dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekNn

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-316
    Posty
    1

    Exclamation AeroFlow grzejniki akumulacyjne pomoc/opinie.

    Czy ktokolwiek słyszał o takim sprzęcie albo może miał okazję używać?

    http://www.aeroflow-elektroheizung.d...izkoerper.html
    http://www.henimax.pl/ogrzewanie-aeroflow.html
    http://allegro.pl/aeroflow-compact-1...730384780.html

    Jaka jest zasada działania tych pieców/grzejników? Jaka różnica jeżeli chodzi o pobór prądu może być między nimi, a klasycznymi "grubymi" piecami akumulacyjnymi i czym ogólnie się różnią? Czy opłaca się w coś takiego inwestować? Co ewentualnie zamiast nich? (liczy się mocno wygląd więc piece 25 i 18 cm niechętnie)

    do ogrzania pokój: 20m2 / kuchnia 7m2 (kamienica docieplona)

    Proszę o radę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Mam te grzejniki w domu i wszystko wam o nich napisze. Od razu napisze że nie jestem zadnym sprzedawcą itp . Niestety w nowo wybudowanym domu nie miałem możliwości ogrzewania gazowego ( brak gazu w pobliżu) ani ciepłowni , za wygodny jestem na bawienie się z kilkoma tonami peletu /ekogroszku rocznie+ mam problemy z kręgosłupem więc wybór padł na ogrzewanie elektryczne. Wynalazki typu pompa ciepła również odpadły ze wzgledu na koszt samej inwestycji. Co z tego że rachunki będą przychodziły niskie a beda przychodziły bo te systemy nie grzeją za darmo skoro na sama pompe ciepła + instalacje trzeba wydać 60-70 k pln do takiego domku jaki posiadam. Napisze inaczej : taka inwestycja zwróci mi się dopiero jak będę starym dziadkiem ba nawet nie wiem czy dozyje zwrotu takiej inwestycji
    1)Najpierw zacząłem się interesować kotłami elektrodowymi. Ponieważ jestem bardzo dociekliwym i upartym klientem znalazłem człowieka który ma to w domu ( piec jogi ). Oczywiście odwiedziłem go i zrezygnowałem z kotła elektrodowego gdyż co się okazuje. medium grzewcze - woda po jakimś czasie traci swoje właściwości, piec przestaje grzac i trzeb albo ją wymienić albo "uzupełnić minerałami" aby nabrała konduktywności... -stwierdziłem to nie dla mnie skoro wybrałem najdroższe ogrzewanie z możliwych to niech przynajmniej mam komfort bezobsługowego grzania . W dodatku ponieważ jest to ogrzeanie niskotemperaturowe kaloryfery muszą byc gigantyczne...
    2)Później na celownik wziąłem ogrzewanie matami IR. Znowu znalazłem człowieka który ma to w domu. Po rozmowie z nim stwierdziłem że również ten typ ogrzewania odpada gdyż z informacji jakie uzyskałem to w domu po wyłączeniu mat (np tryb nocny ) robi się natychmiastowo zimno. Napisze inaczej w domu jest ciepło tylko jak maty są włączone . Użytkownik był z nich bardzo niezadowolony a w szczególności z rachunków bo żeby było ciepło maty musza chodzić cały czas pobierając energie elektryczną.
    3) Następnie na celownik poszły piece akumulacyjne dynamiczne. Już prawie byłem na nie zdecydowany. Niestety jak wyżej znalazłem mieszkanie wyposażone w 4 sztuki takich piecy. Niestety jak załączyły się 4 wiatraki w każdym z pieców w mieszkaniu zrobiło się może nie głośno ale słychać było szum i nie wyobrażam sobie spania przy czymś takim .
    4) Pogrzebałem w necie znalazłem firmę ******* i kupiłem przez ich sklep internetowy grzejniki aeroflow . Za 6 grzejników o łącznej mocy 11kW zapłaciłem 9k pln brutto - czyli całkiem przyzwoicie i teraz tak:
    ogrzewam nimi jak narazie łączną powierzchnie 90 m2. Budynek jest wybudowany z ytong 24 cm jeszcze nie ocieplony oprócz dachu, okna nowe aluminiowe. W domu jest bardzo ciepło utrzymuje temp 21 stopni dzien , 18 stopni noc. Miesięczny rachunek za prąd ( całościowo z bojlerem , gotowaniem tv itp itd) to 1300pln/miesiąc za grudzień , 1200pln styczeń. Więc uważam że jest bardzo dobrze jak na nieocieplony budynek. W dodatku nie trzeba kuc scian pod instalacje CO, każdy aeroflow ma własny sterowanie czasowe., nie trzeba planować miejsca na kotłownie.W dodatku całkiem niezle wygladają. Jeżeli ktoś się nad tymi aero flowami zastanawia a nie ma innej możliwości niż ogrzewanie elektryczne to polecam. Moim zdaniem warto i uważam że obecnie na rynku nie ma lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne. Jest kilka możliwości o których wspomniałem wyżej ale wszystkie mają dość poważne moim zdaniem wady.
    Jak budynek ocieplę - planuje 15cm styropinu grafitowego to szacuje że rachunki spadną o 1/3.


    -----------------------------------------------------------------------

    jest maj 2019 więc napisze coś więcej o rachunkach.

    w lutym i marcu było najchłodniej rachunki za całościowy prąd w nieocieplonym budynku 1800 / miesiąc w tym piece aeroflow, bojler, elektryczna podłogówka, płyta indukcyjna, światło itp itd. Niektórzy napiszą że sporo. To prawda. Ale biorąc pod uwagę fakt kwotę jaka wydaliśmy na piece tzn okolice 9k pln + banalny samodzielny montaz i tak się kalkuluje.!. Budynek zostanie ocieplony i będę mógł wam napisać coś więcej. Najważniejsze ze w domu jest ciepło wtedy kiedy chcemy bez bezwładności cieplnej. Podstawa to docieplenie budynku!

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Budynek ocieplony
    koniec października. W tym miesiącu zuzycie jak narazie 1000kWh ze wszystkim ( bojler 100l, płyta indukcyjna, pralka, czajnik, światło, tv, komp itp itd) biorąc pod uwagę kWh =0,55zł ( dystrybucja + koszt kWh) za ogrzanie domu wydaliśmy około 350 zł - średnio bez ogrzewania wydajemy na prąd około 200+zł/miesiąc. Postaram się co miesiąc zdawać relacje bo dopiero teraz będę mógł napisać coś więcej na temat kosztów.

    -------------------------------------------------------------------------
    początek stycznia W tym miesiącu ( za grudzień ) zużycie 1530kWh ze wszystkim

    -------------------------------------------------------------------------------
    początek lutego . W tym miesiącu ( za styczeń) 1570kWh ze wszystkim

    ------------------------------------------------------------------------------
    1 marca . W tym miesiącu ( za luty ) 1370kWh ze wszystkim

    ---------------------------------------------------------------------------------
    1 kwietnia. W tym miesiącu ( za marzec ) 1040kWh ze wszystkim

    ----------------------------------------------------------------------------------
    1 maja . W tym miesiącu ( za kwiecień ) 520kWh ze wszystkim. Sezon grzewczy 2019/2020 uważam za zamknięty.

    Małe podsumowanie: zakładając że w miesiącach letnich w których nie grzeje na życie zużywam około 300kWh to przez 7 miesięcy sezonu grzewczego na samo ogrzewanie zużyłem 6Mwh co daje 857 kWh/miesiąc, zakładając 1kWh=0,55 gr brutto ( z dystrybucją ) 471zł /miesięcznie 3300zł na sezon.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-12-2021 o 11:46

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj. Czy mozesz mi dac namiary do siebie? Ew nr tel? Chce dopytac o te grzejniki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Karasso - super konkretne informacje! Kontynuuj, bo to BARDZO ciekawe. I pożyteczne!
    Czy masz II taryfę (G12)? Czy ma ona sens przy tych grzejnikach?
    Pozdrawiam serdecznie
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata Zobacz post
    Karasso - super konkretne informacje! Kontynuuj, bo to BARDZO ciekawe. I pożyteczne!
    Czy masz II taryfę (G12)? Czy ma ona sens przy tych grzejnikach?
    Pozdrawiam serdecznie
    spoko. Pod koniec miesiąca zdam relacje ile wyszło za kwiecień. Teoretycznie może mieć sens natomiast one w nocy się rzadko włączają tzn ocieplony dom słabo się wychładza. Można by przez noc mocno grzać i "dogrzewać" tylko w dzień ale komfort cieplny w dzień może byc nie wystarczający a w nocy spanie w ukropie to też nie jest dobre rozwiązanie. W tym roku zwiększyła mi się powierzchnia do ogrzania o jakieś 17 m bo z garażu zrobiłem sobie swój "męski" pokój który naturalnie też ogrzewam jednym z grzejników . W tym roku pewnie nie zainstaluje PV ze względu na sytuacje z virusem ale w przyszłym mam taki plan . Zaraz pewnie ktoś napisze ze grzanie klimatyzatorem bedzie lepsze bo cena zakupu podobna i tańsza eksploatacji i zapewne będzie miał rację. Ale tutaj nic się nie ma prawa zepsuć ( 15 lat gwarancji na grzałkę ) , nie trzeba nic kuc w ścianach prowadzić żadnych rur czy kabli, po sezonie grzejnik można po prostu schować. Nic nie huczy powierze w domu nie jest wysuszone.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dzięki Twoje argumenty i mnie przekonują. A PV do CWU ?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata Zobacz post
    Dzięki Twoje argumenty i mnie przekonują. A PV do CWU ?
    PV na dachu zawsze się przyda czy to do grzania CWU czy domu prądem, natomiast jeżeli chodziło Ci o PC do CWU to chyba wszystko zależy od ilości ciepłej wody jaką zużywasz. Ja wodę grzeje 100l bojlerem z lepszym sterowaniem . I z tego co zauważyłem bojler włącza się 2 razy dziennie na jakieś pol godziny rano i wieczorem. Ale my ciepłej wody dużo nie zużywamy, do naczyń jest zmywarka, wanny nie mamy. Więc zwrot PC do CWU w naszym wypadku nastąpiłby po nastu latach. Natomiast zupełnie co innego jak ciepłej wody zużywacie dużo np macie wannę z której korzysta kilka osób wtedy zwrot PC do CWU nastąpi pewnie dużo szybciej.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Chodziło mi o fotowoltaikę (chyba Tobie też ) - czy zamierzasz ją stosować do ciepłej wody czy do grzania domu też. A jeśli do grzania domu to da się to jakoś "połączyć" z tego typu grzejnikami? U nas też zmywarka i wanny nie będzie. Pompy ciepła jakoś.. nie chcemy.

    Właśnie (ponieważ myślę też o akumulacyjnych) martwiła mnie kwestia tego grzania na max w nocy... Lubimy w nocy mieć chłodniej do spania a w dzień cieplej a tu wygląda,że byłoby odwrotnie.Myślałam, że ze względu na bojler G12 by się przydała ale taryfa jest na cały dom, więc trzeba jednak to spójnie zaplanować... No a prąd w "dziennej" na G12 droży niż na G11 i to jest trochę słabe...

    A jaki masz bojer?

    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    ariston 100 l z funkcją eco.
    Każda mikro instalacja pv jest scalona z twoim licznikiem energii elektrycznej w domu przez falownik.Wszystko zależy od tego jakiej mocy mikroistalcję zainstalujesz. Przykładowo instalacj 5kWp wyprodukuje Ci 300-400kWh/miesiąc instalacja 8kWp około 700kwh na miesiąc a instalacja 10kWp 900kwh . Nie wiem jakie masz miesięczne zuzycie energii elektrycznej u nas to okolice 300kWh /miesiąc w których nie grzejemy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie - czy masz kominek (albo kozę) czy ww. grzejniki to jedyne źródło ciepła w domu?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Nie mam . Grzejemy tylko tym

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dzięki, to istotne.
    Czekam na podsumowanie kwietnia!

    Acha - jeszcze pytanie - czy możesz napisać jaką moc przyłączeniową macie?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    miałem 10 kW teraz 15 ze względu na maszynę z silnikiem 3f którą zakupiłem i która chodzi 8h/dziennie. Ale nawet przy 10 kW nigdy nie przekroczyłem zadeklarowanej mocy maksymalnej

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jsle

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-686
    Posty
    2

    Question Aeroflow

    Witam,
    Czy te grzejniki aeroflow, które opisujesz to są "akumulacyjne" grzejniki czy zwykłe?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    powierzchniowo akumulacyjne. Zasada działania opisana jest na stronie dystrybutora.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Możesz podać nr tele? Chciałbym się dowiedzieć paru informacji o tych grzejnikach

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czy duża różnica w rachunkach będzie przy uzytkowaniu grzejników aeroflow a pomiędzy typowych dużych pieców akumulacyjnych ladujacych się noca??

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jsle

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-686
    Posty
    2

    Domyślnie Jak długo grzejniki akumulacyjne trzymają ciepło

    Witam,
    Jeśli grzejniki będą włączone nocą jak długo one będa ciepłe tzn jak długo będa oddawały ciepło w ciągu dnia? czy szybko stygną?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    stygną około godziny

    Co do różnicy w rachunkach:. W moim pierwszym poście podawałem dokładne miesięczne zużycie prądu za grzanie. W poprzednim sezonie na ogrzewanie domu o wymiarach 15x8,5m zużyłem około 6Mwh co daje w przybliżeniu 3,3k PLN/sezon. Musisz sobie sprawdzić koszt kWh u swojego dostawcy energii w taryfie g12 ( z tańszym nocnym prądem) i będziesz mógł sobie oszacować na moim przykładzie ile taniej zapłacisz ( ja zapłaciłbym) za ogrzewanie.
    Natomiast musisz wziąć pod uwagę fakt że przy taryfie g12 w nocy kWh jest tańsza natomiast w dzień jest dużo droższa . Jeżeli w dzień pobierasz dużo prądu w domu tzn. masz 3 duże lcd'ki kilka kompów chodzących cały czas, 2 lodówki, duży bojler albo firmę to może się okazać że całościowy rachunek za prąd nie będzie mniejszy a wręcz odwrotnie. ( a w skali roku to w ogole wyjdzie to nie korzystnie) Oczywiście przyjmuje że nie masz foto na dachu a budynek chcesz grzać czystym prądem bez pompy ciepła.

    Już klika osób prosiło mnie o nr kontaktowy. Słuchajcie wszystko co o tych grzejnikach wiem napisałem tutaj , w rozmowie telefonicznej nie powiem wam nic więcej ponieważ zwyczajnie temat został wyczerpany. Czy ten rodzaj ogrzewania będzie dla was dobry - nie wiem , nie pomogę sami musicie podjąć decyzję. Ja wybrałem taki ponieważ nie mam w okolicy gazu, w domu mam firmę i w dzień pracuje tu obecnie parę maszyn ( dlatego taryfa g12 nie wchodziła w grę ), jak kilka lat temu orientowałem się co do pompy ciepła to wyceny kompletnej instalacjo CO od wrocławskich monterów dostawałem na kwoty rzędu 60k Pln...( pewnie nie zwróciłoby mi się to za mojego życia ) Co więcej nieznajome mi osoby pytają czy mogą mnie odwiedzić żeby sobie te grzejniki obejrzeć. - Do obejrzenia są u dystrybutora lub w internecie.

    Pytacie mnie na prv też czy może ogrzewanie przez jednostkę wewnętrzną klimy nie byłoby lepsze. Dla mnie nie byłoby. Dlaczego ? Bo je słychać i wieje. Do firmy czy biura ok ale nie do domu. Są osoby którym to nie przeszkadza i sobie montują i niech tak zostanie Czy byłoby tańsze w zakupie? Pewnie porównywalne, czy byłoby tańsze w eksploatacji? Pewnie tak do momentu kiedy coś nie padnie albo się nie rozszczelni .
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 17-10-2020 o 16:55

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie Aero

    Miałem taki plan że do jednego pokoju kupię w tej samej firmie henimex piec akumulacyjny a do reszty 3 pomieszczeń grzejniki aeroflow z racji tego że nie mam zbytnio miejsca w nich na tak duże piece, ale chyba nie ma to sensu skoro Piec będzie pobierał energie w taniej taryfie nocnej a grzejniki będą pobierały w dzień w droższej co w tej sytuacji zrobić kupić tylko grzejniki? Dodam że jest to do ogrzania połowa domu zużycie prądu to ogólnie lodówka tv laptop pralka

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony