebne
    5. Osoba/firma, która zaprojektować CO pod automatyczne sterownie.

    Ps.
    W zasadzie ja i moje dzieci, jak i spora większość moich klientów to trupy, bo maja podłogówkę w całym domu od kilkunastu lat.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Nie wyłącza bo chce grzać pokój do temperatury 22 stopni bo nie wie jaka temperatura jest w pokoju. Jak temperatura wody w kotle spadnie poniżej temperatury wynikającej z krzywej dla 22 stopni to pompa obiegowa się załączą chce przepchnąć wodę a nie może bo zawory zamknięte . Kocioł podnosi temperaturę wody w sobie jak osiągnie zadaną temperaturę to przestaje grzać i pompa się wyłączą. Ale układ w kotle czy jest potrzebne grzanie do pomieszczeń czy nie cały czas pracuje na temperaturze wynikającej z krzywej grzewczej dla temperatury 22 stopni ustawionej na vitotronicu. Przez to kotłownia jest najcieplejszym miejscem w domu mimo że grzejnik jest zakręcony. Straty energii są duże.

    Ok. Zrozumiałem wcześniej, że kocioł przestaje grzać, a pompka pracuje.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Odpowiedzialna za problemy jest:
    1. Osoba/firma, która w ogóle wpadła na zastosowanie vitogate w tym przypadku.
    2. Osoba/firma, która powybierała piec i sterownik na tzw. pałę bo ma mieć KNX.
    3. Osoba/firma, która uznała, że vitogate w tej instalacji cokolwiek będzie w stanie sensownego zrobić.
    5. Osoba/firma, która zaprojektować CO pod automatyczne sterownie..
    Tu wiem kto jest za to odpowiedzialny

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    4. Osoba/firma, która twierdzi że info o temperaturze w strefach jest piecowi do czegokolwiek potrzebne.
    Tu to ja bo mi jako inwestorowi wydawało się że ta informacja jest potrzebna aby piec wiedział kiedy ma wyłączyć się i kiedy ma nie załączać pompy obiegowej. Choć na początku potwierdzał do instalator knx dlatego kupiono bramkę bo według niego miała to realizować. W końcu ja mogłem się mylić a to instalator/integrator knx kazał to dokupić dlatego zostało domówione . Nie uprzedzono mnie że to nie zda egzaminu.Rozumiem z tego że to nie jest w ogóle potrzebne bo można to pewnie jakoś inaczej zrealizować. To tak naprawdę po co jest vitogate 200?.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ps.
    W zasadzie ja i moje dzieci, jak i spora większość moich klientów to trupy, bo maja podłogówkę w całym domu od kilkunastu lat.
    Nie twierdzę że wszyscy są trupami ale jak z mojego doświadczenia wynika ze nie jest to dobre dla zdrowia rozwiązanie każdy sam wybiera ja wybrałem tak że mają być piec i grzejniki oraz sterowanie temperaturą pomieszczeń. Resztę pozostawiłem specjalistom wydawało mi się to rozsądne a wyszło jak wyszło.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 14:11

  11. #31

    Domyślnie

    Mnie zastanawia brak modułów logiki. Skoro aktory grzewcze nie wystawiają dodatkowego sygnału to ktoś robiący ofertę powinien zdawać sobie z tego sprawę. Na moje w oryginalnym zestawieniu był np. Home Serwer który potem zniknął zastąpiony chińskim panelem.

    Co do wskazywania winnego... Piec grzeje? Grzeje. Czyli działa. Zawory pracują po ustawieniu temperatury w strefie? Pracują. Czyli sterowanie temperaturą stref działa. To że jedno nie gada z drugim wskazuje na problem komunikacyjny między integratorem a inwestorem. Kto wybrał ten piec? Kto się upierał na sterowanie jego nastawami z poziomu KNX?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Modułów logiki i home serwera nie było przy podpisywaniu umowy przy założeniach że ma być piec, grzejniki i sterowanie ogrzewaniem. Były w specyfikacji 3 aktory, napędy zaworów i sterowniki pokojowe i koniec .Miało to niby wszystko działać. Potem sam zdecydowałem że założę jeszcze taki chiński panel by mieć integrację z satelem i móc mieć podgląd na oświetlenie. Na założenie takiego panela zgodził się integrator i go kupił. Potem ja dokonałem wstepnego wyboru pieca że ma to być kondensat marki viessmann z zapytałem się integratora czy będzie on z tym sterowaniem ogrzewaniem działał. Inegrator po konsultacji z viessmanem stwierdził ze trzeba dokupić vitogata 200 i moduł komunikacyjny LON i to zostało zamówione. Potem integrator knx porozumiewał się z viessmanem w sprawie podłączenia vitogate do pieca i knx i on się spotkał z instalatorem viessmanna i to ustawiał. Pisałe zresztą wcześniej że viessman wprowadził mnie w błąd w temacie czujki zewnętrznej temperatury co wyjaśnił mi dendrytus.
    A potem to ja stwierdziłem że coś jest nie tak bo to działa jak działa opisane powyżej. Ja tu swojej winy nie widzę poza taką że upieram się że piec nie może trzymać temperatury gotowy do grzania i włączać co chwilę pompę obiegową na zamkniętych zaworach bo pompa w końcu się spali bo się bardzo grzeje. A poza tym gdzie tu jakieś oszczędności jak caly czas grzeje się od pieca kotłownia. Ja się nie upierałem że knx ma sterować piecem ja się upieram że ma to działać tak żeby przynosić oszczędności a na razie tego ja nie widzę grzejąc niepotrzebnie powietrze w kotłowni i eksploatując pompę obiegową.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 14:50

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Integrator jest od integrowania i musi pilnować, aby wszystko współpracowało. Znalezienie dokumentacji od bramki i aktorów plus aplikacja do ETS zajmuje kilka minut. Przeanalizowanie tego to kolejne pół godziny. Chyba można poświęć tyle czasu dla działającej instalacji. Inwestor nie musi się na tym znać.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Dziwne, że kocioł jej nie wyłącza. Jeżeli oczywiście sterowana jest z automatyki kotła. Skoro kocioł nie grzeje, to nie powinien włączać pompki obiegowej.
    Z tego co mi co przez pamięć świta, sposoby zachowania pompy obiegowej w kotle, można programować - ale to w ustawieniach serwisowych.

    Przez to kotłownia jest najcieplejszym miejscem w domu mimo że grzejnik jest zakręcony. Straty energii są duże.
    Ale o tym decyduje także poprawność założonych izolacji na elementy instalacji grzewczej w kotłowni.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    ]
    Ale o tym decyduje także poprawność założonych izolacji na elementy instalacji grzewczej w kotłowni.
    Nie tylko bo izolacja na rurach jest grzeje się od kotła który co chwila pracuje potem jest ciepły i oddaje energię. Firmowo kocioł nie jest osłonięty izolacją a komora spalania wygląda jakby była wykonana z aluminium.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Integrator jest od integrowania i musi pilnować, aby wszystko współpracowało. Znalezienie dokumentacji od bramki i aktorów plus aplikacja do ETS zajmuje kilka minut. Przeanalizowanie tego to kolejne pół godziny. Chyba można poświęć tyle czasu dla działającej instalacji. Inwestor nie musi się na tym znać.
    W moim przypadku integrator odpowiada za dobór urządzeń do założeń oraz integrację bo to on urządzenia kupował lub wyrażał na nie zgodę (piec grzejniki) przy podanych założeniach i potem miał to zintegrować.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Nie tylko bo izolacja na rurach jest grzeje się od kotła który co chwila pracuje potem jest ciepły i oddaje energię. Firmowo kocioł nie jest osłonięty izolacją a komora spalania wygląda jakby była wykonana z aluminium.
    Jest izolacja od wewnętrznej strony obudowy, obudowa co najwyżej powinna być ciepła, ale faktycznie jeżeli kocioł pracuje na wysokim parametrze oddawanie energii jest większe.
    Komora spalania to w tym wypadku wymiennik główny spaliny/woda - Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Jest izolacja od wewnętrznej strony obudowy, obudowa co najwyżej powinna być ciepła, ale faktycznie jeżeli kocioł pracuje na wysokim parametrze oddawanie energii jest większe.
    Komora spalania to w tym wypadku wymiennik główny spaliny/woda - Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej.
    Raczysz żartować jeżeli chodzi o tą izolację. Od strony wewnętrznej tylko na jednej ścianie jest 5mm czarnej gąbki poliuretanowej. Zarówno spód jak i górna pieca ma duży prześwit i komora działa jak grzejnik Tak było. Ale zauważyłem dzięki Tobie że ta komora jest jakby w skrzyni i były pootwierane niewykorzystane otwory techniczne dość dużej średnicy . Klapki leżały wewnątrz pieca . Zamknąlem może będzie lepiej Czy to jest stal szlachetna ta zewnętrzna część obudowy to nie wiem wygląda raczej jak aluminium i jest to odlew. C o w środku to nie wiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151011_170737.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	333701
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 11-10-2015 o 16:18

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Raczysz żartować jeżeli chodzi o tą izolację. Od strony wewnętrznej tylko na jednej ścianie jest 5mm czarnej gąbki poliuretanowej. Zarówno spód jak i górna pieca ma duży prześwit i komora działa jak grzejnik Tak było. Ale zauważyłem dzięki Tobie że ta komora jest jakby w skrzyni i były pootwierane niewykorzystane otwory techniczne dość dużej średnicy . Klapki leżały wewnątrz pieca . Zamknąlem może będzie lepiej Czy to jest stal szlachetna ta zewnętrzna część obudowy to nie wiem wygląda raczej jak aluminium i jest to odlew. C o w środku to nie wiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151011_170737.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	333701
    I ta jedna izolowana ścianka w 95% wystarcza do tego, żeby obudowa kotła nie była gorąca przy założeniach niskotemperaturowej pracy kotła, co innego u Ciebie, kiedy kocioł pracuje przy 70 stopniach w długim okresie czasu. Nie wiem o których otworach technicznych piszesz, ale skoro to pomogło to dobrze, obudowa samego wymiennika nie jest materiałem izolacyjnym, dlatego tam temperatura jest wysoka.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    To tak naprawdę po co jest vitogate 200?
    Vitogate stosuje się w kilku przypadkach:
    1. Sterowania ogrzewaniem dużych obiektów
    2. Sterowania ogrzewaniem biur, hoteli, urzędów itp.
    3. Sterowania ogrzewaniem willi i domów 300, 600 czy 1200 m, w których właściciele nie mają pojęcia gdzie znajduje się kotłownia i nawet nie chcą tego wiedzieć.
    4. Sterowania ogrzewaniem w domach, w których inwestor ma takie widzi misie.

    W przypadkach 1-3 są jakieś serwery i panele do zarządzania, a w 4 powinny być.
    Moduł ten służy do zarządzania piecem na "odległość" i informacji o ewentualnych problemach, o którym użytkownicy zostaną powiadomieni zanim zamarzną. Będzie tak w 99% przypadków.

    Żaden moduł czy będzie to KNX czy jakiś inny system np. BacNet, nie daje pełnej kontroli nad jakimś urządzeniem. Kontrola ZAWSZE jest tylko taka, na jaką pozwala producent.

    Moja rada jest taka.
    1. Odłącz na razie vitogate.
    2. Z jednego obwodu najmniej ważnego zdejmij elektrozawór i załóż ręczny zawór, na którym ustawisz stały przepływ, nie może to być termo zawór.
    3. W takim stanie niech doprowadzą wszystko do działania.
    4. Musisz dodać grzejnik np. w kotłowni z jednym żeberkiem, jako bypass w C.O., który POWINIENEŚ i tak mieć zrobiony. LUB przerobić któryś obwód np. grzejnik od ręczników.
    5. Jak wszystko będzie OK, to można będzie podłączyć bramkę vitogate, ale w między czasie musisz dowiedzieć się jaka DOKŁADNIE jest wersja sterownika.
    6. Zaprogramować możliwe i sensowne funkcje w vitogate.


    Ps.
    Vitogate jest w integracji KNX z C.O. tym, czym komputer pokładowy w samochodzie. Daje podgląd pewnych parametrów i informuje np. konieczności wymiany "klocków hamulcowych".
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 12-10-2015 o 09:55
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony