dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    I na tym bym zakończył temat grzania klimą w temacie o grzejnikach powierzchniowo akumulacyjnych . Jeżeli chcecie załóżcie sobie osobny temat . Ludzie szukają info o tych grzejnikach wy im polecacie klime po czym sami przyznajecie że rozwiązanie wymaga ciągłego serwisu bo inaczej traci gwarancje ,a jak padnie to naprawa jest nieopłacalna , wymiany filtrów bo jednak o zdrowie trzeba dbać itp. Przypominam że na grzejniki producent daje 30 at gwarancji bez żadnych serwisów ( bo tam nie ma co się popsuc) na sterownik 2 lata ( też nie ma co się tam popsuć) Przez długi czas pracowałem w firmie w której grzano centrala wentylacyjną ( czyli tak samo jak klimą czy farelą bo przez konwekcje) i uważam że do domu to rozwiązanie nadaje się średnio.

    Tak jak nigdy nie wybudowałbym domu szkieletowego zamiast murowanego, tak nigdy nie zamontowałbym ogrzewania nadmuchowego do domu. Jedno i drugie ma moim zdaniem tylko jedną zaletę - taniość i nic poza tym
    Policz sobie czas zwrotu klim względem grzejnika i czy warto zaryzykować.
    Jaka wymiana filtra? wyciągasz przepłuczesz i wkładasz z powrotem 5min roboty. Robie to co dwatygodnie czysty filtr większy przepływ większy COP. A przy okazji klima trochę kurzy wyłapie w gratisie masz słaby oczyszczacz powietrza.

    Grzejąc akumulacyjnie np 6000kWh zapłacisz 1800zł w T2
    Grzejąc klima bez kagańca 2000kWh Licząc średnią 51gr 1000zł
    W 3 lat masz klimę realnie szybciej bo klima częściej chodzi w taniej taryfie przy niższym COP ale i tak bilans jest na plus . A gdzie koszt grzejnika do tego?
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 01-11-2020 o 10:13
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    czytaj ze zrozumieniem. To nie jest temat o grzaniu klimą. Załóż własny ok?
    Nawet niech się tak klima zwróci po roku : Komfort mieszkania w domu grzanym tylko i wyłącznie nadmuchowo jest żaden. Wieje, szumi, i jest tak sucho że gile w nosie zasychają. Tak jak już wspomniałem do domu polecam podłogówkę lub grzejniki - coś co grzeje przez konwekcję i promieniowanie a nie albo przez to albo przez to. Oszczedny założy panele na dach i tyle.
    Klime warto mieć do chłodzenia latem ewentualnie do szybkiego dogrzania pomieszczenia. Przebywałem w pomieszczeniach grzanych nadmuchowo przez 8 -12 h dziennie i było tragicznie, będąc w Chorwacji czy Włoszech na wakacjach , szumico-bucząca w nocy klima nie pozwalała mi usnąć ( dotyczy to zarówno jednostki zewnętrznej jak i wewnętrznej ) . Także polecajcie sobie klimy i w innym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 01-11-2020 o 10:36

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    widziałem ceny tych grzejników dziekuje. grzejnik w cenie klimatyzatora japier.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 01-11-2020 o 11:05
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    jedyny plus tego typu grzejników to jest to że są praktycznie bezobslugowe a za jeden 2000v trzeba dac okolo 2,5 tys nowoczesne klimatyzatory wydaje mi się że nie -"chodzą" tak głośno i dodatkowy plus klimy to to ze schłodzą pomieszczenie latem a lata coraz gorętsze , boje sie tylko tego serwisowania ale jesli to tylko kwestia czyszczenia filtrow to raz zaplace za to podpatrze jak to sie robi i pozniej juz sam bym to robil . ja chyba kupię klime a do tego grzejnik konwektorowy i po prostu przy wiekszych mrozach bede wlaczal grzejnik

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    biorąc pod uwagę że dostajesz bez awaryjny produkt z gwarancja na 30 lat, którego nie trzeba serwisować, nie musisz kuc w ścianach, w domu masz mega komfort, nic nie szumi nie pyrka na zewnątrz, nie wieje,możesz sobie spać w spokoju , wilgotność w domu jest taka jaka byc powinna i nie musisz co chwile wyciągac zaschniętych gilów z nosa, fajnie wyglądają, jest made in germany to cena nie jest jakoś strasznie wygórowana aczkolwiek również uważam że mogłaby być niższa. Zresztą teraz tych grzejników jest na rynku jak psów i wszystkie w podobnej cenie.
    Na pewno takie grzejniki + foto na dachu się lepiej kalkulują niż PC + CO - jeżeli chodzi o koszt serwisowania i koszt eksploatacji.

    A wy się męczcie życiem w domu grzanym nadmuchowo za to cieszcie się niskimi rachunkami Pozdrawiam!!

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusznoz Zobacz post
    jedyny plus tego typu grzejników to jest to że są praktycznie bezobslugowe a za jeden 2000v trzeba dac okolo 2,5 tys nowoczesne klimatyzatory wydaje mi się że nie -"chodzą" tak głośno i dodatkowy plus klimy to to ze schłodzą pomieszczenie latem a lata coraz gorętsze , boje sie tylko tego serwisowania ale jesli to tylko kwestia czyszczenia filtrow to raz zaplace za to podpatrze jak to sie robi i pozniej juz sam bym to robil . ja chyba kupię klime a do tego grzejnik konwektorowy i po prostu przy wiekszych mrozach bede wlaczal grzejnik
    ja tylko mówię co mam i że mi się to sprawdza

    Mam dwie klimy i podłogówkę trzymająca temp podłogi na poziomie 22-22,5*
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    I na tym bym zakończył temat grzania klimą w temacie o grzejnikach powierzchniowo akumulacyjnych . Jeżeli chcecie załóżcie sobie osobny temat . Ludzie szukają info o tych grzejnikach wy im polecacie klime po czym sami przyznajecie że rozwiązanie wymaga ciągłego serwisu bo inaczej traci gwarancje ,a jak padnie to naprawa jest nieopłacalna , wymiany filtrów bo jednak o zdrowie trzeba dbać itp. Przypominam że na grzejniki producent daje 30 at gwarancji bez żadnych serwisów ( bo tam nie ma co się popsuc) na sterownik 2 lata ( też nie ma co się tam popsuć) Przez długi czas pracowałem w firmie w której grzano centrala wentylacyjną ( czyli tak samo jak klimą czy farelą bo przez konwekcje) i uważam że do domu to rozwiązanie nadaje się średnio.

    Tak jak nigdy nie wybudowałbym domu szkieletowego zamiast murowanego, tak nigdy nie zamontowałbym ogrzewania nadmuchowego do domu. Jedno i drugie ma moim zdaniem tylko jedną zaletę - taniość i nic poza tym
    I czym się tu chwalić drewno lubi drewno i ja się z nim utożsamiam gdyż taki dom jest zdrowszy tańszy cieplejszy i łatwiejszy do zutylizowania, wole nie być przeklinany przez wnuki które będą chciały sobie na mojej działce coś nowoczesnego wybudować. a kto lubi beton bez obrazy nie wiem czy to powód do dumy
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 01-11-2020 o 17:16

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusznoz Zobacz post
    jedyny plus tego typu grzejników to jest to że są praktycznie bezobslugowe a za jeden 2000v trzeba dac okolo 2,5 tys nowoczesne klimatyzatory wydaje mi się że nie -"chodzą" tak głośno i dodatkowy plus klimy to to ze schłodzą pomieszczenie latem a lata coraz gorętsze , boje sie tylko tego serwisowania ale jesli to tylko kwestia czyszczenia filtrow to raz zaplace za to podpatrze jak to sie robi i pozniej juz sam bym to robil . ja chyba kupię klime a do tego grzejnik konwektorowy i po prostu przy wiekszych mrozach bede wlaczal grzejnik
    Ja tak mam grzałem przez 17 lat konwektorami, teraz je wylączyłem i grzeje klimą ale jak będzie za chłodno to uzupełnię grzejnikami tam gdzie potrzeba.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusznoz

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja tak mam grzałem przez 17 lat konwektorami, teraz je wylączyłem i grzeje klimą ale jak będzie za chłodno to uzupełnię grzejnikami tam gdzie potrzeba.
    a mozna wiedziec co ile serwisujesz klime i czy robisz to sam ?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusznoz Zobacz post
    a mozna wiedziec co ile serwisujesz klime i czy robisz to sam ?
    Moja klima to świeżyna założona w maju w celach raczej grzewczych w lecie przepracowała może z 20h, więc w sumie wcale od października pracuję ciężko cały czas. Gwarancja jest chyba na 3 lata z tym że warunkiem jest przegląd co pół roku po bagatela 250 zł czyli za 3 lata 1500 tyle co kosztowała sama klima dokąłdnie bez montażu netto 1508 złotych. Więc te serwisy sobie podaruję i oleję gdyż filtry wewnętrzne mogę wyczyścić samodzielnie aktualnie raz w tygodniu odkurzam wlot powietrza nad filtrami i ścianę i sufit , zamontowałem klime parę cm nizej aby można to było zrobić wygodnie. zewnętzrny agregat mam zainstalowany na bloczkach w taki sposób że nie brudząc ściany mogę wymiennik sam przeczyścić Klima ma wskaźnik ubytku czynnika więc jakby coś się z nią działo to będę wiedział. Serwisu moze poszukam sondażowo na fixly jakby co się działo.

    Poza tym co tak na prawdę zrobią serwisanci czego ja sam nie zrobię? I czy to jest warte 250 zł?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Karasso - jeszcze pytanie (wróciłam do tematu po kilku miesiącach), bo albo nie znalazłam/zapomniałam albo nie napisałeś... Czym grzejecie łazienkę?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata Zobacz post
    Karasso - jeszcze pytanie (wróciłam do tematu po kilku miesiącach), bo albo nie znalazłam/zapomniałam albo nie napisałeś... Czym grzejecie łazienkę?
    mata grzewcza 380W (mogłaby być mocniejsza) i opcjonalnie drabinka też elektryczna.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata Zobacz post
    Karasso - jeszcze pytanie (wróciłam do tematu po kilku miesiącach), bo albo nie znalazłam/zapomniałam albo nie napisałeś... Czym grzejecie łazienkę?
    Do łazienki najlepiej ogrzewanie zadaniowe Tzn mówię o łazience kąpielowej anie defekacyjnej
    Używam dmuchawki Dimplexa z odliczaniem wstecznym
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Do łazienki najlepiej ogrzewanie zadaniowe Tzn mówię o łazience kąpielowej anie defekacyjnej
    Używam dmuchawki Dimplexa z odliczaniem wstecznym
    te dmuchawki są super jak w hotelu. taka jest fajna tylko droga https://www.atlantic-polska.pl/susza...wa/doris-mixt/

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata Zobacz post
    Karasso - jeszcze pytanie (wróciłam do tematu po kilku miesiącach), bo albo nie znalazłam/zapomniałam albo nie napisałeś... Czym grzejecie łazienkę?
    podłogówka elektryczna ( kable pod płytkami) + drabinka elektryczna . Włączają się razem 2X dzień tzn 1) od 4 - 7. 2) 17-21. Podłogówka do temp 27 st C nagrzewa się około 1 h . Ale z tego co zauważyłem w łazience bez grzania utrzymuje się stała temp 19-20 st C byc może wynika to z faktu że łazienkę mamy pomiędzy grzanymi pomieszczeniami.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Karasso - dziękuję!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  17. #57

    Domyślnie

    Potwierdzam, ogrzewanie powietrzne to proteza. Używałem przez 1,5 roku kominka + DGP kiedy czekałem na gaz.
    O ile sam kominek daje przyjemne ciepło o tyle DGP nadaję się tylko do dodatkowego wspomagania ogrzewania pomieszczeń.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Potwierdzam, ogrzewanie powietrzne to proteza. Używałem przez 1,5 roku kominka + DGP kiedy czekałem na gaz.
    O ile sam kominek daje przyjemne ciepło o tyle DGP nadaję się tylko do dodatkowego wspomagania ogrzewania pomieszczeń.
    Bo tak jest i pisze to z własnego doświadczenia bo przez kupę lat w firmie gdzie pracowałem grzało się nadmuchowo. Jedyna zaleta takiego ogrzewania to szybkość ( powietrze jest ciepłe ale co z tego skoro reszta tzn stoły, krzesła, ściany zimne jak diabli ) co za tym idzie mniejsze koszta.

    Jeżeli chodzi o grzanie to można się grzać przez konwekcje ( najmniej komfortowy sposób ogrzewania tj wszystkie dmuchawki o których wspomniałem ) przez promieniowanie ( najbardziej przyjemny sposób ogrzewania ale też mało wydajny kiedy nie ma promieniowania robi się natychmiast zimno tj. wszystkiego rodzaju maty IR, kominek o którym wspomniałeś . słońce ) albo przez system który łączy w sobie jeden i drugi system - najbardziej optymalny tzn kaloryfery, podłogówka czy wspomniane grzejniki z szamotem w środku ( staniesz 0,5 od grzejnika i czujesz przyjemne ciepło coś jak od kominka ale nie tak intensywne bo wiadomo w kominku jest żywy ogień ) A że ludziska chcą jak najtaniej to montują sobie w chałupach dmuchawki ... Oczywiście nie mam nic przeciwko , niech sobie montują ale niech nie wypisują że jest super przyjemnie i komfortowo bo tak nie jest. A jest sucho ( akurat z tym poradzi sobie nawilżacz powietrza), nie za cicho ( wewnątrz jak i na zewnątrz domu bo każdy chyba wie jak pracuje kompresor klimy z wiatrakiem ) i wieje ( mniej lub bardziej zależy na jakiej wysokości jest jednostka wewnętrzna )
    Ja założyłem ten wątek tylko i wyłącznie po to żeby podzielić się z ludźmi jak się żyje z tymi grzejnikami bo jak sam szukałem o nich informacji to nie było absolutnie żadnych. A paru takich z dmuchawkami tu weszło i zaczęło się zachwalanie swojego ogonka

    P.S
    właśnie wszedłem na wątek "tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem". Cicho to panowie jak się klima rozbuja nie mają heheh. A u mnie cichutko , cieplutko ogólnie bardzo przyjemnie... A że zapłace 500 pln za prąd w tym miesiącu cóż wole zapłacić niż męczyć się w końcu to jest dom a nie praca
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 03-12-2020 o 07:11

  19. #59

    Domyślnie

    Popieram, w domu ma być przyjemnie a nie jak w supermarkecie
    Generalnie gdybym teraz budował dom to byłbym w ciężkim położeniu co wybrać, z jednej strony wszyscy tutaj zachwalają kable grzejne ale nijak mają mi się ich wyliczenia do rzeczywistości, kombinacje z taryfami itp, pompa ciepła fajna ale jak się popsuję to może się okazać że musisz kupić nową.
    Póki co zostaję przy gazie, jak się popsuję piec to za 5 tyś mam nowy, minusem jest kominiarz, serwis i abonament.
    A jak gazu zabronią to się będę martwić albo PC albo kocioł elektryczny i PV
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Popieram, w domu ma być przyjemnie a nie jak w supermarkecie
    Generalnie gdybym teraz budował dom to byłbym w ciężkim położeniu co wybrać, z jednej strony wszyscy tutaj zachwalają kable grzejne ale nijak mają mi się ich wyliczenia do rzeczywistości, kombinacje z taryfami itp, pompa ciepła fajna ale jak się popsuję to może się okazać że musisz kupić nową.
    Póki co zostaję przy gazie, jak się popsuję piec to za 5 tyś mam nowy, minusem jest kominiarz, serwis i abonament.
    A jak gazu zabronią to się będę martwić albo PC albo kocioł elektryczny i PV
    Masz rację z 2 wyjątkami mówisz o 5000 zł jak o 5 złotych a to dziwne, szkoda tych pieniędzy może lepiej trochę dołożyć i kupić coś docelowego nawet frankensztajna.
    Też mam w 2 domu gaz i ok nic na razie nie robie, jak nie swędzi to nie drapać. Może zastąpienie gazu pc przyniosłoby korzyści, ale w stosunku do nakładów marginalne.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony