dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86
  1. #61

    Domyślnie

    Po prostu 5000 zł w stosunku do 25000 zł za PC nie jest jakimś super wydatkiem. Jak nie będzie mnie stać to zawsze mogę kupić termeta za 3 tyś z marketu.
    Jak pomyślę że wydawałem ponad 300 zł na mc na ogrzewanie 70m2 w bloku to mnie krew zalewa
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Po prostu 5000 zł w stosunku do 25000 zł za PC nie jest jakimś super wydatkiem. Jak nie będzie mnie stać to zawsze mogę kupić termeta za 3 tyś z marketu.
    Jak pomyślę że wydawałem ponad 300 zł na mc na ogrzewanie 70m2 w bloku to mnie krew zalewa
    Rozumiem a ten czworak jest przeze mnie nie akceptowalny i podwójnie rozumiem. A może pc zrobiona z klimy to wyszłoby max 5 tys

    np
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-12-2020 o 13:43

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Rozumiem a ten czworak jest przeze mnie nie akceptowalny i podwójnie rozumiem. A może pc zrobiona z klimy to wyszłoby max 5 tys

    np
    pytanie na 100wę. Dlaczego pompa ciepła powietrze woda kosztje do 30k pln a klima 5? Po moich doświadczeniach z grzaniem nie wierze w tanie rozwiązania ( wszystkie tanie farelki i olejaki się po jakims czasie przepalały ) Gdzie jest haczyk? Wytrzymałaść? Ilość godziń bezawaryjnej pracy? Bo gdzieś musi byc

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    pytanie na 100wę. Dlaczego pompa ciepła powietrze woda kosztje do 30k pln a klima 5? Po moich doświadczeniach z grzaniem nie wierze w tanie rozwiązania ( wszystkie tanie farelki i olejaki się po jakims czasie przepalały ) Gdzie jest haczyk? Wytrzymałaść? Ilość godziń bezawaryjnej pracy? Bo gdzieś musi byc
    Oklejaki to padałka dla zacofanych łosi farelki grożą pożarem bo silniki nie były łożyskowane i to marny argument nie mający nic wspólnego z klimatyzatorami. Porządne konwektory wytrzymują minimum 50 lat więc raczej mają w moim przypadku gwarancję dożywotnią . Jest na pc pw zapotzrebowanie to kroi się łosi no tak to brutalnie wygląda w 1995 roku telewizor lcd kosztował 24 tys teraz lepszy 2,4 tys nie warto przepłacać moim zdaniem albo kupić frankensztajna , albo Nibe z agregatem mitsubiszi za +/- 20 tys i to jest max xo można za to dać albo grzałki+pv

  5. #65

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jestem nowym użytkownikiem pieca aeroflow midi 1950. Celem zakupu, była wizja niższych rachunków za prąd. W opisie wyglądało to obiecująco: piec pobiera prąd przez max 20 minut , 40 minut oddaje ciepło. Prosty rachunek :2kw x max8h grzania dziennie x 0,61zł stawka g11 x 30dni w miesiącu = max 300zł za grzanie. Niestety to tak nie wygląda: piec pobiera prąd tyle ile potrzebuje do osiągnięcia danej temperatury - może grzać i 2h i więcej - a jak temperatura spadnie o 0,1 stopnia to znowu się włącza. W skrócie - nie jest oszczędnie.

    Czy da się coś zrobić żeby piec faktycznie grzał 20/40 jak było w opisie?

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    tak . Dociepl dom/mieszkanie. Bez tego będą grzały tyle ile będzie trzeba żeby uzupełnić straty ciepła aby utrzymać nastawioną na sterowniku temperaturę. Wina wysokich rachunków to słabo ocieplone lub wogole mieszkanie a nie grzejników. Fizyki nie oszukasz. Dom ma byc jak termos do którego wlewasz gorącą herbatę i za 3 czy 4 godziny możesz cieszyć się gorącym napojem.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-12-2020 o 12:22

  7. #67

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czyli wychodzi na to że nie ma sensu kupować tych grzejników aeroflow, przy słabym ociepleniu rachunki będą jak przy konwektorowym za 150zł....

    Plan był taki że grzejnik grzeje 20min/h a ile nagrzeje to nagrzeje. Nie rozumim po co pisać takie rzeczy w opisie skoro ma się nijak do prawdy.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    przy słabym ociepleniu wogole nie ma sensu pchać się w grzanie prądem Z COP=1. Jeżeli chcesz żeby pobierał mniej prądu ustaw na sterowniku niższą temperaturę np 15- 17 st C. Wtedy powinien zacząć działać zgodnie z opisem. Masz tak słabo docieplone mieszkanie lub dobrałeś za mały grzejnik do pomieszczenia że nie jest w stanie rozpocząć cyklu rozładowania się a rozpoczyna go dopiero jak w pomieszczeniu jest temperatura ustawiona na wyświetlaczu. A jak już uda mu się ją osiągnąć to rozładowanie trwa krótko bo ubytki ciepła z mieszkania są pewnie za duże...
    mam 5 sztuk tych grzejników. W sezonie zimowym zrą od 0,8-1,2 Mwh/miesiąc. Przyjmując żuzycie max czyl 1200kWh dzieląc na ilość grzejników czyli 5 daje to średnio 240kWh na grzejnik miesiącznie
    Oddaj grzejnik i kup konwektor albo klimatyzator.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-12-2020 o 15:04

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał valerian Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Czyli wychodzi na to że nie ma sensu kupować tych grzejników aeroflow, przy słabym ociepleniu rachunki będą jak przy konwektorowym za 150zł....

    Plan był taki że grzejnik grzeje 20min/h a ile nagrzeje to nagrzeje. Nie rozumim po co pisać takie rzeczy w opisie skoro ma się nijak do prawdy.
    No cóż to nie wina reklamy zapotrzebowanie na ciepło jest konkretnie określone i nie ważne jakim urządzeniem cop=1 dostarczysz to ciepło , może to być olejak , farelka, konwektor itp. Może być różnica w szybkości przekazania tego ciepła ale w przypadku prądu im mniejsza bezładność tym można pracyzyjnie sterować ogrzewanie.

    Slogany firmy aeroflow to taki test łosia niestety

    W cenie tego grzejnika miałbyś z małą dokładką klimatyzator i to faktycznie miałbyś zużycie prądu co najmniej 3 razy mniejsze.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    przy takich "dziurawych" domach klima na pewno będzie lepszym rozwiązaniem bo z 1kWh z gniazdka zrobi Ci 3kW ciepła. Wszystkie inne elektryczne rozwiązania z 1kWh robią 1 kW i nawet nie wiem jakich wymyślnych systemów byś używał zawsze tak będzie. Ogrzewanie elektryczne jest w miarę tanie w użytkowaniu tylko i wyłączanie w dobrze ocieplonych domach. Wtedy moim zdaniem warto zapłacić niewiele więcej za kompletnie bez obsługowy, bezawaryjny i cichy system grzewczy. Inaczej trzeba szukać i iść na różnego rodzaju kompromisy.

  11. #71

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady.

    Edit: Mój błąd, policzyłem zużycie z innych zdjęć licznika niż chciałem, przepraszam
    Ostatnio edytowane przez valerian ; 23-12-2020 o 13:26

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    czyli przez 15 godzin . Szybki rachunek - grzejnik ma 2kW czyli 2Kw x 15h = 30kW. Nawet jakby chodził non stop 15 godzin to fizycznie nie jest w stanie zjeść 55 kW. Albo coś kręcisz kolego albo masz bardzo prądożerną lodówkę albo chcesz zrobić całkiem niezłemu sprzętowi czarny PR - nie wiem nie wnikam, zostaje mi tylko współczuć mieszkania bo wygląda na to że to mieszkanie to jakieś sito z dużymi dziurami którego się nie da ogrzać. Ja tymi grzejnikami grzałem nieocieplony budynek z ytonga 24 cm i nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby grzały non stop a w domu było bardzo ciepło

    P.S
    jest jeszcze jedna opcja twój licznik prądu oszukuje. Może warto skontaktować się z ZE z prośbą o wymiane
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 23-12-2020 o 13:08

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    No to jak już "policzyłeś zużycie z innych zdjęc niż chciałeś" to może warto zrobić ten taki test rzetelnie?
    O godzinie X robisz sobie fote licznika włączasz piec na 24-48H z ustawioną komfortową temperaturą w dzień typu 19-21 w nocy niższą o jakieś 2 stopnie po ustalonym czasie 24-48h robisz fote licznika o godzinie Y wykonujesz działanie matematyczne jakim jest różnica i będziesz wiedział co i jak... Chociaż wydaje mi się że pojawiłeś się tutaj żeby zrobić tym grzejnikom czarny PR...

  14. #74

    Domyślnie Polecam

    Zamówiłem na próbę jeden grzejnik AeroFlow MIDI 1950 do pokoju ok.15m2. Wcześniej w pokoju grzane było zwykłym piecykiem elektrycznym 1200W. Oba podłączyłem do watomierza i sprawdziłem ile pobierają prądu w ciągu 24h w środku sezonu zimowego. W przeliczeniu na procenty grzejnik AeroFlow pobierał, aż o ponad 60% mniej energii od zwykłego piecyka, a muszę dodać, że pomieszczenie ma duże przeciągi ze względu na stare nieszczelne drewniane okno, które dopiero będzie wymieniane. Myślę więc, że po wymianie okna grzejnik spiszę się jeszcze lepiej. Wbudowany komputer działa bez zarzutu, a sam grzejnik praktycznie nie wydaje żadnych dźwięków. Oddaje bardzo przyjemny rodzaj ciepła co sprawia, że ma się wrażenie jakby był to grzejnik gazowy. Polecam!
    Ostatnio edytowane przez Kulas1 ; 13-07-2021 o 19:08 Powód: nie ten post

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulas1 Zobacz post
    Zamówiłem na próbę jeden grzejnik AeroFlow MIDI 1950 do pokoju ok.15m2. Wcześniej w pokoju grzane było zwykłym piecykiem elektrycznym 1200W. Oba podłączyłem do watomierza i sprawdziłem ile pobierają prądu w ciągu 24h w środku sezonu zimowego. W przeliczeniu na procenty grzejnik AeroFlow pobierał, aż o ponad 60% mniej energii od zwykłego piecyka, a muszę dodać, że pomieszczenie ma duże przeciągi ze względu na stare nieszczelne drewniane okno, które dopiero będzie wymieniane. Myślę więc, że po wymianie okna grzejnik spiszę się jeszcze lepiej. Wbudowany komputer działa bez zarzutu, a sam grzejnik praktycznie nie wydaje żadnych dźwięków. Oddaje bardzo przyjemny rodzaj ciepła co sprawia, że ma się wrażenie jakby był to grzejnik gazowy. Polecam!
    zdecydowanie za duży ten grzejnik. Spokojnie wystarczałby compact 1300. Ja już 3 rok na tych grzejnikach lece. Tragedii z rachunkami nie ma, ale jak już wcześniej wspomniałem jakiekolwiek ogrzewanie elektryczne z cop =1 ma sens wyłącznie w dobrze ocieplonych budynkach

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulas1 Zobacz post
    … grzejnik AeroFlow pobierał, aż o ponad 60% mniej energii od zwykłego piecyka, a muszę dodać, że pomieszczenie ma duże przeciągi ze względu na stare nieszczelne drewniane okno, które dopiero będzie wymieniane…
    a przy jakiej taryfie, G12?

  17. #77

    Domyślnie

    Taryfa G12 jest polecana tylko do dużych piecy akumulacyjnych. Grzejniki firmy AeroFlow najlepiej sprawdzają się na taryfie G11.
    Polecam ten sklep www.henimax.pl. Piece też tam mają.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulas1 Zobacz post
    Taryfa G12 jest polecana tylko do dużych piecy akumulacyjnych. Grzejniki firmy AeroFlow najlepiej sprawdzają się na taryfie G11.
    Polecam ten sklep www.henimax.pl. Piece też tam mają.
    4 posty i kazdy o grzejnikach w/w producenta, w tym w 3 postach linki do strony sklepowej.
    Jakimi wzgledami kieruje sie moderator pozostawiajac ten spam bez odpowiedzi tego nie wie nikt.
    Taryfa G12 jest duzo gorsza niz G12W i praktycznie nie warto jej miec jezeli mamy mozliwosc taryfy G12w. Oczyscie spamer tego nie wie bo opinie i wiedza na temat taryf nie lezą w jego gestii, on wie że ma tylko spamowac, gdyz za to ma płacone.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    4 posty i kazdy o grzejnikach w/w producenta, w tym w 3 postach linki do strony sklepowej.
    Jakimi wzgledami kieruje sie moderator pozostawiajac ten spam bez odpowiedzi tego nie wie nikt.
    Taryfa G12 jest duzo gorsza niz G12W i praktycznie nie warto jej miec jezeli mamy mozliwosc taryfy G12w. Oczyscie spamer tego nie wie bo opinie i wiedza na temat taryf nie lezą w jego gestii, on wie że ma tylko spamowac, gdyz za to ma płacone.
    Jest to bardzo subiektywna opinia i pozwolę się z nią nie zgodzić, wybór taryfy to indywidualna sprawa i wybieramy taką z której rachunki będą najtańsze.

    Obie taryfy G12 i G12W są skierowane głównie do osób, które potrafią dobrze zaplanować swoje zużycie energii – wykorzystując m.in. piece akumulacyjne.
    Porównując obie taryfy szybko zauważymy, że ich ceny widocznie się różnią w przypadku stawek nocnych. Stawka nocna w G12W jest droższa od stawki nocnej w taryfie G12, ponieważ pierwsza ma tańszy prąd przez dodatkowe godziny w soboty i niedziele. Zatem ocenianie opłacalność taryf G12 lub G12W pozostawiłbym osobistym wyborom. Taryfa to styl życia i niech każdy ma swój wybór.

    Ilość to nie jakość… 4 posty o niczym nie świadczą, niektórzy posiadają 10 tyś przez co widzą tylko wszechobecny spam, ale dziękujemy za spostrzegawczość, bo faktycznie jestem tylko gościem i tak jak autor tego forum mam prawo do opinii na temat grzejników AeroFlow.

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    4 posty i kazdy o grzejnikach w/w producenta, w tym w 3 postach linki do strony sklepowej.
    Jakimi wzgledami kieruje sie moderator pozostawiajac ten spam bez odpowiedzi tego nie wie nikt.
    Taryfa G12 jest duzo gorsza niz G12W i praktycznie nie warto jej miec jezeli mamy mozliwosc taryfy G12w. Oczyscie spamer tego nie wie bo opinie i wiedza na temat taryf nie lezą w jego gestii, on wie że ma tylko spamowac, gdyz za to ma płacone.
    Dawno mnie tu nie było.
    Kolego każdy taryfę dobiera pod swoje potrzeby i nie bój się wiem jak taryfy wyglądają łącznie z taryfami C. Nie mam foto na dachu w domu musi być ciepło w dzień między 6 a 21 bo jest to moje miejsce pracy , dzieciak nie zawsze siedzi w szkole , w nocy wystarczy że ciepło będzie w sypialni i pokoju dzieciaka ale też nie jakieś 25 st C tylko 19 . W związku z tym w moim przypadku taryfa g12czy g12w kiedy prąd jest droższy w dzień a tańszy w nocy jest bez sensu. Co więcej mury w dzień się nagrzewają - akumulują ciepło z grzania w dzień i przez noc oddają tak że grzejniki w nocy ( temp ustawiona na 17 st C w pomieszczeniach których nie przebywam i nie spie) wogole lub prawie się nie włączają. Startują od 5 rano budzę się o 6 i w całym domu jest 21st C. Nie jestem jakimś masochistą żebym robił odwrotnie tzn grzał na maxa w nocy tak że nie da się spać a w dzień siedział w zimnicy i liczył na zakumulowane ciepło w ścianach, Także zanim coś napiszesz to się chłopie zastanów bo nie każdy ma foto na dachu i troluje na forum - twoje wpisy bez jakiejkolwiek doświadczenia w tematach czytałem. żebyś nie miał bólu pewnej części na której się siedzi nazwę dealera tego sprzętu usuwam.

    Tak czy inaczej moja przygoda z grzejnikami aeroflow powoli dobiega końca. Przeprowadzam się do nowego ( nie koniecznie lepszego ) domu w którym jest ogrzewanie gazowe. Nabywca mojej nieruchomości jak zawsze wie lepiej ( obawa przed grzaniem czystym prądem) jak większości tutaj zabierających głos i pozwolił mi je zabrać a ponieważ grzejniki są naprawdę mega postanowiłem nie wyprowadzać go z błędu i niebawem być może wystawie je na sprzedaż lub nie- zobaczymy. Tak czy inaczej polecam bo na prawdę grzanie tym sprzętem nie wychodzi super drogo jak wszyscy uważają a komfort użytkowania domu wyposażonego w grzejniki powierzchniowo akumulacyjne ( nie koniecznie aeroflow obecnie jest tego pełno na rynku i wszystkie działają na takiej samej zasadzie ) jest na ultra wysokim poziomie ( cisza ,nic nie wieje, odpowiednia wilgotność, przyjemne ciepło jak w przypadku pieców kaflowych ) Biorąc pod uwagę że ceny gazu szaleją nie wiem czy nie zostawić ich jako alternatywę i pewnie tak zrobię.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-12-2021 o 12:07

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony