dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    Czujnik, który wisi na elewacji, w cieniu bo rynna go zacienia lecz od strony północno-wschodniej do godziny 9-10 ściana jest nasłoneczniona, a to niestety wystarczy aby pokazywał przez cały dzień nieznacznie wyższą temperaturę (po 10 ściana jest już w cieniu domu ale elewacja nadal nagrzana). Ale sprawdzałem go raz z innym termometrem i pokazał różnicę o 2*C.


    Przeszukałem telefon i znalazłem zdjęcie z zeszłego tygodnia jak wysyłałem koledze co poleciał na wakacje i pisał, że u niego jest gorąco bo ma 28*.
    Proszę:
    Załącznik 414621
    O 8 rano słońce ci wali w czujnik i piszesz, że masz 34C w cieniu - czy naprawdę jest tak trudno podawać rzetelne informacje?

  2. #22

    Domyślnie

    ile cię wyszedł roczny koszt użytkowania tej pompy ?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    O 8 rano słońce ci wali w czujnik i piszesz, że masz 34C w cieniu - czy naprawdę jest tak trudno podawać rzetelne informacje?
    Nie czytasz, ze zrozumieniem więc nie ma co z Tobą prowadzić bezsensownej dyskusji . .

    Czujnik nie jest na słońcu tylko w cieniu (pod rynną) ale ściana jest, przez co nagrzana ściana podbija wskazanie w godzinach porannych (do ok 11) o ok 2-3*C (lecz nie jest to >30*C bo temperatura o poranku jak dotąd nie przekraczała 28*C na czujniku od pompy).

    Dzisiaj niestety jest chłodniej niż w zeszłym tygodniu, bo niebo jest lekko zachmurzone. To co udało mi się dzisiaj zarejestrować to (dodałem również zdjęcie innego termometru i z auta - wszystko w cieniu):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_zewnetrza.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	414628
    Pompa z powodzeniem pracowała - CWU (bo ogrzewania w domu nie uruchomiłem), a to temperatury jakie pokazuje na pompie i skraplaczu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_spr.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	414629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_skraplacz.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	414630

    A najwyższą temperaturę jaką zarejestrowałem do tej pory to 33,9 - bez problemu CWU grzało bo mam ustawione codzienne grzanie CWU od godziny 14.

    Przypuszczam, że w danych technicznych chodzi o tryb ogrzewania CO, a nie CWU. Tryb chłodzenia podłogą również działa bez większych problemów i utrzymuje temp. powrotu o zadane +2*C do punktu rosy, bez taktowania pompa (mieszacz).

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    ile cię wyszedł roczny koszt użytkowania tej pompy ?
    Niestety moje dane nie będą miarodajne bo dopiero w maju się wprowadziłem. Grzanie do +18 - dużo wietrzenia bo nie było jeszcze wentylacji, a wszystkie prace wykończeniowe typu szpachlowanie, malowanie więc okna całe dnie rozszczelnione lub uchylone
    Od listopada do kwietnia pompa zużyła 2400kWh - w 99% w T2, więc coś ok 650zł - sprężarka pracowała ok 1300h.
    Ostatnio edytowane przez dar3k ; 09-06-2018 o 15:43
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  4. #24

    Domyślnie

    a chłodzenie działa powyżej tych 30 st.
    bo grzanie wody cwu to przecież spokojnie można w II taryfie w nocy nagrzać
    najważniejsze to jest tu chłodzenie

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    a chłodzenie działa powyżej tych 30 st.
    bo grzanie wody cwu to przecież spokojnie można w II taryfie w nocy nagrzać
    najważniejsze to jest tu chłodzenie
    Działa jak najbardziej
    Dzisiaj wprawdzie nie ma słońca (niebo przykryte białym puchem) ale jest dość ciepło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_zew.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	414674
    Chłodzenie z powodzeniem pracuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_zasilanie.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	414675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punktrosy.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	414676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sprężarka.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	414677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skraplacz.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	414678
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    W ostatnim tygodniu było u mnie maksymalnie 35,5*C (mierzone w cieniu), pompa pracowała zarówno na grzanie CWU jak i chłodzenie - nie próbowałem z wiadomych względów odpalać grzania CO.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  7. #27

    Domyślnie

    Dimplex LAK 9IMR. Testuję go od już kilka miesięcy. Współczynnik SCOP wyszedł mi 2,47.
    Oceniam, że średnia dobowa temperatura z tego okresu to koło 7stCelcjusza (pow. żywiecki).

    Rodzina 5 osobowa.
    Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, łącznie 138m2
    Wszędzie zamontowane ogrzewanie podłogowe bez grzejników.
    Zapotrzebowanie na ciepło liczona na stronie cieplowlasciwe.pl to 7kW

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony