dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80

Temat: Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

  1. #41

    Domyślnie

    Dodam do wypowiedzi Dendrytusa to, że punkt 3 (doprowadzenie do działania) prawdopodobnie będzie wymagał dokupienia modułu logiki.

    Co do winnych, to po ostatnich wypowiedziach stwierdzam że chyba integrator dał ciała. Nie znam wersji drugiej strony ale fakty są takie, że jak projektuje się sterowanie ogrzewaniem to zakłada się wyłączanie pieca z systemu. Albo za pomocą złączki termostatu (zwykły przekaźnik) lub za pomocą innego hokus-pokus jak bramki LON / RS485 / OpenTherm / BACNet itp.

    Oczywiście mówię tu o winie "moralnej". Wina "prawna" może być ciężka do udowodnienia, bo w twoim przypadku chłopaki mogą się przerzucać odpowiedzialnością między hydraulikiem a integratorem.


    Sama bramka vitogate to całkiem fajny sprzęt, nie pozbywał bym się tego. Tutaj jest lista rozkazów:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...04819420,d.bGQ

    Po pierwsze dostajesz bardzo fajną diagnostykę. Po drugie, są systemy które potrafią wyliczyć dokładne zapotrzebowanie każdej ze stref na ciepło i na tej podstawie określić optymalną temperaturę czynnika (jako dane podajemy powierzchnię każdej ze stref, aktualną temperaturę strefy oraz temperaturę zewnętrzną). Takie sterowanie jest najbardziej optymalne i jak chcesz to zrobić na KNX to zagadaj do dendrytusa, może podpowie który moduł to potrafi.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Dodam do wypowiedzi Dendrytusa to, że punkt 3 (doprowadzenie do działania) prawdopodobnie będzie wymagał dokupienia modułu logiki.
    A wspominałem o module logiki lub konieczności programowania logiki?
    NIE, więc jest on KOMPLETNIE niepotrzebny.

    Po drugie, są systemy które potrafią wyliczyć dokładne zapotrzebowanie każdej ze stref na ciepło i na tej podstawie określić optymalną temperaturę czynnika (jako dane podajemy powierzchnię każdej ze stref, aktualną temperaturę strefy oraz temperaturę zewnętrzną).
    I co z tego że są? Nie sądzę, aby autor jeździł Porsche i miał 600 m rezydencję.


    Takie sterowanie jest najbardziej optymalne i jak chcesz to zrobić na KNX to zagadaj do dendrytusa, może podpowie który moduł to potrafi.
    To, że jest optymalne nie oznacza, że jego użycie w tym przypadku będzie miało jakikolwiek sens. Na pewno nie ma sensu ekonomicznego w polskich warunkach, no chyba że mamy 600 metrową rezydencję z basenem.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A wspominałem o module logiki lub konieczności programowania logiki?
    NIE, więc jest on KOMPLETNIE niepotrzebny.
    Dlaczego niepotrzebny? Zakładasz że piec ma sobie grzać niezależnie od otwarcia zaworów, czy może istniejące aktory/sensory są jednak w stanie posłać sygnał na przekaźnik?

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    I co z tego że są? Nie sądzę, aby autor jeździł Porsche i miał 600 m rezydencję.
    To, że jest optymalne nie oznacza, że jego użycie w tym przypadku będzie miało jakikolwiek sens. Na pewno nie ma sensu ekonomicznego w polskich warunkach, no chyba że mamy 600 metrową rezydencję z basenem.
    Dawno przestałem dyskutować na temat sensowności ekonomicznej czegokolwiek. Tutaj można płynąć przez solary, pompy ciepła, rekuperatory, fotowoltaikę i skończyć nomen omen na samym knx, gdzie sterowanie ogrzewaniem na kilka stref kosztuje tyle co średniej klasy samochód.
    Jeżeli kogoś na coś stać i czegoś chce to nic mi do tego. Na pewno nie będę nikomu mówić jak ma wydawać własne pieniądze.

    Przy okazji, akurat system który to wszystko zrobi wraz ze sterowaniem temperaturą czynnika kosztuje tyle co jeden aktor grzewczy. Wiem że na 100% znasz to rozwiązanie

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Vitogate stosuje się w kilku przypadkach:
    1. Sterowania ogrzewaniem dużych obiektów
    2. Sterowania ogrzewaniem biur, hoteli, urzędów itp.
    3. Sterowania ogrzewaniem willi i domów 300, 600 czy 1200 m, w których właściciele nie mają pojęcia gdzie znajduje się kotłownia i nawet nie chcą tego wiedzieć.
    4. Sterowania ogrzewaniem w domach, w których inwestor ma takie widzi misie.

    W przypadkach 1-3 są jakieś serwery i panele do zarządzania, a w 4 powinny być.
    Moduł ten służy do zarządzania piecem na "odległość" i informacji o ewentualnych problemach, o którym użytkownicy zostaną powiadomieni zanim zamarzną. Będzie tak w 99% przypadków.".
    W wersji w podpisanej umowie nie było ani bramki vitogate 200 anie żadnego serwera czy panelu dotykowego. Był tylko aktory grzewcze i napędy zawory oraz regulatory pokojowe zaworów oraz reszta rzeczy do elektryki. Potem rozszerzono instalacje o bramkę vitogate po moim pytaniu jak piec będzie wiedział kiedy ma grzać. TO integrator z viessmanem do tego doszli ale tu nie są winni hydraulicy tylko integrator. Bo hydraulicy założyli grzejniki piec i bramkę jak było w zamówieniu. Ja vitogate kupiłem bo chciał tego integrator. Ja nie chciałem mieć żadnych wyświetlanych parametrów pieca . To że są one częsciwo wyświetlone na panelu to tylko dlatego że taki panel domówiłem ale nie był on zamawiany w związku z ogrzewaniem.



    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Moja rada jest taka.
    1. Odłącz na razie vitogate.
    Dziękuję dendrytus rozumiem że w ogóle go odłączyć i tak naprawdę z Twojej wypowiedzi rozumiem że w ogóle on mi jest niepotrzebny bo nie rozwiąże żadnego problemu.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    2. Z jednego obwodu najmniej ważnego zdejmij elektrozawór i załóż ręczny zawór, na którym ustawisz stały przepływ, nie może to być termo zawór.
    Ok z jednego obwodu zdejmę elektrozawór obwód będzie otwarty a przykręcę go na grzejniku ( na listwie podłączeniowej jest możliwość zamknięcia) bo mam taką możliwość nie musze wtedy spuszczać wody z obwodu żeby założyć zawór ręczny.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    3. W takim stanie niech doprowadzą wszystko do działania..
    I tu nie rozumiem co oni mają doprowadzić do działania. Sytuacja po ostatniej wizycie firmy i Twoim poleceniu jest taka. Piec ustawiony na krzywą grzewczą 0,9 ( można dać 1,0 to będzie grzał do 50 st ale nie chcę trać tyle ciepła) na vitotronicu ustawiona temperatura 24 stopnie piec cały czas utrzymuje temperaturę między 33-40 stopnie. Pompa obiegowa załącza się jak piec chce podnieść temperaturę z 33 do 40 stopni. Obecnie pompa obiegowa pracuje co najmniej na jednym niesterowanym obwodzie tak jak poleciłeś czyli się nie grzeje i ma gdzie czynnik przepchnąć.. Grzejnik jest cały czas ledwo ciepły ( ten niesterowany). Reszta grzejników i napędów zaworów chodzi tak jak wynika to ze sterowania temperaturą w pokojach ( zamykają i otwierają kiedy temperatura zadana jest osiągana lub nie). Czyli po stornie aktorów i napędów też wszystko jest ok. To co oni mają doprowadzić do działania. Nie rozumiem. Czy mają założyć jakąś logikę o której wszyscy znający knx formownicze piszą czyli mają rację. Tylko jak mają ją podpiąć pod sterownik pieca?. Integrator chce tą logikę dokupić tylko ja nie wiem czy kupi dobrą. Czy ma to znaczenie jaka będzie ta logika czy każdy moduł logiczny jest taki sam czy może są różne? Nie wiem też dokładnie jaki jestzałożenie funkcjonowania tej logiki. Sterownik dowiedziałem się ze jest to VITOTRONIC 200 H01B Czy móglbyś to dendrytus przybliżyć jako inwestorowi.?


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    4. Musisz dodać grzejnik np. w kotłowni z jednym żeberkiem, jako bypass w C.O., który POWINIENEŚ i tak mieć zrobiony. LUB przerobić któryś obwód np. grzejnik od ręczników.
    Tu nie rozumiem po co bypass w C. O. O ile dobrze wiem to bypassy montuje się na piecach stałopalnych i otwartych układach taki mam w jednej lokalizacji. Ale jeszcze nikt nie proponował mi bypassa na układzie zamkniętym i piecu gazowym. A takich instalacji posiadam w sumie 6 realizowane w ciągu 20 lat. jeżeli bym zrobił ten bypass to piec cały czas będzie ten układ bypassu grzał bo nie będzie on sterowany to będą straty energii. Mógłbyś mi to wyjaśnić.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    5. Jak wszystko będzie OK, to można będzie podłączyć bramkę vitogate, ale w między czasie musisz dowiedzieć się jaka DOKŁADNIE jest wersja sterownika.
    6. Zaprogramować możliwe i sensowne funkcje w vitogate.
    Vitogate jest w integracji KNX z C.O. tym, czym komputer pokładowy w samochodzie. Daje podgląd pewnych parametrów i informuje np. konieczności wymiany "klocków hamulcowych".[/
    Hm ale rozumiem że sa to funkcje informacyjne tak jak pisałeś na początku i sterować się przez to nie da to po co mi to w ogóle. Lepiej niech integrator to sobie zabiera. Ja nie kupowałem tego po to żeby mieć informacje o pracy pieca. Ja kupiłem to bo tak kazał integrator że wtedy można sterować piecem i temperaturą.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Dlaczego niepotrzebny? Zakładasz że piec ma sobie grzać niezależnie od otwarcia zaworów, czy może istniejące aktory/sensory są jednak w stanie posłać sygnał na przekaźnik?
    Jeżeli miało by to tak działać jak rozumiesz Homelogic wypowiedź dendrytusa że piec ma grzać niezależnie to taki system jest nie do przyjęcia. I KNX jest do dupy. To lepszy system z jednym regulatorem pokojowym i głowicami teormostatycznymi. Nie po to zamówiłem ogrzewanie knx i w ogóle knx żeby coś takiego mieć. A rozumiem że dendrytus to proponuje. To od razu niestety trzeba by iść na ostry konflikt z integratorem bo nie takie były założenia systemu. Wiadomo że system knx jest jednym z najdroższych i to jest jego niewątpliwie wada. Ale zdecydowałem się na niego przede wszystkim dlatego że będę miał możliwość oszczędności energii i jego rozbudowy integracji z alarmem, rekuperacją grzaniem np. basenu itd. niezależnie czy jakaś firma splajtuje czy nie. A czy tu uważasz że powinno się złożyć logikę i tą bramkę LON / RS485 / OpenTherm / BACNet i wtedy da się sterować piecem.?



    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Dawno przestałem dyskutować na temat sensowności ekonomicznej czegokolwiek. Tutaj można płynąć przez solary, pompy ciepła, rekuperatory, fotowoltaikę i skończyć nomen omen na samym knx, gdzie sterowanie ogrzewaniem na kilka stref kosztuje tyle co średniej klasy samochód.
    Oprócz tego system knx steruje u mnie jeszcze np. pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody co przynosi spore oszczędności bo pompa załącza się na 10 s przed poborem wody. a nie chodzi non stop. Dlatego chodziło o jakiś system co by to wszystko spinał i miał możliwość rozbudowy. ALe okazało się ze system knx nie jest przygotowany do sterowania źródłami ciepła takiej firmy jak viessmann

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    [...] To co oni mają doprowadzić do działania. Nie rozumiem. Czy mają założyć jakąś logikę o której wszyscy znający knx formownicze piszą czyli mają rację. Tylko jak mają ją podpiąć pod sterownik pieca?. Integrator chce tą logikę dokupić tylko ja nie wiem czy kupi dobrą. Czy ma to znaczenie jaka będzie ta logika czy każdy moduł logiczny jest taki sam czy może są różne? Nie wiem też dokładnie jaki jestzałożenie funkcjonowania tej logiki.
    Nie powinno to mieć znaczenia jaki moduł. Logika ma zrobić następującą funkcję - jeżeli którykolwiek zawór jest otwarty, to wyślij telegram ON na przekaźnik - czyli dowolny aktor przekaźnikowy. Może to być nawet aktor oświetleniowy (po fotach włączników z opisami na karteczkach zakładam że takie są).
    W zależności jakie telegramy potrafi wysłać moduł logiczny możliwe że da się puścić odpowiedni hex na bramkę vitogate, ale też uważam że na razie trzeba ją odłączyć. Chociażby żeby wyeliminować błędy komunikacji po LONie.

    Na moje "doprowadzenie do działania" należy rozumieć tak, że oprócz prawidłowego działania stref (co jest ok) dodatkowo piec się wyłącza gdy wszystkie strefy osiągnęły zadaną temperaturę. To jest absolutna podstawa przy sterowaniu ogrzewaniem.
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 12-10-2015 o 14:49

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Na moje "doprowadzenie do działania" należy rozumieć tak, że oprócz prawidłowego działania stref (co jest ok) dodatkowo piec się wyłącza gdy wszystkie strefy osiągnęły zadaną temperaturę. To jest absolutna podstawa przy sterowaniu ogrzewaniem.
    Piec nie ma możliwości wyłączenia się wtedy kiedy strefy osiągną zadaną temperaturę bo nie wie że ją osiągnęły. Bez komunikacji z knx ja nie wiem jak to zrealizować i chyba integrator tez nie wie. Piec wyłącza się wtedy kiedy osiągnie temperaturę zadaną na vitotronicu chcąc niby nagrzać pomieszczenie do temp 24 stopni ale nie wie nic o temp w pomieszczeniu bo nie ma regulatora pokojowego. Obecnie piec pracuje oprócz tego na jednym niesterowanym obiegu tak jak pisał dendrrytus i się wyłącza wtedy kiedy ten obieg osiągnie jakąś temperaturę przy założeniu że pozostale strefy już zalożóne temepratury osiągnęły. Jeżeli nie osiągnęly to grzeje do momentu aż osiągną napedy zaworow się zamknął i bieg otwarty też osiągnie temperaturę właścią dla nastaw na vitotronicu. Obecnie piec nie otrzymuje żadnych komunikatów z knx do vitogate więc można traktować że vitogate jest wyłączony.
    Ostatnio edytowane przez mdchris ; 12-10-2015 o 15:13

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Jeżeli miało by to tak działać jak rozumiesz Homelogic wypowiedź dendrytusa że piec ma grzać niezależnie to taki system jest nie do przyjęcia.
    Piec zawsze grzeje niezależnie i zastosowany system nie ma żadnego znaczenia

    I KNX jest do dupy.
    W tym przypadku tak samo jak każdy inny system łącznie z rozwiązaniami producentów pieców i ich regulatorami.

    To lepszy system z jednym regulatorem pokojowym i głowicami termostatycznymi.
    Nie jest lepszym, a na pewno nie jest komfortowy i wygodny w zarządzaniu

    Nie po to zamówiłem ogrzewanie knx i w ogóle knx żeby coś takiego mieć. A rozumiem że dendrytus to proponuje.
    W każdym systemie będzie, to działać DOKŁADNIE tak samo, o ile w ogóle będzie to możliwe.

    Ale zdecydowałem się na niego przede wszystkim dlatego że będę miał możliwość oszczędności energii
    Ale do tego nie jest potrzebna bramka vitogate.

    ALe okazało się ze system knx nie jest przygotowany do sterowania źródłami ciepła takiej firmy jak viessmann
    Ciekawy wniosek, chociaż błędny.
    Jeśli już to Viessmann nie jest do końca przygotowany do współpracy z KNX, ale ja mam akurat inne zdanie.
    To Viessmann ma się przystosować do KNX, a nie KNX do Viessmanna

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Piec nie ma możliwości wyłączenia się wtedy kiedy strefy osiągną zadaną temperaturę bo nie wie że ją osiągnęły. Bez komunikacji z knx ja nie wiem jak to zrealizować i chyba integrator tez nie wie.
    NIE ma takiej potrzeby, aby piec to wiedział.


    Piec wyłącza się wtedy kiedy osiągnie temperaturę zadaną na vitotronicu chcąc niby nagrzać pomieszczenie do temp 24 stopni ale nie wie nic o temp w pomieszczeniu bo nie ma regulatora pokojowego.
    …………………………
    Obecnie piec nie otrzymuje żadnych komunikatów z knx do vitogate więc można traktować że vitogate jest wyłączony.
    I tak ma DOKŁADNIE być.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    NIE ma takiej potrzeby, aby piec to wiedział. I tak ma DOKŁADNIE być.
    W takim razie powiedz po jaką cholerę w praktycznie każdym piecu od lat montuje się złączkę termostatu? Przecież jest niepotrzebna, wystarczą zawory termostatyczne...

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    W takim razie powiedz po jaką cholerę w praktycznie każdym piecu od lat montuje się złączkę termostatu? Przecież jest niepotrzebna, wystarczą zawory termostatyczne...
    Zadałeś niewygodne pytanie i temat umarł, tak się nie robi

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Zadałeś niewygodne pytanie i temat umarł, tak się nie robi
    Dendrytus traci formę. Normalnie teraz mielibyśmy tutaj 5 stron postów ze zdjęciami różnych samochodów oraz włączników knx, przeplatane wątkami socjoekonomicznymi.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Oprócz tego system knx steruje u mnie jeszcze np. pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody co przynosi spore oszczędności bo pompa załącza się na 10 s przed poborem wody. a nie chodzi non stop
    To ciekawe, jaki system jest w stanie przewidziec kiedy bedzie pobór cwu aby 10 s przed załączyc cyrkulację?? Poki co jeszcze nie ma systemów czytających mysli człowieka. Co wątek to bajkopisarstwo.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To ciekawe, jaki system jest w stanie przewidziec kiedy bedzie pobór cwu aby 10 s przed załączyc cyrkulację?? Poki co jeszcze nie ma systemów czytających mysli człowieka. Co wątek to bajkopisarstwo.
    Od 25 lat taka funkcjonalność w KNX jest dostępna.
    Pokazywanie publicznie, że jesteś ignorantem podnieca cię w jakiś szczególny sposób?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Dendrytus może okażę się ignorantem, ale tak z ciekawości zapytam. Skąd system wie że za 10 sekund zechcesz odkręcić kurek z ciepłą wodą?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Dendrytus może okażę się ignorantem,
    Dlaczego może?
    Powinieneś napisać z PEWNOŚCIĄ

    ale tak z ciekawości zapytam. Skąd system wie że za 10 sekund zechcesz odkręcić kurek z ciepłą wodą?
    W bardziej luksusowych wersjach jest to chochlika lub skrzat, w tańszej "montujesz" szczura.

    Napiszę jeszcze raz. Od 25 lat w KNX nożna tak zaprogramować system i nie jest to ŻADEN problem.

    PS.
    Po co miałbym ci mówić jak to zrobić? Żebyś się mógł chwalić, że AMPIO też tak może?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Od 25 lat taka funkcjonalność w KNX jest dostępna.
    Pokazywanie publicznie, że jesteś ignorantem podnieca cię w jakiś szczególny sposób?
    Spokojnie, jezeli brakuje Tobie kultury to nie musisz tego tak uzewnętrzniac, jezeli mozesz to wytłumacz, bo przepowiadac przyszłosci nie potrafi zaden system, KNX równiez.
    Czy jezeli przed upływem tych 10 s ek sie rozmysle nie skorzystam z cwu to czy oprogramowanie KNX to uwzgledni i wyłaczy cyrkulację?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 26-10-2015 o 10:56

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Spokojnie, jezeli brakuje Tobie kultury to nie musisz tego tak uzewnętrzniac, jezeli mozesz to wytłumacz, bo przepowiadac przyszłosci nie potrafi zaden system, KNX równiez.
    Czy jezeli przed upływem tych 10 s ek sie rozmysle nie skorzystam z cwu to czy oprogramowanie KNX to uwzgledni i wyłaczy cyrkulację?
    Przecież napisałem, że potrzebny jest chochlik, skrzat lub szczur.
    To że jesteś ignorantem już wiedzieliśmy wcześniej, w jakim celu potwierdzasz swoją ignorancję?

    Ps.
    Napisałem w poście #55 dlaczego nie zamierzam wyjaśnić jakim cudem KNX to potrafi.

    Ps2.
    Ciekawe dlaczego pisanie bredni nie jest przejawem braku kultury, a stwierdzenie faktu jest.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Przecież napisałem, że potrzebny jest chochlik, skrzat lub szczur.
    To że jesteś ignorantem już wiedzieliśmy wcześniej, w jakim celu potwierdzasz swoją ignorancję?

    Ps.
    Napisałem w poście #55 dlaczego nie zamierzam wyjaśnić jakim cudem KNX to potrafi.

    Ps2.
    Ciekawe dlaczego pisanie bredni nie jest przejawem braku kultury, a stwierdzenie faktu jest.
    Nic nie napisałes, bo zadnego uzasadnienia nie ma, zadne oprogramowanie nie potrafi przewidywac przyszłosci, jezeli w danej chwili chce pomysle ze chce skorzystac z cwu to jakim cudem zalączy sie w tym samym czasie pompka cyrkulacyjna zakładając ze odkrece baterię z ciepła woda za 10 sek od powziecia tej decyzji? Jakie brednie?
    Kolejny nawiedzony na forum, czyzby przykład TB był zarazliwy?
    Dlaczego piszesz przez my? czyzby schzofrenia?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 26-10-2015 o 11:29

  19. #59

    Domyślnie

    Kręcicie aferę z tego co klient powtórzył za sprzedawcą.

    Klient zadowolony, a funkcja to pewnie jakiś banał typu czujka obecności. KNX ma już 25 lat, to prawie tyle co dyskietka 3,5". Nie spodziewajcie się rewolucyjnych funkcji i zaawansowanych algorytmów.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Kręcicie aferę z tego co klient powtórzył za sprzedawcą.

    Klient zadowolony, a funkcja to pewnie jakiś banał typu czujka obecności. KNX ma już 25 lat, to prawie tyle co dyskietka 3,5". Nie spodziewajcie się rewolucyjnych funkcji i zaawansowanych algorytmów.
    Nie chodzi o aferę, tylko o złosliwe odpowiedzi dendrytusa, zapytałem bo mnie to zaciekawiło. Oczywiscie ze o czytaniu w myslach mowy byc nie moze, ale troche wiecej precyzji zamiast złosliwosci by nie zaszkodziło. Jednak poza mentora, co jak zdazyłem zauwazyc w wypowiedziach dendrytusa nie pozwala sie mu znizyc do poziomu na którym raczy łaskawie cos objasnic

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony