dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Widziałem i odpowiem jak będę przy komputerze.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zupełnie niepotrzebnie się podniecasz i demonizujesz. Facet przecież nie ukrywa po co napisał pierwszego posta i po co go tu przywiało. Chce sobie pohandlować. Więc co? Mało inteligentni jesteśmy? Jak nie chcieliśmy mu reklamy robić trzeba było gęby nie otwierać

    Teraz , każde zdanie które tu napiszesz, działa jak reklama...
    Piotrze mało mnie znasz by oceniać co mnie podnieca a gwarantuje Ci że nie jest to forum kominkowe Co do inteligencji to nie będę oceniał innych a swoją znam. Nie chcesz reklamy robić to nawet na i...czną reklamę nie reaguj, ok ciekawa teoria. To co ja napiszę pod np. Twoją reklamą jest mało znaczące ale już to co Ty napiszesz potem ma znaczenie
    A te 15 kg to też dla inteligentnych inaczej prawda

    Ps. A jeszcze tak mi się przypomniało co do inteligencji, #65 "On ma piecokominek, który jest jedynym źródłem ciepła. Pali ostro raz i nie dokłada cały dzień. Urządzenie akumuluje energię, którą potem wolno oddaje... "
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 02-11-2018 o 17:53
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotrze mało mnie znasz by oceniać co mnie podnieca a gwarantuje Ci że nie jest to forum kominkowe Co do inteligencji to nie będę oceniał innych a swoją znam. Nie chcesz reklamy robić to nawet na i...czną reklamę nie reaguj, ok ciekawa teoria. To co ja napiszę pod np. Twoją reklamą jest mało znaczące ale już to co Ty napiszesz potem ma znaczenie
    A te 15 kg to też dla inteligentnych inaczej prawda

    Ps. A jeszcze tak mi się przypomniało co do inteligencji, #65 "On ma piecokominek, który jest jedynym źródłem ciepła. Pali ostro raz i nie dokłada cały dzień. Urządzenie akumuluje energię, którą potem wolno oddaje... "
    Myślałem, że jesteś bardziej wyluzowany....I że przyjacielowi (co prawda tylko forumowemu), można wszystko powiedzieć....

    Pisałem o naszej inteligencji. Nie o Twojej, więc jej tak nie przeżywaj....

    Palenie ostro raz, zakłada również dwu i trzykrotne dołożenie w jednym cyklu ...Jest to z pewnością zdrowsze, niż wkładanie 15 kg dębiny na raz. Tak jak to ja robie w mrozy...

    Nie do końca skumałeś, więc wyjaśniam. Nie dokładamy trzy razy w ciągu dnia, tylko trzy razy podczas jednego palenia (cyklu), które ma być "ostre". Czas palenia wydłuża się o pół godziny, kilkadziesiąt minut.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Myślałem, że jesteś bardziej wyluzowany....I że przyjacielowi (co prawda tylko forumowemu), można wszystko powiedzieć....

    Pisałem o naszej inteligencji. Nie o Twojej, więc jej tak nie przeżywaj....

    Palenie ostro raz, zakłada również dwu i trzykrotne dołożenie w jednym cyklu ...Jest to z pewnością zdrowsze, niż wkładanie 15 kg dębiny na raz. Tak jak to ja robie w mrozy...

    Nie do końca skumałeś, więc wyjaśniam. Nie dokładamy trzy razy w ciągu dnia, tylko trzy razy podczas jednego palenia (cyklu), które ma być "ostre". Czas palenia wydłuża się o pół godziny, kilkadziesiąt minut.
    Wyluzowany, wyluzowany jak kurczak Piotr można powiedzieć wszystko oprócz ........ Nie wiem dlaczego tak uparcie bronisz śmieszny marketing ale ok szkoda czasu na jałową dysputę, może przy okazji w realu
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jaki marketing?! Dawno o nim zapomniałem i wydawało mi się że o paleniu dyskutujemy....

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Woan

    I to jest celna uwaga. Masz kominek w którym palenie jest nieco inne niż w urządzeniu Frightera. On ma piecokominek, który jest jedynym źródłem ciepła. Pali ostro raz i nie dokłada cały dzień. Urządzenie akumuluje energię, którą potem wolno oddaje...

    Frighter

    Masz chłopie nerwa z tą logistyką. No i widać, że elewacje się skończyły

    Pomysł by nie oglądać towaru który się sprzedaje genialny.
    Możesz podać jaki to pieco-kominek? tak z ciekawości chcę zobaczyć jak to urządzenie wygląda może kiedyś się przydać.

  7. #87

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Dzięki.Fachowa robota

  9. #89

    Domyślnie

    Zakupiłem w piątek na próbę worek brykietu walec 7 mm w nowo otwartym składzie budowlanym blisko domu. Pali się ładnie, czysto, szybko i prawie bezdymnie się rozpala. Wałki zbite, nie rozpadają się, trocin mało. W poniedziałek zamawiam tonę, 600 zeta z transportem.
    Lubię ten brykiet "walec", dobry do lekkich przepałek, albo do rozhulania temperatury w piecokominku, na pierwszą warstwę od góry, przy konkretniejszym wsadzie. Drewnem drobno połupanym ciężko jest tak czysto palić przy małym załadunku. Pewnie kwestia wilgotności. Do rozpalenia wystarczy biała rozpałka, startuje ładnie sam. RUF - tak jak pisał woan - wymaga pomocy do rozpalenia.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Zakupiłem w piątek na próbę worek brykietu walec 7 mm w nowo otwartym składzie budowlanym blisko domu. Pali się ładnie, czysto, szybko i prawie bezdymnie się rozpala. Wałki zbite, nie rozpadają się, trocin mało. W poniedziałek zamawiam tonę, 600 zeta z transportem.
    Lubię ten brykiet "walec", dobry do lekkich przepałek, albo do rozhulania temperatury w piecokominku, na pierwszą warstwę od góry, przy konkretniejszym wsadzie. Drewnem drobno połupanym ciężko jest tak czysto palić przy małym załadunku. Pewnie kwestia wilgotności. Do rozpalenia wystarczy biała rozpałka, startuje ładnie sam. RUF - tak jak pisał woan - wymaga pomocy do rozpalenia.
    To, że pali się szybko to chyba nie zaleta.

  11. #91

    Domyślnie

    Szybko się rozpala. Oczywiście grube drewno, albo RUF pali się dłużej.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Nie no chyba nie mam krótkiego komina jakieś 6m . Może brykiet mam lipny ale darmowy tak więc nie wnikam. Brykiet to 100% dębowo - bukowy tak więc twardy,bez domieszek. Brykiet stosowałem może z 1 miesiąc.Zazwyczaj paliłem w centralnym i tu mam większe doświadczenie. W tym sezonie popróbuję różnych kombinacji

    mnie tylko zastanawia skąd taka pewność co do składu brykietu

    aktualnie jestem pochylony nad uzyskaniem nowej decyzji na przetwarzanie odpadów, bo weszła w życie nowa ustawa, i bardzo prawdopodobne, że jednym z produktów końcówych procesu recyklingu będzie brykiet......


    i powiem Wam, że system sprawdzania jakości brykietu i składu nie działa, można uzsykac certyfkat a potem mielić eternit z bukiem i sprzedawać jako czystą brzozę


    w moim przypadku akurat brykiet który jeżeli powstanie będzie pochodną drewna z palet, czyli totalny mix, drzew liściasto-iglastych...jak widzę, ceny na alledrogo zaczynają się od 500zł/tonę do.....i 1000 się znajdzie, spory rozrzut...myślę, że takiego miksa spokojnie sprzedam za te 500zł/Mg
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 06-11-2018 o 09:28

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    mnie tylko zastanawia skąd taka pewność co do składu brykietu

    aktualnie jestem pochylony nad uzyskaniem nowej decyzji na przetwarzanie odpadów, bo weszła w życie nowa ustawa, i bardzo prawdopodobne, że jednym z produktów końcówych procesu recyklingu będzie brykiet......


    i powiem Wam, że system sprawdzania jakości brykietu i składu nie działa, można uzsykac certyfkat a potem mielić eternit z bukiem i sprzedawać jako czystą brzozę


    w moim przypadku akurat brykiet który jeżeli powstanie będzie pochodną drewna z palet, czyli totalny mix, drzew liściasto-iglastych...jak widzę, ceny na alledrogo zaczynają się od 500zł/tonę do.....i 1000 się znajdzie, spory rozrzut...myślę, że takiego miksa spokojnie sprzedam za te 500zł/Mg
    Akurat wiem z czego on robi bo to mój znajomy. Odpady to trocina bukowa i dębowa. Bez dodatków itp. Produkcja raczej mikro seryjna i tu nie ma lipy

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Akurat wiem z czego on robi bo to mój znajomy. Odpady to trocina bukowa i dębowa. Bez dodatków itp. Produkcja raczej mikro seryjna i tu nie ma lipy


    to to ja rozumiem, masz dobre źródło


    zapewne markowe produkty typu Barlinek też powinny być jednorodne i czyste, natomiast myślę, że kupując na alledrogo od niewiadomego producenta istnieje duże prawdopodobieństwo kupienia kota w worku.....ja mam obawy, że w takim brykiecie mogą być zmielone meble, różne rodzaje płyt, lakierowane i malowane drewno......palić się będzie paliło ,ale znowu mogą mieć pożywkę ekooszołomy, akurat w tej sprawie słusznie, wyrażając swój sprzeciw przeciw paliwom stałym.....

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    to to ja rozumiem, masz dobre źródło


    zapewne markowe produkty typu Barlinek też powinny być jednorodne i czyste, natomiast myślę, że kupując na alledrogo od niewiadomego producenta istnieje duże prawdopodobieństwo kupienia kota w worku.....ja mam obawy, że w takim brykiecie mogą być zmielone meble, różne rodzaje płyt, lakierowane i malowane drewno......palić się będzie paliło ,ale znowu mogą mieć pożywkę ekooszołomy, akurat w tej sprawie słusznie, wyrażając swój sprzeciw przeciw paliwom stałym.....
    Kiedyś gdy miałem typową kotłownię kupiłem po okazyjnej cenie 350zł/tona brykiet chyba sosnowy . Myślę cena jak za darmo biorę tonę na próbę. Wrzuciłem dwa wiadra wrzuciłem zapałkę i szczapę drewna i po chwili czarny dym z komina. Kurczę jak to się paliło, jak temperatura na kotle wariowała. Sąsiedzi twierdzili,że palę gumę i butelki pet. Z komina szedł dym czarny, a wiadra to szły jeden za drugim. Przytłumić się za mocno nie dało bo odbijało w każdą stronę. Nie wiem co tam było ale jakiś olej,albo coś zmielili mocno lakierowanego. Tak więc z tym brykietem też trzeba patrzeć od kogo się bierze.

  16. #96
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafał 68

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, Koledzy i Koleżanki, Przestrzegam przed zakupem brykietu firmy BSH Dąbrowscy w sieci Leroy Merlin - kupiłem w styczniu prawie tonę i się okazało, że to mielone płyty meblowe. Napisałem do producenta - oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi, do Leroy Merlin - nikogo nie obchodzi, że okłamują klienta i sprzedają syf. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024186.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	452888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024215.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	452889
    Ostatnio edytowane przez Rafał 68 ; 10-02-2021 o 09:39

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał 68 Zobacz post
    Witam, Koledzy i Koleżanki, Przestrzegam przed zakupem brykietu firmy BSH Dąbrowscy w sieci Leroy Merlin - kupiłem w styczniu prawie tonę i się okazało, że to mielone płyty meblowe. Napisałem do producenta - oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi, do Leroy Merlin - nikogo nie obchodzi, że okłamują klienta i sprzedają syf. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024186.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	452888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024215.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	452889
    A jakby zgłosić do PIH?

  18. #98
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał 68 Zobacz post
    Witam, Koledzy i Koleżanki, Przestrzegam przed zakupem brykietu firmy BSH Dąbrowscy w sieci Leroy Merlin - kupiłem w styczniu prawie tonę i się okazało, że to mielone płyty meblowe. Napisałem do producenta - oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi, do Leroy Merlin - nikogo nie obchodzi, że okłamują klienta i sprzedają syf. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024186.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	452888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210129_1024215.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	452889
    Wyższa kaloryczność

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To jest cały problem "ekologicznych" paliw typu brykiet, czy pellet.
    Wierzę, że są odpowiedzialni producenci, którzy w takie praktyki się nie bawią, ale z drugiej strony inni wiedza, że cena czyni cuda i w ten sposób ją osiągają.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony