dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Dimplex LAK / LAW - opinie użytkowników.

    Czy ktoś posiada i może się podzielić spostrzeżeniami na temat Dimplex serii LAK/LAW ?
    http://dimplex.pl/category/powietrzn...r-law-imr-itr/

    Sprzęt pod względem parametrów i ceny może być konkurencją dla np Panasoniców jednak opinii jak na lekarstwo.
    Np model 14kW http://dimplex.pl/product/lak-14itr/ do nabycia za 22kzł z montażem.

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam wątek, dodam tylko, że ww. Dimplex 14kW utrzymuje moc do -7st, przy -15 nadal jest powyżej 9kW.
    Co ciekawe i chyba nie często w powietrznych się trafia - sprężarka scroll z inwerterem.

    Czy ktoś posiada/instalował/miał do czynienia ?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    http://dimplex.pl/product/lak-9imr/

    mam ofertę na tą pompe ciepła cała kotłownia za 26 tys.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    http://dimplex.pl/product/lak-9imr/

    mam ofertę na tą pompe ciepła cała kotłownia za 26 tys.
    Fajna 63dB i przy 30C na zewnątrz przestanie grzać CWU.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    http://dimplex.pl/product/lak-9imr/

    mam ofertę na tą pompe ciepła cała kotłownia za 26 tys.
    Jednostka zewnętrzna robiona przez LG więc szały nie ma, a za mniej można mieć u mnie Panasonic.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #7

    Domyślnie

    trochę daleko ode mnie co w razie awarii w zimę przy -20 ;P ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    trochę daleko ode mnie co w razie awarii w zimę przy -20 ;P ?
    Daleko to gdzie?
    Ostatnio w Tarnowie byliśmy w 26h od awarii, ciekawy jestem czy lokalny instalator był by szybszy
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #9

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    okolice Rybnika
    Tam w razie problemów jedzie ze wsparciem firma z Mikołowa, z którą współpracujemy
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Fajna 63dB i przy 30C na zewnątrz przestanie grzać CWU.
    Generalnie tak to jest chyba tylko na papierze bo u mnie w cieniu było 34*C, pompa z powodzeniem grzała CWU - w trybie PC nabija CWU do 55*C - a temp zasilania pokazuje wtedy 58*C (jako PC bez grzałek) - dezynfekcja termiczna gdy jest na 60* to działa tak, że jak CWU ma 55* załączy się grzałka i wyłączy PC.

    U siebie zaobserwowałem, że automatyka pompy jest tak zrobiona aby pracowała efektywnie ale gdy temp. zasilania jest >35 efektywność spada znacznie, jeżeli temp. maksymalna na powrocie jest 30*C - to pompa grzeje na zasilaniu ok. 35* to jej efektywność jest wysoka - nawet ilość defrostów znacznie spada, natomiast jeżeli temp zasilania jest >35 średnio raz na godzinę defrost, więc efektywność znacznie spada - spada w subiektywnej opinii o połowę (nie mierzyłem tego niczym - jedynie patrząc po zużyciu energii, co jest pewnie mało miarodajne).

    Według mnie dużym atutem jest fakt, że uruchomienie i wsparcie jest bezpośrednio od producenta - na uruchomienie do mnie przyjechał serwisant dimplex'a a nie jakieś autoryzowanej firmy instalatorskiej, na początek sprawdził instalację czy została wykonana poprawnie i dopiero uruchamiał pompę, wsparcie serwisu / doradztwo techniczne również mają na dość przystępnym poziomie ponieważ uszkodziła mi się na gwarancji pompka obiegowa to miałem do wyboru podjechać na magazyn i ją odebrać (ok 30km) lub poczekać aż przyślą - wybrałem odbiór to w ciągu godziny byłem na magazynie i pompa już na mnie czekała, z wypisanymi dokumentami tylko podpisać i zabrać kartonik.
    Ostatnio edytowane przez dar3k ; 08-06-2018 o 10:53
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    Generalnie tak to jest chyba tylko na papierze bo u mnie w cieniu było 34*C, pompa z powodzeniem grzała CWU - w trybie PC nabija CWU do 55*C - a temp zasilania pokazuje wtedy 58*C (jako PC bez grzałek) - dezynfekcja termiczna gdy jest na 60* to działa tak, że jak CWU ma 55* załączy się grzałka i wyłączy PC.

    U siebie zaobserwowałem, że automatyka pompy jest tak zrobiona aby pracowała efektywnie ale gdy temp. zasilania jest >35 efektywność spada znacznie, jeżeli temp. maksymalna na powrocie jest 30*C - to pompa grzeje na zasilaniu ok. 35* to jej efektywność jest wysoka - nawet ilość defrostów znacznie spada, natomiast jeżeli temp zasilania jest >35 średnio raz na godzinę defrost, więc efektywność znacznie spada - spada w subiektywnej opinii o połowę (nie mierzyłem tego niczym - jedynie patrząc po zużyciu energii, co jest pewnie mało miarodajne).

    Według mnie dużym atutem jest fakt, że uruchomienie i wsparcie jest bezpośrednio od producenta - na uruchomienie do mnie przyjechał serwisant dimplex'a a nie jakieś autoryzowanej firmy instalatorskiej, na początek sprawdził instalację czy została wykonana poprawnie i dopiero uruchamiał pompę, wsparcie serwisu / doradztwo techniczne również mają na dość przystępnym poziomie ponieważ uszkodziła mi się na gwarancji pompka obiegowa to miałem do wyboru podjechać na magazyn i ją odebrać (ok 30km) lub poczekać aż przyślą - wybrałem odbiór to w ciągu godziny byłem na magazynie i pompa już na mnie czekała, z wypisanymi dokumentami tylko podpisać i zabrać kartonik.
    Pompę masz od listopada 2017 tak? Kiedy miałeś te 34C w cieniu w styczniu? Żal czytać....

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Pompę masz od listopada 2017 tak? Kiedy miałeś te 34C w cieniu w styczniu? Żal czytać....
    Przecież nie napisał, że w styczniu. Generalnie w maju była lampa.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Przecież nie napisał, że w styczniu. Generalnie w maju była lampa.
    Owszem lampa była ale w tym roku nigdzie w Polsce temperatura w cieniu jeszcze nie przekroczyła 34C .

  15. #15

    Domyślnie

    przy 34 st. to się kąpie pod zimną wodą

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Przecież nie napisał, że w styczniu. Generalnie w maju była lampa.
    A gdzie ja napisałem, że w styczniu miałem 34*C przeczytaj ze zrozumieniem. . .
    Pompa pracuje według odczytów ze swojego czujnika temp., temperatura mierzona przez stację meteo jest mierzona w ściśle określonych warunkach, a mój czujnik wisi w nieco innej lokalizacji niż stacja meteo. Więc może wskazywać o 2-3*C więcej niż stacja meteo.
    A według czujnika pompy w dniu dzisiejszym było 32*C, a dzisiaj nie był najcieplejszy dzień tej wiosny bo w zeszłym tygodniu było cieplej. Także jeżeli czujnik pompy pokazuje 30*C to jej elektronika nie ma skąd brać innej wartości aby np. zablokować jej pracę.

    Jeżeli nie wierzysz, to jutro jak będzie >30*C zrobię zdjęcie z wyświetlacza . .
    Ostatnio edytowane przez dar3k ; 08-06-2018 o 21:06
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  17. #17

    Domyślnie

    raczej chodziło jak długo już użytkujesz tą pompę od którego roku że już przeżyła 34 st

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    raczej chodziło jak długo już użytkujesz tą pompę od którego roku że już przeżyła 34 st
    Raczej chodzi o to że ściemnia i bzdury wypisuje. Albo ma tak rozjechane czujniki a pompa nie reaguje na zbyt wysoką temperaturę zewnętrzną.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar3k Zobacz post
    A gdzie ja napisałem, że w styczniu miałem 34*C przeczytaj ze zrozumieniem. . .
    Pompa pracuje według odczytów ze swojego czujnika temp., temperatura mierzona przez stację meteo jest mierzona w ściśle określonych warunkach, a mój czujnik wisi w nieco innej lokalizacji niż stacja meteo. Więc może wskazywać o 2-3*C więcej niż stacja meteo.
    A według czujnika pompy w dniu dzisiejszym było 32*C, a dzisiaj nie był najcieplejszy dzień tej wiosny bo w zeszłym tygodniu było cieplej. Także jeżeli czujnik pompy pokazuje 30*C to jej elektronika nie ma skąd brać innej wartości aby np. zablokować jej pracę.

    Jeżeli nie wierzysz, to jutro jak będzie >30*C zrobię zdjęcie z wyświetlacza . .
    No jutro będzie więcej niż 30C wystarczy włączyć prognozę pogody. Ale powiedz mi kiedy do dzisiaj było 34 C w cieniu, że twoja przy tej temperaturze działała?
    Odpowiem ci - nie było!! A ty się teraz dowiedziałeś że działa do + 30C na zewnątrz i tyle.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Raczej chodzi o to że ściemnia i bzdury wypisuje. Albo ma tak rozjechane czujniki a pompa nie reaguje na zbyt wysoką temperaturę zewnętrzną.
    Czujnik, który wisi na elewacji, w cieniu bo rynna go zacienia lecz od strony północno-wschodniej do godziny 9-10 ściana jest nasłoneczniona, a to niestety wystarczy aby pokazywał przez cały dzień nieznacznie wyższą temperaturę (po 10 ściana jest już w cieniu domu ale elewacja nadal nagrzana). Ale sprawdzałem go raz z innym termometrem i pokazał różnicę o 2*C.

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    No jutro będzie więcej niż 30C wystarczy włączyć prognozę pogody. Ale powiedz mi kiedy do dzisiaj było 34 C w cieniu, że twoja przy tej temperaturze działała?
    Odpowiem ci - nie było!! A ty się teraz dowiedziałeś że działa do + 30C na zewnątrz i tyle.
    Przeszukałem telefon i znalazłem zdjęcie z zeszłego tygodnia jak wysyłałem koledze co poleciał na wakacje i pisał, że u niego jest gorąco bo ma 28*.
    Proszę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_pompa.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	414621
    Ostatnio edytowane przez dar3k ; 09-06-2018 o 09:24
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony